Šta je novo?

*Supernova - kablovski distributer

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
@zigic ... U kom rasponu frekvencija je digitalija u RV. Da li ide od 562000 kHz do 738000 kHz. To je otprilike opseg UHF od 31 do 55ch uhf gde nema šanse da budu analogni signali. Jer ako se sećate analogija se gasila i kad su digitalizovali zemaljske predajnike. Što ostavlja mogućnost da su analogni kanali od 21-30ch uhf, možda preko 55ch -69ch ali slika bi bila jako loša i ne znam kako se analogija ponaša u S opsegu u odnosu na digitaliju. Nemaju oni puno mogućnosti i prostora i za jedno i za drugo u RV. Digitalni signal moraju pojačati što će na slobodnim analognim kanalima stvoriti sitan sneg u slici.
 
Da li sam ja jedini koji je "insistirao na tel. aparatu jer mu po ugovoru pripada" ? :laugh:
 

Prilozi

  • forum.jpg
    forum.jpg
    512.2 KB · Pregleda: 245
Supernova je super ideja ,kako da jašeš na tuđim kanalima ,koje na drugi način nisi mogao da dobiješ, i da onda to reklamiraš kao super ponudu.Da su stavili MTS ,kao što i treba da bude,nakon preuzimanja ova tri provajdera,imali bi istu ponudu kao i svi ostali MTS korisnici,što je ispravno, i što i treba da bude tako,ali šta bi tu onda bilo Super?
Možda je Super to što su ukinuli komplet GPON ponudu RV-a,jer zaboga miloga,niko ne sme da ima bolju ponudu od njih,e to je stvarno Super.
 
Poslednja izmena:
Sasvim je dovoljno za jednu porodicu distribuirati signal na tri tv-a. Mislim da uz doplatu od 300 din može na još jedan. Ne možete očekivati da cela familija sa nekoliko kuća koje su u blizini plaća jednu pretplatu, što je moglo sa analogijom koja se na divlje tako provlačila ili iz stana u stan u jednoj zgradi.
 
Malopre zvah supernovu. Ljubazna operaterka. Saznao sam da me u sistemu vode kao supersve biz paket. Iako imam 100mbps na osnovu starog kombo ugovora koji traje do septembra. Ponudjeno mi je da predjem na supersve biz plus paket koji je 150/10 i kosta 4k. Meni je zabavno zasto su me uopste podveli pod pakete za pravna lica jer kod vektora sam se vodio kao privatno lice. To receno vise mi odgovara paket supersve plus za privatne korisnike zbog veceg uploada i nize cene - ostale stavke su iste ili slicne. Na kraju rekose da ce da me zovu za 2-3h - cemu se ne nadam ili da idem u najblizu poslovnicu gde ce imati vise informacija... E da, posto sam stari korisnik - nista od popusta za obnovu ugovora...

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
 
Ljudi nemojte se prodavati za jedan mesec gratisa.
 
Sve to stoji ali zašto ne ukinu RV,SBB-u,posti,Av com-u nikom nisu ukinuli a sigurno i oni imaju problema sa time tako da i ta priča ne pije vodu

Zato što su vas digitalizovali zato vam sad i nude neki pandan EONu i MTSGO aplikaciji sa koim bi treboalo da premestiš potrebe za više od 3 televizora.
5cLKYW9.png

Mada ovo može da se tumači kao da dobijate i 4 box plus 3 mobilne aplikacije na korišćenje.
 
Zato što su vas digitalizovali zato vam sad i nude neki pandan EONu i MTSGO aplikaciji sa koim bi treboalo da premestiš potrebe za više od 3 televizora.
5cLKYW9.png

Mada ovo može da se tumači kao da dobijate i 4 box plus 3 mobilne aplikacije na korišćenje.

Ovo znaci da 1stb od moguca 3 moze biti sa naprednim funkcijama a tri mobilna uredjaja koja su ovde navedena odnose se na koriscenje aplikacije tv za poneti u koperniksu ili horizont go u radijusu stim sto kopernikusova apliakcija tv za poneti je dostupna samo na kopernikus internetu.
 
Ljudi!! Da li je neko zvao supernova call centar na broj 19911 sa mobilnog telefona a da nije u MTS mrezi!? Sa Telenora, VIPa!? Stoka prevarantska naplacuje pozive i niti govorni automat niti bilo gde na sajtu pise da se pozivi naplacuju! Odrali me za dva kratka poziva 700din na postojecu pretplatu u Telenoru! Ako je ko zvao, proverite stanje racuna i ovo je klasicna prevara i obmana i to mora izaci u javnost!!! Ako se jos kome desilo isto neka upucuje reklamacije i zalbe svom mobilnom operateru i lokalnom kablovskom distributeru koji je preuzet od strane Telekoma... Ja sam isao u Kopernikus i dali su mi mail na koji sam poslao zalbu i da to nece biti placeno ili da odbijaju to od pretplate za tv, fixni i net.... Smradine jedne lopovske! Ni 3 dana nisu aktivni a vec nasli nacin da kradu i je..avaju narod.
 
Ljudi!! Da li je neko zvao supernova call centar na broj 19911 sa mobilnog telefona a da nije u MTS mrezi!? Sa Telenora, VIPa!? Stoka prevarantska naplacuje pozive i niti govorni automat niti bilo gde na sajtu pise da se pozivi naplacuju! Odrali me za dva kratka poziva 700din na postojecu pretplatu u Telenoru! Ako je ko zvao, proverite stanje racuna i ovo je klasicna prevara i obmana i to mora izaci u javnost!!! Ako se jos kome desilo isto neka upucuje reklamacije i zalbe svom mobilnom operateru i lokalnom kablovskom distributeru koji je preuzet od strane Telekoma... Ja sam isao u Kopernikus i dali su mi mail na koji sam poslao zalbu i da to nece biti placeno ili da odbijaju to od pretplate za tv, fixni i net.... Smradine jedne lopovske! Ni 3 dana nisu aktivni a vec nasli nacin da kradu i je..avaju narod.
Ja sam već pisao o tome u radius vektor temi. Zovite na 0800 311312 ne naplaćuje se. Danas sam video na njihovoj fb. stranici
 
A 011 21 777 20 da li se naplacuje?

Kako moze da se naplacuje ako imamo besplatne minute u paketu?!
Ko naplacuje, vas operater ili SuperNova (Telekom)?

Čiji je to u stvari zaheb?
 
Operatera. 1xxx/1xxxx su specijalni brojevi i postoji tarifa koliko se naplacuju.
Isto je i za SBB!

(nije zaheb operatera nego zahebavanje korisnika, a operateri su to javno objavili cenovnik gde se pozivi tim brojevima tarifiraju bezobrazno)
 
Ja sam već pisao o tome u radius vektor temi. Zovite na 0800 311312 ne naplaćuje se. Danas sam video na njihovoj fb. stranici

Pa od sad cu i da zovem drugi broj, ali je dzukeleca prevara da se naplacuje poziv bez predhodne informacije da se naplacuje!!! Ne moze to svako da zna da je naplata ka tom i takvim brojevima po default-u i sad svako ko je zvao sa mobilnog u nekom momentu treba njima debelo da plati!!! Kontaktiram i agenciju za zastitu potrosaca i savetujem da svako kome je naplacen poziv uradi isto. Ne zato sto je naplacen vec zato sto nije napomenuto i NIGDE NE PISE da ce biti naplacen!!! JEr niko normalan nece zvati sa mobilnog ako je vec procitao na sajtu ili je govorni automat rekao da ce poziv biti naplacen.
 
Ljudi!! Da li je neko zvao supernova call centar na broj 19911 sa mobilnog telefona a da nije u MTS mrezi!? Sa Telenora, VIPa!? Stoka prevarantska naplacuje pozive i niti govorni automat niti bilo gde na sajtu pise da se pozivi naplacuju! Odrali me za dva kratka poziva 700din na postojecu pretplatu u Telenoru! Ako je ko zvao, proverite stanje racuna i ovo je klasicna prevara i obmana i to mora izaci u javnost!!! Ako se jos kome desilo isto neka upucuje reklamacije i zalbe svom mobilnom operateru i lokalnom kablovskom distributeru koji je preuzet od strane Telekoma... Ja sam isao u Kopernikus i dali su mi mail na koji sam poslao zalbu i da to nece biti placeno ili da odbijaju to od pretplate za tv, fixni i net.... Smradine jedne lopovske! Ni 3 dana nisu aktivni a vec nasli nacin da kradu i je..avaju narod.

Pa od sad cu i da zovem drugi broj, ali je dzukeleca prevara da se naplacuje poziv bez predhodne informacije da se naplacuje!!! Ne moze to svako da zna da je naplata ka tom i takvim brojevima po default-u i sad svako ko je zvao sa mobilnog u nekom momentu treba njima debelo da plati!!! Kontaktiram i agenciju za zastitu potrosaca i savetujem da svako kome je naplacen poziv uradi isto. Ne zato sto je naplacen vec zato sto nije napomenuto i NIGDE NE PISE da ce biti naplacen!!! JEr niko normalan nece zvati sa mobilnog ako je vec procitao na sajtu ili je govorni automat rekao da ce poziv biti naplacen.

Realno ne plaćaš ništa Supernovi već plaćaš svom operateru! E sada zašto to tvoj operater nije regulisao (obavestio te kao korisnika ili blokirao pozive ka tim brojevima) to je već neka druga priča i nema veze sa Supernovom.
Ja sa mts mobilne mreže sam zvao više puta i nisu mi naplatili ni jedan dinar!
Pozz!
 

Prilozi

  • Pozivni brojevi.jpg
    Pozivni brojevi.jpg
    196 KB · Pregleda: 165
Realno ne plaćaš ništa Supernovi već plaćaš svom operateru! E sada zašto to tvoj operater nije regulisao (obavestio te kao korisnika ili blokirao pozive ka tim brojevima) to je već neka druga priča i nema veze sa Supernovom.
Ja sa mts mobilne mreže sam zvao više puta i nisu mi naplatili ni jedan dinar!
Pozz!

Taj poziv dele Supernova i Telenor!!! U bilo kojoj situaciji gde se nesto naplacuje extra preko pretplate profitiraju i operater i taj ko se poziva preko tog broja. To je javna tajna i to se zna. Sad moram da cekam vise od mesec dana da dobijem racun za april od Telenorra pa onda da idem da pisem zalbu i reklamaciju za ovu naplatu! Od toga sta bude, bice. Opet ponavljam da je ovo cista obmana jer ja nisam imao i dobio informaciju da ce pozivi biti naplaceni. Ja kao korisnik to moram da znam i da budem obavesten, a da ronjam po netu i drugim sajtovima ne bi li nasao informaciju o eventualnoj naplati, to nije moja duznost. Na zvanicnom sajtu gde su kontakti mora zakonski da stoji svaki moguci vid kontakta i informacija o naplati ako postoji.

A inace zivkao sam ih da mi kazu i potvrde koliko TV kanala bih trebao da imam u najvecem paketu koji mi je aktivan jer imam oko 30 manje nego sto pise na sajtu. Znaci i tu lazu...

Odakle ti ovaj spisak ako se moze znati? Jel sa MTS sajta negde?
 
Poslednja izmena:
Poziv sa fiksnog broja MTS-a:
11 minuta razgovora sa call centrom na 1911 - 12,00 dinara
1 minuta razogovara sa call centrom na 011 2177720 1- dinar
 
To je besplatno sa njihove mreze (Supernva fixni)... ne mora i nije na zalost besplatno pozivanje tog broja sa drugih mreza sem izgleda TS fiksnog (proveriti jos) i MTS-a (izgleda da jeste besplatno, proveriti još).
 
Imali su i ovi sa SBBa problem na 19900 koji je besplatan, a telenor je to naplaćivao. Šta je dalje bilo ne znam.
Na telenor sajtu je negde stajalo pre da se brojevi 19xxxx naplaćuju.

Sent from my JSN-L21 using Tapatalk
 
Taj poziv dele Supernova i Telenor!!! U bilo kojoj situaciji gde se nesto naplacuje extra preko pretplate profitiraju i operater i taj ko se poziva preko tog broja. To je javna tajna i to se zna. Sad moram da cekam vise od mesec dana da dobijem racun za april od Telenorra pa onda da idem da pisem zalbu i reklamaciju za ovu naplatu! Od toga sta bude, bice. Opet ponavljam da je ovo cista obmana jer ja nisam imao i dobio informaciju da ce pozivi biti naplaceni. Ja kao korisnik to moram da znam i da budem obavesten, a da ronjam po netu i drugim sajtovima ne bi li nasao informaciju o eventualnoj naplati, to nije moja duznost. Na zvanicnom sajtu gde su kontakti mora zakonski da stoji svaki moguci vid kontakta i informacija o naplati ako postoji.

A inace zivkao sam ih da mi kazu i potvrde koliko TV kanala bih trebao da imam u najvecem paketu koji mi je aktivan jer imam oko 30 manje nego sto pise na sajtu. Znaci i tu lazu...

Odakle ti ovaj spisak ako se moze znati? Jel sa MTS sajta negde?

Spisak je sa sajta Supernove i vidiš da je poziv kada zoveš iz njihove mreže besplatan, ali opet kažem nisu dužni da te obaveste ako si korisnik druge mreže da se to naplaćuje kao što SBB a ni mts nigde to ne naglašavaju.
Zato gde god vidite 0800 xxxxxx zovite samo na te brojeve jer su jedino oni 100% besplatni!
Pozz
 
Poslednja izmena:
To je besplatno sa njihove mreze (Supernva fixni)... ne mora i nije na zalost besplatno pozivanje tog broja sa drugih mreza sem izgleda TS fiksnog (proveriti jos) i MTS-a (izgleda da jeste besplatno, proveriti još).

Besplatno je sa Telekom fiksne mreze i MTS mobilne mreze! To su mi rekli kad sam danas zvao ponovo call centar da ih pitam zasto nigde nema informacija i upozorenje o naplati poziva gde naravno lagano prebacuju krivicu na Telenor u mom slucaju i da se njima obratim... Sto sam i uradio. Necu ja propasti za 700din i ako mi ne odbiju od racuna, ali sam besan kao ris zato sto opet prave ljude *mjau**mjau**mjau**mjau**mjau**mjau*ma i naplacuju kojesta bez znanja ljudi. Znam gomilu MTS korisnika koji su dobijali nenormalne cifre na racunima zato sto im Telekom, bez njihovog znanja, gurao poruke i promocije i naplacivao debelo i naravno svale krivicu na korisnike gde, sreca njihova, pa bar 8/10 ljudi neznaju da uopste nisu krivi za to... Odoh ja sa teme.... Bas sam popiz...deo
 
Spisak je sa sajta Supernove i vidiš da je poziv kada zoveš iz njihove mreže besplatan, ali opet kažem nisu dužni da te obaveste ako si korisnik druge mreže da se to naplaćuje kao što SBB a ni mts nigde to ne naglašavaju.
Zato gde god vidite 0800 xxxxxx zovite samo na te brojeve jer su jedino oni 100% besplatni!
Pozz

Ne kazem ja da su duzni da obaveste ni mene ni svakog ponaosob, ali bi trebalo da stoji informacija da se poziv NAPLACUJE sa drugih mreza! Nadam se da sam malo jasniji.. Uostalom, hteo sam ovo da podelim sa ljudima jer lopovluku i pravarama nikad kraja i nek svakom od nas koji smo pozvali sa mobilnog iz druge mreze uzmu po par stotina dinara pa ti druze moj izracunaj extra profit koji oni dobijaju tako sto ne obaveste ljude. Kontam ja sta ti kazes, ali sreca pa si u MTS-u i zato ti nije naplaceno, inace da si na mom mestu ili nekog drugog iz druge mreze, veruj mi bio bi vec uveliko rumen u licu od besa! ;)

Dakle za one koji ce tek da citaju ove konverzacije, NE ZOVITE 19911 call centar sa mobilnog telefona bilo koje mreze OSIM MTS!!!! KOSTACE VAS!!!!

Pozdrav za sve i svako dobro. I`m out...
 
Poslednja izmena:
Ja sam zvao na RV broj 4280000, za taj broj znam da je sigurno besplatan jer mi je u mrezi (do duse bivsoj)

jedino nisam vise siguran da li su mi sada besplatni razgovori u telekom fiksnoj mrezi, jer kao isti smo a u stvari nismo.
I odakle u opste onaj cenovnik ako su razgovori besplatni?

Kod RV je minut bio 1 dinar kod ovih je 1.2din.

takodje je uklonjen online listing gde se lepo moglo videti sta je naplaceno a sta je besplatno.

Cekam racun pa da vidim, ali sam siguran da ce biti neki pogresan obracun.
 
Poslednja izmena:
Kontam ja sta ti kazes, ali sreca pa si u MTS-u i zato ti nije naplaceno, inace da si na mom mestu ili nekog drugog iz druge mreze, veruj mi bio bi vec uveliko rumen u licu od besa! ;)

Dakle za one koji ce tek da citaju ove konverzacije, NE ZOVITE 19911 call centar sa mobilnog telefona bilo koje mreze OSIM MTS!!!! KOSTACE VAS!!!!

Pozdrav za sve i svako dobro. I`m out...

Ma razumem te i sigurno bi i ja besneo, ali sva sreća pa sam davne 2000 godine najebao na nekom tel. kvizu i od tada dooobro gledam šta i koga pozivam!:d:wave:
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Vrh Dno