Šta je novo?

*Supernova - kablovski distributer

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Novi bios ubacen od strane podrske u epc3925 :) Mnogo bolje radi ruter ,nema vise hoce poveze nece itd..

Koja je verzija i koji provajder (Radijus, Kopernikus...)
Postavi sliku da vidimo koja je verzija. :)
 
Ma kako da ne oni i njihove popravke imao slab signal. BIli danas i pomalo kockalo sad malo bolji signal zamenili spliteri nabanderi 2 kom posto nas ima dosta na toj banderi parametri u modemu malo boli bili od -4 do - 9 pover level asad od 0 do - 1 slika kocka ito vise na skoro svim kanalima azvati vise pita kazu kockanje nije do njih to je iz beograda. samo da te otkace. Da imam alternativu presao bih kod drugog internet mi oduvek tadi kako treba ali kablovska zeza
Alal vera na postu. Čitko i britko.

Sent from my SM-N960F using Tapatalk
 
epc3925.jpg

Radijus Vektor ,ali mislim da to vise ne igra nikakvu ulogu ;)
 
Imate li internet u staroj pazovi?

edit: vratio se, nista.
 
Poslednja izmena:
Na moj prigovor za majski račun zbog naplaćenog razgovora sa fiksnog broja ka mobilnom broju u MTS mreži dobio sam odgovor posle 55 dana. Inače imam paket Super sve plus.
Evo odgovora: Poštovani,

Poziv na broj 19911 je besplatan za pozive iz Supernove i za fiksne i mobilne mts brojeve. Ukoliko Vam je naplaćen poziv na broj telefona sa prefiksom 064, 065, 066 moguće je da je broj migriran u drugu mrežu i u tom slučaju cena poziva obračunata je po Cenovniku operatera u čiju je mrežu broj migriran, a što nije u našoj nadležnosti.

Shodno navedenom, neophodno je da kontaktirate svog operatora i informišete se o ceni poziva.

Želeli bismo da napomenemo da nas možete kontaktirati i na broj 0800/ 311- 312, koji je besplatan za pozive sa svih mobilnih i fiksnih brojeva u Srbiji.

Rečeno im je da je broj mobilnog u MTS-u. Oni mene teraju da zovem svog operatera i da se informišem o ceni a to je Supernova i MTS.

Послато са Redmi 5 Plus помоћу Тапатока
 
Kod mene je noviji firmware nego kod tebe Pogledajte prilog 273518 al sve je to isto valjda

Nakon update-a ,napokon mogu izvucem punu brzinu kada nakacim drugi ruter ,do tada sam mogao max 25mbit.. I stabilizovao se wifi koji je konstantno pucao ,jos uvek ima nekih restarta sam od sebe ,ali rekao bih da je to do same mreze
 
Nakon update-a ,napokon mogu izvucem punu brzinu kada nakacim drugi ruter ,do tada sam mogao max 25mbit.. I stabilizovao se wifi koji je konstantno pucao ,jos uvek ima nekih restarta sam od sebe ,ali rekao bih da je to do same mreze

Gde da nadjem taj update? Ima li neki link ili kako to vec ide? Hvala
 
Neces TI gidra da trazis i radis update fw na ruteru vec ce da ga obavi NAPREDNA tehnicka podrska...

Meni na Cisco EPC3925 je fw od Sep 14 2010 14:19:55 i radi sve u RV mrezi kako treba (za sada).
 
Poslednja izmena:
Kako i gde da proverim koji je moj trenutni fw? Gde da udjem? Postupak,ukratko nesto?
 
http://192.168.100.1/
Nadji "Firmware Build Time" pa pogledaj.

Nebitno je koji je fw, bitno je da li ti radi ili ne valjano 3925, ako ne radi zoves "podrsku" (zapsiničarska sekcija nekompetentnih sluzbenika koji se javljaju na telefon i prave spisak problema koje korisnici imaju...) koja prosledjuje zahtev da nesto ucini "napredna tehnicka podrska" (malobrojna grupa IT skrucnih sluzbenika koja je prezatrpana poslom i nedovoljno placena) pa kad dodjes na red... mozda jednom i urade nesto i otklone ti problem. Opisati problem, nasiroko. Kako "zapisnicari" bukvalno pisu "slobodni sastav" za naprednu tehnicku podrsku o problemu koji korisnik prijavljuje, ucestvujte i vi u tom pisanju diktirajuci im sta treba da napisu.
 
Poslednja izmena:
evo kako je kod mene pa uporedite LAN brzina kabl blizu 100 , a pun super paket
17d0d94f25166228f737b9d9e42c75c2.jpg


Sent from my SM-J730F using Tapatalk
 
Mrežna kartica ti je 100mbita

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
da, a kad prebacim na lap topu 1 giga, nece da konektuje

Sent from my SM-J730F using Tapatalk
 
Posle neka neko priča ovde kako je sve zbog toga jer brzina nije merena preko kabla. Mene z**** već osmi dan. Bunio sam se da mi sa 40 povećaju na 60 a oni mi već 3 dana isporučuju 20, još mi operater kaže, pa da evo piše treba da bude 20. Kojih 20 kada je super par - do 60. Ono kada se pogleda i 1 je do 60. Tako meni vratiše na 20 i lepota.
 
Napokon ne moram vise ni da resetujem drugi ruter kad se izgubi konekcija ,tako da mi taj bridge vise nista ne znaci :D
 
Neki programi instalirani na PC mnogo usporavaju net,npr avast,ad guard...pa probajte da deinstalirate neke programe i proverite sa koliko procenata kapaciteta vam radi procesor.Mozda je glupo ali stvarno pomaze.
 
Ipak radi ručno menjanje u bridge mode, sa drugim kodom na drugom (promenjenom) modemu (koji je isto Cisco EPC3925):

Na stranicu http://192.168.0.1/Administration.asp ubaciti sledeći kod:

Kod:
<!-- working mode -->
<div id="WorkingMode">
<table class="std">
<tr>
    <td nowrap width="95">
        Working Mode
    </td>
    <td>
        <select name="working_mode" size="1" id="working_mode" onchange="selectWorkingMode()"> 
            <option name="router" value=0>Router
            <option name="bridged" value=1>Bridge
        </select>
    </td>
</tr>
</table>
</div>

I onda odabrati Bridge režim i kliknuti na Save dugme.

Ruter uključite u modemov Port 1, i podesite na Auto DHCP IP u ruteru.

Ako menjate uređaj (npr., bio je PC i onda nakon što se uključi modem hoćete sada ruter da stavite) morate da restartujete modem, jer on dozvoljava pristup Internetu samo MAC adresi tj. uređaju koji je bio povezan pri uključivanju.
 
Nije mi radio net celo jutro danas, i kada je proradio upload KONACNO 15 Mb a download 119 Mb. Jeej.
 
Zdravo, potpisao sam ugovor sa Supernovom i dobio OTT media device za vraćanje kanala 7 dana unazad (koji inace funkcioniše na većini kanala). Na daljinskom upravljaču imam obeležene TV kontrole, ali uz uređaj nisam dobio uputstvo kako da ih implementiram, tj da daljinski od uređaja koristim i za kontrolu TVa. Molim da mi neko pomogne, mislim da je jedan clan o tome vec pisao, ali ne mogu da nađem taj post. Hvala i pozdrav.

Sent from my Hisense U30 using Tapatalk
 
Ma ovi nisu normalni, 5 dana ne moze da radi normalno net.
Vec par dana mi isporucuju tacno 50% od paketa.
Skoro je bio lik da mi zameni ruter i nesto oko kablova i kaze sad je bolje,bolji parametri i sve,radi sve par dana i onda pocne sou.
Sad zvao korisnicku,opet prijavio,ona mi kaze parametri su losi. A brojke skoro iste kao kad je bio ovaj kolega njen.
Da restartujem modem i ako se opet javi problem da im javim.
Da li mogu nekog da zamolim da okaci sliku onih parametara da vidim kako to kod vas izgleda?
Hvala.
 
Evo kako je kod mene 60/4 i tu brzinu i imam.Bivši avcom.
800caddbc94670d9e0b5dbd5960e4504.jpg


Sent from my T1 7.0 using Tapatalk
 
Nije mi jasno zbog čega neko ima 4 kanala za upload a neko 2?
 
Ako moze jos neko da postavi...
I ako moze malo razjasnjenje,ove leve vrednosti trebaju da budu sto manje a leve sto vece?

Paket 120/15 je u pitanju kod mene.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno