Šta je novo?

Starfield

Na brodu 40 fps... stavio onaj free DLSS mod po uputstvu, nisam siguran da to funkcioniše.
 
Evo par utisaka od mene.

negativno:
  • prezahtevna za ono što vizuelno nudi
  • loše animacije likova i npc-a (da ne kažem zastarele, jer su copy/paste skyrima)
  • užasan hod i trčanje glavnog lika u trećem licu (na pc-u)
  • beskonačni loading screen-ovi, verovatno i najveća mana jer ubija imerziju, ajde da barem ima neku dobit u vidu boljih performansi ali nažalost nema.
  • nemogućnost slobodnog upravljanja brodom tokom putovanja na druge planete i u druge zvezdane sisteme
  • neudoban inventar i generalno UI
  • idiotski ai neprijatelja i pratilaca

pozitivno:
  • osećaj istraživanja i otkrivanja drugih planeta, starfield postaje interesantniji kako ga više otkrivam
  • lokacije pored smene dana i noći imaju i smenu vremenskih prilika, zaista doprinosi imerziji
  • lep i detaljan enterijer, neka mesta su sjajno dizajnirana iznutra, uključujući i brodove
  • pojedini kvestovi su jako interesantni a potpuno su opcionalni i lako se mogu propustiti
  • dizajn brodova sam samo malo čačkao posle više od 20 sati igranja i mogu da kažem da mi se u startu dopala ideja da menjam svoj brod. I motiviše me da radim više kvestova kako bih imao više para da bih mogao da unapredim ili kupim novi brod.
  • do pravljenja baza još nisam stigao ali pretpostavljam da će biti slično kao i sa svemirskim brodom.

Ukratko, i pored silnih mana ne mogu da prestanem da igram igru, dovoljno mi je dobra da mane zanemarim i nastavim sa igranjem.
Ima trenutaka kada se smaram (prilikom skeniranja planeta i resursa) ali uvek naletim na nešto što me motiviše da igram dalje.
Daću malo dublje utiske o priči kad je više zagrizem, povremeno osećam vibe Mass Effect-a nesrećno upakovan sa Bethesdinim sandbox-om.
 
Na brodu 40 fps... stavio onaj free DLSS mod po uputstvu, nisam siguran da to funkcioniše.
Kad' udjes u igru pritisni "end" na tastaturi, ako ti se pojavi konzola onda podesis i radi...vizuelno je bolje od fsr implementiranog u igri, a i fps je veci
 
Kako nema, a biranje rodnih zamenica? Zna Bethesda sta je vazno :ROFLMAO:
Sta je tu cudno? Igra se desava 300 godina u buducnosti, rasprave oko takvih gluposti ce tada biti davno zaboravljene.

Taj i ja koristim. Drasticno menja izgled igre, sto se mozda nece svima svideti.
Probao sam i par drugih, ali ovaj mi najvise lezi.
I ovaj koristim https://www.nexusmods.com/starfield/mods/773 i svidja mi se jer su meniji dosta pregledniji.
 
Narode zelim da je kupim, dje je povoljnije ? :D
 
To je problem kod reshade modova uvek, neke deonice izgledaju sjajno i drastičnije bolje ,druge ne baš :)
Ovaj StarUI mod je blago, bogami! Inače naravno da igra ne očitava Dualsense kontroler, pa moram da koristim DSX preko kog emuliram x360 ali ajde. Udobnije mi nego na mišu i tastaturi, vidi se da je igra pravljena prevashodno za to - na osnovu menija najpre.
 
Jel uspeo neko da pokrene Puredarkov DLSS mod na GP verziji? Krešuje mi na samom početku, tj ni ne uđe u igru već izbacuje error. Igra orbitira oko 50-60 frejmova al nije to dovoljno fluidno za 4070ti, pobogu :D
 
IIIIIIIi popio sam outpost crash -_- Fino sada moram novi outpost da pravim, nadam se da to vazi samo za prvi. Cim probate da otvorite skener u svom outpost igra crashuje. Kazu neki da mozda ima veze sa launchpadom ili pomeranjem onog beacon...
 
@Ainur Probaj da iz root folder-a igre izbacis d3d12.dll i onda END na tastaturi...ako ne radi i dalje, vrati dll
 
Sve loše stvari na stranu ali sa side questovima su baš uboli. Plot tvistovi, negativci, politika.
Sad sam završio jedan i dobio opasan armor. A brod je plaćen parama iz prethodnog.

Photo_2023-09-06-230346.png
 
@Ainur Probaj da iz root folder-a igre izbacis d3d12.dll i onda END na tastaturi...ako ne radi i dalje, vrati dll

yeah skapirao sam da je taj dll problem, ali kad ga izbacim (ili preimenujem u dxgi kako neki komentari predlažu) ne radi uopšte, tj igra tad može da se pokrene - što je pokazatelj da je dll taj koji pravi problem - ali DLSS mod ne radi, END ne registruje ništa, krastavac.
 
Kad' udjes u igru pritisni "end" na tastaturi, ako ti se pojavi konzola onda podesis i radi...vizuelno je bolje od fsr implementiranog u igri, a i fps je veci
1694037729815.png
Kod mene izgleda ovako, ali nemam onaj meni gde su slajderi pa da mogu da ih podesavam. Tako da nisam siguran da li je ovo OK instalirano.
 
@Alex E a ja obratno, ocu mrcinu da nacickam sa turetima :D Nego jos ih nemam za kupiti. Dobra stvar je kada se napravi onaj veliki launchpad u outpost i kada se na njemu pravi brod onda su otkljucani svi dostupni delovi, do tog levela, sem onih bas nekih specijalnih delova za koje bas mora da se ode na specificno mesto. Jako zgodna stvar.
 
Jel mozes da mi posaljes link ka tom sto ti koristis?
 
Da, to je taj. Njega sam instalirao, doduse manuelno nisam koristio nikakve alate za instalaciju modova.
 
Nisam ni ja, samo rucno prebacio i radi ...ja imam problem sa ovim drugim DLSS 3.5.0 nikako da namestim samo freeze, negde radi negde ne...ionako cu sacekati dok ne krenem da igram. Ima puno korisnih modova, pa dok se sve to ne sredi ;)
 
Nazad
Vrh Dno