Šta je novo?

Starfield


Igra podržava cross-play napredak između Xboxa i PC-a ukoliko ste igru kupili na MS store ili igrate preko Game Passa.
Instaliranje bilo kakve neoficijlane modifikacije blokira ovu opciju.
 
Još praktično mesec dana do izlaska igre...
Ne znam... Ranije kada bi trebalo da izađe neka Bethesdina igra imao bih lude hajpove. Za Skyrim je hajp trajao jako dugo, godinu dana čini mi se. Skidali se gameplay video-snimci sa YouTube-a i gledali non-stop, čitali razni članci, lore, svaki dan proveravanje ima li nešto novo na netu, gledali intervju razgovori sa developerima, itd...
Nemam taj osećaj. Gde se izgubio? Da li sam omatorio? Hoću da imam taj gejming happiness ponovo. Nemam ga.
 
Mislim da i tome doprinosi da im je ovo novi IP.

I svi imaju ogromnu dozu rezerve jer nisu se baš preslavili ni sa nekim nastavcima njihov starih franšiza, ja osim Skyrima iskreno se ne sećam kad je baš njihov studio (a ne id soft ili recimo obsidian New Vegas) izbacio nešto dobro.
 
Ja dobih Standardnu verziju igre uz AMD procesor. Nadam se da će kasnije moći da se dokupi DLC.
Nisam nikad igrala nijednu Bethesdinu igru, ali iz viđenog mi se čini da će ova biti jako zanimljiva i da će ispuniti moja očekivanja. Mada, ja volim Sci-Fi, sve vezano za svemir i slično. 😄
 
@anicai ako voliš i fantasy onda bar TES V: Skyrim, ali zato obavezno Skyblivion za jedno 2 godine kad ga izbace to je fan remake The Elder Scrolls IV: Oblivion (2006).

A za Starfiled ja se držim ili će biti teška mehničina na skoro svakom polju, ili pravi hit. Mislim da su dali sve od sebe u igru jer su morali dodatno da se napregnu poslednjih godinu dana da igru zakrpe za Xkutiju.
 
Ja dobih Standardnu verziju igre uz AMD procesor. Nadam se da će kasnije moći da se dokupi DLC.
Nisam nikad igrala nijednu Bethesdinu igru, ali iz viđenog mi se čini da će ova biti jako zanimljiva i da će ispuniti moja očekivanja. Mada, ja volim Sci-Fi, sve vezano za svemir i slično. 😄

Zavisi kakva su ti ocekivanja. Ako volis dobar RPG, tesko da ces ovdje to dobiti. A ako volis igre u kojima nista nema smisla, i cilj ti je da samo rokas monstere, to ces ovdje vjerovatno i dobiti.
 
Zavisi kakva su ti ocekivanja. Ako volis dobar RPG, tesko da ces ovdje to dobiti. A ako volis igre u kojima nista nema smisla, i cilj ti je da samo rokas monstere, to ces ovdje vjerovatno i dobiti.

... pošto sve prethodne Elder Scrolls i Fallout igre nikako nisu bile dobar RPG i cilj njihovog postojanja je bio samo da rokas monstere. Dugo besmisleniji komentar ne pročitah :)
 
ako voliš i fantasy onda bar TES V: Skyrim, ali zato obavezno Skyblivion za jedno 2 godine kad ga izbace to je fan remake The Elder Scrolls IV: Oblivion (2006).
Hvala na preporuci, baciću pogled.

Zavisi kakva su ti ocekivanja. Ako volis dobar RPG, tesko da ces ovdje to dobiti.
Pa nije baš da neće biti nikakva priča ovde... Videćemo kad izađe, ne volim da donosim sud pre nego što pogledam, odigram. Uostalom, i da ništa ne valja, neće mi biti tolika tragedija jer sam je ionako dobila za džabe.
 
Kažem biće valjda i neka smislena priča i radnja, a ne samo pucačina.
 
Da se ponovim, u njihovoj najprodavanijoj igri, Skyrimu, mozes ujedno biti predstavnik zakona i vodja kriminalni bandi, a da to svi znaju. Takodjer mozes ubiti Cara i platiti simbolicnu kaznu za to, i poslije toga se mozes pridruziti Carevoj gardi. I to su samo neki primjeri. Toliko o smislenosti.
Btw, cuo sam da Fallout 4 ima slicne probleme, tako da se nisam trudio ni da provjerim.
Znaci njihova dva zadnja SP naslova su abominacije, i sramotno je da jedna takva kompanija je spala na taj nivo.

... pošto sve prethodne Elder Scrolls i Fallout igre nikako nisu bile dobar RPG i cilj njihovog postojanja je bio samo da rokas monstere. Dugo besmisleniji komentar ne pročitah :)

Najlakse je biti ignorantan, generalizirati! To zahtijeva malo truda.
Jedini dobar Bethesda RPG je Morrowind, i nakon toga sve ide u drugom, retard friendly, pravcu. A Skyrim je vrhunac takvog dizajna, i takodjer njihova najprodavanija igra. Tako da pretpostavljam da ova igra nece biti puno drugacija. Nadam se da nisam u pravu.
Btw, tvoja ignorantnost je problem, ne moj komentar.
 
Hah neka bude tako :)
Različiti su kriterijumi šta je kome smisleno, meni su i morrowind i oblivion savršeni primeri rpg žanra, a svašta je bilo smisleno i besmisleno u obe igre.
Svakako bethesda ima više nego dovoljno kvalitetnog materijala iz svoje prošlosti, na osnovu kog možemo da pretpostavimo da njihov nadolazeći naslov ipak može da bude i kvalitetan rpg, a ne da ga banalizujemo na nivo 'rokanja monstera' kao jedini cilj.
 
Hm... Pa ako se prati hronologija igara koje je lično bethesda napravila, poslednji u nizu je Fallout 76, a svi dobro znaju kakav je to shitshow bio.
 
Najviše me je kod Bethesdinih igara palilo istraživanje sveta sa predivnim soundtrackom uz stvaranje neke svoje imerzije :love:
Ako iskreno govorimo o njihovoj najboljoj "RPG" igri to je onda definitivno Fallout 3. Igra ima dobre izbore, posledice, više načina za rešavanje questova... Top mi je kako su tamo odlično postavili strukturu igre, a nažalost svake sledeće se udaljili :cautious:
 
Najviše me je kod Bethesdinih igara palilo istraživanje sveta sa predivnim soundtrackom uz stvaranje neke svoje imerzije :love:
Ako iskreno govorimo o njihovoj najboljoj "RPG" igri to je onda definitivno Fallout 3. Igra ima dobre izbore, posledice, više načina za rešavanje questova... Top mi je kako su tamo odlično postavili strukturu igre, a nažalost svake sledeće se udaljili :cautious:
Jesi li igrao stari FO igre? Nekako zvuči kao da nisi.

Ne mogu da kažem da i meni barem malo nije bio zabavan FO 3 ali sve lošije i lošije igre su im godinama ..svaka lošija od prethodne..kao da im je to cilj :)
 
Jesi li igrao stari FO igre? Nekako zvuči kao da nisi.

Ne mogu da kažem da i meni barem malo nije bio zabavan FO 3 ali sve lošije i lošije igre su im godinama ..svaka lošija od prethodne..kao da im je to cilj :)
Nisam igrao stare Fallout igre. Ako možeš da to namirišeš svaka čast ;)
Međutim ovde nije bila priča o 1 i 2 koje je razvijao Interplay (ako sam u pravu) već pričamo o Bethesdinim igrama i njihovom viđenju ovog žanra, i da - svaka im je što se "RPG-izma" tiče lošija od prethodne, tu smo apsolutno saglasni. Zato mnogi misle da Starfield ide u još jednostavnije vode, i neka ide, igra će sigurno biti zabavna a kojoj igračkoj kategoriji ostaje da se vidi.
 
Hah neka bude tako :)
Različiti su kriterijumi šta je kome smisleno, meni su i morrowind i oblivion savršeni primeri rpg žanra, a svašta je bilo smisleno i besmisleno u obe igre.
Svakako bethesda ima više nego dovoljno kvalitetnog materijala iz svoje prošlosti, na osnovu kog možemo da pretpostavimo da njihov nadolazeći naslov ipak može da bude i kvalitetan rpg, a ne da ga banalizujemo na nivo 'rokanja monstera' kao jedini cilj.

Pa tako je, to su cinjenice.
Kada igra koja se prodaje kao RPG to ustvari nije, i jos je puna apsolutnog smeca, to bi se valjda trebalo kritikovati. A Morrowind i Oblivion nemaju ni blizu takve probleme. I zadnje tri Bethesda igre su daleko od kvaliteta.
Btw, imam osjecaj da kada se pojavi novi TES naslov, da veliki broj ljudi koji igraju video igre ode u nekakav retard mod. Kao da su ovi iz Bethesde manifestovali nekakav egregor koji usmjerava ljude u zeljenom pravcu. I nista ne primjecuju, nema kritickog razmisljanja, nema analize, sve je ok. Ko zna, mozda imaju nekakve zajebane magove.
I onda ti isti ljudi kritikuju CDPR zbog RPG elemenata.
 
Hah neka bude tako :)
Različiti su kriterijumi šta je kome smisleno, meni su i morrowind i oblivion savršeni primeri rpg žanra, a svašta je bilo smisleno i besmisleno u obe igre.
Svakako bethesda ima više nego dovoljno kvalitetnog materijala iz svoje prošlosti, na osnovu kog možemo da pretpostavimo da njihov nadolazeći naslov ipak može da bude i kvalitetan rpg, a ne da ga banalizujemo na nivo 'rokanja monstera' kao jedini cilj.
Realno u pravom smislu termina RPG (Role playing game) gde imaš mnoštvo izbora po mnogo pitanja i gde svaka tvoja odluka ima uticaj na buduća dešavanja te dve igre ne mogu biti dalje od RPG a kamoli savršeni primeri.

Sa druge strane bih rekao da mogu biti savršeni primeri akcione igre smeštene u fantasy svetu...
 
ja obično kritikujem nešto tek kad probam, odnosno tek kad to nešto izađe, a ne dok niko ne zna ni na šta će ličiti : )

Ja sam negativno kritikovao F4 prije nego li je izasao, i bio sam u pravu. Takodjer sam kritikovao F76, i bio sam u pravu.
I sve te kritike su zasnovane na trejlerima. Sada u ovim Starfield trejlerima vidim malo drugaciji F4.
A nadam se da si ti u pravu.
 
Nazad
Vrh Dno