Šta je novo?

*Supernova - kablovski distributer

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Meni je jasno da oni hoće da spreče nezadovoljne korisnike da odu ali ne mogu da naplaćuju nešto čega u cenovniku, ali ne samo u cenovniku nego nigde nema.
Zato i mislim da o tome treba obavestiti RATEL što ću i učiniti kako bi zaštitio svoja prava pre potpisivanja ugovora.

Zamisli da odeš u radnju da kupiš hleb pored kojeg piše da mu je cena 50 dinara a na kasi ti naplati 150 ....
Ovo što rade je čista obmana potencijalnih i postojećih korisnika....ili ako grešim neka me neko uputi na tekst gde je eksplicitno navedeno kolika je cena priključne takse za SUPER PAR PAKETE.
Ima sve lepo piše

Послато са Redmi Note 6 Pro помоћу Тапатока
 
Za prikljucenje nema.
A da li ce da naplate tu taksu za prikljucenje ako se raskida ugovor i uo na 24m?
 
Ne branim nikoga niti imam šta od toga samo kažem da sve ima i sve piše

Послато са Redmi Note 6 Pro помоћу Тапатока
 
Priključna taksa nema ako se potpisuje ugovor na 24 meseca. Ako je bez UO onda ima priklj. takse. Ako se raskida ugovor gde nije plaćena taksa, tj. ugovor na 24 meseca, naplatiće priključnu taksu kao da je bilo bez UO. To je standardno kod svih operatera osim mobilnih, koji naplate maloprodajnu cenu telefona ili modema.
 
Priključna taksa nema ako se potpisuje ugovor na 24 meseca. Ako je bez UO onda ima priklj. takse. Ako se raskida ugovor gde nije plaćena taksa, tj. ugovor na 24 meseca, naplatiće priključnu taksu kao da je bilo bez UO. To je standardno kod svih operatera osim mobilnih, koji naplate maloprodajnu cenu telefona ili modema.

Gde piše da ima priključne takse za SUPER PAR PAKETE bez ugovorne obaveze, slikaj i okači da vidim.
 
Ne postoji cena. Međutim,

"U slučaju da Korisnik ima zaključeni Ugovor kojim se opredelio za istovremeno
korišćenje više usluga Vlasnika KDS-a (paket usluga), podnošenjem zahteva za
raskidom pojedinačne usluge iz okvira paketa ima se smatrati da je Korisnik
podneo zahtev za raskid svih preostalih usluga odnosno Ugovora u celini sa svim
posledicama takvog raskida a naročito onih koji se odnose na eventualno plaćanje
naknade štete kako je to regulisano ovim članom Opštih uslova"
(https://mojasupernova.rs/Binary/50/Supernova-Opsti-uslovi-09.19.-preciscen-tekst.pdf - član 54. )

https://mojasupernova.rs/Binary/58/Cenovnik-za-privatne-korisnike0109.pdf

1. DIGITALNA KABLOVSKA TELEVIZIJA
Priključna taksa 9.900,00 (jednokratno)

2. INTERNET
Priključna taksa 4.900,00 (jednokratno)

3. FIKSNA TELEFONIJA
Priključna taksa 4.900,00 (jednokratno)

edit: da pojasnim,

"Korisnik ovo pravo može iskoristiti u pogledu Ugovora u celini ili u delu koji se
odnosi na pojedinačne usluge, pod uslovom da korisnik koristi uslugu kod koje je
delimičan raskid moguć." (govori se u pravu na raskid)

to znači da ako korisnik uzme usluge pojedinačno, ne u vidu paketa, može da raskine, ali npr. ne može da raskine internet ako hoće tv po tvom ili fiksni telefon, ili da ostavi internet a raskine televiziji.

Ako je uzet paket ne može da se raskine pojedinačno.
 
Poslednja izmena:
Ovo se odnosi samo ukoliko se korisnik odluči za "podnošenjem zahteva za
raskidom pojedinačne usluge" što se ne odnosi na zahtev za raskid ugovora usluge paketa, jer paket je jedan proizvod za koji potpisujem ugovor, odnosno pri potpisivanju ugovora ne potpisujem za pojedinačne usluge već za paket...

Da rezimiram, moje mišljenje je da za SUPER PAR I SUPER SVE PAKETE nigde nema definisane priključne takse tako da je taksu nemoguće naplatiti kao jednokratnu naknadu pri potpisivanju ugovora bez ili sa UO ili usled raskida ugovora na neodredjeno ili pre isteka UO.
 
Poslednja izmena:
Ovo sve ima smisla samo ako je pravno neophodno da se cena prikljucka navede i za paket i za pojedinacne usluge, a ne samo za pojedinacne usluge, tj. da pravno paket ne predstavlja kombinaciju pojedinacnih usluga sa popustom vec odvojenu uslugu. To se na sudu mora dokazati.
 
To oni sami dokazuju time što su definisali priključnu taksu za VIKEND TV+NET PAKET i koja iznosi 3000 dinara....
 
Ne, priključna taksa za VIKEND paket od 3000 din je ista kao SBB-ova EON priključna taksa odnosno kupovina boksa po ceni od 6495 din za one nove pakete sa nekoliko kanala. BOX za korisnike EON van mreže i za korisnike EON paketa je 12990 din. U slučaju raskida plaća se 12990 - 3450 odnosno za Light 6495 din.

Ukratko: Korisnici osakaćenih paketa imaju priliku da plate priključak manje.

Svakako koga ne mrzi neka ode do poslovnice i pita za naknadu za raskid, ili podnese zahtev za raskid. Kako inače generalno funkcioniše je da je operater u pravu osim ako sud ne dokaže obrnuto, ali sud se ne meša ako potencijalno oštećena strana ne pokrene spor.
 
Blok 45, poslovni korisnik, može li supernova ? Mislim sutra ću svakako da zovem, ali eto možda neko ima informaciju za Blok 45.

Mislim ova ponuda je stvarno ok

super sve biz
preko 210 radio i TV kanala
preko 30 HD kanala
3 STB / CAM uređaja
Arena Sport i Sportklub kanali
interneta do 75 Mb/s
150 minuta ka svim fiksnim mrežama
fiksni telefon za 1 rsd
neograničeni minuti ka mts fiksnoj i mobilnoj mreži
3.719 rsd/mes.
1.860 rsd/mes.
*prvih 12 meseci 50% popusta za nove korisnike

Hvala
 
Kakav operater, ne mogu da verujem. Nakon sto su nam pre par meseci poslali nenormalne cene za Biz paket (6.000 za 10/10, 10.200 za 20/20, 11.400 za 30/30, 15.600 za 50/50, 18.000 za 100/100) juce su NA FORU pokusali da dodju da uvedu instalaciju. Nenajavljeni, bez ikakve potvrde da smo prihvatili njihovu bezobraznu ponudu, samo se pojavili...
 
Bezobrazno skupi, da ne kažem šišanje ovaca.
Pogledaj SBB partner za 1250 šta daje, FTTB.
b41daf03e69d8c0fddd53cd26f81baea.jpg


Послато са MI 8 уз помоћ Тапатока
 
A TV ne mora uz to, i dostupno je na vise nego 5G kdo nas?
 
Što mrzim te trolovske upade, kao da ne možemo otvoriti sajt SBB i pogledati njihov cenovnik

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Moji imaju MTS-ov 100/40, bez TV-a, 1500 mesecno, FTTH. TO je ceo trosak.
 
Pa ima i Orion optiku od 200/20 valjda za 1800 ili 1900 pisem malo napamet al ne može svako da to ima...

Послато са SM-G900F уз помоћ Тапатока
 
Što mrzim te trolovske upade, kao da ne možemo otvoriti sajt SBB i pogledati njihov cenovnik

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
Uopšte ne upadam pratim temu 2 godine.
Nije SBB, naveo sam SBB partner.
Moji imaju MTS-ov 100/40, bez TV-a, 1500 mesecno, FTTH. TO je ceo trosak.
Može bez fiksnog ftth? Pitam jer imamo ponudu nezvaničnu u zgradi 8 meseci 0 din fttb a da gratis uvedu protivpožarne aparate, uslov je da potpišu minimum 2 stana na 24 meseca. Kažem nezvanično jer upravnik tek treba da dobije ponudu od Telekoma a čovek se ne razume pa mu Supernova i Telekom dođu isto.

Послато са MI 8 уз помоћ Тапатока
 
  • Like
Reagovanja: M J
Supernova ni ne postoji 2 godine
U svakom slučaju OT je ponuda drugih operatera a naročito nešto što SN ni ne nudi.

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
  • Like
Reagovanja: M J
Niko ovde nije znao za blok 45, i to nije problem, ali je problem što i oni ne znaju. Nekih 20 minuta na telefonu i ništa. Izbor je pao na sbb.
 
Ima li jos neko super par paket 100/10 kakve su vam brzine? upload mi je podivljao zadnja dva dana sa 11.5 preko 20
 
Da nije makarena? [emoji23]
Znaci pored pink film, movies, comedy .. Imaćemo arena film, movies, comedy..? [emoji23]

Sent from my JSN-L21 using Tapatalk
 
Supernova ni ne postoji 2 godine
U svakom slučaju OT je ponuda drugih operatera a naročito nešto što SN ni ne nudi.

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
Kopernikus... Uostalom sve je isto. Sto se kaze u narodu isto ***nje drugo pakovanje.

Послато са MI 8 уз помоћ Тапатока
 
Supernova majstori nisu došli u zakazano vreme.
Nisu se cak ni udostojili da se jave ili jave da neće doći. Veoma neprofesionalno.

Послато са SM-G900F уз помоћ Тапатока
 
Zakazano vreme? Ja kad prijavim na salter i kad ih pitam kad ce da docu (ranije) onaj lik sa saltera kaze neznam ali obicno tu do nedelju dana. Ali uvek su dosli nikad me nisu eskivirali e sad kad ce da docu to se nikad nezna. Imaju i oni sefove pa kad im odrede.
 
Poslednja izmena:
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno