Šta je novo?

*Supernova - kablovski distributer

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
E sad ugasio komp izmeriću baš i na tom sajtu

Послато са SM-A515F помоћу Тапатока
 
ookla izbacuje svasta a ratel je merodavan :p


Sto onda ljudi lepo ne mere na https://fast.com/ i tu je kraj price?
 
Meni i ovaj ratel test izbacuje skoro punu brzinu iz paketa.

speedtest.PNG

On je negde gde je Supernova kupila provajdera sa lošom mrežom, tu pomoći nema, osim ako promene sve kablove u tom kraju. Kod mene na svim merenjima pokazuje ovako, a nije ni čudo, pošto je Radijus Vektor razvukao nove kablove u mom kraju pre 4 godine.
 
Poslednja izmena:
Malo pre sam uradio automatsku pretragu kanala. Konacno je sa rednog broja 46 izbacena BK televizija. Sad je crn ekran i umesto "BK TV" pise "test".
 
Evo i meni su malopre bila dva momka iz Roaming Networks i priključili Supernovin paket Super par. Obzirom da prelazim od drugog provajdera dobio sam 12 meseci po dinar. Momci koji su bili očigledno znaju svoj posao jer su sve časkom nakačili i povezali izuzetno brzo i pedantno. Posle ću vam sherovati testove ali ovaj jedan što sam odradio pokazuje full brzinu, skoro svih 120/15 uz ping 7mls.

Poslato sa LDN-L21 pomoću Tapatoka
 
Gde god da merim rezultat je sličan!
2ac71987d905a2bd803d9c34ae575d06.jpg
adc221ffe948ee24d0cd176b350634a7.jpg
87f64ab4c4f497eaf7d98781ecc14098.jpg


Poslato sa LDN-L21 pomoću Tapatoka
 
@razer81

Naravno da je slicno, a ako je losa infrastuktura mozes da meris gde oces ne pomaze :)

Elem,nekoliko puta sam prijavljivao da mi uvece brzina pada na 20-30mbs i gubim 20-30% packet loss.Prosle nedelje je dolazio neki lik iz Nisa(inzenjer ili sta je vec)sa nekim uredjajem i laptopom.Proveravao je svasta nesto i merio,zvao nekoliko likova i razgovarao duze vreme.Cujem kako mu taj sagovornik prica kako u mom mestu retko gde ima dobri cvorovi i da ce morati nekad rekonstrukcija celog mesta da se radi ali pitanje je kad jer ne zavisi to od njih i pririteti su im veca mesta.Isto mu je i rekao da kod mene od nekih tamo 20.000 necega ja imam cak 18000 missed sto je nenormalno :D .Izmenjali su sve i svasta od kablova,adaptera,konektora sta ja znam sve i rekli su da ce i pojacivac da stave neki drugi ako i to ne pomogne onda ce da ubace pored mene jos jedan cvor i na taj nacin da moj cvor rasterete.Posle toga sam ih svakog dana video u mojoj ulici da se penju redom na svaku banderu i nesto rade.Evo vec par dana nemam problema sto se tice padanje brzine i gubljenja paketa.Videcemo dalje sta ce biti za sad sam zadovoljan.Naravno i dalje nije idealno 100% kao tu kod nekih 120/15 na speedtestovima ali necu da cepidlacim :D

1.png
 
Video sam da ima u podešavanjima ali nemam pojma kako se radi.

Kada otvoriš Network & Internet settings (Win10) imaš Change adapter options što otvara Control Panel\All Control Panel Items\Network Connections. Desni klik na karticu koju koristiš (Ethernet, WiFi) i Properties. Nađeš Internet Protocol Version 4 (TCP/IPv4) na listi pa dupli klik ili Properties. U donjoj polovini navedeš koji hoćeš DNS server.

Edit: Ne može ni na CBN-u da se promeni... mora na svakom uređaju posebno. :mad:
 
Poslednja izmena:
Naravno, ali je očigledno da se kod Supernove stvari ne mogu generalizovati već se mora isključivo služiti utiscima drugih korisnika u tom mestu.

Poslato sa LDN-L21 pomoću Tapatoka
 
Meni je tokom celog dana ok brzina(bar pretpostavljam, jer nisam primetio probleme), bilo je malo problema u pocetku. Ali sam ja na potpuno novoj RV mrezi, koja je odradjena ove godine. Mada, nemam punu brzinu od kada su objedinili ponudu i zakljucali one kanale u septembru, od tada mi stoji neki limit na 115Mbps. Prijavljivao, rekose da su sredili, ali i dalje sve isto. Pre toga je uvek na merenju bilo oko 120, sada 113-115 i nema teorije preko.

10314880682.png
 
Degradacija kanala (bolji je RTL HR od RTL Croatia World)...
 
Ukoliko ne poboljšaju ponudu ostaće bez dobrog dela korisnika.
 
Ukoliko ne poboljšaju ponudu ostaće bez dobrog dela korisnika.
Како нису побољшали има 5865 пинкових канала[emoji23](шала наравно)
Као да им је мото не можеш да промениш канал колико ми можемо да убацимо крша

Послато са SM-N986N помоћу Тапатока
 
kvalitet HD kanala je ODLIČAN. problem je u kvalitetu tv-a...imam 2 tv-a Samsung i VOX i na oba su mi nakačeni resiveri skymaster, razlika je nebo i zemlja u kvalitetu HD slike.......drugi primer je aplikacija tv. po tvom. na njihovom zvaničnom sajtu preko web browsera slika je užas a kad taj isti strim nakačiš na vlc player ili iptv player slika je extra jer ide preko kodeka....dakle nije do njih već zavisi od tv-a ili plejera koji imaš....
 
I meni je slika na Supernovi bolja nego na mts IPTV i imam više HD kanala. A posebno sam oduševljen ruterom jer mi je signal dosta jači na ovom Technicolor nego na ZTE što sam imao.

Poslato sa LDN-L21 pomoću Tapatoka
 
Nece, dok god navlace ljude, na popust 12 meseci !!! ... imaju previse lokalnih kanala, a kvalitet emitovanja postojecih je postao grozan (FoxHD/KitchenHD ...)
I ja sam primetio da u poslednje vreme je kvalitet na Fox kanalima grozan, a povremeno na Arenama. Samo da ne bude da je do televizora, jer sam upravo proverio na Totalu Fox nema kockice i radi normalno.

Poslato sa SNE-LX1 pomoću Tapatoka
 
Naravno da jeste. Višedecenijska pretpostavka koja je važila do "suše" IPv4 IP adresa je bila da svaki korisnik ima jedinstvenu javnu IP adresu.

Ova zahebancija sa ipv4 i nedostatkom javnih IP adresa i NAT-ovanjem korisnika prelazi iz komicne u tuznu. Brate mili,uzimaju lovu pa nek malo uloze u prelazak na ipv6! Pa taj protokol postoji koliko? 15-20.godina?Kod nas se pocelo pricati o tome pre skoro desetak godina!
Pa kad misle da predju na naprednjiji i bolji protokol? Za 50.godina? Alo bre ljudi,na desetak realnih IP adresa ubudze hiljadu korisnika. Pa dokle vise lopurde?
Nije samo stvar u IP adresama ali mi to ovde uglavnom spominjemo to zbog NAT-a.
Neverovatno mi je da ne mozes ni da im PLATIS recimo da te nekako prebace na noviji protokol jel neke stvari meni bitne rade mnogo bolje na ipv6 nego na ipv4.
Da,gledao na YT testove ako nekog zanima. Nebitno sta je u pitanju.
 
Ja već nedelju dana nemam internet i svaki dan ih pozivam da potvrdim prijavu. Danas su došli na adresu, pregledali da li je sve ok i zaključili da postoji nekakav problem sa IP adresama i da im je to četvrti slučaj danas. Problem su prijavili podršci i razrešenje čekam i dalje.
 
Ja već nedelju dana nemam internet i svaki dan ih pozivam da potvrdim prijavu. Danas su došli na adresu, pregledali da li je sve ok i zaključili da postoji nekakav problem sa IP adresama i da im je to četvrti slučaj danas. Problem su prijavili podršci i razrešenje čekam i dalje.

Ja kad god sam prijavio problem putem mejla sa prilozenim dokazima u vidu slika,sutra dan su dolazili,tako nekoliko puta,ne znam mozda zavisi od mesta do mesta sto se tice "tehnicke podrske".
 
Da li zna neko da li može telefon da se poveže na njihov ott da se sa telefona strimuje na tv?

Послато са SM-A715F помоћу Тапатока
 
Da li zna neko da li može telefon da se poveže na njihov ott da se sa telefona strimuje na tv?

Послато са SM-A715F помоћу Тапатока
Ako mislis na aplikaciju nema opciju da prebacis na tv.jedina opcija skrin mirakast ili kako se vec zove.

Sent from my SM-N975U1 using Tapatalk
 
Hvala. Imam odavno tv po tvom malo su poboljšali sliku preko ott u početku je bilo baš loše

Послато са SM-A715F помоћу Тапатока
 
Hvala. Imam odavno tv po tvom malo su poboljšali sliku preko ott u početku je bilo baš loše

Послато са SM-A715F помоћу Тапатока
Sportski kanali ne mogu da se gledaju jer je ocaj i dalje. Lopta kad se gleda na areni secka igraci ko da je neka igrica iz 00tih

Sent from my SM-N975U1 using Tapatalk
 
Opet me smaraju ovi iz supernove.Bas resili da me NAT-nev. Iako sam obnovio ugovor korisnik super L tv paketa. Nude mi i internet 12mes 120/20 koaksijal gratis godinu dana. E sad vidim jednu nelogicnost na njihovom sajtu. Ja imam super L tv paket na sajtu pise arene, hbo, x plus. Ja imam i cinemax i cinestar. Nelogicnost su mi paketi super par plus i max. Ajde normalno razlika u brzini interneta, ali imaju isti broj kanala ali max ima cinestar i cinemax. Ako ja npr uzmem super par plus paket da li cu izgubiti cinestar i cinemax jer kao sto rekoh imam ih u super L tv paketu. Da li platiti 120/20 za dodatnih 1300 na racunu ili uzeti jotel optiku 120/50 za 1590 din? Inace imam box paket 20/4 (upload jedva 1.2 Mbs).

Sent from my Redmi Note 8T using Tapatalk
 
Ne kapiram što to pitaš ovde? To je pitanje za ljude iz Supernove i jedino dogovor sa njima je relevantan. Koliko cenim nesporazumi su nastajali baš u takvim situacijama. Da se razumemo, pitanje je odlično. Nisam siguran koliko oni mogu da kombinuju kanale i različite protoke, ali opet ističem da se to precizno moraš dogovoriti. Što se tiče druge opcije sa optičkim netom, proceni šta ti je bolje i povoljnije pa to i uzmi.

Inače, upload u super par plus je 15mbs a ne 20.

Poslato sa LDN-L21 pomoću Tapatoka
 
Poslednja izmena:
Ne kapiram što to pitaš ovde? To je pitanje za ljude iz Supernove i jedino dogovor sa njima je relevantan. Koliko cenim nesporazumi su nastajali baš u takvim situacijama. Da se razumemo, pitanje je odlično. Nisam siguran koliko oni mogu da kombinuju kanale i različite protoke, ali opet ističem da se to precizno moraš dogovoriti. Što se tiče druge opcije sa optičkim netom, proceni šta ti je bolje i povoljnije pa to i uzmi.

Inače, upload u super par plus je 15mbs a ne 20.

Poslato sa LDN-L21 pomoću Tapatoka
Da lupio sam za upload super par plus paketa jer to supernova ni sama nije objavila na svom sajtu. A pitao sam da li je neko imao slicno iskustvo kao ja moguci prelazak tj dodavanje nove usluge (sa super tv l paketa na super par plus). Jer bi novom uslugom mozda izgubio cinestar (nije mi toliko bitan) i cinemax (koji mi je bitan).
5eb3f85d9209d547b9bb6533d1c4cdb0.jpg


Sent from my Redmi Note 8T using Tapatalk
 
Ali u HBO paketu koji je uključen u Super par plus imaš dva Cinemaxa. Ne znam koliko ih sada imaš.

Poslato sa LDN-L21 pomoću Tapatoka
 
Poslednja izmena:
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno