Šta je novo?

Steam, Origin, Uplay, GOG - opšta pitanja / gifts, tokens...

Pozdrav dobri ljudi, ne znam da li je pitanje na pravoj adresi - zanima me share preko Steam-a - da li je moguć? Tj. da neko ima Steam nalog a ja mu share-ujem igre sa mog koje on igra.

Konkretno hoću svom klincu da obezbedim da igra neke igre na svom kompu sa mog Steam naloga a da ne bude moj nalog - zbog save-ova i sl.
 
Misliš na Steam Family Share? To postoji sto godina, možda čak i radi :D Ja sam skoro muku mučio, nije hteo da poveže naloge. I kad sam odustao, video sam je povezano i da dozvoljava deljenje.
 

Oddworld Abe's Oddysee (Steam)​

KGMNN-K9JBX-KPBYJ
 
Pozdrav dobri ljudi, ne znam da li je pitanje na pravoj adresi - zanima me share preko Steam-a - da li je moguć? Tj. da neko ima Steam nalog a ja mu share-ujem igre sa mog koje on igra.

Konkretno hoću svom klincu da obezbedim da igra neke igre na svom kompu sa mog Steam naloga a da ne bude moj nalog - zbog save-ova i sl.
Radi Steam family share bez problema (ja to koristim godinama da delim moje igre sa bratancom).
Potrebno je samo na njegovom računaru da se uloguješ na svoj nalog, u family share odabereš nalog koji se koristi na tom računaru (sa kojim ćeš da podeliš igre) i aktiviraš family share za taj računar i to je sve.

Preduslov je da ti je aktivan steam guard na tvom nalogu, da bi mogao da deliš igre.

Mana je što kad ti pokreneš neku steam igru na svom nalogu on gubi pristup tvom katalogu igara sve dok ti ne izađeš iz igre.
 
Pozdrav, moze li se pomocu Steam Wallet-a kupiti Dota Plus? Ili generalno da li se mogu kupovati Dota2 Items preko Steam Wallet-a? Hocu drugaru da uzmem Dota Plus npr. a ne znam kako osim iz igre (Koju ja ne igram).
 
Ok, hvala. Bas glupa ova Dota za poklone, WoT ima premium store npr. i kupis ko sta hoce...
 
Pozdrav, moze li se pomocu Steam Wallet-a kupiti Dota Plus? Ili generalno da li se mogu kupovati Dota2 Items preko Steam Wallet-a? Hocu drugaru da uzmem Dota Plus npr. a ne znam kako osim iz igre (Koju ja ne igram).

Možeš kupovati igre, in-game transakcije i market iteme koristeći Steam wallet. Drugu jedino možeš giftati ako je item koji kupiš trejdabilan.
 
Kako se sad zove ova notifikacijama u opcijama da je ugasim,.. ova reklama o novim igrama:

1709230322418.png
 

Prilozi

  • 1709230316947.png
    1709230316947.png
    1.4 MB · Pregleda: 4
U interfejsu naravno.. zasto bi bilo sa notifikacijama. Inace "major sale" mi je ugasena. Nisam skontao da je u interfejsu. Hvala.
 
Juce ponovo instalirao klijent i udjem u biblioteku igara, kad vidim da mi je Far Cry 4 postao standard edition, a pre toga sam jos odavno na Epicu kupio Gold Edition i prikazivao mi se kao takav i na Ubisoftu. Udjem na Epic pise da mi je Gold edition in library, a kad sam usao da vidim povezivanje naloga, vidim da mi nema opcije za Ubisoft. Assasins Creed Origins mi je ostao kao komplet igra, jer sam od SK davno jos dobio samo base game, pa sam na Epic kupio DLC-ove. Da li neko ima slican problem, a pise mi da je Ubisoftov klijent kao beta verzija, tako mi se instaliralo
 
Ne znam da li je tema za to, ali hakovan mi Steam od subote, samo stigli mejlovi da mi je obrisan mejl, telefon i steam guard sa steam naloga, i kao "ako niste vi kontaktirajte podrsku..". Nisam kliktao na neke sumnjive linkove koliko se secam, odradio onaj steam help formular ("My account was stolen..."), mejl i telefon ne reaguju, kao da ne postoje, morao sam preko username-a da odradim to, i cekam jos od subote nista.. Jel imao neko slicno iskustvo i za koliko mogu da ocekujem razresenje, i koje su sanse da mi haker nije prodao noz iz CS-a :D
 
Nije ti sigurno prodao, šta će mu pare na tvom nalogu koji možeš da povratiš, Trejdovao je na svoj alt nalog.
Prvi put čujem da je neko ko ima guard izgubio nalog. Kako je to moguće uopšte sa 2fa. Gaben je dao svoj un i pass da dokaže koliko je nalog siguran sa steam guard.
 
Bukvalno pojma nemam kako se desilo, a po netu vidim da je bas cest slucaj i svi se pitaju koja je j88na poenta steam guarda onda..
 
Razresen hack, vratili mi nalog, nista nije ukradeno/tradeovano, imao sam srece verovatno..
 
Imal sta sramotno da su igrali ili instalirali preko naloga. Mozda Diablo 4?
 
Ne znam da li je tema za to, ali hakovan mi Steam od subote, samo stigli mejlovi da mi je obrisan mejl, telefon i steam guard sa steam naloga, i kao "ako niste vi kontaktirajte podrsku..". Nisam kliktao na neke sumnjive linkove koliko se secam, odradio onaj steam help formular ("My account was stolen..."), mejl i telefon ne reaguju, kao da ne postoje, morao sam preko username-a da odradim to, i cekam jos od subote nista.. Jel imao neko slicno iskustvo i za koliko mogu da ocekujem razresenje, i koje su sanse da mi haker nije prodao noz iz CS-a :D

Vrlo je moguće da ti je hakovan i email nalog, ali će prije biti da si si se ulogovao preko phishing sajta.
 
Nazad
Vrh Dno