Verovatno najjeftinije što su mogli da nabave za korektne pare. Činjenica da je već sada po difltu ograničena snaga mašine a ne može da se apgrejduje na duže staze je baš problem.Meni je to što je custom cpu, gpu i ploča baš veliki minus. OK, da su išli neki standardni ITX, bila bi malo veća kutija, ali opet, bolje nego ovako zatvoreno. imho.
U teoriji tačno, u praksi teže kad će ovo kupiti ekstremno mali broj ljudi. 😁 Navodno neće ni u 2027 moći da ispune sve porudžbine a ovaj prvi batch ide u fazonu masa se prijavi pa na random biraju ko dobija.lakše je odraditi optimizaciju igara za jednu fiksnu konfiguraciju, verovatno su se tom logikom vodili
lakše je odraditi optimizaciju igara za jednu fiksnu konfiguraciju, verovatno su se tom logikom vodili
Rade mnogi za Steam Deck specifično kao performance target. Mada, to je mnogo slabija sprava ali u perfektnom svetu gde Steam Machine ima racionalnu cenu i gde ga kupi 5-10-15 miliona ljudi, odjednom ima smisla optimizovati.Ko bre radi optimizaciju 🙂
Ali sve jedno, Steam bi prodavao svoje mašine sa tom jednom konfiguracijom, ko hoće da optizuje za to optizmizovaće. A korisnici imaju mogućnost da stave jači cpu ili gpu, da mogu da igraju u recimo većoj rezoluciji ili sa više detalje, ili da rade neki striming ili šta još sve.
I da bi nešto bilo Steam machine sertifikovano treba da radi u bar 1080p sa 30fps.Rade mnogi za Steam Deck specifično kao performance target. Mada, to je mnogo slabija sprava ali u perfektnom svetu gde Steam Machine ima racionalnu cenu i gde ga kupi 5-10-15 miliona ljudi, odjednom ima smisla optimizovati.
Nije ti to baš za poređenje, PS5 i da ti daju džaba ti si im se verovatno isplatio, to je kao onaj štampač od 35e, sa ketrižima sa 50 stranica, što prva zamena ketridža košta 70 evra. Ovde još bolje, dok ne kupiš igru nemaš nikakvu funkciju, sem da možda pustiš muziku ili tako nešto. A Steam nema nikakav mehanizam da kupiš i jednu jedinu igru.I 700 je mnogo. To je kao PS5 a performance iste ili malo lošije. A PS5 sada već puni 6 godina. Ovo bi trebalo da jede za doručak PS5 i Xbox da bi opravdao i 700
Steam uzima 30% harača za svaku prodati igru isto kao Sony. Kupiš PS5 i igraš F2P igre koju su i igre koliko hoćeš bez da si uložio bilo šta,još imaš i polovnih PS5 da se kupi.Nije ti to baš za poređenje, PS5 i da ti daju džaba ti si im se verovatno isplatio, to je kao onaj štampač od 35e, sa ketrižima sa 50 stranica, što prva zamena ketridža košta 70 evra. Ovde još bolje, dok ne kupiš igru nemaš nikakvu funkciju, sem da možda pustiš muziku ili tako nešto. A Steam nema nikakav mehanizam da kupiš i jednu jedinu igru.
Drugo ovo je u rangu PS5 Pro koji je tek izaštao i košta 900 evra otprilike, a opet imaš pravi PC računar, a ne igračku, za oko 150 evra više...
Jeste, ali nema nikakvih garancija da ćeš da kupuješ igre kod njih ako kupiš uređaj, dok za Sony je ili to ili ništa. Dakle nije isto.Steam uzima 30% harača za svaku prodati igru isto kao Sony. Kupiš PS5 i igraš F2P igre koju su i igre koliko hoćeš bez da si uložio bilo šta,još imaš i polovnih PS5 da se kupi.
NetačnoDrugo ovo je u rangu PS5 Pro
Delimično tačno, skoro dve godine stara konzolakoji je tek izaštao
Koje paralale se ovde izvlače... Ti možeš da odradiš JB na base ps5, imaćeš linux koji tera PC igre ako voliš da se iscimaš. Ali kao što ni PS5 neće prvenstveno da bude korišćen kao linux-based PC, tako neće ni SM sa linux-based SteamOS-om. Oba uređaja su stvorena prvenstveno za gejming, s tim što, takođe oba, mogu da obavljaju svašta drugo.a opet imaš pravi PC računar, a ne igračku, za oko 150 evra više...
Pa i za Sony nema garancije,na primer igraš samo F2P igre i polovne diskove. Vrlo je mali broj ljudi koji će kupiti ovo,a neće kupovati Steam igre. Ovo će uzimati YouTuberi da anboksujum i hardcor Steam fanovi koji već imaju PC a ovo će im skupljati prašinuJeste, ali nema nikakvih garancija da ćeš da kupuješ igre kod njih ako kupiš uređaj, dok za Sony je ili to ili ništa. Dakle nije isto.
Pa samo one koje su SB certified. Isto kao i Steam Deck.Meni su ovo sasvim lepe vesti, jer će, ako verujemo valveu, ova low-end konfiguracija moći da tera igre u sledećih ~5 godina.
Da samo što se broj ljudi koji to radi na Sony meri u promilima. A SB realno da neće generisati ni par % nove tražnje.Pa i za Sony nema garancije,na primer igraš samo F2P igre i polovne diskove. Vrlo je mali broj ljudi koji će kupiti ovo,a neće kupovati Steam igre. Ovo će uzimati YouTuberi da anboksujum i hardcor Steam fanovi koji već imaju PC a ovo će im skupljati prašinu
Da su jače performanse makar malo, da je više za 1440p a ne 1080p, 700 pa čak i 800 bi bilo okej po meni. Ne plaćaš za igranje online, imaš pristup svim launcherima, igrama, svemu živom, Steam popusti, family sharing, sve živo. Dobra je priča za taj novac, ali nije taj novac i nisu te performanse. 😁I 700 je mnogo. To je kao PS5 a performance iste ili malo lošije. A PS5 sada već puni 6 godina. Ovo bi trebalo da jede za doručak PS5 i Xbox da bi opravdao i 700
Meni su ovo sasvim lepe vesti, jer će, ako verujemo valveu, ova low-end konfiguracija moći da tera igre u sledećih ~5 godina.
Za taj 4k VRR ni 5090 nije dovoljna, većinu novih igara tera u 70-80 fps native u toj rezoluciji. Neke ni toliko... teraće u istim detaljima kao PS5, čak za nijansu bolje... i to je to.Hoće u 1080p (upscale sa još niže rezolucije), na low podešavanjima, i to sigurno ne sve.
Baš ima puno entuzijasta koji će da pljunu 1400e da se igraju na tim podešavanjima, danas kad su standard 4K 120Hz VRR televizori.
Pogledaj kako izgleda Gears of War E-Day i još neke nove najavljene igre.
Realno ovo je krntija od mašine, pregazilo je vreme, i da košta 250-300e kao Xbox S imalo bi smisla da se uzme za neke starije igre, kao sekundarna konzola deci ili pomoćni PC..
Za ovu lovu koliko kosta SM, moze se uzeti i neki mnogo jaci gaming laptop, koji isto ima prednosti (mozes da mu prosiris ram, ssd)
Uostalom, vreme ce pokazati


Follow along with the video below to see how to install our site as a web app on your home screen.
Napomena: this_feature_currently_requires_accessing_site_using_safari