Šta je novo?

*Supernova - kablovski distributer

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Bio sam danas u poslovnicu u vezi povećanja zadnjeg racuna. Radnica koja tamo radi uputila me je da zovem broj 19911.Dali neko zna kako se tarifira ovaj broj radnica kaze da je besplatan.

Kao što ti je outlaw već rekao, besplatan je samo za pozive iz telekom mts, odnosno njihove (supernova) mreže. Ja ih dva puta zvao sa telenora i oba puta oko 120 din naplatili (jedan poziv kraći od minut - nisam sačekao da se javi operater, a jedan oko 5 min) znači nema veze sa trajanjem poziva!

0800 311 312
ovaj broj je besplatan iz svih mreža RS (tj. plaća se ako se poziva sa analogne centrale 1,2 din po pozivu) - ali naravno, broj 0800 311 312 je napisan samo na kontakt strani i to kao drugi broj! Eto i tebi su rekli da zoveš 19911 što samo svedoči koliki su pilićari!
 
Poslednja izmena:
^ Sto je najtuznije njima (SN, MTS, TS) ne idu pare od naplate onima koji zovu iz drugih mreza (Telenog, VIP...), pa se tu ne radi o pilicarenju vec o idiokratiji, klasicna ljudska glupost i lenjost da se ucini promena na bolje za sve korisnike. Valjda "misle" da je mnogo "sexi" 19911 i da "mocno" deluje kraci broj od besplatnog 0800 311 312...


Nisu hteli da puste paket, prošlo je navodno radno vreme ljudi koji to rade. Rekli su mi ponedeljak najranije.

Meni pukne film, pošaljem im ja par "lepih reči" (zapravo popriličnu količinu psovki, uvreda, pretnji i slično), i GLE -- pušten paket posle 2 minuta, i pitaju me "Da li sada radi Internet?". Pa naravno da radi kad ste aktivirali.

8587434946.png


Dakle, sledeći put samo psovke i uvrede, vulgarnost i pretnje, i to na Fejsbuk, odma se sve reši.

Ne mora da znaci uopste da ce da potreje. Ako nisu snimili podesavanja (kao sto meni nisu bili onomad) pa se desi neki restart oma da se nacekas 1-2-3 nedelje da "otkriju" sta je problem, sve dok se ne dodje do prave t.p.
Naravno ni brzine ti nisu one koje bi trebalo da budu, tako da ...
 
Poslednja izmena:
> Naravno ni brzine ti nisu one koje bi trebalo da budu, tako da ...

Pa prekidi se još uvek dešavaju kao i pre zamene modema, tako da... nije ni čudo što nije dobra brzina.

U ponedeljak ću opet da ponovim strategiju, ali za prekide.
 
^ Sto je najtuznije njima (SN, MTS, TS) ne idu pare od naplate onima koji zovu iz drugih mreza (Telenog, VIP...)...

VIP ne naplaćuje ništa dodatno ni za supernovu ni za SBB. Samo Telenor. Vip skida minute iz paketa (ako ih imaš) ili standarni minut razgovora ako si na pripejdu.

@milan svaka tebi čast kad možeš.

Послато са MI 8 уз помоћ Тапатока
 
I koji ruter kupiti da bih izvukao na wifi signalu 120mbps...
Ovaj njihov me užasno nervira sto samo preko lan kabla tera 120.. Na wifi jedva 45-50..
A o radijusu koji pokriva i da ne govorimo.. To je već posebna prica..

Sent from my SNE-LX1 using Tapatalk
 
> I koji ruter kupiti da bih izvukao na wifi signalu 120mbps...

Bilo koji Gigabitni AC1200 ruter.

Npr. Mercusys AC12G (obavezno G na kraju!). To je najjeftiniji ruter koji bi to mogao da odradi. Košta 5990 din u WinWin.
 
ovde su ljudi kukali na taj ruter da se zabada

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
TP LINK RUTER ARCHER C2 ...taj sam ja uzeo izvlaci 120mbit na 5ghz ..radi ok vec nekoliko meseci
 
Taj TP Link ima na KP za 43e.
 
Ja bih prvo uložio reklamaciju. Za brzinu wireless-a kao što sam ja sinoc uradio. Ne da menjaju modem već baš to, brzina wirelessa u istoj pelrostoriji za koju oni garanruju - obecavaju. Verovatno cu se načekati no eto hajde da vidimo šta će uraditi.
Čekam drugara još da dođe sa nekim novim flagship telefonom S10 pa da i to probam. Dakle bitan je i wireless klijent.
A nema garancija da će svaki ac ruter da gura brzine preko 100Mbps. Nece svaki pogotovo iz jeftinije kategorije.
To možeš da znaš iskustveno - neko ko je probao pa preporučuje ili eventualno iz recenzija rutera ako su iskrene - strane recenzije recimo.
Cenovno to su ruteri od 50 do 100 i više evra, u inostranstvu.
AC ruter, dual band, sa dve do četiri antene, gigabitni. Sa krštenim imenom.
Recimo, NETGEAR R6700 Nighthawk AC 1750, TP-Link Archer C9 AC1900 itd...

Послато са SM-G900F уз помоћ Тапатока
 
Radi mi OK net na 5GHz WiFi, jednostavno ću prestati da koristim sa kabla i rešen problem. Čisto da sačuvam svoje psihološko zdravlje ("živce").

Do sada nisam pokušavao nešto posebno na WiFi jer sam računao da je kabl "majka", ali eto -- na EPC3925 koje sam ja dobijao, kabl je krš.

Ne, nije do moje mrežne, probao sam na više uređaja.

Na WiFi je ping uvek do 100ms kada je opterećenje mreže 90% (oko 100 Mb download), a kada je malo opterećenje uvek 1ms (ka ruteru) odnosno 8ms (ka ISP-u tj. moj.vektor.net).
 
@poglavicas Jel imas VPN na tom ruteru?

Послато са SM-G900F уз помоћ Тапатока
 
@Deker
Imam wireguard VPN - mnogo bolje performanse od OPEN VPN-a ima. S njim oće i 100Mbps da gura dok Open VPN realno oko 40Mbps može.

Zanimljiv je jer koristi isti čipset kao ubiquity edge router x.

Odprilike ima CPU performanse duplo bolje od TP-Link Archer C7. Baš sam ih poredio.

Takođe guram SQM QOS - fq_codel na njemu i u testiranju se pokazalo da do oko 180/180Mbps simetričnog protoka može da izgura sa tim QOS-om aktivnim.
 
Kakav im je internet i jel stvarno u tom osnovnom paketu imaju sve arene sport klubovi cak i N1 i hrt1 2.
 
Hvala poglavicas, zanimljivo.

Što se tiče neta, nov sam korisnik, na kraju NBG Blok 71, na kompu ima 115-118 Mbps/15 ali vidim da ima prekida. No reklamirao sam i čekam da vidim šta će da urade. To je super par plus paket, ima to što si napisao, sk1 do sk3 su u hd. Ima i N1. Neko kaže da će to biti tako samo do kraja godine.

Послато са SM-G900F уз помоћ Тапатока
 
Očito je i da internet pored tv ima neke mini prekide. Nisam ništa merio već klinci koji igraju LOL imaju česte prekide u igri po par sekundi.
Da li će ovo rešiti u neko dogledno vreme ne znam ali sam ih upozorio da ne plaćam dok ne uspostave full service. Ako ne profunkcionise uvek može da se ugovor raskine bez obzira na UO.
No, ako neko zna da li je ikako moguće spolja pristupiti nekom računaru koji je na Supernova mreži? Recimo, media serveru kao što je Serviio, Mezzmo ili Twonkey?
Nešto se baš ne razumem u to ali čini mi se da što se tiče IP adresa da je ovo duplo natovano. Postoji spoljna javna adresa koja pocinje sa 5, pa modem ima neku adresu koja počinje sa 100 i na kraju 192 adresa. Port forward čini se da ne radi.
Cena od 8400 godišnje je malo preterana za statičku IP adeesu (da li je to javna IP?).

Послато са SM-G900F уз помоћ Тапатока
 
Jeste dupli nat. Kopernikus verovatno. Kod njih mora da se kupi staticka, koja je i javna. Eventualno pitaj ako nije kopernikus da ti dodele javnu IP adresu. Sto de tice prekida, ako je EPC3925, ima malo RAM memorije izgleda i kada se otvori dosta konekcija zna da se zaglavljuje na par sekundi. Resenje je neki jak ruter a Cisco u bridge mod. Sto opet provajder mora da ti odradi.
 
To su web streaming upnp media serveri, može im se pristupiti lokalno preko browsera upisivanjem IP adrese računara i porta servera.

Послато са SM-G900F уз помоћ Тапатока
 
Trebalo bi da je radijus vektor čini mi se da je njihova teritorija.
Hvala Milane

Послато са SM-G900F уз помоћ Тапатока
 
Da EPC3925 Cisco

Послато са SM-G900F уз помоћ Тапатока
 
Taj modem pravi ljudima probleme i na SBB-u, zale se na ES forumu. I ja imam te probleme.

Sto se tice portova, dokle god pod WAN IP vidis da pocinje sa 100.x.x.x, ne moze forward.
 
Vidim da hvala Milane. A oni, imaju samo te modeme? Msm na radijus kporenikus?
Ovo je matoro ako se ne varam, bar 8-10 godina, msm na EPC3925.

Послато са SM-G900F уз помоћ Тапатока
 
Samo taj se sada deli.

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Sad pogledah jednu temu o ovom modemu uglavnom sbb korisnici, pljuju ga samo tako.
Kazu da je firmware zaključan (za SBB), da je loš wifi (postoje rešenja ugradnje antena) itd...
Da ne može u bridge mode (opet za SBB).


Послато са SM-G900F уз помоћ Тапатока
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno