Šta je novo?

*Supernova - kablovski distributer

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Sutra vracam opremu BEOGRIDU, nisam stigao ranije. Ko zna, mozda promene ploču u tretmanu starih/novih korisnika.
A Supernova kao ni SBB nisu jedini. Orion je tu blizu na 50ak metara (sa optikom) a sutra proveravam Beotel.
I ne zameram ja ovakve propuste zaposlenima već menadzmentu. Zna se ko je odgovoran.


Послато са SM-G900F уз помоћ Тапатока
 
Presušuje polako SuperOperater...

OBAVEŠTENJE ZA KORISNIKE

Obaveštenje za korisnike u Aleksincu, Blacu, Prokuplju, Beloj Palanci i Banatskom Karađorđevu.

Dragi korisnici,
U cilju daljeg unapređenja kvaliteta servisa, želimo da Vas obavestimo da će od ponedeljka 9. septembra sadržaj kanala koji se emituje u SUPER TV L paketu biti zaključan.
Ukoliko želite da pratite Vaše omiljene sadržaje prijavite se za neki od postojećih paketa u okviru Supernova ponude. Za instalaciju digitalnih uređaja ili izbor dodatnih TV sadržaja očekujte poziv našeg operatera ili pozovite naš kontakt centar na 19911.
Hvala vam što uživate u super sadržaju!

Vaša,
Supernova
_________________________________________________

Obaveštenje za korisnike u Borči, Ovči, Padinskoj Skeli, Krnjači, Kovilovu, Jabučkom Ritu, Glogonjskom Ritu, Besnom Foku, Vrbovskom.

Dragi korisnici,
U cilju daljeg unapređenja kvaliteta servisa, želimo da Vas obavestimo da će od ponedeljka 9. septembra sadržaj kanala koji se emituje u SUPER TV M paketu biti zaključan. Istovremeno zaključani kanali će biti izbačeni iz analogne ponude.
Ukoliko želite da pratite Vaše omiljene sadržaje prijavite se za neki od postojećih paketa u okviru Supernova ponude. Za instalaciju digitalnih uređaja ili izbor dodatnih TV sadržaja očekujte poziv našeg operatera ili pozovite naš kontakt centar na 19911.
Hvala vam što uživate u super sadržaju!

Vaša,
Supernova
_________________________________________________

Obaveštenje za korisnike u Smederevu, Boževcu, Velikom Gradištu, Boleču, Umčarima i Lozoviku.

Dragi korisnici,
U cilju daljeg unapređenja kvaliteta servisa, želimo da Vas obavestimo da će od ponedeljka 9. septembra sadržaji kanala koji se emituju u SUPER TV M i SUPER TV L paketima biti zaključani. Istovremeno zaključani kanali će biti izbačeni iz analogne ponude.
Ukoliko želite da pratite Vaše omiljene sadržaje prijavite se za neki od postojećih paketa u okviru Supernova ponude. Za instalaciju digitalnih uređaja ili izbor dodatnih TV sadržaja očekujte poziv našeg operatera ili pozovite naš kontakt centar na 19911.
Hvala vam što uživate u super sadržaju!

Vaša,
Supernova

https://www.facebook.com/supernovas...qix3HTatRMBQ96WZuDM5MEfdvolHQ-WeJyZ&__tn__=-R

edit: evo prikačio sam se na supervektor i imam šta da vidim -- prekidi još uvek traju. zvao call centar, kažu grupna smetnja na ledinama koja traje već 5 dana.
 
Poslednja izmena:
Ne znam sta tebi ne radi ali ja sam na ledinama i sve radi kako treba.

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Očigledno je da samo meni ne radi, ali barem ne lažu da problem ne postoji, već mi kažu da se vide prekidi konekcije na svakih 15 minuta počevši od večeri do jutra. Svaki dan. Već mesec dana. Niko ne može da ustanovi gde je problem, dodat oslabljivač signala, parametri 0.0 dBmV +- 0.5 (u zavisnosti od kanala), SNR 41 dB, modem neće da menjaju, menjao sam kablove, probao na više računara, kabl i WiFi, bridge i router mod na Cisco modemu, itd.

edit: evo kako to izgleda u praksi https://pastebin.com/jRDdieWF
 
Poslednja izmena:
Očigledno je da samo meni ne radi, ali barem ne lažu da problem ne postoji, već mi kažu da se vide prekidi konekcije na svakih 15 minuta počevši od večeri do jutra. Svaki dan. Već mesec dana. Niko ne može da ustanovi gde je problem, dodat oslabljivač signala, parametri 0.0 dBmV +- 0.5 (u zavisnosti od kanala), SNR 41 dB, modem neće da menjaju, menjao sam kablove, probao na više računara, kabl i WiFi, bridge i router mod na Cisco modemu, itd.

edit: evo kako to izgleda u praksi https://pastebin.com/jRDdieWF
Ganjao sam se pre 2 god sa Radijus Vektorom ravno 7 medeci za slican problem. Posle zamene bukvalno svega : pojacalo na banderi njihovo, kabl do kuce, svi tapovi/spliteri, novi kablovi, kompresioni konektori svuda , 5 modema, sa/bez rutera , laptop/komp, lqn kablovi .... Na kraju je problem bio na cvoristu njihovom. Problem niko sem mene nije prijavljivao lokalno u jajincima, verovatno nisu ni primecivali ljudi gubitke paketa... a monitoring izgleda nisu imali dobar pa nisu ni sumnjali na to... Nadam se da ces uskoro resiti svoj problem.

Sent from my SM-N935F using Tapatalk
 
Pitanje za one koji su prebacili telefon kod Supernove - ima li neko problema da sagovornici ne mogu da ga dobiju, tj dobijaju samo tišinu? Problem je izgleda izraženiji u međugradskoj vezi (priključak je na Novom Beogradu).

I još nešto - da li je neko probao da zove samog sebe? Cisco se posle toga resetuje.
 
Evo meni ni nakon mesec dana internet nema brzinu od 60. Neko vreme je bio oko 45, poslednjih par dana ne prebacuje 32. Zvao sam ih jedno 10 puta najmanje i odustao. Bezobrazluk da veći ne može biti.
 
Jel ima još negde smetnje na tv U paraćinu ne može da se gleda tv

Послато са Redmi Note 6 Pro помоћу Тапатока
 
A preko boksa koji dali za tv po tvom ne koči slika

Послато са Redmi Note 6 Pro помоћу Тапатока
 
A kad nije kocila slika jucer par sati nije imalo u Sv. net i kablovska i adsl sad ima net ali tv ne moze da se gleda. Evo sad stigla slika
 
Poslednja izmena:
Eto cuo sam da su slepci prebacivali analognu na digitalnu kablovsku pa nisu delili kartice za Cl slotove nego delili recivere pa dosla ekipa iz Bgd-a da ispravi *mjau**mjau**mjau**mjau**mjau**mjau* koje su napravili,tj kartice za one koji imaju novije tv i reciveri za one starije.
 
Vidim uveli su akciju za TV po tvom.

Послато са SM-G900F уз помоћ Тапатока
 
Pa ima cenovnik od juče. Nude se 3 naloga za mobilne uređaje za dinar.
I popust za stb 60% ili više za super pakete. To je motanje unazad valjda.
Pogledaj u sekciji dokumenta na sajtu supernove .
Inače opet sam prevaren od istih. Majstora nema ni danas. Jer sam ja kao navodno pobrkao datum pa kao dolaze danas. Lično me slagali u poslovnici Supernove u Belvilu.
Zaista razočaravajuce.
No ako cu uštedeti 32.000 za dve godine istrpecu im ova sranja. Verovatno imaju pojacanog posla no to nije razlog zavaravati ljude.
Ocito je iskrenost na niskim granama kod nas.

Послато са SM-G900F уз помоћ Тапатока
 
Supernova vas laže kad Zine :)

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Jedno pitanje za sve korisnike supernove: da li vam je ikad umanjen racun posle zalbi-zahteva na i mejlu. Jedan zanimljiv komentar na njihovoj fejsbuk stranici od jednog zadovoljnog korisnika: Ceo mesec april sam bila bez vaše usluge... Pojavio se tehničar tek posle 30 dana... Vašu uslugu sam imala čitava tri dana... Ponovo sam čekala da ekipa dođe i to čitavih 45 dana tako da ni u maju nisam imala vašu uslugu... Poslala sam zahtev putem mejla za umanjenje računa i dobila odgovor: vaš zahtev nije vidljiv!!! U međuvremenu ste me isključili za ta dva meseca iako su svi računi plaćeni!!! Tražite dokaz o uplati... Pre tri dana vam pošaljem dokaz o uplati,stigne mi odgovor da će biti proknjižen, da bi mi danas poslali mejl(nakon tri dana) da računi nisu vidljivi!!! KOGA VI ZAJEBAVATE VIŠE!!! I naravno i ovaj mesec sam bez vaše usluge!!! A račun će stići!!! Ni na jedan telefon već tri dana nemogu da stupim u kontakt sa vama... Čak ni putem mejla... Ovo mi je poslednji pokušaj da bar putem fb ostvarim kontakt sa vama... Tuga... '' .
Pa me cisto interesuje dal je neko slao mejl i da mu je stvarno umanjen racun.
 
Poslednja izmena:
kod mene u kraju vidim čitavu najezdu momaka u supernova majicama, očito narod uzima te njihove usluge iako čitajući ovu temu nisam baš siguran zašto...bar po tom malom detalju deluje da im dobro ide što se tiče novih korisnika...
 
Skoro sve operatere su pokupovali. Ja mislim da je to razlog mnoštva majica sa logom Supernove.
 
kod mene je av com imao dosta korisnika, jel to sad supernova?
 
Meni su umanjivali.
Ali iskreno i meni se reklamacija znala "zagubiti" ili dobije status rešeno a nije resena, pa moraš malo oko toga da se interesujes neće baš samo da se reši.
Jer kao što rekoh gore dosta lažu.

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Posle nebrojeno reklamacija, sredili su upload.

8569863969.png


Do kada će da traje, ne znam.

Pustio sam ping -n 100000000000 moj.vektor.net, pa ću posle 24 sata da analiziram rezultate, tada ću znati da li su sređeni prekidi.
 
Bravo Milane :).
Šta je to pingovanje aj pojasni da proverim i ja.
Danas majstori instalirali opremu.
Pisem o utiscima kasnije.
Ako nekog zanima.
Novi Beograd

Послато са SM-G900F уз помоћ Тапатока
 
Pingovanje je akt slanja "hello" paketa nekom serveru ili računaru, što služi za testiranje internet konekcije kao i merenje vremena da taj paket stigne do servera, što može da ukaže na zagušenje mreže (npr. moj.vektor.net, odnosno 109.122.98.75, ima prosečan ping od 10 ms na 9866 paketa, u slučaju da je ping npr. 20 ms, može se ustanoviti da postoji zagušenje na mreži).

Ping se vrši pozivanjem komande "ping [ip ili domen]" u Windows CMD prozoru ili Linux/macOS Terminal-u. Kod Windows-a je ping vremenski ograničen, tako da za dugovremeno testiranje mora se dodati -n [neki broj], što će reći sistemu da ping ponovi neki broj puta. Ja sam uneo 100000000000 odnosno stotinu milijarde ping-ova, što bi značilo da će ping trajati 3170 godina. Preterano, ali je duže od 30 sekundi koliko bi obično trajao. ;)

Dosadašnjim testiranjem na tih 9800 ping-ova bilo je 55 prekida, što svakako nije odlično ali je u granicama normale. Nisam primetio prekide. što ukazuje da su verovatno trajanja manje od 50 ms, praktično nepostojeći. Raniji prekidi su bili po 30 sekundi bez Interneta svakih 5-15 minuta.
 
Svašta.... Što ne staviti jednostavno

ping moj.vektor.net -t



Sent from my SM-N960F using Tapatalk
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno