Šta je novo?

*Supernova - kablovski distributer

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Ne čitate pažljivo zaraskid....

-izmirite ono što ste koristili do raskida bez popusta

-Ili ako vam više odgovara izmirite koliko imate do kraja UO

Izaberite jedno ili drugo, a ne oba.

Sent from my Mi A3 using Tapatalk

Apsolutno tako,sve lepo piše niko nikoga ne tera da ostane.
 
Znaci ja koji sam obnovio ugovor i nisam imao nikakvu pogodnost jer sam *mjau**mjau**mjau**mjau*ni stari korisnik, sad moram da platim 1.5 godina unapred racune?

Ja sam bio ubedjen da je ovo promenjeno i da si mogao kad hoces da napustis bez ikakvih penala, jednostavno ti se moze, nezadovoljan si...?
 
Znaci ja koji sam obnovio ugovor i nisam imao nikakvu pogodnost jer sam *mjau**mjau**mjau**mjau*ni stari korisnik, sad moram da platim 1.5 godina unapred racune?

Ja sam bio ubedjen da je ovo promenjeno i da si mogao kad hoces da napustis bez ikakvih penala, jednostavno ti se moze, nezadovoljan si...?

Nažalost tako je.Takva je situacija i sa SBB korisnicima koji hoće prevremeno da raskinu ugovor,ne samo sa njima već i sa Orionom i ostalim kablovslkim operaterima.
 
Znaci ja koji sam obnovio ugovor i nisam imao nikakvu pogodnost jer sam *mjau**mjau**mjau**mjau*ni stari korisnik, sad moram da platim 1.5 godina unapred racune?

Ja sam bio ubedjen da je ovo promenjeno i da si mogao kad hoces da napustis bez ikakvih penala, jednostavno ti se moze, nezadovoljan si...?
Upravo suprotno, ne moraš da platiš ništa, možeš da raskineš odmah, bez ikakvog troška, jer nisi dobio nikakvu pogodnost.
 
Znaci ne gine mi da sedim i cutim i uzmem EON Sport pretplatu? :D


Hahaha daj odlucite se, da znam sta da radim... :D
 
Znaci ja koji sam obnovio ugovor i nisam imao nikakvu pogodnost jer sam *mjau**mjau**mjau**mjau*ni stari korisnik, sad moram da platim 1.5 godina unapred racune?

Ja sam bio ubedjen da je ovo promenjeno i da si mogao kad hoces da napustis bez ikakvih penala, jednostavno ti se moze, nezadovoljan si...?

Ti ne placas nista, ti samo odes i podneses zahtev za raskid i doci ce ti jos jedan racun da platis dok traje otkazni rok.
A onaj ko je je imao npr. benefit prvih 6 meseci po 1 din. a do kraja ugovora mu je ostalo 3 meseca i on bira da li hoce da plati punu cenu tih prvih 6 meseci ili preostala 3 meseca, naravno da ce izabrati da plati preostala 3 meseca nego punu cenu prvih 6 meseci, tu biras sta je tebi poviljnije na to se mislilo na takav ugovor.

Послато са SM-N960F помоћу Тапатока
 
Vi iz Beograda možete da doznate šta na to sve kaže RRA i Zaštitnik potrošača...Pa setite se kako je prošao VIP kad su podigli cene van ugovora...ja sam ugovor produžio 26.12 mislim da imam pravo na odustajanje od ugovora ..
 
Poslednja izmena:
DAjte nam adresu od zaštitnika potrošača-građana da svi mi napišemo bar po 2 mail-a....da ih zatrpamo pritužbama.
 
Kakva komedija. Harambaski odnos prema korisnicima. Obratite se udruženju Efektiva na fejsu da njihov pravni tim ovo ispita.
Kada su iz iste Efektive napali SBB za prekid bez obaveštenja taj isti SBB je svima umanjio racun bez ikakve reklamacije, dakle za svih 500 600 njihovih korisnika zbog par javnih prozivki.

Послато са MI 8 уз помоћ Тапатока
 
DAjte nam adresu od zaštitnika potrošača-građana da svi mi napišemo bar po 2 mail-a....da ih zatrpamo pritužbama.
Evo adresa al bolje slati Efektivi oni ce pre objaviti

689c52aa85d7aed409fddac4241ef5e3.jpg
1d6b74d85d0d46dc5e04c76d0ac007b9.jpg


Послато са SM-N960F помоћу Тапатока
 
A sta je sa Nova sport i Nova S? Mislim da nije u pitanju N1 kao glavni uzrok raskida saradnje. U saopstenju SN pise da UMG nije hteo da ubaci ova dva kanala u ugovor i da su zato odustali. Jer da su potpisali produzetak za Sk, i onda ovi prebace Zvezdu, partizan, reprezentaciju, el klasiko, sve bitno na Nova sport i cemu onda Sk kanali, za filipinsku kosarku i slovenacku drugu ligu. Mozemo mi samo da nagadjamo sta je pozadina...

Послато са POCO F1 помоћу Тапатока
 
I ja potpisao ugovor par dana pre nove godine. Pitao lepo coveka, da li je istina da ce SK kanali biti ukinuti ( jer me to jedino zanima ). On se pravio lud, sto je bio siguran znak da ce ih ukinuti.
Zanimljivo je da je tokom leta Telekom provukao optiku u mom kraju. Dosli kod mene krajem godine, ja ih lepo ugostio i pitao sta nude. Nije mi odgovaralo sto nemaju SK kanale i sve ide preko DIGI risivera ( ne moze preko CAM modula ). Jedan od njih me je pitao sta najvise gledam na SK, a ja rekoh Premijer liga. Na to me je on najgore slagao i rekao da Premijer liga prelazi na Arenu od nove godine !!! O tome nije bilo nikakvih informacija na netu, pa sam znao da laze.
Kako je SuperNova dosla meni se i NET totalno srozao. U ugovoru pise do 120Mb/s, a jedva ide do 60 uz ping do 20mS. Kod Radijus Vektora uz ugovor od 100Mb/s, brzina je lagano isla do 95Mb/s.
 
Na sajtu već postavili paket Super Sve Max po ceni od 4600 gde nude net do 350Mbps, HBO Cinemax, ArenaSport, Adult I Cinestar kao poseban paket, TV po tvom i fiksni.
Znači mi koji imamo Super Sve Plus da očekujemo da nam ostane samp jedan Cinestar Kanal.
Al nas "rade" kvalitetno...
 
Dobro su kolege gore napisale, za raskid plaćate besplatne mesece koje ste imali od sklapanja novog ugovora ILI ostatak pretplata do isteka ugovorne obaveze. KORISNIK IZRAČUNA ŠTA JE NJEMU ISPLATIVIJE I TO ISPLAĆUJE. Novi pravilnik upravo to definiše, mogućnost da se nešto drugo isplati umesto preostalih pretplata, što se ranije podrazumevalo. Sad je data alternativa, to je promena, dok besplatan raskid bez posledica ne postoji.
Korisnicima Pošta neta u decembru NISU dozvolili da bez plaćanja besplatnih meseci ili preostalih pretplata raskidaju ugovore. Kada bi to tako moglo ne bi postojala ugovorna obaveza već bismo potpisivali ugovore na neodređeno.
 
Dobro su kolege gore napisale, za raskid plaćate besplatne mesece koje ste imali od sklapanja novog ugovora ILI ostatak pretplata do isteka ugovorne obaveze. KORISNIK IZRAČUNA ŠTA JE NJEMU ISPLATIVIJE I TO ISPLAĆUJE. Novi pravilnik upravo to definiše, mogućnost da se nešto drugo isplati umesto preostalih pretplata, što se ranije podrazumevalo. Sad je data alternativa, to je promena, dok besplatan raskid bez posledica ne postoji.
Korisnicima Pošta neta u decembru NISU dozvolili da bez plaćanja besplatnih meseci ili preostalih pretplata raskidaju ugovore. Kada bi to tako moglo ne bi postojala ugovorna obaveza već bismo potpisivali ugovore na neodređeno.
E sad mi za nauk sve od sad potpisujem bez UO nek platim skuplje 500 din. neću žaliti. Ali zato ne valja otkačim i zdravo...

Poslato sa ANE-LX1 pomoću Tapatoka
 
Besplatno je mogao da se raskine ugovor tokom decembra, kada su na sajtu oglasili promenu cene starih paketa, mimo ponude SN + pojedinačni paketi SN. Međutim, ne verujem da su ljudi to videli, tako da ništa... Promena cene usluge je "značajna izmena uslova ugovora" i podleže kategoriji "raskid ugovora na štetu provajdera".
 
A sta je sa Nova sport i Nova S? Mislim da nije u pitanju N1 kao glavni uzrok raskida saradnje. U saopstenju SN pise da UMG nije hteo da ubaci ova dva kanala u ugovor i da su zato odustali. Jer da su potpisali produzetak za Sk, i onda ovi prebace Zvezdu, partizan, reprezentaciju, el klasiko, sve bitno na Nova sport i cemu onda Sk kanali, za filipinsku kosarku i slovenacku drugu ligu. Mozemo mi samo da nagadjamo sta je pozadina...

Послато са POCO F1 помоћу Тапатока
Nije im to razlog nego navodno sto im nisu dozvolili za sve korisnike kanale UG, vec verovatno samo za one koji su vec imali SK.
Onog trenutka kad je MTS kupio Kopernikus znao sam da ce doci ovaj dan. Najvise me iznerviralo to sto nisu na vreme najavili, to je bezobrazno. Cim sam saznao da je istekao ugovor poceo sam da razmisljam o alternativi, ali nisam ocekivao ovako bez najave i jos i vikend.

Послато са TA-1053 помоћу Тапатока
 
I sad mozete da raskinete ugovore, lepo su ljudi vec nekoliko puta kacili odgovore koje su dobili od podrske sa uputstvom.
 
Sad kao EON Sport poskupi od tone ljudi koja ce da se pretplati.. :D
 
Meni se više isplati da raskinem ugovor sa njima, dam 290 EUR za novi smart tv i potpišem ugovor sa SBB.

I meni, ali nemam alternativu.

Koje su varijante za internet na Novom BG, blizu Sava Centra? Dakle, dovoljan mi je internet bez tv-a, eventualno sa telefonom. Znam za mogućnost preko telefonske parice i 4G. Nešto drugo?

. Ovo su čiste političke igre pred izbore, ukida se N1 za ~300.000 pretplatnika. Kakva smo mi ustvari rusko-turska gubernija ybt.

Naravno, bez trunke dileme.
 
Bukvalno jel moguće?

Ako se držimo onoga što zakon kaže, a mnogi su to pre mene isto napisali ali ne vredi izgleda, ovo se raskida bez penala jer dolazi do bitnih izmena ugovorenog odnosa.

Njihovo je pravo da pokušaju da vas zeznu, sabotiraju šta god. Opet na vama je da nasednete na to ili da isterate svoja prava, što sami što uz pomoć Ratela, nejog udruženja, advokata čega god. Ali ne verujem da će praviti probleme. Neko je gore okačio onaj član 107 koji je sasvim jasan. Nemojte davati svoja proizvoljna tumačenja nečega ako niste 100% sigurni u to, samo zbunjujete ljude.

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk
 
ma raskinuce se bez problema, samo niko ne racuna da sbb ni malo nije cvecka a i prilicno je skup.

Ja cu i dalje pratiti razvoj situacije, ne verujem da ce na ovome da se zavrsi.
 
Poslednja izmena:
Nemojte im placati penale ni slucajno. Imate taj clan 107, imate clanove Zakona o obligacionim odnosima koji se ticu raskida ugovora zbog promenjenih okolnosti. Nisu nas obavestili 30 dana ranije.

Ako vas budu zavlacili u poslovnici, imate sigurno nekog poznanika advokata koji ce vam besplatno srociti opomenu pred tuzbu.
 
Ma ljudi... Svi pričaju o raskidu a velika većina korisnika Supernove nema alternativu osim Supernove i ADSL Telekom

Poslato sa Huawei P30 PRO pomoću Tapatoka
 
Nemojte im placati penale ni slucajno. Imate taj clan 107, imate clanove Zakona o obligacionim odnosima koji se ticu raskida ugovora zbog promenjenih okolnosti. Nisu nas obavestili 30 dana ranije.

Ako vas budu zavlacili u poslovnici, imate sigurno nekog poznanika advokata koji ce vam besplatno srociti opomenu pred tuzbu.

Bitno je da samo priča izadje i van foruma.
 
Pa ima objava na netu, Danas, N1, Mondo .....

Послато са SM-N960F помоћу Тапатока
7c47a7689571faab740e8e093a3d1052.jpg
 
Poslednja izmena:
Oko raskida sam mislio i plaćanja.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno