Šta je novo?

*Supernova - kablovski distributer

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Zatim prati ove instrukcije.
 

Prilozi

  • 20210512_170631.jpg
    20210512_170631.jpg
    151.7 KB · Pregleda: 92
  • 20210512_170701.jpg
    20210512_170701.jpg
    173 KB · Pregleda: 63
  • 20210512_170725.jpg
    20210512_170725.jpg
    143.8 KB · Pregleda: 53
  • 20210512_170746.jpg
    20210512_170746.jpg
    164.1 KB · Pregleda: 56
  • 20210512_170809.jpg
    20210512_170809.jpg
    152.9 KB · Pregleda: 88
juče su mi zamenili modem TC 7200 za TC 7210.......
sve pohvale...... brzo su realizovali zahtev, i odmah pustili moju brzinu od 120 Mbps....bez cimanja
modem je odličan, radi na obe mreže istovremeno i baca full brzinu na lan kablu.....
što neko reče izgleda da smo mi iz bivšeg RV. privilegovani pa nam brzo izlaze u susret........
 
Poslednja izmena:
Ja sam pre skoro mesec dana presao sa mts vdsl-a 50/8 na internet 100/10 i po savetu @MilanaKragujevica trazio taj uredjaj. Moram priznati da sam se malo pribojavao kako ce to ispasti jer za sve ove godine koriscenja adsl-a i vdsl-a sam zvao mozda par puta korisnicki centar zbog problema. Ovo radi bas dobro,nema pada brzine. Bilo je dva mikro prekida na po minut za ovih mesec dana. Uredjaj je odlican,konacno mogu da gledam preko Elementuma filmove od 50i vise Gb preko Miboxa na 5Ghz mrezi bez ikakvih zastajkivanja.
 
juče su mi zamenili modem TC 7200 za TC 7210.......
sve pohvale...... brzo su realizovali zahtev, i odmah pustili moju brzinu od 120 Mbps....bez cimanja
modem je odličan, radi na obe mreže istovremeno i baca full brzinu na lan kablu.....
što neko reče izgleda da smo mi iz bivšeg RV. privilegovani pa nam brzo izlaze u susret........
Moj je cisco i nema 5Ghz 😃😃😃
 
Moj je cisco i nema 5Ghz 😃😃😃
Traži zamenu, imaš pravo ali plaćas doplatu 500 ili 600 dinara jer tražiš zamenu na tvoj zahtev.
Nije to mnogo para, jer je stvarno dobar modem (vredi za sve pare)
Kaži im ja hoću da mi zamenite i hoću da platim doplatu za zamenu jer imam pravo na to, da vidiš kako će odmah da kažu: ma nema problema (za pare sve može).
 
Vidim po oglasima prodaju Skymaster stb-ove i kazu da moze da pusta sa usb-a iptv. Jel probao neko? Ja cu veceras ako stignem.
 
Može, ja sam probao. Doduše ne pušta sve linkove (zbog kodeka valjda, ne znam).

Edit: svi moji linkovi su radili u Vlc-u, na Skymasteru samo neki.
 
Poslednja izmena:
Vidim po oglasima prodaju Skymaster stb-ove i kazu da moze da pusta sa usb-a iptv. Jel probao neko? Ja cu veceras ako stignem.
To ti je isto ona fora kada pustiš na kompjuteru preko vlc plejera nečiju pravljenu iptv m3u tv listu sa razno raznih foruma i traje ti jedan dan, pa posle "prc" pa pecaj novu listu na nekom forumu i sve tako u krug.
E sad istu tu pecanu listu ubaciš na flešku pa na skaymaster i šta dobijaš.... jedni veliko NIŠTA.
Ne postoji iptv lista na duže staze........
Samo ćeš da se nerviraš i na kraju da odustaneš.
Na kraju krajeva zato smo i mi svi pretplatnici kablovske tv jer da možemo za dž. da gledamo preko tih iptv m3u lista niko ne bi davao pare za kablovsku.....
 
Kao što sam i pretpostavljao, vremenom će da srede i ažuriraju HBO OD iz Supernova video kluba. Već su ubacili TABove za filmove i serije i polako popunjavaju sadržaj 😉

Screenshot_20210513-185100_Supernova.png
 
To ti je isto ona fora kada pustiš na kompjuteru preko vlc plejera nečiju pravljenu iptv m3u tv listu sa razno raznih foruma i traje ti jedan dan, pa posle "prc" pa pecaj novu listu na nekom forumu i sve tako u krug.
E sad istu tu pecanu listu ubaciš na flešku pa na skaymaster i šta dobijaš.... jedni veliko NIŠTA.
Ne postoji iptv lista na duže staze........
Samo ćeš da se nerviraš i na kraju da odustaneš.
Na kraju krajeva zato smo i mi svi pretplatnici kablovske tv jer da možemo za dž. da gledamo preko tih iptv m3u lista niko ne bi davao pare za kablovsku.....
Ma liste imam nije problem za njih. Retko kad ih koristim,tacnije skoro nikada. Imam i Eon i SN tako da sam pokriven svim kanalima koji mi trebaju. Ovo sam pitao onako,nisam znao da stb moze i to. Znam da ima mrezni ulaz ali me mrzelo da isprobam sta sve moze. Sam box mi daje bolju sliku nego sto televizori to obradjuju bez njega(nije ni cudno jer nisu neki).
 
juče su mi zamenili modem TC 7200 za TC 7210.......
sve pohvale...... brzo su realizovali zahtev, i odmah pustili moju brzinu od 120 Mbps....bez cimanja
modem je odličan, radi na obe mreže istovremeno i baca full brzinu na lan kablu.....
što neko reče izgleda da smo mi iz bivšeg RV. privilegovani pa nam brzo izlaze u susret........
Možda nas sa bivšeg RV prebace tj.prepuste Telenoru.He he
 
Da li su nekoga ko je na Supernova optici zvali iz mts-a i pitali za serijske brojeve opreme koju poseduje (ONT, STB, CAM modul i kartice)?
Mene danas zvali i kažu samo da potvrde i provere da li je sva ta oprema kod mene, a ja onako pomalo bojažljivo - pa pročitajte vi meni šta vama tu piše i koje vi serijske brojeve imate da me dužite... ;)

Tek kada mi je pročitao ja mu potvrdih!:)
Eeee sada šta se krije iza toga i šta planiraju sa nama koji smo na Supernova optici samo oni znaju?
 
Poslednja izmena:
Možda nas sa bivšeg RV prebace tj.prepuste Telenoru.He he
Ma k'o da je to bitno kome će da nas prepuste (a neće nikome).....
Nek nas daju i Telekomu Južno Afričke republike ili Zimbabvea ili Bocvane, meni to nije bitno, samo nek mi "ferceraju" moja dva skymaster boxa, kam modul, i tri ott boxa i naravno moji omiljeni kanali......a na koga se vodi operater baš me briga........aj u zdravlje.....🍺 🍻
 
Razlika je samo u tome sto ovaj tehnikulur ima 16 kanala za download ,dok taj ciskic ima 8 .. Sto se tice rada na obe mreze ,radi bez greske. Malo je bilo cimanja dok se podesi al kad se namesti onda nikakvih problema nema.
 
Izvinjavam se što ovako upadam u temu. Juče sam potpisao novi ugovor, super par start, 2999. Izboksovao sam opet HBO godinu dana džabe, i prve tri pretplate po staroj ceni 😎

Pokušao sam da nadjem na netu a i ovde, kako da disejblujem ovo Move sokoćalo da mi ne forsira HDR. Boje su užasno prenaglašene. Imam LG TV 4K ultra HD. Isključio sam Deep Colour na HDMI1, gde je uključen Move, ali HDR je i dalje nonstop ON. Pretpostavljam da je to negde u podešavanjima boxa?

Drugo, prema novom ugovoru, net treba da je sa 60 podignut na 100, međutim i nakon 24h, ja na telefonu očitavam brzinu neta preko wifi od svega 40 Mbps. Mozda bi laptop preko LAN kabla pokazao više, ali sumnjam. Rekoše mi juče da treba da prođe 24h da se aktiviraju podesavanja novog paketa...ruter technicolor TC 7200. Hvala svakom na pomoći.
 
HDR 10 isključuješ na televizoru jer je to opcija televizora a ne move boxa.Ja na mom TCL-u nisam uspeo da ga isključim pa sam se vratio na CAM karticu a ako mi treba premotavanje prebacim se na move box.
 
Izvinjavam se što ovako upadam u temu. Juče sam potpisao novi ugovor, super par start, 2999. Izboksovao sam opet HBO godinu dana džabe, i prve tri pretplate po staroj ceni 😎

Pokušao sam da nadjem na netu a i ovde, kako da disejblujem ovo Move sokoćalo da mi ne forsira HDR. Boje su užasno prenaglašene. Imam LG TV 4K ultra HD. Isključio sam Deep Colour na HDMI1, gde je uključen Move, ali HDR je i dalje nonstop ON. Pretpostavljam da je to negde u podešavanjima boxa?

Drugo, prema novom ugovoru, net treba da je sa 60 podignut na 100, međutim i nakon 24h, ja na telefonu očitavam brzinu neta preko wifi od svega 40 Mbps. Mozda bi laptop preko LAN kabla pokazao više, ali sumnjam. Rekoše mi juče da treba da prođe 24h da se aktiviraju podesavanja novog paketa...ruter technicolor TC 7200. Hvala svakom na pomoći.
njima nije merodavno merenje brzine preko telefona.
merodavno merenje brzine je isključivo preko lan kabla što je i logično jer oni ti daju internet protok preko kabla zato se i zove kablovska, a sad što telefoni koriste bežičnu mrežu to je druga stvar....uostalom nemaju isti protok svi mobilni telefoni-zavisi od telefonske mrežne kartice i ne "hvataju" svi telefoni mrežu od 5 GHz.......
moraš da nakačiš laptop ili računar na modem preko lan kabla pa onda izmeri brzinu interneta........
 
HDR 10 isključuješ na televizoru jer je to opcija televizora a ne move boxa.Ja na mom TCL-u nisam uspeo da ga isključim pa sam se vratio na CAM karticu a ako mi treba premotavanje prebacim se na move box.
HDR opcijom sam mogao da rukovodim dok je bio CAM unutra. Kvaka je u tome što i dalje postoje iste opcije slike bioskop, igra, vivid itd, ali izned svake stoji da je u HDR modu. Do sada je HDR stajao kao odvojena funkcija. Sad sam video u podešavanjima MOVEa da slika jedino može biti 2160p, kod mene je trenutno podeseno na 2160p60hz..
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno