Šta je novo?

*Supernova - kablovski distributer

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Kod mene na Samsung TV u postavkama zvuka za digitalni audio izlaz nudi samo PCM. Na risivera povezanom putem optike takođe piše PCM.

Послато са Redmi Note 8T помоћу Тапатока
Kod mene pritisnem na risiveru belo dugme audio i dobijem srpski, madjarski i english DD

J

Sent from my SM-A705FN using Tapatalk
 
Moj risiver je stariji Sony i nema HDMI povezivanje pa je verovatno tu problem.

Послато са Redmi Note 8T помоћу Тапатока
 
Moj risiver je stariji Sony i nema HDMI povezivanje pa je verovatno tu problem.

Послато са Redmi Note 8T помоћу Тапатока
Mislim na daljinski od supernove kablovskog prijemnika, on ima spdf izlaz a moj sony risiver samo optiku , takodje nema hdmi, tako da imam konverter za opriku, ali ne radi
J

Sent from my SM-A705FN using Tapatalk
 
Probao sam sa boxom i risiverom povezao preko koaksa i isto samo PCM. Na boxu u audio nudi samo srpski.
Inače sada su me zvali u vezi obnove ugovora i nude velike beneficije i to: ugovor na dve godine, poskupljenje od 760 dinara za isti paket i nalog za mobilnu aplikaciju za jedan telefon. Šta reći ?

Послато са Redmi Note 8T помоћу Тапатока
 
Da li se HBO koji ide preko Supernove emituje sa 5.1 zvukom tj. da li neko preko risivera dobija 5.1 zvuk ?

Послато са Redmi Note 8T помоћу Тапатока

Kod mene su sva tri HBO samo PCM!
Dok su samo Animal Planet HD, Discovery Science HD, Discovery Showcase HD, ID Xtra HD i Cinestar TV 2 HD sa Dolby D zvukom.
U TV-u modul i kartica i iz njega ide optički kabl u ONKYO AV-R.
 

Prilozi

  • 20200709_163959.jpg
    20200709_163959.jpg
    1 MB · Pregleda: 136
Poslednja izmena:
Dobio sam na CineStar HD 2 zvuk u 5.1 na risiveru.

Послато са Redmi Note 8T помоћу Тапатока
 
Cinestar 2, BBC, MTV live, discovery kanali i sl su DD
Od filmskih jedino cinestar 2

ostali su svi do jednog stereo...ili mono

Sent from my Mi A3 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Da li je neko probao tv po tvom aplikaciju na pc preko nekog android emulatora?
 
ima li neko ideju sta moze biti uzrok nenormalnog pada brzine preko wi-fi, ranije sam merio 60-70Mbit u susednoj sobi od modema, sada 2-10 (paket je 100/10)
nisam nista menjao, ni poziciju modema a ni poziciju sa koje merim
na par santimetara uz modem dobijam oko 60Mbit
ovo su mi parametri iz modema:
Screenshot 2020-07-09 at 22.48.16.png

da li mozda samom modemu riknjava wireless ili sta?
 
Korisnik sam Supernove (bivsi AVcom). Samo koristim tv bez UO. Ima li neko ovde da koristi njihov opticki internet? Koji koliko mi se cini je FTTB? I ako ima kako je zadovoljan. Znam da je optika odlicna ali rekoh da pitam. U vreme AVcom-a se zvao mislim ethernet ili tako nekako.
 
Dajte ljudi molim vas... Ja ne mogu vise da slusam i citam te price kako preko wifi na paketu od 120MBs ne moze da izvuce ni 60-70..... Prosipaju pricu kako mora da se meri preko kabla... U eri kada ja 5G mreza u ekspanziji, optika.... Modem je krs i to je to.. Samo sto to oni nece nikad priznati..... Pusteni su paketi koje ovaj modem moze mooozda na papiru da podrzi ali u praksi to je nemoguce....

Poslato sa Huawei P30 PRO pomoću Tapatalk
 
2.4 je, probao sam i da promenim channel width sa 20 na 40ghz ali nije pomoglo
pre nego sto me neko naduva, kontaktiracu njih direktno sigurno, ali pokusavam ako mogu da ih izbegnem jer ih jako cesto kontaktiram i pocece da me ignorisu
problem je sto je ovo sve radilo ok sa tim istim modemom a sada ne radi i uvece u ovo doba je sve gore i gore...
@pedjadroid, skroz se slazem, to sto ja cutim da mi je ok da merim 60Mbit dok mi laptop dodiruje fizicki modem takodje nije normalno, a da ne pricamo o ovom čemeru susedne sobe koji sam gore opisao
 
Korisnik sam Supernove (bivsi AVcom). Samo koristim tv bez UO. Ima li neko ovde da koristi njihov opticki internet? Koji koliko mi se cini je FTTB? I ako ima kako je zadovoljan. Znam da je optika odlicna ali rekoh da pitam. U vreme AVcom-a se zvao mislim ethernet ili tako nekako.

Ja koristim Ethernet na bivšem AVCOM-u. Prezadovoljan sam kako radi, uvek deklarisana brzina a ping 1-2ms. Međutim ne znam da li više te pakete prodaju. Pre godinu dana mi je rekao njihov radnik da Supernova ne planira, da ima više takav net u ponudi. Drug koji je uzeo pre neki dan Supernovu optički net, dobio je optiku do stana, tako da svakako nije ista tehnologija. Zovi, pitaj, pa javi da li ugrađuju optiku tamo gde je optika do zgrade u kombinaciji za ethernetom.
 
Nekako mi sredili brzinu ja mislim, prvi dan kako imam normalnu brzinu uveče a da nije ispod 10, sad je uvek oko 49mb/s iliti 50.
Imam problem u igrama s packet loss, npr u cs:go non stop između 0 i 4% kao da mi kasni u pucanju. U telekomu to nisam imao.
Da li to oni može da srede ili ne? Šta da radim ja povodom toga?
Hvala.
 
Poslednja izmena:
Dajte ljudi molim vas... Ja ne mogu vise da slusam i citam te price kako preko wifi na paketu od 120MBs ne moze da izvuce ni 60-70..... Prosipaju pricu kako mora da se meri preko kabla... U eri kada ja 5G mreza u ekspanziji, optika.... Modem je krs i to je to.. Samo sto to oni nece nikad priznati..... Pusteni su paketi koje ovaj modem moze mooozda na papiru da podrzi ali u praksi to je nemoguce....

Poslato sa Huawei P30 PRO pomoću Tapatalk
najbolje da provajderi uloze u lokalne mreze svojih korisnika jos po 200-300 eura za ubiquiti kucnu wifi opremu pa da onda pokrivenost bude kako treba i da se meri puna brzina.
smesno sta se sve moze procitati, pa ko normalan ce uzeti i garantovati brzinu preko wifi gde ima X promenljivih i X mogucnosti?

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk
 
Kontakt servis telefonom ne radi odnosno niko se ne javlja. Skoro sat vremena čekanja (vidi sliku) sinoć oko 20h i nema odgovora.
Ok, dešava se, korona virus itd. ali kazi ne radimo a ne "nema slobodnih operatera".
Neozbiljno.
A samo mi trebaju instrukcije za placanje računa koje čekam od prošle nedelje jer sam ih i tada zvao.
411d854d7ec5a1fbb810fffa0d58d15d.jpg


Послато са SM-G900F уз помоћ Тапатока

Probaj sa mobilnog da zoveš na ovaj broj: 0800 311 312 poziv je besplatan.
 
Tv po Tvom ili ott kako ga ko naziva opet isključeni usb portovi, dođe mi da ga razbijem čekićem, aplikacija više ne pokazuje onaj krug kada se kanal menja već tri tačkice, brže učitava ali mi se čini da je slika lošija na nekim kanalima

Послато са SM-A515F помоћу Тапатока
 
Tv po Tvom ili ott kako ga ko naziva opet isključeni usb portovi, dođe mi da ga razbijem čekićem, aplikacija više ne pokazuje onaj krug kada se kanal menja već tri tačkice, brže učitava ali mi se čini da je slika lošija na nekim kanalima

Послато са SM-A515F помоћу Тапатока
Moze pomoc, razbicu daljinski, nikad ne uspem iz prvog pokusaja kad sam na nekom programu, da dodjem do onoga gde na vrhu stoji "svi" " najgledaniji" fimski hbo cinemax....
Pritiskam sve moguce dugmice, nekad uspem nekad ne
J

Sent from my SM-A705FN using Tapatalk
 
Moze pomoc, razbicu daljinski, nikad ne uspem iz prvog pokusaja kad sam na nekom programu, da dodjem do onoga gde na vrhu stoji "svi" " najgledaniji" fimski hbo cinemax....
Pritiskam sve moguce dugmice, nekad uspem nekad ne
J

Sent from my SM-A705FN using Tapatalk
Nemoj se mučiti daljinski je nikakav ima i slab odziv, da su ga pravile noćne pijanice ispred radnji bolji bi bio. Inače pritisneš levo ili desno i izbaci kanale i te opcije gore najgledaniji, hbo itd...

Послато са SM-A515F помоћу Тапатока
 
Ja već dve nedelje čekam da mi pošalju lozinku za tv po tvom. Juče zvao, dobio iz par pokušaja operatera, čovek me nije ni pitao na koga se vodi ugovor, ali će kao biti rešeno. Naravno nema mejla ni danas.

A pa to kod njih mora da radi njihova tzv. "napredna podrška", ne ova boranija koja ti papagajski ponavlja "biće rešeno u što kraćem roku" :trust: . Moraš telefonom da ih gnjaviš i kada te pozovu da im pročitaš SNo. i MAC adresu ono što piše na poleđini OTT uređaja kod bar koda. Posle toga ti na email šalju lozinku.
 
najbolje da provajderi uloze u lokalne mreze svojih korisnika jos po 200-300 eura za ubiquiti kucnu wifi opremu pa da onda pokrivenost bude kako treba i da se meri puna brzina.
smesno sta se sve moze procitati, pa ko normalan ce uzeti i garantovati brzinu preko wifi gde ima X promenljivih i X mogucnosti?

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk
I pored x promenljivih i x mogucnosti znam rutere koji izvlace punu brzinu preko wifi i ne smeta im nista... Tako da opet se vracamo na pocetak.. Koliko god oni hteli da nas lazu toliko mi sami sebe zelimo da uverimo da je to sto pricaju tacno iako smo svesni da je istina drugacija....

Poslato sa Huawei P30 PRO pomoću Tapatalk
 
voleo bih da vidim koji je to ruter otporan na smetnje kada u zgradi oko njega ima jos 10 mreza i gde su kanali zakrceni, a njemu treba 80mhz da izbaci preko 200-300mbps na 5ghz,
a na 2.4g kanalima da i ne spominjem smetnje

imate nerealna ocekivanja od provajdera, ne moze provajder da ulaze u vasu kucnu wifi mrezu, ulozite vi u kucu 200-300-500 eura pa se pokrite wifi signalom

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk
 
I pored x promenljivih i x mogucnosti znam rutere koji izvlace punu brzinu preko wifi i ne smeta im nista... Tako da opet se vracamo na pocetak.. Koliko god oni hteli da nas lazu toliko mi sami sebe zelimo da uverimo da je to sto pricaju tacno iako smo svesni da je istina drugacija....

Poslato sa Huawei P30 PRO pomoću Tapatalk
Ma de će da ulažu boli ih uvo baš, ja imao problema sa netom svaka 3 dana blokira, zvao ih oni menjali konektore, one skretnice, ono isto. Na kraju poludeo zvao ih i baš sam bio bezobrazan, rekao im donesite mi novi ruter, kad onaj iz centra probaj restart i bla,bla... Reko gospodine niste majstor, treba mi internet donesite novi ruter, ili vam vraćam stari al prethodno razbijen čekićem i kraj. U roku od dva sata zovu tehničari i donose ruter. Hvala bogu sada radi net kako treba bez problema. Samo vrte opremu kako ko raskine ugovor, očiste lepo i ide novom korisniku.

Послато са SM-A515F помоћу Тапатока
 
Ti si donekle u pravu ali da budu tolike smetnje da na paketu od 120 jedva izvuce 70.... Ipak bih rekao da se radi o opremi koja je pomalo vec stara i nije sposobna da pruzi kvalitet koji mi placamo

Poslato sa Huawei P30 PRO pomoću Tapatalk
 
Al za ovaj ott baš me iznervirali što su isključili usb portove, lepo mi služilo za filmove sa usb-a. Lepo je neko još na početku rekao da smo mi pokusni kunići ili ti pacovi sa tom uslugom uređaj ko da je od zlata pa pod njihovom strogom kontrolom.

Послато са SM-A515F помоћу Тапатока
 
Jedno pitanje. Da li je neko platio racun za kablovsku kad je dobio sms ili ceka papirni racun? Ja se dvoumim da sacekam papirni racun mada on kasni obicno isporice tu od 20-tog do 25-og. Valjda nece da gase posle 15-tog? Do sad nisu. Tolerisali do kraja meseca. Utorak 14-i zadnji dan za uplatu.
 
Platim cim dobijem sms jer papirnati se ponekad izgubi
J

Sent from my SM-A705FN using Tapatalk
 
A zasto vi necete da shvatitie i prihvatite da svi operateri ulazu sto manje je moguce u opremu koju daju kosrisnicima pa i u rutere koje dele.
Lepo kazu da je njihovo da vam obezbede DO brzine paketa koji koristite, mereno na LAN kablu i da njih ne zanima kako vam radi wifi, da li na wifi mozete ili ne mozete postici brzine interneta iz vaseg paketa.
Njima je wifi na ruteru (modemu) koji dele samo dodatak kojim ko bajagi hoce da usrece korisnike (mozda i mogu totalno nezahtevne) a u stvari im je smetnja od svih ostalih koji bi i brz net i isto dobru podrsku na njihovom ruteru za wifi.
Pa ne moze.
Trazite samo modem ili prebacite njihov ruter u bridge mod i kupite sebi dobar ruter pa ce te imati dobru (istu) brzinu na LAN i na WIFI...
Dosta vise smaranja kuknjavom na njihovu wifi podrsku na njihovom ruteru.
Ne 100 vec > od 1000 puta receno da njihov wifi slabo radi.
 
Poslednja izmena:
Mogu li ja ruterom novim i kojim tačno da rešim problem loss, tj packet loss, u igrama mi kasni kad pogodim nekog hit, a kad gledam drugog igrača to nema u istom meču.
Da li mogu to rešiti ja ili je to do mreže i ne mogu ja tu ništa? Da znam dal da uložim novac samo mi je još to problem, samo mi još to pravi problem. Ruter TC7210.dNZ
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno