Šta je novo?

*Supernova - kablovski distributer

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Evo
2abbbea689c9852390ba152dbf252e66.jpg


Poslato sa POT-LX1 pomoću Tapatoka

Ja sam odjavio SuperNovu istog dana su me zvali da pitaju sto
kad im nisam rekao sta je razlog i rekao da i dalje raskidam
ponudili su mi 6 meseci po dinar postojeci paket.
 
Jel ima neko ko koristi Playstation 4 i UK nalog na ovom netu, non stop me nesto zeza, promenio DNS na modemu na google i opet ista prica...

Dal ima negde da nesto radi kod supernjesra... :mad:
Da li imaš dinamičku IP? Ako nemaš zatraži, izlaze u susret takvom zahtevu.

Послато са GT-I9505 помоћу Тапатока
 
Meni rekli moram da kupim staticku 699 kinte lol

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk
 
Meni rekli moram da kupim staticku 699 kinte lol

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk
Ne moraš. Svaki opereter interneta je obavezan ako trazis da ti da dinamičku IP. To je internet standard. Dvosmerna komunikacija.

Послато са GT-I9505 помоћу Тапатока
 
Pa dinamicku valjda i imam, ne doplacujem za staticku.. Nesto je do mreze garantujem...
 
To je ona najminimalnija standardna ponuda koju svi dobijaju
 
NAT i statička/dinamička adresa nisu medjusobno povezani. I iza NAT-A možeš da imaš dinamičku adresu.
Po vidljivosti spolja adrese se dele na javne i privatne, a po načinu dodele na statičke i dinamičke. I moguće su sve 4 kombinacije...
Pozdrav
 
Kako da proverim koja sam ja? Nisam imao problema do sada, do mreze je nesto, uvek nesto mora da fali...

Evo promenio WIFI ruter, izmenjao DNS adrese, i dalje nista..
 
NAT i statička/dinamička adresa nisu medjusobno povezani. I iza NAT-A možeš da imaš dinamičku adresu.
Po vidljivosti spolja adrese se dele na javne i privatne, a po načinu dodele na statičke i dinamičke. I moguće su sve 4 kombinacije...
Pozdrav
Da moja greska.

Trazio sam im ako mogu da skinu Nat ali su rekli da jedino mogu da kupim staticku

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk
 
Kako da proverim koja sam ja? Nisam imao problema do sada, do mreze je nesto, uvek nesto mora da fali...

Evo promenio WIFI ruter, izmenjao DNS adrese, i dalje nista..
Ukucaj u browser whats my ip klikni na taj link i pročitaj broj pa ga ovde objavi.

Послато са GT-I9505 помоћу Тапатока
 
Kaze da je public ip... 200...
 
Poslednja izmena:
Evo ja placam za staticku, pa ako moze provera. 178.79.63.65


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Da moja greska.

Trazio sam im ako mogu da skinu Nat ali su rekli da jedino mogu da kupim staticku

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

Nema ni mesec dana kako su mi zamenili ruter, nakon toga vidim ja da sam NATovan. Pozovem njihov korisnički servis i najnormalnije zamolim da me skinu sa NATa, sutradan su to i uradili. Ovo mi je inače drugi put da mi skidaju NAT bez nekih pitanja i problema. Samo napravi priču da zbog posla, streama ili nečeg trećeg imaš velikih problema i srediće ti.
 
Ukucaj u browser whats my ip klikni na taj link i pročitaj broj pa ga ovde objavi.

Послато са GT-I9505 помоћу Тапатока

I šta ćeš tako da saznaš? :)

Normalno da ćeš tu da vidiš javnu IP adresu, što nema nikakve veze sa IP adresom na WAN interfejsu...
 
Puče mi net 3x večeras tokom basketa, dva puta sam morao da restartujem modem.
 
Da li je neko od vas uzeo i tv na rate? Akonjeste, da li mu je stigao? Posle koliko? Ja cekam vec evo 10 dana.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Nemojte pisati javno IP adrese...
 
Ponovo prekid interneta u Kotežu.
Drugi u nedelju dana.

Na Karaburmi sa Telekomom (ADSL/VDSL) za 10 godina sam imao svega dva prekida, da sam ih ja primetio.
Ovaj škart od operatera ni to ne može da nasledi od matične kuće.

Sent from my Nokia 7 plus using Tapatalk
 
Nema ni mesec dana kako su mi zamenili ruter, nakon toga vidim ja da sam NATovan. Pozovem njihov korisnički servis i najnormalnije zamolim da me skinu sa NATa, sutradan su to i uradili. Ovo mi je inače drugi put da mi skidaju NAT bez nekih pitanja i problema. Samo napravi priču da zbog posla, streama ili nečeg trećeg imaš velikih problema i srediće ti.
700 dinara plus u racunu,

J

Sent from my SM-A705FN using Tapatalk
 
Imam dva problema vezana za wi-fi. Ruter je CBN i nalazi mi se kod ulaznih vrata u stan. Dnevna soba je najdalja i tamo se dešava da se signal izgubi. Hodnik je otvoren, nema vrata ni zidova ka dnevnoj sobi. Dakle trebao bih da pojačam signal. Drugi problem mi se javlja od kada su nam ukinuli SK. Kolega mi je dao eon nalog sa totala koji koristim na mobilnom telefonu (Honor 9). Prebacim sliku sa telefona na TV. Problem je što mi slika secka i koči na TV-u dok na telefonu glatko ide. Kontam da je do protoka jer je slika u HD pošto kada sam puštao sa nekog 720p streama nema seckanja. Net mi je 120/15. Probao sam na sva 3 TV i isto se dešava. Probao sam i da TV povežem preko lan kabla (Cat 6). Isto se dešava. Ono što mi je palo napamet je da pored tog CBN-a stavim novi wi-fi ruter sa jačim i stabilnijim signalom. Povezao bih ga na CBN kablom i na CBN-u bih isključio wi-fi. Da li bi to radilo i da li bi neki od ovih rutera bio ok? Ako neko ima neki drugi, bolji predlog još bolje.

Tenda AC11 na alliu oko 30e
Tp-Link Archer C50 - AC1200 - oko 4200din
Netis WF-2780 AC1200 - oko 4000din

T18SK4q.png
 
pomeri ruter na ivicu zida
meni opet nesta , i net i tv
sinoc nestao samo net
sva sreca komsija ima mts , pa kad nestane *SUPERnova*
nakacim se na njega, mts uvek ima a lan iz AP mi je spreman
 
@pilips

A što jednostavno ne pomeris ruter kod TV?
I onako kabl imaš sproveden do tamo...




Ponovo prekid interneta u Kotežu.
Drugi u nedelju dana.

Na Karaburmi sa Telekomom (ADSL/VDSL) za 10 godina sam imao svega dva prekida, da sam ih ja primetio.
Ovaj škart od operatera ni to ne može da nasledi od matične kuće.

Sent from my Nokia 7 plus using Tapatalk

Ako se malo zainteresujes gde je prekid shvatices da vam neko kida kabl


Sent from my Mi A3 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Blok 44 nema interneta, tv čas ima čas nema, mešaju raspored kanala (Horizont uredjaj)

Sent from my SM-A705FN using Tapatalk
 



Uzeo juce SuperParMax. Mogu reci da sasvim fino radi.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno