Šta je novo?

*Supernova - kablovski distributer

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Gledao sam taj kanal na Eon trial-u, bas mi je nedostajao kad mi je istekla proba.

Послато са MI 9 помоћу Тапатока
 
Paket Zadruga se sastoji od 4 kanala (Zadruga 1, 2, 3 i 4) gde se 24 sata na dan prenose desavanja iz tog Reality Show-a. Paket Zadruga nije besplatan svima vec ide kao deo najvecih paketa Supernove.


Послато са MI 9 помоћу Тапатока
 
Poslednja izmena:
Danas mi stigao racun od SN na 8300 din.
Hoće da mi naplate penale. Vec sam u SBB
Jel neko imao ovakav ishod i kako ste rešili.
Odmah sam zvao CC. Ne zanima ih.
Pisao prigovor pa čekam.


Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
 
Nemoj da zaboravis podneti prigovor kad ti posalju resenje od ovih ovlastenih pljackasa (izvrsitelji i njihovog advokata) sto su "dobili pravo" da naplacuju dugove... podnosis sudu prigovor i onda se sudite i ti na sudu predas u papirnoj i elektornskoj formi emailove u kojima je dogovoreno da se ne placaju penali i troskovi za raskid...

Naravno probaj se s njima u pisanoj formi (papir ili eventualno email) dogovoriti da te ne uznemiravaju bezobrazno i neosnovano...
 
Odgovorili.
Jaoooo. Seme im...
90d66a393340db63239d73f14b38c08f.jpg


Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
 
Danas mi stigao racun od SN na 8300 din.
Hoće da mi naplate penale. Vec sam u SBB
Jel neko imao ovakav ishod i kako ste rešili.
Odmah sam zvao CC. Ne zanima ih.
Pisao prigovor pa čekam.


Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk

Meni su pre par dana poslali racun na 20.200 din.
U poslovnici je bio dogovor 1 mesec gratis i mesec dana otkaznog roka.
20.01 sam podneo zahtev i od tada tece otkazni rok.
Zvao CC rekli mora da se plati prikljucna taksa.
Poslao mail, sve objasnio i dobio sledeci odgovor:

"Poštovani,
Kako je zabeleženo u sistemu dana 20.01.2020. godine podneli ste zahtev za raskid Ugovora.
Vaš zahtev je procesuiran u skladu sa Opštim uslovima poslovanja i na dostavljenom računu prikazana je naknada štete usled privremenog raskida Ugovora."

Onda sam im trazio da mi posalju racun gde je taksativno navedeno sta treba da platim, a ne nekakav zbirni racun gde pise:

"Račun za obračunski period 01.02.2020-29.02.2020
Kablovski internet : 1.244,83
Digitalna televizija : 19.007,50"

Hocu da na racunu pise da treba da platim prikljucnu taksu.
U svakom slucaju me bas briga, sad im necu platiti nista, ni taj 1 mesec gratis, ni otkazni rok, a hteo sam do ovog bednog pokusaja APP iznude.
Jedva cekam utuzenje, zastupace nas prijatelj advokat, koji takodje jedva ceka utuzenje po identicnom osnovu, samo od Posta NET.
Dakle, covek je advokat, zivi od toga, smesna mu je prica, tako da se ne uzbudjujem ni najmanje.
Javicu se kad i ako dodje do tog utuzenja, cisto da vas obavestim sta se izdesavalo,
a do tada stvarno ne bih vise trosio mozdane celije na nekakvu bednu Supernovu.
Uzivam u besplatnoj i kvalitetnoj usluzi kod novog operatera, koji je otprilike 10 god. ispred ovih operatera u pokusaju.
Da ponovim, necu im sad platiti APSOLUTNO NISTA, iako sam hteo i znao da ne moram ni to sto je dogovoreno,
nego nisam hteo da se smaram ni sa kim,pogotovo sto imam gratis kod novog operatera, ali sad bukvalno NISTA,
sve i da se predomisle i preprave racun, neka posalju utuzenje, jedva cekam!
Pozdrav.

edit:
Evo ga i odgovor na zahtev za detaljni racun:

"Poštovani,
Računi se štampaju u skladu sa pravilnicima i procedurama i ne mogu biti menjani.
Naknada štete zbog prevremenog raskida Ugovora podrazumeva naplatu priključnih taksi za uslugu televizije i interneta u iznosima od 4.900,00 RSD i 9.900,00 RSD, kao i benefite koji su dodeljeni Vašem Ugovoru u iznosu od 3.290.91 RSD.
Na računu je takođe prikazano i zaduženje za korišćenje usluge u toku otkaznog roka.
Hvala Vam na saradnji."

To je to, javljam sta je bilo na sudu.
 
Poslednja izmena:
Mogli bi nesto grupno na sud da se organizujemo

Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
 
Meanwhile
9430928b28b1100725d2d4542d32f613.jpg


Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
 
Danas mi stigao racun od SN na 8300 din.
Hoće da mi naplate penale. Vec sam u SBB
Jel neko imao ovakav ishod i kako ste rešili.
Odmah sam zvao CC. Ne zanima ih.
Pisao prigovor pa čekam.


Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
Isti slučaj kod mene, poslao danas prigovor. Posle toga šaljem prijave nadležnim inspekcijama, pa ako treba i tužbu, nema sile da im platim ništa osim 20 dana koliko sam koristio uslugu u februaru. Taj deo su obračunali kako treba, platiću do 15. marta jer se sa tim slažem, ostalo me ne zanima.

Sent from my SM-G975F using Tapatalk
 
Sta mislis, da platimo samo to? U mom slučaju 747.50 din

Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
 
Sta mislis, da platimo samo to? U mom slučaju 747.50 din

Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk

Meni su kada sam se raspitivao u SC rekli usmeno da se placaju penali u iznosu 10% mesecne pretplate do isteka UO. Kada sam vracao opremu, mesec dana posle, potvrdili tu informaciju. Stigao je racun na 8400 din. Pisao sam prigovor juce u poslovnici SC. Rekla je sluzbenica da nista ne placam dok ne dobijem odgovor. Navodno ako platim, saglasan sam. Mada opet nesto razmisljam, mozda opet lazu kao i za sve do sada. Sacekacu 8 dana, koliko je rok za odgovor, pa cu videti. Do tada nista ne placam.
 
Poslednja izmena:
Sta mislis, da platimo samo to? U mom slučaju 747.50 din

Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
Taj deo koji je ok, koristio sam uslugu tih 20 dana dok je trajao otkazni rok, plaćam svakako, a ovo drugo mogu da zaborave, to je klasična APP varijanta, pa ko se upeca.

Sent from my SM-G975F using Tapatalk
 
Ja ih lepo pitao na Instagramu da li će HBO ostati zaključan, obrisali mi komentar. :) U prevodu nismo dobili skoro ništa ovim otključavanjem. Meni jedino OK VH1 Classic... ostalo nebitno.
 
Čekajte ljudi, jeste li vi dobili napismeno da imate mesec dana probno, i da posle možete da odete?

Sent from my SM-N960F using Tapatalk
 
Čekajte ljudi, jeste li vi dobili napismeno da imate mesec dana probno, i da posle možete da odete?

Sent from my SM-N960F using Tapatalk
Ugovor sam raskinuo zbog toga što su oni bez predhodnog obaveštenja promenili bitne odredbe istog, a na štetu mene kao korisnika tako što su ukinuli meni bitne kanale. Zakon ostavlja mogućnost da se u roku od 30 dana podnese zahtev za raskid ukoliko korisnik nije saglasan sa izmenama, u tom slučaju ne plaćaju se nikakvi penali, ni tzv. "naknada štete", kako oni to nazivaju. To što oni nezakonito obračunavaju nešto bez osnova, po sistemu gde prođe-prođe je nešto drugo, ipak živimo u Srbiji.

http://efektiva.rs/aktuelnosti-efek...osti/raskid-ugovora-sa-kablovskim-operatorom/

http://efektiva.rs/aktuelnosti-efektiva/potrosaci-aktuelnosti/zakon-se-mora-postovati/

Sent from my SM-G975F using Tapatalk
 
Dobro, to je ok, i posle jurnjave po sudovima isteraces svoje, samo ako si uporan (čitaj imaš dobrog advokata)
Ali, čitam ovde slučajeve da su tek potpisali, mislio sam da ima neki gratis period

Sent from my SM-N960F using Tapatalk
 
To već ne znam, nisam u toku. Ne postoji sud koji može presuditi u njihovu korist, to ljudi moraju znati, najmanje dva zakona su na našoj strani i kao što kažeš samo treba biti uporan. Pozdrav.

Sent from my SM-G975F using Tapatalk
 
Na mobilnoj aplikaciji TV PO TVOM posle ažuriranja nema radio kanala, nba, zvezda, tv apatin, info 24,

Poslato sa ANE-LX1 pomoću Tapatoka
 
Zezam se ja malo :) mozda nesto rade, verovatno ce vratiti. Evo danas, ovaj prekid net-a posle ~150 dana, oni su resetovali modem i za sad nemam onaj vecernji pad sa 120 na 105 Mbps, vratilo se u normalu
 
Zna li neko sta je kopano u staroj pazovi na mestima optičkog kabla gde je targo kopao. Kod kruznog toka prema banovcima i dalje prema kući fudbala. Ima jedno 2 nedelje kako su kopali. Tačno kod OK stubova gde je targo provodio optiku. Dal je mts ili kopernikus. Neki info?

Sent from my SM-A505FN using Tapatalk
 
Gronet optika

Послато са SM-N975F помоћу Тапатока
 
Zna li neko sta je kopano u staroj pazovi na mestima optičkog kabla gde je targo kopao. Kod kruznog toka prema banovcima i dalje prema kući fudbala. Ima jedno 2 nedelje kako su kopali. Tačno kod OK stubova gde je targo provodio optiku. Dal je mts ili kopernikus. Neki info?

Sent from my SM-A505FN using Tapatalk
Mts kopa optiku u pazovi, ali samo za pravna lica tj u glavnom javna preduzeca, i na centru su kopali kod poste , i zgrade bivseg sdk do pre nedelju-dve, prosle godine kod elektrodistribucije itd.
Ne verujem da je supernova
 
Pa nemos provesti kablove u pola mesta i reći to je za pravna lica. Kakvi čobani

Sent from my SM-A505FN using Tapatalk
 
A što ne može...?
Pravna lica plaćaju višestruko veću cenu, kad si vremenom otplati infrastruktura pustice ostalima.

Sent from my Mi A3 using Tapatalk
 
A što ne može...?
Pravna lica plaćaju višestruko veću cenu, kad si vremenom otplati infrastruktura pustice ostalima.

Sent from my Mi A3 using Tapatalk
Ako ce biti uskoro i nama gradjanima neka ide kako ide, sačekaćemo.

Sent from my SM-A505FN using Tapatalk
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno