Šta je novo?

*Supernova - kablovski distributer

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Sajt RV isto preusmeren na mojasupernova sajt.

Ne placa se izgleda usluga TV po tvom (72h unazad) za stare korisnike RV - Kombo +

Generalno, sve je ovo jako smesno... Pojesce ih SBB za dorucak. Realno zaostaju za njima svetlosnu godinu... Dzaba i 3000 kanala da ubace, nije to to... Nekako sirotinjski sve i na gurku... :( Milion nekih bzvz programa koje ne gleda niko ziv... ali super zvuci to 260+ programa... menjao bih tih 200 za uslugu vracanja 7 dana unazad (kao na SBBu) na svim programima i normalan interfejs, kao i vracanje unazad emisije koja je u toku... i da vracanje unazad ne radi preko neta kao ne RV.

O mogucnosti gledanja programa preko laptopa, racunara, mobilnog je smesno i govoriti... Moguce je koristiti uslugu samo u okviru mreze... tj. kod kuce...?!?!?!? Ne znam kome treba TV na telefonu kod kuce (a da vec ima TV) ?! Znaci usluga - BESKORISNA TOTALNO! ali eto dobro zvuci da imamo i to... :D

CallCentar supernove je jedno veliko supernista!!! Zena/devojka koje se javila je upucena u sve ovo koliko i moja tetka Rada iz Topole. Odgovori na mejlu, smesni... Copy/paste, i upucivanje na CallCentar i sajt?! I tako u krug! pa kad pobesnis, lepo odustanes i pomiris se sa sudbinom kletom :D
 
A zasto ne radi placanje online i uopste billing sekcija na portalu?
Pretpostavljam da to ima veze sa samim portalom i drugim projektima koji su u toku u MTS-u (a ima ih više). Billing sistem radi isto kao i proteklih par godina, bez ikakvih većih promena.
Pozdrav
 
Већ сам питао али да поновим, да ли SK остају само онима који су користили РВ или Коп који имају потписане уговоре са СББ-ом или их дају и новим корисницима? Шта ће да буде ако Супернова укључи још неког провајдера који није имао уговор са СББ-ом за те канале?
 
"statisticka ip adresa" - freaking telekonj. Nikad nisam verovao da cu ovo reci - vektore vrati se, sve ti je oprosteno...
b4a43ae88fb4139de235fa5fe26e48db.jpg


Sent from my SM-G935F using Tapatalk
 
Ova supernova izgleda kaznjava stare korisnike. Evo ja sa kopernikusom sam imao ugovor 30/3 i veliki kucni paket za 2790din, sad sam kao dobio "poklon" povecanje brzine do 60/8 i ukidanje nekih kanala za 2890 din. A ista ta supernova nudi novim korisnicima za 3600 din 120/15 internet, SVE kanale i jos fiksni i jos prvih 6 meseci za dinar, sto mu dodje 2700 din u proseku za 24 meseca. Ko je ovde lud?

ja sam za 2899 dobio 60/8, sve programe sa HBO paketom (stari korisnik), pozvacu da me povezu na optiku ako hoce, mislim da bih dobio jaci net 100/10 za isti novac.
 
Већ сам питао али да поновим, да ли SK остају само онима који су користили РВ или Коп који имају потписане уговоре са СББ-ом или их дају и новим корисницима? Шта ће да буде ако Супернова укључи још неког провајдера који није имао уговор са СББ-ом за те канале?
Cinimi se da AVcom nema Sk kanale i da ih nije dobio, iako posluje pod Supernovom...

Послато са POCOPHONE F1 уз помоћ Тапатока
 
Ovo sad bukvalno deluje da iako posluju pod istim brendom pravna lica kao takva ostaju ono što su bila i nude usluge koje su nudila. Tako Vektor ima SK u HD, Kopernikus ima SK u SD a AVcom nema SK. Zajednička internet ponuda, zajednički kanali na koje mts ima pravo, a SBB kanali zavisno od ugovora koji ima konkretni provajder. I to mi se ne sviđa iskreno iako dolazim sa provajdera koji je imao najkompletniju ponudu. Nadam se da grešim.

Sent from my JSN-L21 using Tapatalk
 
Ali reče jedan član u Kopernikus temi da za par dana dolazi SK HD (dosad je imao dobre informacije, tako da nije nešto bzvz), tako da videćemo...

Sent from my JSN-L21 using Tapatalk
 
Ono što mi govori u prilog ovome što sam rekao je to što u zahtevu za obnovu ugovora koji sam potpisao danas, gore pri vrhu stranice stoji da se obeleži sa kog provajdera se dolazi. Što mi nekako govori da jeste sve to supernova ali da nije isto supernova rv i supernova kcn. Ne znam.

Sent from my JSN-L21 using Tapatalk
 
Privatnost Kod Supernove
Korisnik je svestan činjenice da se od kablovskih operatora može tražiti da otkriju lične podatke na
zahtev državnih organa a na osnovu zakona.
 
"statisticka ip adresa" - freaking telekonj. Nikad nisam verovao da cu ovo reci - vektore vrati se, sve ti je oprosteno...
b4a43ae88fb4139de235fa5fe26e48db.jpg

Ja bi "statističku IP adresu" naplacivao barem 6000 dinara kao nesto sasvim novo i još neviđeno, a za "Statičku IP adresu" su mogli i manje da traze od ovog sto su okacili kao cenu...

-------------

Jedno zanimljivo pitanje... ko je od vas imao do sada u ponudi analogne kanale, a presao je na SN, odnosno dobio je njihove tv pakete i ubrzan mu net, da li su vam ostali analogni kanali i koji?
 
Poslednja izmena:
Cinimi se da AVcom nema Sk kanale i da ih nije dobio, iako posluje pod Supernovom...

Послато са POCOPHONE F1 уз помоћ Тапатока

Očigledno nije sve isto iako se zovu svi sad isto. Verovatno SBB neda da se svima puste njihovi kanali ako nemaju ranije potpisan ugovor sa njima. Zato na Kopenikusovoj mreži nema SK HD već samo SD jer su takav ugovor potpisali. Sve je to njihov marketing da privuku što više korisnika a verovatno ostaju bez SBB kanala onog trenutka kad budu ugovori istekli.
 
Da li neko zna, koliko košta priključak za TV+NET bez UO?
 
Dobro pitanje.. Odvojeno je 10 000 i 4 900, e sad ako sabiraju onda to izađe skoro 15 000 što je suludo. Tako da te sa tim teraju da potpišes ugovor...

Sent from my JSN-L21 using Tapatalk
 
Ne pitam iz razloga što bih želeo da izbegnem UO već iz razloga potrebe na par meseci na određenoj lokaciji. Zar je moguće da na par meseci ne može da se dobije određena usluga a da se pri tom plaća priključak 15k!?
 
Verovatno je moguće [emoji16] prosto te teraju da potpišes ugovor. Iznesi im direktno svoj predlog jedino tako ćeš dobiti neki odgovor, mada su male šanse za to što bi ti hteo...

Sent from my JSN-L21 using Tapatalk
 
Hvala pokušaću, mada ne znam ima li rešenje za moju situaciju ako ne može tako?
 
Sto se tiče SK HD onaj ko je imao te kanale a mislim na Radijus on će i dalje nastaviti da ima te kanale posto su oni potpisali ugovor za te kanale a naravno da kopernikusovim korisnicima neće biti dodeljeni SK HD posto i nisu potpisali ugovor za HD kanale vec samo nastavljaju sa emitovanjem SK SD a dok AV com naravno iako je u supernovoj nece nikad imati kanale iz United grupe posto nikakve ugovore nisu potpisivali niti ce posle pripajanja telekomu, a imamo i još jedan pokazatelj da u Supernovoj svi korisnici neće imati istu ponudu a to je korišćenje analogne tv gde će radijus imati 50 i nesto kanala a kopernikusovi korisnici nijedan.Prakticno svi ovi kablovski operateri nastavljaju da posluju i dalje isto kao do sad neće biti neke razlike i ponuda će se razlikovati od grada do grada u zavisnosti kojem si operateru pripadao.Novi opšti uslovi razlikuju se kod svih operetera.
 
Ko je i šta je "Vlasnik KDS-a" sa kojim se zaključuje ugovor:

1. Društvo za proizvodnju, promet i inženjering Kopernikus technology d.o.o. Beograd,
2. Društvo za inženjering, trgovinu i usluge Radijus vektor d.o.o. Beograd,
3. Preduzeće za audio i vizuelne komunikacije Avcom d.o.o., Beograd,
4. Društvo za inženjering, trgovinu i usluge Masko d.o.o. Beograd,
5. Citadela Komunikacije društvo za projektovanje, izgradnju, inženjering, promet i
usluge d.o.o. Beograd

"Super Petorka" je možda bolji naziv nego supernova :)
 
I naravno razlikovaće se i ponuda internet usluge i po ceni od grada do grada i po brzinama. Jer niti je npr. Vektor imao istu ponudu u Novoj Varoši i Inđiji npr, niti Kopernikus u Nišu i Bajinoj Bašti.

Послато са MI 8 уз помоћ Тапатока
 
Ovo sad bukvalno deluje da iako posluju pod istim brendom pravna lica kao takva ostaju ono što su bila i nude usluge koje su nudila. Tako Vektor ima SK u HD, Kopernikus ima SK u SD a AVcom nema SK. Zajednička internet ponuda, zajednički kanali na koje mts ima pravo, a SBB kanali zavisno od ugovora koji ima konkretni provajder. I to mi se ne sviđa iskreno iako dolazim sa provajdera koji je imao najkompletniju ponudu. Nadam se da grešim.

Sent from my JSN-L21 using Tapatalk

Posto RV ima ugovor za SK, ako puste svima pada u vodu prica kako imamo sk do isteka ugovora ....
 
Kakve veze ima ako nisu potpisali ugovor za hd? Nazovu i kažu, hoćemo HD sport klub i doplate koliko treba. Nema tu ugovor za sd i hd. To su gluposti. Isto kao i ti što doplatiš za veći paket tako i oni plate da dobiju hd a ugovor se ne dira. Prosto.

Sent from my SM-J600FN using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Mislim da nije bas tako jednostavno, jer licno mislim da im United grupa i ne zeli da proda uslugu za sve korisnike, kao sto i oni verovatno ne zele da im prodaju Arene.

Послато са TA-1053 уз помоћ Тапатока
 
Jedino ako je u ugovoru koji su bili sklopili definisano da mogu da doplate za HD kanale odredjenu sumu. Teško da bi sbb u ovom trenutku dao sk hd telekomu, ma kakve pare da su u pitanju.

Sent from my JSN-L21 using Tapatalk
 
Kakve veze ima ako nisu potpisali ugovor za hd? Nazovu i kažu, hoćemo HD sport klub i doplate koliko treba. Nema tu ugovor za sd i hd. To su gluposti. Isto kao i ti što doplatiš za veći paket tako i oni plate da dobiju hd a ugovor se ne dira. Prosto.

Sent from my SM-J600FN using Tapatalk

Nije ni malo prosto.

Kao prvo, SBB ne bi imao korisnike kad bi ostali imali SK ponude sa nizim cenama. Znaci cela prica se ne poklapa ni u politickom a ni u biznis planu. Al evo malo logike.

Vektor ima SK u HD, Kopernikus ima SK u SD a AVcom nema SK.
Ovo je sadanje stanje stvari.

Ako bi Kopernisus u narednim danima dobio SK HD, ili AVcom bilo koju verziju HD ili SD = potpisan ugovor
Ako se nista ne izmeni ... cao svima SK cim isteknu trenutni ugovori
 
Hipotetički: Novi korisnik se pojavi i hoće da uzme, na primer, super par plus paket a dolazi iz mesta koje je do spajanja u jednu firmu pokrivao kopernikus. U ponudi piše da dobija sportklub HD kanale. Mislite da neće dobiti HD nego SD? Nešto mi je to neverovatno. Ili sa područja koje je pokrivao avcom da uopšte neće dobiti sportklub, što mi deluje još neverovatnije. Pre mi deluje da to važi samo za postojeće korisnike do isteka ugovorne obaveze kada će se morati preći na neki novi paket. Koliko znam kada potpisuje ugovor za neki paket kanala sa vlasnikom licence to se naplaćuje po korisniku. Supernova bi morala da ima obezbeđen ugovor sa united mediom za nove korisnike inače bi ih već neko isprozivao za to što reklamiraju nešto što ne mogu da obezbede. Bilo bi lepo da se javi neki novi korisnik pa da napiše kako je prošao :)
 
Ovo je sve neozbiljno od strane Telekoma.Sbb kada je preuzimao Ikom,prvo su godinu i vise ,tehnicki spajali svoju mrezu ka ikomu,i onda su kompletnu svoju ponudu prebacili na ikom pod punim Sbb brendom.Nikakve petljancije i palamudjenja, tudjim kanalima i bivsom infrastrukturom.
Ovo sto radi Telekom je cisto zamajavanje pod Dva brenda,i sa tri pod brenda,uz njihov najaci adut ,jahanja nad tudjim,udarnim kanalima,pod uslovom da za Supernovu,nemaju neki super dogovor sa Sbb-om.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Vrh Dno