Šta je novo?

*Supernova - kablovski distributer

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Jel nekome crkao move uredjaj iz cista mira ? Nisam ga palio nedelju dana zbog privatnih obaveza i danas ga upalim, ona crvena lampica na njemu uredno pozeleni, ali slike nigde, baca mi LG logo kao da uredjaj uopste nije prikljicen. Restartovao ga, menjao hdmi kabal, ne pomaze nista. Inace, dodatni cam uredjaj radi najnormalnije, kao i android aplikacija. Ima li nesto sto je do mene da mogu da jis uradim ili da zovem podrsku ?
 
Rešio sam problem. Zvao sam hbo podršku. Kažu da mi je nalog istekao. Taj mail(yahoo)sam inače koristio i ranije preko telenora. Ali su mi rekli da je u sistemu aktivan drugi mail(gmail). Zanimljivo je da taj mail ne koristim u supernovi. Nemam pojma šta je tu sad u pitanju, ali mi hbo go sad radi.
Kod mene mrtvo slovo još uvek
 
Kako vam radi aplikacija? Kod mene ni jedan film iz video kluba ne može da se pusti, takođe nema ni rasporeda a sa tim ni gledanja unazad! Gledam na mobilnom telefonu, android...
 
Kako vam radi aplikacija? Kod mene ni jedan film iz video kluba ne može da se pusti, takođe nema ni rasporeda a sa tim ni gledanja unazad! Gledam na mobilnom telefonu, android...
Koji paket imaš? Ako imaš prvi paket onda ti neće raditi svi filmovi. A možeš pokušati restart aplikacije, pošto bi vraćanje moralo da radi. Naravno ne na svim kanalima
 
Pozdrav svima. Evo i moje iskustvo. Nudili su mi pre oko godinu i po SN optiku, 12m za 1 din. Probao sam u SBB da raskinem ugovor ali nisam uspeo.. Posle pola godine SBB je promenio cene (što mi daje mogućnost za raskid ugovora), međutim drugovi iz SN mi tada daju samo 6m akciju. Ja se tu "naljutim" i odustanem od raskida sa SBB..
Pre mesec dana me sami zovu iz SN, kažu "ne znaju kolege eto imate vi ipak pravo na 12m akciju". Odem u SBB, oni naravno insistiraju na plaćanju još jednog meseca, i ja pomerih SN za tri nedelje. Eto čisto da vidite moj slučaj, možda nekom bude od koristi. Definitivno su bili upisali moj komentar da zahtevam 12m akciju i zvali me posle X meseci. Uzeo sam max paket, kaže operater prve godine besplatno, sledeće 4.000 din. Ja kasnije pogledam u cenovniku piše 4.400. Kad su me zvali da zakažu montažu ja pitam seku jel imam 12m po din, posle toga 4.000 din 12m, dva MOVE uređaja, kaže da. Momci su bili, povezali kuću sa optikom koju su spustili dole do modema. Ostali kablovi su svi koax od SBB na to su se samo nakačili. Dobio sam modem ZTE 680 (čitam sad komentare da je lošija varijanta zbog nemogućnosti pristupa konfigurisanju). Momci su me pitali koji username i pass hoću, sami to kreirali, posle par min mi je stigao i mail sa šifrom za "TV po tvom". Posle toga sam im poslao poruku na FB da mi aktiviraju HBO GO, i dobio pass nakon 15 min.
Iskreno jako sam razočaran MOVE uređajem, mislim da je EON box mama za ovo. Nadam se da ću se uskoro privići... Ovo su uglavnom bile pohvale, a imam par problema.
Prvo vidim da skoro svi hvalite net, a ja dobijam samo 95mbs od ugovorenih 1gb... Tako je već par dana i na laptopu i na desktopu, oboje preko kabla naravno. WiFi mi je na oko 50mbs pored modema a u drugoj sobi gde sam je oko 15-20mbs. Zvaću u ponedeljak da vidim šta je problem, čitam da ste vi skoro svi na 80-90% od ugovorenog.
Drugi problem je što mi nigde u ugovoru ne piše da će cena biti 4000.. Na sreću piše da je 12m po dinar. Imam dva snimljenja razgovora sa sekom gde mi odgovara pozitivno da je cena 4.000, možda će i tu biti problema.. Ne mogu nigde da pristupim svom korisničkom nalogu gde piše ugovorena brzina itd, imam samo onu opciju za plaćanje računa, da li to ima negde? Zahvaljujući čitanju ovoga što ste pisali poslednje dve godine sam skontao da imam sajt za gledanje preko browsera, a ne samo preko aplikacije za mob.
Eto toliko od mene, nadam se da ću rešiti brzinu neta, privići se na MOVE uređaj i dokazati dogovorenu cenu od 4k.
 
@Child
Ako imaš Super par max MOVE cena je 4399 din a ne 4000 din.
A za godinu dana, kada ti istekne 12 meseci po 1dinar može još i malo da poskupi, ne može ugovor da ti garantuje cenu.
Tako je i kod SBBa i kod Supernove.
 
Stize Telenor,drugovima se zuri sa ugovor robijama
Mog komsiju zvali svaki drugi dan(bio na Beotelu bez obaveze)
Potpisao samo da ih otkaci
 
Ma manje više nego meni je za HBO ne mogu da gledam seriju 😭😭😭😭😭😭 reklamacija, rade, ko bunar da kopaju. 😭😭😭😭😭😭😭.
 
@Child ako ti daje 95Mb na kablu onda je tvoja mrezna kartica 100Mb ili ti je kabal starije klase pa je limitiran na 100Mb.
 
I laptop i desktop su stari više od 10 godina kao i kabel :ROFLMAO:
Zamolio sam momke iz SN da mi naprave jedan LAN od 3 metra i preko njega je takođe 95mps, doduše preko laptopa koji je premator.
Imao sam na raspolaganju samo mobilni još (znam da nije merodavno preko wifi), on je izmerio 47mbs sada pored modema. Dobar mobilni S20+, ne znam da li mu je uključeno to 5g (čitao sam sve šta ste pisali). Najbolje da sutra donesem nečiji noviji laptop pa povežem preko tog novog LAN-a pre cimanja SN.
Što se tiče one cene gledam sad ugovor, piše "akcijski cenevnik 01.2021.". Tri puta su pomenuli cifru od 4000 din za super par max move, prvi put kad mi je terenac nudio da pređem sa SBB, i dve seke koje su dogovarale priključenje (snimnjeni razgovori). Tako da ćemo se oko toga terati, a verujem da svakom sklopljeni ugovor garantuje cenu, ako ne cenu onda bar raskid ugovora u slučaju promene iste. Kako god bude više mi se isplati max paket jer je prve godine gratis tako da ja to delim na 24 rate i izađe me 2000 mesečno što je dobar dil za mene.
 
Da li je neko iz Cuprije i okoline uspeo da dobije neke mesece gratis kao vec postojeci korisnik a ne novi korisnik? Istice mi ugovor kroz desetak dana pa da znam da li moze nesto da se izboksuje na tu foru? Super sve plus paket je u pitanju koji sam do sada koristio odnosno ekvivalent super sve plus move od 3700. I koji je bolji ruter techi 7210 ili neki drugi techicolor? Hvala na ovim informacijama.
 
Da li je neko iz Cuprije i okoline uspeo da dobije neke mesece gratis kao vec postojeci korisnik a ne novi korisnik? Istice mi ugovor kroz desetak dana pa da znam da li moze nesto da se izboksuje na tu foru? Super sve plus paket je u pitanju koji sam do sada koristio odnosno ekvivalent super sve plus move od 3700. I koji je bolji ruter techi 7210 ili neki drugi techicolor? Hvala na ovim informacijama.
Ne sleduje ti ništa gratis, samo produžetak ugovora.
Pa zamisli da bukvalno svim korisnicima kojima ističe ugovor poklanjaju koji mesec gratis, da li bi im se to isplatilo.
Možeš da dobiješ 1 mesec gratis ako dodaješ novu uslugu tipa telefon, ali koliko vidim piše da imaš super sve plus paket, tako da ti nemaš gratis mesec.
mislim da dobijaš jedan mesec gratis i ako pređeš na jači paket (kod tebe bi to bio super sve max move paket) ali pitanje je da li ti se to isplati zbog jednog meseca gratis jer je taj paket barem meni a verujem i ostalima skup
Što se tiče kablovskog modema najbolji je technicolor TC 7210
 
Ne sleduje ti ništa gratis, samo produžetak ugovora.
Pa zamisli da bukvalno svim korisnicima kojima ističe ugovor poklanjaju koji mesec gratis, da li bi im se to isplatilo.
Možeš da dobiješ 1 mesec gratis ako dodaješ novu uslugu tipa telefon, ali koliko vidim piše da imaš super sve plus paket, tako da ti nemaš gratis mesec.
mislim da dobijaš jedan mesec gratis i ako pređeš na jači paket (kod tebe bi to bio super sve max move paket) ali pitanje je da li ti se to isplati zbog jednog meseca gratis jer je taj paket barem meni a verujem i ostalima skup
Što se tiče kablovskog modema najbolji je technicolor TC 7210
Taj techicolor 7210 i imam. Znaci to je u redu. Nista onda , uzecu produzenje ugovora na jos dve godine super sve plus move od 3700 dinara , to mi se najvise isplati sto se tice svih tih paketa i slicno. Hvala na brzom i eksplicitnom odgovoru. Jos samo jedno pitanje: moze li se ugovor produziti pozivom supernove u BG ili moram da posetim poslovnicu ovde u Cupriji licno i sredim to i koliko se ceka da ekipa izadje na teren ako recimo odem da produzim ugovor tipa u ponedeljak sad prekosutra , kad bih mogao da ih ocekujem da to sve srede , donesu move itd itd? Pozdrav.
 
Ne sleduje ti ništa gratis, samo produžetak ugovora.
Pa zamisli da bukvalno svim korisnicima kojima ističe ugovor poklanjaju koji mesec gratis, da li bi im se to isplatilo.
Možeš da dobiješ 1 mesec gratis ako dodaješ novu uslugu tipa telefon, ali koliko vidim piše da imaš super sve plus paket, tako da ti nemaš gratis mesec.
mislim da dobijaš jedan mesec gratis i ako pređeš na jači paket (kod tebe bi to bio super sve max move paket) ali pitanje je da li ti se to isplati zbog jednog meseca gratis jer je taj paket barem meni a verujem i ostalima skup
Što se tiče kablovskog modema najbolji je technicolor TC 7210
Nije tacno, dobija se 1 mesec gratis bez obzira da li dodaje ili ne novu uslugu, a ako dodaje novu, npr telefon dobija godinu dana po 1 din na tu novu dodatu uslugu. Meni su tako nudili ali nisam hteo da prebacujem tel pa sam dobio samo 1 mesec gratis, plus su mi dali hbo, ali to mahom svima i daju...
 
Taj techicolor 7210 i imam. Znaci to je u redu. Nista onda , uzecu produzenje ugovora na jos dve godine super sve plus move od 3700 dinara , to mi se najvise isplati sto se tice svih tih paketa i slicno. Hvala na brzom i eksplicitnom odgovoru. Jos samo jedno pitanje: moze li se ugovor produziti pozivom supernove u BG ili moram da posetim poslovnicu ovde u Cupriji licno i sredim to i koliko se ceka da ekipa izadje na teren ako recimo odem da produzim ugovor tipa u ponedeljak sad prekosutra , kad bih mogao da ih ocekujem da to sve srede , donesu move itd itd? Pozdrav.
Može poštom ti pošalju ugovor potpišeš pred poštarom i on vrati primerke. Naravno ukoliko ti od opreme ništa ne treba.
 
Taj techicolor 7210 i imam. Znaci to je u redu. Nista onda , uzecu produzenje ugovora na jos dve godine super sve plus move od 3700 dinara , to mi se najvise isplati sto se tice svih tih paketa i slicno. Hvala na brzom i eksplicitnom odgovoru. Jos samo jedno pitanje: moze li se ugovor produziti pozivom supernove u BG ili moram da posetim poslovnicu ovde u Cupriji licno i sredim to i koliko se ceka da ekipa izadje na teren ako recimo odem da produzim ugovor tipa u ponedeljak sad prekosutra , kad bih mogao da ih ocekujem da to sve srede , donesu move itd itd? Pozdrav.
Kao što reče Muki.Beograd pozoveš korisnički centar i tražiš produženje ugovora preko kurirske službe tj. pošte.
Ugovor ti donosi poštar za jedan najkasnije dva dana.
Ukoliko želiš move uređaj (što ti ne bi preporučio jer je kršina i svi se žale na njega) onda mora terenska ekipa da dođe na tvoju adresu i obnovi ugovor (čeka se 48 sati ali se to i ranije realizuje....brzi su kad treba da se potpiše novi ugovor)
Ja sam pre dva meseca obnovio ugovor preko kurirske službe pošta i nisam tražio move, ostala mi je sva oprema što sam imao (3 dvb-c uređaja i 3 ott boxa)
 
Kao što reče Muki.Beograd pozoveš korisnički centar i tražiš produženje ugovora preko kurirske službe tj. pošte.
Ugovor ti donosi poštar za jedan najkasnije dva dana.
Ukoliko želiš move uređaj (što ti ne bi preporučio jer je kršina i svi se žale na njega) onda mora terenska ekipa da dođe na tvoju adresu i obnovi ugovor (čeka se 48 sati ali se to i ranije realizuje....brzi su kad treba da se potpiše novi ugovor)
Ja sam pre dva meseca obnovio ugovor preko kurirske službe pošta i nisam tražio move, ostala mi je sva oprema što sam imao (3 dvb-c uređaja i 3 ott boxa)
Čitam da se žale za move uređaj ali meni radi odlično... Kod mene je čak i slika bolja...
 
Ono što sam uspeo sada da uradim to je da nađem tri kvalitetna kabla (svi su cat-5e kategorije), i da ih priključim svaki pojedinačno u svaki od 4 porta. U svim varijantama je brzina bila oko 94mbs. Pošto je na laptopu ta loša mrežna kartica (10/100 Mbps, Wi-Fi 802.11n), da li se ona odnosi samo na wifi brzinu ili negativno utiče i na ovo što sam isprobavao direktno preko dobrog kabla?
 
Ono što sam uspeo sada da uradim to je da nađem tri kvalitetna kabla (svi su cat-5e kategorije), i da ih priključim svaki pojedinačno u svaki od 4 porta. U svim varijantama je brzina bila oko 94mbs. Pošto je na laptopu ta loša mrežna kartica (10/100 Mbps, Wi-Fi 802.11n), da li se ona odnosi samo na wifi brzinu ili negativno utiče i na ovo što sam isprobavao direktno preko dobrog kabla?
Kratko i jasno: Moraš da imaš gigabitnu mrežnu karticu na laptopu ili desktop računaru (kompjuteru) da bi imao brzinu veću od 100 Mbps, konkretno u tvom slučaju brzinu od 1 Gbps.
Najveću brzinu preko mobilnog telefona ćeš imati isključivo preko mreže 5 Ghz iz kablovskog modema ( ili rutera pošto je optika u pitanju), i opet ne mora da znači, jer ne podržavaju svi mobilni telefoni mrežu 5 Ghz.....možeš da imas i brzinu 100000000 gigabita ali telefon može maximalno da izvuče 50 megabita......(dakle zavisi koji model telefona imaš)
 
Poslednja izmena:
Kratko i jasno: Moraš da imaš gigabitnu mrežnu karticu na laptopu ili desktop računaru (kompjuteru) da bi imao brzinu veću od 100 Mbps, konkretno u tvom slučaju brzinu od 1 Gbps.
Najveću brzinu preko mobilnog telefona ćeš imati isključivo preko mreže 5 Ghz iz kablovskog modema ( ili rutera pošto je optika u pitanju), i opet ne mora da znači, jer ne podržavaju svi mobilni telefoni mrežu 5 Ghz.....možeš da imas i brzinu 100000000 gigabita ali telefon može maximalno da izvuče 50 megabita......(dakle zavisi koji model telefona imaš)
Tako je potvrđujem.
 
Meni su nudili 2 meseca za produženje ugovora, i nisam pristao
 
Koji paket imaš? Ako imaš prvi paket onda ti neće raditi svi filmovi. A možeš pokušati restart aplikacije, pošto bi vraćanje moralo da radi. Naravno ne na svim kanalima
Ma osnovni, 80/8 ali to je nebitno, radilo mi je sve do skoro. Raspored bi svakako morao da radi, a ja ne vidim programsku šemu koja sledi, ni šta je bilo. Takođe bi trebalo na aplikaciji da mi radi vraćanje unazad bez obzira na paket.. Obrisao sam keš ali isto sve, jedino da obrišem aplikaciju pa ponovo da instaliram jer mislim da je ovako od poslednjeg apdejta...
 
I laptop i desktop su stari više od 10 godina kao i kabel :ROFLMAO:
Zamolio sam momke iz SN da mi naprave jedan LAN od 3 metra i preko njega je takođe 95mps, doduše preko laptopa koji je premator.
Imao sam na raspolaganju samo mobilni još (znam da nije merodavno preko wifi), on je izmerio 47mbs sada pored modema. Dobar mobilni S20+, ne znam da li mu je uključeno to 5g (čitao sam sve šta ste pisali). Najbolje da sutra donesem nečiji noviji laptop pa povežem preko tog novog LAN-a pre cimanja SN.
Što se tiče one cene gledam sad ugovor, piše "akcijski cenevnik 01.2021.". Tri puta su pomenuli cifru od 4000 din za super par max move, prvi put kad mi je terenac nudio da pređem sa SBB, i dve seke koje su dogovarale priključenje (snimnjeni razgovori). Tako da ćemo se oko toga terati, a verujem da svakom sklopljeni ugovor garantuje cenu, ako ne cenu onda bar raskid ugovora u slučaju promene iste. Kako god bude više mi se isplati max paket jer je prve godine gratis tako da ja to delim na 24 rate i izađe me 2000 mesečno što je dobar dil za mene.
U vezi cene,
Pogledaj na računu, stoji "ugovorena" cena bez pdv-a, pa druga stavka "popust" da bi ti obračunali i dobiješ račun za plaćanje 1 dinar.
Vidi koja je, pa ćeš znati kači li te poskupljenje.
 
Hvala drugari na odgovorima, definitivno ne moram da cimam ove iz SN pošto imam krš računare i problem je do te mrežne kartice. Probaću da rešim na loptopu ali garant je integrisana na ploču tako da ništa do menjanja kompa.. Šteta imam 1gbps a ne mogu da koristim :) Dobro glavni razlog uzimanja MAX-a je što se žena porodila pre par dana pa hoće da ima u toj sobi još jedan uređaj za vraćanje da može noću da gleda kad je već budna, ali sam mislio da i ja omastim brke sa brzinom i kad već nude za 4.000.
A što se tiče cene videćemo onda na računu u junu, za sada mi piše samo to da je akcijski cenovnik januar 2021. Hvala na savetima!
 
A sta znaci ovo sto SN prelazi u telekom 1. juna?
I kako ce se ovo odnositi na Telenor (neko gore pomenuo), zar ne treba i on da se spoji sa telekomom?
Meni u oktobru istice neki uzasan ugovor sa mts-om (10mb) pa sam se nadao da cu ranije moci da raskinem ugovor i napravim novi sa SN-MTS.
 
Telenor se ne spaja sa Telekomom već će do kraja godine početi zasebno da nudi usluge kablovske televizije i interneta.
Od 1. juna Supernova prestaje da postoji i poslovaće u okviru MTS-a Telekoma Srbije.
 
@Child Na laptopu verovatno da možeš da zameniš WiFi karticu a za ethernet/LAN možeš da kupiš USB-to-LAN adapter (USB 3.0 & Gigabit LAN adapter naravno) i da pošto ti je laptop garant sa USB 2.0 portovima izvlačiš oko 300 Mbps.
Desktop komp ako imaš možeš da kupiš PCI-to-LAN mrežnu karticu (gigabitni naravno) i koristiš nju umesto integrisane.

E sad druga stvar je koliko su ti krš spori HDD-ovi da postignu te brzine upisa kad skidaš... :ROFLMAO:
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno