Šta je novo?

*Supernova - kablovski distributer

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Ja sam na Supernova provajderu ali imam i EON,dala mi sestra nalog.I sve je to lepo radilo,i i dalje radi samo sad vidim da su mi iskljucili sve SK kanale,i NOVA S,N1,i Nova sport!Dobijem ovu sliku:
Do juce su svi kanali radili,sinoc sam gledao utakmicu.JEl zna neko sta se desava?
Capturrzue.PNG
 
Ja sam na Supernova provajderu ali imam i EON,dala mi sestra nalog.I sve je to lepo radilo,i i dalje radi samo sad vidim da su mi iskljucili sve SK kanale,i NOVA S,N1,i Nova sport!Dobijem ovu sliku:
Do juce su svi kanali radili,sinoc sam gledao utakmicu.JEl zna neko sta se desava?
Pogledajte prilog 309614
Ako je sestra ima baš sbb infrastrukturu, to je sasvim normalno, treba da imaš nalog sbb van mreže.
 
Imao si sreće da nisu tvoj opseg ip-eva blacklistovali. :)

Budi srećan što je uopšte tako i bilo. Redak slučaj.
 
Znaci imao sam srece sto sam i do sada uopste mogao da gledam utakmice?Stvarno nisam znao.Hvala.
 
Stvarno bez veze mesate babe i zabe...
to sto je kod telekoma fiksna parica bila potrebna za distribuciju interneta nema puno zajednicko za coax kablovskim operaterom.
Mnogi korisnici supernove nisu nikada ni imali fiksni telefon.
Ja se konacno otarasio mts fiksnog kada sam presao na SN, uredno odjavljen i cao zdravo.
 
Do juce su svi kanali radili,sinoc sam gledao utakmicu. Je l' zna neko sta se desava?
Dešava se to da je Supernova sada samo brend mts-a jer je pripojena Telekomu, tako da se uveliko menjaju IP adrese.

Što se tiče ponude, biće dobro sve dok može da se uzme net ili tv+net. Onog trenutka kada Supernova prestane da postoji, ostaće samo mts i obavezan fiksni broj. Nadam se da je sad malo jasnije.
 
Uzmite sbb naredne 2 god ili total tv (uz total dobijate eon 2 god gratis) , dok mts ne sredi stanje, pa posle razmislite
 
Što se tiče ponude, biće dobro sve dok može da se uzme net ili tv+net. Onog trenutka kada Supernova prestane da postoji, ostaće samo mts i obavezan fiksni broj. Nadam se da je sad malo jasnije.
Jel ti shvatas da ne postoji svuda infrastruktura za fiksnu telefoniju?
Znaci ja i da hocu ja fizicki ne mogu da dobijem fiksni telefon, i na hiljade drugih ljudi.
Nikako mi nije jasno iz koje vi to perspektive gledate na stvari.
 
@bakara
Pazi u pravu si a i nisi, mts sada može da gura BBTF fixnu liniju (telefoniju) gde god postoji ex Supernova coax i optička infrastruktura i ne trebaju mu klasične telefonske parice!
Verujem da će to i raditi kada ljudima isteknu Super par i Super Sve ugovori i tada jedini izbor budu BOX paketi.
Na primer ja sam prvo svoj broj za roditelje sa POTS-a iz mts-a preneo u Kopernikus coax mrežu, a posle iz Kopernikus-a u Supernova GPON mrežu, tako da im to neće biti nikakav problem...
 
Poslednja izmena:
  • Like
Reagovanja: uji
Jos da mi kazes zasto bi to radili?

Fiksni telefon si morao da imas ako si hteo internet drugacije nije moglo to ti je bio jedini kabl.

Kod coax operatera si morao da uzmes televizuju da bi dobio internet jer ti je to bio jedini kabl...
neki distributivni kabl moras da placas....

kad imas vec kabl nema razloga da ti neko nudi uslugu koja ti ne treba, a i onako su razgovori u mrezi besplatni.
 
To da uslove ljude da imaju fiksni, jedino ako žele da im ljudi masovno pređu kod konkurencije, drugog razloga za takav potez nema.
 
Morate imati fiksni a ako ga nemate onda ga oni uvode , kao sto je i slučaj kod optike
Provereno
 
Ili ja ne obnovim ugovor, a verujem i mnogi drugi, pa nek se oni yebu o svom trošku i ucenjuju nekog drugog, da izvine moderacija.
 
Ili ja ne obnovim ugovor, a verujem i mnogi drugi, pa nek se oni yebu o svom trošku i ucenjuju nekog drugog, da izvine moderacija.
Da i to se slažem, ali trenutno u Srbiji mogućnost izbora između dva operatera ima oko 20-25% korisnika, tako da su neki i primorani na ono što im se jedino nudi.
Jos da mi kazes zasto bi to radili?

Fiksni telefon si morao da imas ako si hteo internet drugacije nije moglo to ti je bio jedini kabl.

Kod coax operatera si morao da uzmes televizuju da bi dobio internet jer ti je to bio jedini kabl...
neki distributivni kabl moras da placas....

kad imas vec kabl nema razloga da ti neko nudi uslugu koja ti ne treba, a i onako su razgovori u mrezi besplatni.
Da, kod coax-a je to bilo tako dok su bili i postojali kablovski operateri, međutim mts je već neka druga priča... ali hajde videćemo kada postojeći ugovori sa Supernovom polako počinju da ističu.
Voleo bih da bude kako ti kažeš, naravno bilo bi bolje i za mene a i sve druge korisnike! ;) :(
 
Poslednja izmena:
Kad smo već kod pdf cenovnika tamo uvek piše nešto sitnim slovima koja skoro niko ne čita.
Između ostalog stoji i ovaj tekst (na slici).
Mene živo zanima koji je to dodatni ip stb uređaj koji možeš koristiti na onaj broj uređaja (stb, cam modul) koji imaš.
Jel to znači da ako ja imam jedan move uređaj, i dva cam modula imam pravo na još ta dva ipstb uređaja jer imam dva cam modula (naravno kapiram da se to plaća)?Pogledajte prilog 309585
Hteo bih samo da prenesem informacije koje sam upravo dobio od tehničke podrške. Kao prvo, rekli su mi da IP STB uređaji navodno više nisu aktuelni i da su ih povukli iz upotrebe zbog nekih problema koje su imali sa njima. A kao drugo, kažu da je max broj uređaja 3 ali da u okviru paketa Super par plus Move imam pravo da zamenim jedan CAM modul za još jedan Move uređaj uz mesečnu naknadu od 199 din.
 
@bakara
Pazi u pravu si a i nisi, mts sada može da gura BBTF fixnu liniju (telefoniju) gde god postoji ex Supernova coax i optička infrastruktura i ne trebaju mu klasične telefonske parice!
Verujem da će to i raditi kada ljudima isteknu Super par i Super Sve ugovori i tada jedini izbor budu BOX paketi.
Na primer ja sam prvo svoj broj za roditelje sa POTS-a iz mts-a preneo u Kopernikus coax mrežu, a posle iz Kopernikus-a u Supernova GPON mrežu, tako da im to neće biti nikakav problem...
Mogu i preko mobilne mreže da ti daju kao fiksni broj. Tako radi VIP/A1 fiksni za mala mesta.
 
Iste veze koje ima fixni sa optikom ;)
Uh, jedva čekam da vrate dial-up internet i da nas sve primoraju da koristimo isključivo taj internet (pošto će nas primorati da imamo fixnu tel. liniju)....😀😀😀😉
Hteo bih samo da prenesem informacije koje sam upravo dobio od tehničke podrške. Kao prvo, rekli su mi da IP STB uređaji navodno više nisu aktuelni i da su ih povukli iz upotrebe zbog nekih problema koje su imali sa njima. A kao drugo, kažu da je max broj uređaja 3 ali da u okviru paketa Super par plus Move imam pravo da zamenim jedan CAM modul za još jedan Move uređaj uz mesečnu naknadu od 199 din.
kakvi dripci....obmanjuju korisnike sa ne važećim uslugama
ja sam na vreme uspeo da dobijem ipstb uređaje dok su još bili aktivni-aktuelni
iptv uređaji su bili dodatni uređaji a ne zamenski kao move
 
Mogu i preko mobilne mreže da ti daju kao fiksni broj. Tako radi VIP/A1 fiksni za mala mesta.
To se zove CDMA, to sam imao pre vise od 10 godina, a zadnjih 10 imam IP telefoniju i sve to na novom beogradu.
Znaci vec vise od 10 godina niko ne provlaci kablove za fiksnu telefoniju ni u Beogradu sve je to stara infrastruktura.
IP telefoniju operateri jedino mogu nuditi danas kao besplatnu uslugu ili uz simbolicnu nadoknadu kako se trenutno nudi uz besplatne ragovore
 
Poslednja izmena:
Uh, jedva čekam da vrate dial-up internet i da nas sve primoraju da koristimo isključivo taj internet (pošto će nas primorati da imamo fixnu tel. liniju)....😀😀😀😉

kakvi dripci....obmanjuju korisnike sa ne važećim uslugama
ja sam na vreme uspeo da dobijem ipstb uređaje dok su još bili aktivni-aktuelni
iptv uređaji su bili dodatni uređaji a ne zamenski kao move
A jel plaćaš nešto dodatno za te IP STB uređaje, da vidim dal vredi da se ubeđujem sa njima jer im i dalje stoji u cenovniku da su u ponudi?
 
To se zove CDMA, to sam imao pre vise od 10 godina, a zadnjih 10 imam IP telefoniju i sve to na novom beogradu.
Samo da te ispravim, nije CDMA. Odnosno ne mora da znači da se priča o CDMA.

CDMA je ugašen pre 3 godine, a na našim najdražim Ledinama je Telekom korisnike [do kojih neće da dovuče paricu, kao npr. stanodavca gde sam stanovao] prebacio na 2G mrežu uz "fiksni" telefon koji je mobilni bez "opcije" za SMS poruke, sa SIM karticom, a one stare Huawei terminale su oduzeli.

A1/Vip fiksni isto radi preko 2G mreže oduvek, a Orion telekom jedino ne nudi više bežičnu fiksnu telefoniju koja nije VoIP, od kako im je ukinuta CDMA licenca da bi se oslobodio RF opseg za 5G NR i LTE.
 
Ok. Ali da li ti imaš uopšte Move uređaj ili samo doplatu za TV po tvom, tj. jesi još uvek na starom paketu?
nemam move uređaj uopšte
ja sam te dodatne uređaje (3 komada) dobio još na samom početku supernove (pre dve gve godine-2019)
tada nijsu postojali move box i move paketi
move box se pojavio 6.11.2020 a vrlo brzo i novi MOVE BOX paketi.
do isteka ugovora ja sam bio na super par plus paketu
kada mi je istekao ugovor 05. aprila ove godine morao sam da pređem na move super par plus paket, ALI to nije značilo (barem meni) da moram da vratim jedan stari ott box i cam modul da bi dobio move, nego jednostavno sam im rekao ja ne želim move box meni to ne treba i pitao sam im da li moze da ostane ovako kako je bilo do sada po istoj ceni.
bez problema je operaterka rekla da moze i tako je i bilo
ona je sve to sredila sto se tiče novog ugovora i za dva dana mi je stigao novi ugovor na kućnu adresu na MOVE SUPER PAR PLUS paket sa istim uređajima.....bez move boxa.
nemam move box.....imam 2 sky master resivera, 1 cam modul i 3 ott-iptvstb boxa (tv po tvom).....6 uređaja....
a što je još najbolje u svemu tome ranije sam dodatno plaćao sva tri ott boxa po 129 dinara, a sada plaćam samo dva jer jedan računaju kao move box koji mi sleduje u paketu.....3.657 din.
 
Jos da mi kazes zasto bi to radili?

Fiksni telefon si morao da imas ako si hteo internet drugacije nije moglo to ti je bio jedini kabl.

Kod coax operatera si morao da uzmes televizuju da bi dobio internet jer ti je to bio jedini kabl...
neki distributivni kabl moras da placas....

kad imas vec kabl nema razloga da ti neko nudi uslugu koja ti ne treba, a i onako su razgovori u mrezi besplatni.
Nije da ih branim ali u SN ne moras uzeti televizijski paket ako ti ne treba, tj. moze da se uzme samo internet paket ako ti samo to zaista treba. Koliko mi je poznato, nema nikakvog uslovljavanja i prinudnog uvodjenja drugih usluga.
Morate imati fiksni a ako ga nemate onda ga oni uvode , kao sto je i slučaj kod optike
Provereno
To je u MTS-u a ovo je tema o SN kod kojih to nije uslov.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno