Šta je novo?

*Supernova - kablovski distributer

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
EPC3925 u SN moze u bridge mod, kod RV ogranka moze i javna ne-natovana ip adresa, wifi je svima slab, pa se lepo kupi dobar-odlican ruter (50-200e), zatrazi da podrska prebaci EPC3925 u bridge mod (pri tome se naceka na to dosta) i sve fercera kako treba, uglavnom...
 
Hvala Zeha.
Za javnu IP adresu, misliš na uslugu statičke od 700din/mes?
Ok, jasno mi je za neki solidan ruter da je suštinski potreban.
Neće epc3925 da pravi probleme u bridge modu?
Ne znam, ovde kod mene je daleko od idealnog nivo signala. Ili možda nisam u pravu?
94797d482161d77f1d33cffa8bb0d280.jpg


Послато са SM-G900F уз помоћ Тапатока
 
Do malopre radio Internet normalno 120/15
Sad odjednom 40/2
Na epc3925 ne mogu da pristupim nikako.. I blanko polja i default cisco login.. Znači nikako.
Imao sam 8 kanala za downstream i 2 za upstream.
Sada samo po 1.. Zna li n3ko u čemu je fora.

9250302dbe6593eadebafeae9a9ca295.jpg


Sent from my SNE-LX1 using Tapatalk
 
Nesto rade ,pa sad imas max brzinu po jednom kanalu .Verovatno ti je druga ili treca dioda zuta a ne zelena ,resetovace se modem sam kad vidi da moze da pristupi ostalim kanalima .
 
Za javnu IP adresu, misliš na uslugu statičke od 700din/mes?

Ne.
Mislim na javnu a "promenjivu" ip adresu, s tim da promena se desava skoro pa nikad.
Staticna (fiksna, nepromenjiva i samo tebi dodeljena IP) se placa, dok se na RV ova neplacajuca a nenatovana se jos uvek moze dobiti.
 
Ne.
Mislim na javnu a "promenjivu" ip adresu, s tim da promena se desava skoro pa nikad.
Staticna (fiksna, nepromenjiva i samo tebi dodeljena IP) se placa, dok se na RV ova neplacajuca a nenatovana se jos uvek moze dobiti.

Hvala Zeha, no prvo da reše sve ostale probleme ako je moguće :D, to što ti kažeš je super stvar ako je moguće.Vidim da imaju neki svoj spori ritam rada, što se mene tiče kao novog korisnika samo su "upalili" brži internet, i ništa za sada. Iako sam prikačen 7. spetembra još uvek ne mogu da počnu da mi tarifiraju uslugu. Realno, propalo mi je gledanje svetskog prvenstva u košarci zbog stalnih problema sa slikom i tonom na tv.
A pošto imam smart tv, otkad sam na SN Youtube mi ne radi, ne znam šta je problem, da li je samo koincdencija novi internet provajder ili nešto treće?
Cinestar, neka smart aplikacija koja pušta trejlere radi, normalno strimujem na tv sa računara video sadržaje.
A nešto ne verujem u slučajnosti, moguće da filtriraju nešto, ili je modem podešen da blokira nešto?
 
Da li supernova naplacuje novom korisniku prikljucak? Ako u zgradi vec postoji njihiv sistem.
 
Ne ako potpises ugovornu obavezu.

Послато са SM-G900F уз помоћ Тапатока
 
Bizarno, pre polaska na odmor preusmerio sam pozive ka fixnom na svoj mobilni.
Sad ne mogu da ponistim preusmeravanje, zvao tehničku podršku a odgovor je "zvaćemo mo mi Vas"

Sent from my SM-J730F using Tapatalk
 
Bizarno, pre polaska na odmor preusmerio sam pozive ka fixnom na svoj mobilni.
Sad ne mogu da ponistim preusmeravanje, zvao tehničku podršku a odgovor je "zvaćemo mo mi Vas"

Sent from my SM-J730F using Tapatalk

Koja je uopšte šifra za preusmeravanje poziva?

Probao sam sve tipa *21* broj telefona # ali nikako ne uspevam (broj telefona u formatu 06x xxxxxxx)
Takođe mi ni poziv na čekanju ne radi (probao i *43#), pa me zanima koji se tačno kodovi kucaju da bi se aktivirale te dve dodatne usluge?
Ako nešto znači i to da sam bivši Kopernikusov korisnik.
 
Kod mene uspelo preusmeravanje ali sad ne mogu da ga poništim
08d330af03d4f1dd1e9b911b9994736e.jpg


Sent from my SM-J730F using Tapatalk
 
Kod mene uspelo preusmeravanje ali sad ne mogu da ga poništim
08d330af03d4f1dd1e9b911b9994736e.jpg


Sent from my SM-J730F using Tapatalk

Pazi to uputstvo je za mts fixnu telefoniju, a koliko znam Supernova ima svoju skroz zasebnu platformu za fixnu telefoniju i nema veze sa mts-ovom!
Pa čak ni ti mts kodovi iz uputstva ne rade na mts BBTF telefoniji.
Supernovina platforma je nešto slično kao mts IP BBTF telefonija ali je samo prilagođena DOCSIS modemima, tako da kada sam zvao Supernovu i oni u kol centru nisu imali pojma koje tačno kodove treba ukucati za preusmeravanje poziva i poziv na čekanju, već rekoše da je najbolje da pišem mail na [email protected] pa će mi oni odgovoriti...
 
Poslednja izmena:
koja je doplata za net za ove koji imaju kablovsku u avcom po 1197 din? i kakav je taj net?
 
Ali meni su kodovi radili, takodje sad mogu da pošaljem telegram preko mts broja za ru službu, takodje rade mi oni besplatni brojevi 0800 a rekli su mi da je mreža vraćena MTSu

Sent from my SM-J730F using Tapatalk
 
Nema doplata, potpises super par i to košta 2600din

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
I btw te kodove su mi juce procitali kad sam ih zvao


Sent from my SM-J730F using Tapatalk
 
Čiju infrastrukturu ovi koriste? Ako imam u zgradi SBB i Exe-net, kako se ovi uglavljuju?
 
Pazi to uputstvo je za mts fixnu telefoniju, a koliko znam Supernova ima svoju skroz zasebnu platformu za fixnu telefoniju i nema veze sa mts-ovom!
Pa čak ni ti mts kodovi iz uputstva ne rade na mts BBTF telefoniji.
Supernovina platforma je nešto slično kao mts IP BBTF telefonija ali je samo prilagođena DOCSIS modemima, tako da kada sam zvao Supernovu i oni u kol centru nisu imali pojma koje tačno kodove treba ukucati za preusmeravanje poziva i poziv na čekanju, već rekoše da je najbolje da pišem mail na [email protected] pa će mi oni odgovoriti...
Supernova korisnici su prebačeni MTS-ov IMS sistem, isti koji koriste MTS BBTF korisnici.
Pozdrav
 
Jel uzeo neko sa kopernikus mreže tv po tvom? Zanima me spisak kanala. Reče mi jedan serviser da se razlikuje i programska šema od od ove koja ide preko stb i cam.
 
Ovako drugari, ja se još nisam prebacio sa Radijusa, a oni zovu i nude i nude...
Zvuči primamljivo jer sada plaćam 3885 din., a ako bi potpisao novi ugovor imao bih čak i više za manje para. Doduše ja bih potpisao ugovor bez ugovorne obaveze, to malo više košta mesečno ali bar ne bih morao da razmišljam ako eventualno poželim da se pozdravim sa njima ;)

Šta mene interesuje, vaša iskustva, posebno ako je neko iz Belvilla prešao na SN sa Radijusa, jer sam i ja jelte u tom bloku.

Imam onaj najveći paket koji je bio u Radijusu, 2x STB onaj Skymaster valjda i jedan STB Horizont.
Nema šanse da pohvatam šta je sve ovde pisano u predhodnim postovima, verujte probao sam :D
Interesuje me jel ima problema sa N1, jer se priča da zezaju signal??
Takođe kakva je situacija sa Fox kanalima, bez njih žena ne može da živi :)

Da li menjaju ove uređaje koje trenutno imam ili ostaju isti? Pretpostavljam Horizont menjaju sigurno jer to nema na SN ali da li menjaju i Skymastere? Njih ne bi dao jer odlično rade za scheduled recordings na HDD, taman sam klince obučio kako da sami to rade ;)

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
 
I dalje mi nije jasno kako u stvari ide naplata za fiksni telefon .. Jel posle 150min se sve ostalo placa ili ? Posto pominju da mogu da se zovu i mobilni koji su u mts mrezi.. hoce li ikada omoguciti online listing ili cemo i dalje glumiti srednji vek..
 
Blok 44 nema analognih .Il su ih isključili

Sent from my SM-J730F using Tapatalk
 
Kod mene ništa nula

Sent from my SM-J730F using Tapatalk

Naslo se pardon

Sent from my SM-J730F using Tapatalk
 
Poslednja izmena od urednika:
I dalje mi nije jasno kako u stvari ide naplata za fiksni telefon .. Jel posle 150min se sve ostalo placa ili ? Posto pominju da mogu da se zovu i mobilni koji su u mts mrezi.. hoce li ikada omoguciti online listing ili cemo i dalje glumiti srednji vek..

Tih 150 minuta je za nas koji necemo da potpisemo pa smo u nedefinisanoj mrezi :)

Kad sam bio u RV mrezi imao sam 100min besplatno i posle 1m=1din razgovori u mrezi besplatni i online listing
Sada imam 150min ali je 1min = 1.20din ali niko vise nije u mojoj mrezi jer nisam potpisao SN ugovor, i nema listing vise.
Tako da me prakticno racun izlazi 30% vise nego sto je bio.

Znaci kada potrosis 150 min za tebe bi bilo i dalje sve besplatno u mts i telekom mrezi.
 
Opet sam zvao KS.
Moje skromno iskustvo sa internet provajderima odnosno reagovanje na reklamacije i probleme je da je Telekom bio ubedljivo najazurniji.
Posta Net katastrofa.
Beogrid ok.
Supernova, moguće je da će da prešišaju Postu Net po losem reagovanju na reklamacije. Doduše još uvek se javljaju na telefon što kod Poste Net nije bio slučaj.

Послато са SM-G900F уз помоћ Тапатока
 
I dalje mi nije jasno kako u stvari ide naplata za fiksni telefon .. Jel posle 150min se sve ostalo placa ili ? Posto pominju da mogu da se zovu i mobilni koji su u mts mrezi.. hoce li ikada omoguciti online listing ili cemo i dalje glumiti srednji vek..

Mobilne brojeve koji su u mts mreži možeš da zoveš besplatno jedino ako imaš pakete SUPER SVE i SUPER SVE PLUS, u svim ostalim paketima se pozivi ka mobilnim brojevima naplaćuju i ne ulaze u tih 150 besplatnih minuta, pa čak i ako su ti brojevi isključivo u mts mobilnoj mreži!
 
Poslednja izmena:
Meni su iako imam paket super sve plus naplatili dva poziva MTS mob broju. Dva meseca smo se dopisivali i kao prihvatili reklamaciju. Korigovani račun nisam još uvek dobio i plus više ne zovemo mobilne brojeve, ko zna šta bi ispalo, nemam poverenja.

Послато са Redmi 5 Plus помоћу Тапатока
 
Sto se mi cudimo RV je bio privatna firma, ovo sad je drzavno i jednostavno ne funkcionise.Da drzava funkcioniše i ovaj mastodont bi radio

Sent from my SM-J730F using Tapatalk
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno