Šta je novo?

*Supernova - kablovski distributer

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
to je uobicajeno. coax nije 'raspao'.
 
A znate kako je moronski radjena sn kablovska?
Trafoi za nodove su u privatnim kucama(protivpravno,za to treba industrijsko merno mesto)
Kad nema struje kod vlasnika cela okolina nema tv i net

To je zasluga sega mega projektanta koji umesto pasivne optike forsirao raspali coax
Pa u nekim mestima bolje i raspali coax nego bakar , optiku mogu samo da sanjaju pojedini nazalost tako je
 
COAX je extra i nista mu ne fali. Treba samo znati posao.
Aha,pa evo kod lika gde je trafo za nodove izbacuje fid sklopka danima

Sta sad,treba da se provali kod osobe da se ukljuci napon,"da se zna posao"

Retko kad su kuci,kad ukljuce sklopku tad cela okolina dobije tv i net
 
Poslednja izmena:
Pozdrav, pre neki dan mi nestao net i program, kad su kao nešto sredili, na jednom tvu mi slika izgleda ovako. https://files.fm/u/9yd5c7vdj

Koristim njihove kartice, probao da zamenim sa jednog na drugi, na drugom lepa slika, sve ok. Ne znam do čega je, do pred tog njihovog "rešavanja" nestanka neta i kablovske,bilo je ok...ima li neko predlog ili da ih zovem?

Hvala!
 
Pozdrav, pre neki dan mi nestao net i program, kad su kao nešto sredili, na jednom tvu mi slika izgleda ovako. https://files.fm/u/9yd5c7vdj

Koristim njihove kartice, probao da zamenim sa jednog na drugi, na drugom lepa slika, sve ok. Ne znam do čega je, do pred tog njihovog "rešavanja" nestanka neta i kablovske,bilo je ok...ima li neko predlog ili da ih zovem?

Hvala!
Probaj taj tv gde je problematična slika da isključiš iz struje na nekoliko minuta, proveri konektore, razdelnik.
 
Aha,pa evo kod lika gde je trafo za nodove izbacuje fid sklopka danima

Sta sad,treba da se provali kod osobe da se ukljuci napon,"da se zna posao"

Retko kad su kuci,kad ukljuce sklopku tad cela okolina dobije tv i net
mogu da prebace to napajanje negde drugde, da koriste daljinsko napajanje.
 
Dodato podešavanje za HDR na move boxu, mada ne deluje mi da bas ugasi HDR
 
Nemas dobar prijem na tim frekfencijama. Vidi kakav ti je kvalitet signala na tim kanalima,verovatno stalno varira?
 
Možda je nešto do modula ili kartice, pozovi ih.
Promenio karticu, čisto testa radi i na drugom tvu radi bez problema. Mislim zvaću ih , nego mislio da postoji neki brzi fix, da proverim bez cimanja.

A kvalitet signala na tim kanalima je los, neki uvek dobri, ali ovi drugi slabo, gotovo i da nema signal
 
Promenio karticu, čisto testa radi i na drugom tvu radi bez problema. Mislim zvaću ih , nego mislio da postoji neki brzi fix, da proverim bez cimanja.

A kvalitet signala na tim kanalima je los, neki uvek dobri, ali ovi drugi slabo, gotovo i da nema signal
Da nije problem u kablu koji dolazi do tog televizora sa problematičnom slikom?
 
POZDRAV.;Htedoh samo da podelim iskustva i njihove ,NE, ažurnostI .Korisnik sam već duže od dve godine njihovog paketa SUPER SVE PLUS (TV,INTERNET I FIKSNI).Pre mesec dana oblučio da pripejd broj prebacim u postpeid i predjen na VEĆI PAKET ili ti Super plan 4 beli.Uredno su mi broj prebacili na post peid u Omorika 16(kako i treba po planu 4).Kako su naglsili intergracija broja u supernovi traje 2-3 dana a da će posle toga na adresi doči ugovor na potpisivanje.Problem je u tome što i posle 30 dana ni traga ni glasa od ugovora.A račun stigao za mobilni stigao uredno i to uredno po trifi Omorika 16.I posle pontaktiranja i ličnog odlaska u poslovnici niko ništa nezna ..i uvek isti izovor ,,peneli smo nadležnoj službi..
 
Što je mutna ovoliko slika na supernovoj preko aplikacije(možda je i preko njihovog boxa,nisam uporedjivao),u odnosu na eon gde je slika odlična?
Verovatno tako kako je,krš,i nema rešenja?
Na sportu(fudbalu) je negledivo.
 
Odlična je slika i na move app i na eon app.... Ništa nije mutno, jedino ako je do internet konekcije problem pa ne ucitava pun kvalitet...
Screenshot_20221120_183645.jpgScreenshot_20221120_183738.jpg
 
Ne znače ništa te slika.
Ako je sudeci po slici onda je mutno i kod tebe.
Da nemaju ovi sn niže osvežavanje,u pokretu igrači su katastrofa...Na eon je to oštrije,nema toga...
 
Mogu samo da kažem da kvalitet slike kod SBB (Total, Eon) i Supernove se ne mogu porediti, naravno u korist SBB-a (koji ima izrazio bolju sliku) od Supernove.
 
Preko kabla je slika odlicna. Preko move n go aplikacije je slika losija zato sto su tamo kanali na 25Fps a kod Eon-a su na 50Fps. Meni je slika preko kabla bolja nego preko Eon Sdmc-a boxa.
 
Obožavam da čitam komentare kolega koji kategorično govore da je slika bolja na eonu u odnosu na supernova move boxu. Mogu u to da ubede samo onoga ko nema move box. Imam ga od prvog dana, kada su me pojedini zezali da sam pokusni kunić. Verujte mi slika je odlična i na move i na eonu. Da je supernova sranje kao što isto kategorično tvrde i nije. Da je sranje kao što se tvrdi prvi bi pobegao jer imam u zgradi i sbb i telekom optiku. Treba da se uvek napomene bivši operater.
 
Kod move box-a se dešava da monteri uopšte ne podese parametre slike, već samo postave i odu što je i uzrok ovih problema.

Dok izlaz na move boxu ne podesite na 1080i50 ili 1080p50, nema govora o "glatkom pokretu".

Oni ljudi ostave 2160p60 recimo i dobijete dve stvari:
  • Sam box radi upscale-ing slike na 4K, što obično izgleda gore nego kad to radi televiror
  • Framerate uopšte nije u skladu sa sadržajem koji gledate i mora biti trzanja - kako god okrenete.

Moja preporuka svima koji imaju move box - podesite na 1080p 50fps ili 1080i 50fps.
 
Kod move box-a se dešava da monteri uopšte ne podese parametre slike, već samo postave i odu što je i uzrok ovih problema.

Dok izlaz na move boxu ne podesite na 1080i50 ili 1080p50, nema govora o "glatkom pokretu".

Oni ljudi ostave 2160p60 recimo i dobijete dve stvari:
  • Sam box radi upscale-ing slike na 4K, što obično izgleda gore nego kad to radi televiror
  • Framerate uopšte nije u skladu sa sadržajem koji gledate i mora biti trzanja - kako god okrenete.

Moja preporuka svima koji imaju move box - podesite na 1080p 50fps ili 1080i 50fps.
Tako je, davnih dana kada sam MOVE prebacio na 1080i50 tek tada je slika bila fluidna i to se najbolje primeti kada na RTS1 ide traka u dnu ekrana... i slika je da kažemo skoro sličnog kvaliteta kao sa modula i kartice! :)
 
Kod mene je coax ili običan antenski kabl kako je kome lakše i radi mi perfektno sve, problema nemam. Bivši AVCom. Stoga kada kudite napomenite koji je bivši operater da ljudi znaju.
Obožavam da čitam komentare kolega koji kategorično govore da je slika bolja na eonu u odnosu na supernova move boxu. Mogu u to da ubede samo onoga ko nema move box. Imam ga od prvog dana, kada su me pojedini zezali da sam pokusni kunić. Verujte mi slika je odlična i na move i na eonu. Da je supernova sranje kao što isto kategorično tvrde i nije. Da je sranje kao što se tvrdi prvi bi pobegao jer imam u zgradi i sbb i telekom optiku. Treba da se uvek napomene bivši operater.
Bivši operater - PoštaNET. Stoga meni što stvari nisu najsjajnije krivicu snose poštari? Jedan član sa foruma u svom potpisu ima naznačeno Poštu kao najgori provajder. I to je njegovo subjektivno mišljenje i moguće lično iskustvo. Ja takvo mišljenje ne delim. Meni je Pošta bila sasvim OK. Imao sam Arris modem koji je solidan bio i Modul bez kartice koji nisam na kraju ni koristio (nije bilo ni potrebe pošto su kanali bili otključani). Slika je bila oštra i stabilna, nikakve boxove nisam koristio. Internet takođe stabilan. Jednom mesečno ili manje u proseku bilo prekida u trajanju manjem od 24h, uglavnom zaslugom Telekoma i njihovim razvlačenjem opreme i kablova po bloku.
Nisam od onih koji menjaju provajdere zarad kojekakvih povoljnosti, bitna mi je stabilnost i poverenje.
Dugo sam bio na Beogridu, isključivo me net interesovao. Oprema OK, podrška sjajna, stabilna brzina i retki prekidi (zimi uglavnom na krovu), simetričan DL i UL.
Posle preuzeo SBB a uzeo sam potom i TV. Stabilno na Beogridovoj instalaciji, D3i Albis box sjajan (ponekad se zaglavi i resetuje nakon dugog premotavanja unazad). Kako su rešili da napuste Beogridovu instalaciju i da ubušavaju svoju kroz hodnik zgrade što mi nije odgovaralo, plus su podigli cene za više od trećine a Arene nisu imali, nerado sam ih otkačio i prešao na Poštu.
Iako su mi u zidovima RG59 kablovi stari preko 30 godina, problemi u signalu Pošte nisu bili primetni.
Onda preuze Supernova. Imao sam taj prekid od 3-4 dana i posle šum još par dana. Nastao na Poštinoj liniji. Nisu to rešili već me prebacili na svoju instalaciju, uskratili me za video nadzor i razbucali mi utičnicu. Kakav je signal sada? Deluje OK ali oprema nije. Ovaj zamenski modem gubi Wi-Fi vezu sa MOVE boxom. Čim u podešavanjima ukucam šifru i uspostavim vezu, pri vraćanju na kanale MOVE izgubi signal i nema konekciju. Još par puta tako dok konačno ne upali. Sa LAN kablom često izbacuje da nema vezu i da proverim kabl. Tada moram da iskopčam kabl i restartujem modem da bi se povezao. Ovaj TC7210 je dosta gori od Poštinog modema. MOVE box isto mora da se resetuje, tokom leta skoro svaki dan se zakucavao i automatski resetovao (moguće da se čip pregrevao).
Kakav zaključak da izvedem? Je li stabilan signal na SN? Vrlo verovatno, nemam merač da potvrdim ali deluje OK. Oprema? Krš. Nije moj odgovor već tehničara Telekoma koji je dolazio prvog dana kad sam prijavio šum. Njihova rešenja za sve probleme su česti reseti i boxa i modema?! Je li krivica tu na Pošti ili na mojim kablovima u zidu? Teško.
Nema tu neke filozofije, nekome će SN biti sjajna a nekome sranje. Nema tu univerzalnosti, svako iznosi svoja iskustva i subjektivna mišljenja. Ima ono kome se ne sviđa, neka pređe kod drugog. Mada izbor se sužava sve više a i cene idu sve više. Ni izbor kanala (sportskih) ne olakšava stvar.
 
Koji debili, ne možeš gledati fudbal kako treba na Move, zabada. Na cam modul normalno sve
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno