Šta je novo?

*Supernova - kablovski distributer

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Ja taj problem sa muve imam vec 5 dana i pisao sam ovde na forumu. To je do njih nesto
 
Da definitivno do njih pustio move uređaj u 14h i tačno sada u 16:18 zabagovao sam od sebe uz zvuk kao CD kad zabaguje, stajao tako 30 sekundi i sam se pokrenuo ispočetka. Znači nije do uređaja već do njih i njihovih servera jer opet čačkaju nešto.
 
Da definitivno do njih pustio move uređaj u 14h i tačno sada u 16:18 zabagovao sam od sebe uz zvuk kao CD kad zabaguje, stajao tako 30 sekundi i sam se pokrenuo ispočetka. Znači nije do uređaja već do njih i njihovih servera jer opet čačkaju nešto.
Fora za ovo je da preko mreznog kabla tako radi ali icupaj mrezni kabal pa ga povezi bezicno preko wi-fi i onda radi kao sat. To sam ustanovio danas oko 14h da tako funkcionise. Evo sad dok pise i dalje radi non stop i ni da trzne , a cim pustis preko mreznog kabla , ona fora se opet javlja 15-20 minuta i cvrc. To je do njih definitivno.
 
I meni je palo na pamet da vratim na karticu obzirom da move zabada non stop,
međutim izgleda da su mi deaktivirali ovu karticu što je ostala u televizoru, ne radi više sa njom...

Drugi problem me još više nervira,
čujem nešto mi zuji u sobi, skapiram da je iz pojačala,
zujanje/brujanje nestane tek kada iskopčam coax kabal iz rutera, dakle pojavile su se smetnje koje preko coax kabla, idu dalje lan kablom, dolaze do kompa i onda preko usb zvučne kartice dobijem zujanje.
Da poludi čovek.
Nemam ideju ni šta da radim po ovom pitanju, kapiram da ih zovem za ovo kako im to objasniti, da nema neki trafo izolator da skine ovu njihovu masu sa smetnjama ili nešto slično?
 
Sada sam pustio AMC kanal gledam neki film i primetio sam da je slika mnogo i primetno bolja nego pre, čistija, jasnija, nema pikselizacija. Šta mislite kolike su šanse da nešto unapređuju te zato dolazi do smetnji kada box zabaguje? To mi nešto pade napamet.
 
Sampioni su,cekao sam 5-6 dana aktivacioni mail za hbo go i poslali neispravan
Zvao hbo,nemaju mail u bazi
Sad kao ce me zvati neko nekad-mozda
 
Zvao sam za karticu, kazu da je aktivna, osvežili su je par puta, ali i dalje ne radi, probao sam sa drugim televizorom, ni na njemu ne radi, dakle nešto je do kartice.

Pitao sam i za smetnje i da li imaju galvanski izolator, nisu sigurni ali su zabeležili.
Ja bih radije neki njihov proveren, mada ako nemaju probaću da nabavim DL20A da vidim da li će rešiti problem.
 
I meni je palo na pamet da vratim na karticu obzirom da move zabada non stop,
međutim izgleda da su mi deaktivirali ovu karticu što je ostala u televizoru, ne radi više sa njom...

Drugi problem me još više nervira,
čujem nešto mi zuji u sobi, skapiram da je iz pojačala,
zujanje/brujanje nestane tek kada iskopčam coax kabal iz rutera, dakle pojavile su se smetnje koje preko coax kabla, idu dalje lan kablom, dolaze do kompa i onda preko usb zvučne kartice dobijem zujanje.
Da poludi čovek.
Nemam ideju ni šta da radim po ovom pitanju, kapiram da ih zovem za ovo kako im to objasniti, da nema neki trafo izolator da skine ovu njihovu masu sa smetnjama ili nešto slično?
Proveris da li je masa rutera i masa kompa u vezi i/ili prikljucis ruter na neku drugu fazu (razlicitu od kompa)
 
Već sat vremena bez kablovske i neta u Kotežu.
 
Ljudi možda glupo pitanje, a možda je i pametno ne verujem da mi sparina toliko popila mozak. Jel ro Viasat kanali dobili vraćanje unazad ili se tripujem. Ne sećam se da sam pre kod tih kanala mogao gledati prošle emisije.
Ne tripuješ se, dobili su vraćanje. Ali se oni tripuju pa kada odabereš emisiju od pre par dana, zabaguje, odbrojava, i na kraju "greška na reprodukciji"
 
Здраво свима,

Може ли ми рећи неко из Крњаче (околина Метроа) какви су утисци везани за њихову кабловску телевизију искључиво преко "CI" модула?
Да ли је слика кореткна има ли прекида и слично?

Хвала унапред на одговору.

P.S. Колико сам схватио STB (Move) који дају није неког квалитета и више корисници имају проблема, него што то функционише како би требало...
 
Здраво свима,

Може ли ми рећи неко из Крњаче (околина Метроа) какви су утисци везани за њихову кабловску телевизију искључиво преко "CI" модула?
Да ли је слика кореткна има ли прекида и слично?

Хвала унапред на одговору.

P.S. Колико сам схватио STB (Move) који дају није неког квалитета и више корисници имају проблема, него што то функционише како би требало...
Izgleda što se tiče move zavisi na kojoj mreži.Mislim koji je bivši operater bio pre kupovine
 
Ne tripuješ se, dobili su vraćanje. Ali se oni tripuju pa kada odabereš emisiju od pre par dana, zabaguje, odbrojava, i na kraju "greška na reprodukciji"
Sad tek stigao da vidim, sve doslovce kako si napisao, a ja se ponadao taman kad ono mućak. Stvarno bolje bi deca koja vise po ceo dan za računarom to sve bolje odradila, a mi korisnici bili zadovoljni.
 
Opet su nesto prckali oko DNS-ova. Isti problem sam imao pre par meseci. Na defaultnim automatskim dhcp podesvanjima net ne radi, pa sa uradio jedino sto sam sa clientside mogao - rucno ubacio google dnsove i proradio je net, ali wifi i dalje ne radi (logicno).
 
Ubacio rucno dns podesavanja i u wifi advanced settings na telefonu, sad moze i wifi da poveze.
 
Bas si nasao pouzdan izvor informacija. Samo pljuju jedni druge / / /
 
^
Ako je u pitanju Move uredjaj treba i na njemu da podesis rucne dhcp parametre.

Treba da ides u gornjem desnom uglu treba da ides na Podesavanja pa u podmeniju ponovo na Podesavanja, zatim na Podesavanja Sistema -> Podesavanja mreze - > Zicna Mreza - > Rucno i tu uneses potrebne parametre - > sacuvaj.
 
Krajem maja sam prešla na paket Super sve plus move i od tada imam hiljadu problema. Trenutno glavni problem mi je što mi je slika na svim kanalima jako losa (bledo, ne može da se izoštri i napravi kontrast) i više nemam sliku u HD rezoluciji. Na svim kanalima je slika ista bleda i razlivne boje. Bar 15 puta sam pismeno i telefonom intervenisala i ništa nije urađeno. Sta mi prepirucujete? Ima li neko objasnjenje.
Trenutno mi slika izgleda ovako kao u prilogu
Krajem maja sam prešla na paket Super sve plus move i od tada imam hiljadu problema. Trenutno glavni problem mi je što mi je slika na svim kanalima jako losa (bledo, ne može da se izoštri i napravi kontrast) i više nemam sliku u HD rezoluciji. Na svim kanalima je slika ista bleda i razlivne boje. Bar 15 puta sam pismeno i telefonom intervenisala i ništa nije urađeno. Sta mi prepirucujete? Ima li neko objasnjenje.
Trenutno mi slika izgleda ovako kao u prilogu
 

Prilozi

  • IMG-b2b5474e287b5afc9182cb0fefd5d6b4-V.jpg
    IMG-b2b5474e287b5afc9182cb0fefd5d6b4-V.jpg
    230.4 KB · Pregleda: 106
Zvao sam za karticu, kazu da je aktivna, osvežili su je par puta, ali i dalje ne radi, probao sam sa drugim televizorom, ni na njemu ne radi, dakle nešto je do kartice.

Pitao sam i za smetnje i da li imaju galvanski izolator, nisu sigurni ali su zabeležili.
Ja bih radije neki njihov proveren, mada ako nemaju probaću da nabavim DL20A da vidim da li će rešiti problem.
Bio majstor, aktivirao karticu, po njegovim rečima nije ažurirao softver jer nije korištena, korišten je move u zadnje vreme, pa nakon što je sada povezana nije uspela sama da se aktivira.
Tako da to je rešeno, ja do daljneg koristim karticu, ako srede move da radi bez problema preći ću opet na njega,
dve bitne stvari, da ne blokira kada ga upalim, i da može da se ugasi hdr, meni je hdr preset na televizoru loš, preeksponirano sve.
Inače, majstor je i za to napomenuo da move ne pravi probleme kada se ne gasi,
ali ja ga i ne gasim, gasi se sam, isključen je cec, i ne gasi se odmah nakon gašenja televizora već nakon recimo 15 minuta,
za to kaže da je do televizora.
Obrni okreni nisam zadovoljan sa move uređajem, ako treba nešto da se vrati to ću da pustim preko kompa.

Što se tiče galvanskog izolatora, deluje mi da majstor ni ne zna šta je to, kaže da oni to nemaju,
očigledno ću morati sam to da tražim,
ili ovaj na sam početak kabla pre svih splitera http://www.kanibal.co.rs/products.php?pid=18302010 ,
ili ovaj umesto ovog prvog 2-way splitera za tv i modem https://www.mgelectronic.rs/tvdata-galvanski-filter-za-kablovsku-tv
Ako neko zna da ima u bg nešto od ovih filtera kvalitetnije da se uzme neka napiše gde da pogledam.
 
Šta će ti galvanski rastavljač? On se uglavnom koristi kad koaksijalni kabel od kablovske bodeš u uređaj sa metalnim kućištem koji ima utikač sa uzemljenjem. Ako nije takav slučaj kod tebe, galvanski rastavljač ti neće pomoći.
Ja sam ga koristio dok sam koristio tv karticu, pa je bio problem zbog toga što komp ima utikač sa uzemljenjem i onda se kablovska uzemljivala preko kompa i malo me drmala struja kad pipnem taj kabel i bilo je nekih smetnji.
Inače su mi taj galvanski rastavljač montirali majstori iz kablovske, kad sam im objasnio šta mi se dešava i da koristim tv karticu u kompu. To je bilo pre desetak godina, pre nego što je exKopoernikus uveo kartice, pa se mogao pratiti signal tv karticom bez problema.
 
Pa ne znam šta drugo može da pomogne osim galvanske izolacije,
dakle kada koaksijalac priključim na modem, on preko lan kabla prenosi smetnju u komp, koji dalje preko usb veze sa zvučnom eksternom usb kartom prenosi smetnju na ulaz u pojačalo.
Isto tako kada koaksijalac priključim na move uređaj, on preko hdmi kabla kojim je povezan na tv, pa preko hdmi kabla kojim je tv privezan na komp prenosi smetnju do zvučne.
Ovo sam utvrdio metodom uključivanja i isključivanja, dakle smetnja sigurno dolazi iz koaksijalca, i to se čuje na zvučnicima, na telefonu spektralna analiza daje najjači pik na 100hz, dalje na 200hz slabije i tako dalje.

E sad, ako povežem masu od rca kabla na gnd od pojačala, tj na šasiju, onda smetnja nestane ( ne baš 100% ali dovoljno dobro ).
I nije baš super rešenje, jer ne znam koliko je pametno, a takođe ostaje činjenica da koaksijalac od kablovske unosi smetnju do kompa, sigurno nije poželjno i trebalo bi se rešiti toga.

U svakom slučaju ne vidim šta drugo može da pomogne osim galvanske izolacije, jer drugo neko rešenje mi ne pada na pamet, a da li će da reši problem, to takođe ne znam osim da probam.
 
Pokušaj sa galvanskim rastavljačem, možda ti i reši problem.

Ja moram negde da nabavim high pass filter. Ne znam zašto to ne stavljaju na svaki priključak za televizor, jer internet signal mnogim televizorima pravi smetnje.
 
Internet SN. m3u lista ne radi, ukljucim svoj internet normalno radi. Pustim tu istu listu u mts internet radi najnornalnije. Vredi li zvati SN....?
 
Internet SN. m3u lista ne radi, ukljucim svoj internet normalno radi. Pustim tu istu listu u mts internet radi najnornalnije. Vredi li zvati SN....?
mislim da ne vredi....aj ti objasni likušama koje se javljaju na telefon šta je to m3u lista...........izgubićeš vreme i živce.....odgovor će biti restartujte ruter i na kraju upisali smo vaš problem prosledićemo nadležnoj službi.....hvala na pozivu....tu-tu,tu-tu,tu-tu........
 
Internet SN. m3u lista ne radi, ukljucim svoj internet normalno radi. Pustim tu istu listu u mts internet radi najnornalnije. Vredi li zvati SN....?

E ovo je zanimljivo,meni isto ne radi m3u-krene da radi 5-6 minuta i blokira,150/15
Isti iptv radio odlicno na vdsl 16/3
Ovako net je ok,bez prekida,tv po tvom(isto iptv) perfekcija
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno