Šta je novo?

Stambeni krediti

Pa prodace gajbu i pokrice minus. A moze i kusur da ostane. Ne znam, divlja je ideja. :)
 
Zdravo svima. Pitanje za Vas koji malo vise razumete. Digao bih stambeni kredit na 30 godina, varijabilna kamata sve sa uracunatim euriborom, sada izadje u toj banci 2.99%. I proracunali su mi oko 290e mesecnu ratu. Posto euribor ima tendenciju porasta da kazemo i do 2% u narednih nekoliko godina, moze li se otprilike makar predvideti koliki bi to bio porast mesecne cifre za otplatu?
Fixna mi je preskupa, izadje me 470 na 20 godina, sto mi je puno zaista.
OTP ima tu kao neku kombinovanu, fixna prve 3 godine pa posle biram ali mi je to malo sumnjivo, ne znam da li imate iskustva i sa takvim vidom otplate?

Svaki savet je dobrodosao. HVALA UNAPRED
Hajde da ti dam savet iz prve ruke i na osnovu iskustva.
Dakle, podignut kredit 2011., 75K EUR, indeksiran u EUR + EURIBOR, tada i nije moglo drugačije.
Prva rata bila oko 480 EUR, za 11 godina otklizala na 390 EUR, sad se ponovo vraća.
Razgovarao sam sa 2 drugara, ozbiljni bankari, obojca mi daju savet da pratim EURIBOR i da imam 3 opcije:
1. Da otplatim sada ostatak glavnice i zatvorim kredit
2. Da prodam stan, otplatim ostatak glavnice i kupim manji stan
3. Da nastavim da plaćam
Iako sam skoro na polovini perioda otplate kredita i za ovo vreme sam banci dao mnogo više kamate, nego što sam otplatio glavnice, obojca mi kažu da će EURIBOR da raste i to značajno u narednim godinama, jer svi ekonomski pokazatelji su takvi da prosto mora da raste, pa su saglasni da je 3. opcija najgora, zato što će rata da mi raste u EUR kako bude EURIBOR išao na gore, i to otprilike 100 EUR na svakih 1,2% porasta (408 EUR mi je bila rata u maju kada je bio 6M presek i tada je EURIBOR bio nešto sitno u plusu). Takođe, kako bude EURIBOR rastao i povećavao rate indeksirane u EUR, tako će sve veći broj ljudi da upadne u problem sa otplatom kredita, tj. nastupiće hipotekarna kriza. To će onda izazvati porast ponude stanova za prodaju na tržištu i pad cene kvadrata.

Dakle, da rezimiram. Obojca su mi dala savet da ako već ne mogu da otplatim ostatak duga, da dobro procenim šta da radim, da li da prodajem ili ne, pri čemu, ako naginjem ka prodaji, da to bude do kraja godine. Kažu mi da je situacija jako ozbiljna, da je sve na staklenim nogama i vrlo lako može da krene da se urušava, a onda ide domino efekat i obrasmo svi bostan. Obojca su mi dala isto tako odličan savet tamo negde u aprilu da EUR koje imam u šteku konvertujem u CHF - isplatilo se višestruko, sačuvao sam tako više hiljada EUR.
Ako budem nastavio da plaćam imam neku vrstu backup opcije, stan koji mogu da izdajem i da tako amortizujem porast rate usled porasta EURIBOR-a. Ali to je nesigurna opcija na duže staze, jer je pitanje kako će menja situacija na tržištu izdavanja nekretnina + moram uvek da imam stanara (stan nije veliki i nije na atraktivnom mestu, može da se dobije oko 200-250 EUR po trenutnim cenama).

Zeznuto je vreme za podizanje kredita, ali ako plaćaš kiriju, diži kredit i neka ti rata bude u visini kirije, minus 20%.
 
tako će sve veći broj ljudi da upadne u problem sa otplatom kredita, tj. nastupiće hipotekarna kriza. To će onda izazvati porast ponude stanova za prodaju na tržištu i pad cene kvadrata.
ovde treba uzeti u obzir da je ~20% nekretnina kupljeno na (stambeni) kredit tako da ne verujem da će doći do velike krize. ispraviće me neko ako grešim za procente.
 
Sta kazu bankari, da li ce i kada drzava da pusti kurs evra niz vodu?
Nije realno da su sve valute potonule samo dinar ne?
Pogledajmo samo forintu..

Jel mozes da pitas prijatelje za kredit od 30k evra na 10 godina, da li da uzmem fiksnu ili varijabilnu? :)

A sto se tice dinara, pre 6 meseci najavise poneki direktori banaka da ce otici posle izbora na 150-160.. lepo su pogodili
Kupih 15k evra koje sam skupljao za ucesce da ne mi ne propadnu, na kraju cu biti u minusu kad ih budem vracao u dinare
 
Poslednja izmena:
Nemam šta da ih pitam, već sam razgovarao sa njima na tu temu, jer sam hteo da aneksiram ugovor sa bankom i promenim varijabilnu stopu koja je 4,2% + EURIBOR u fiksnu, obojca su mi to preporučili, ali banka nije htela ni da čuje, šatro, ne može da se menja ugovor, što je glupost, nego im je to bilo izgovor, umesto da kažu nećemo.
Ako su ti primanja indeksirana u EUR, fiksna je bolje rešenje na 30 godina, s obzirom na trenutnu situaciju i trend, jer su sve procene da će EURIBOR da raste, tako da ti sa varijabilom ne gine veća rata u nekom narednom periodu. Opet, sva je procena da će RSD da kliza zajedno sa EUR, pa bi sa fiksnom rezultat bio daleko izvesniji, nego sa varijabilnom. Trenutno skuplji, to da, ali izvesniji i potencijalno jeftiniji, ali to je opet nešto što ne možeš da znaš.

Što se tiče kursa, obojca su stava da se kurs drži na uzdama i da nema šanse da se pusti da slobodno pliva, jer ako ga puste ima da bude "spust niz nijagarine vodopade", a slažu se da je precenjen i da se brani. Forinta se ne brani tako jako kao što mi branimo dinar, zato i kliza. Suština "odbrane" kursa EUR od strane NBS je u tome da se stvori privid stabilnosti, a rupe se popunjavaju zajmovima, kojih smo u poslednjih deset godina uzeli onoliko. Umesto da se pusti kurs da slobodno pliva, on se drži visoko, što pogoduje uvozničkom lobiju, a domaćem proizvođaču koji bi da izvozi nikako ne paše. Ima tu još stvari, ali da ne idem u još širi off, i ovo je previše.
 
Covece evro ne potonuo vise nego dovoljno spram usd, gbp, chf.... Gde jos da padnemo. Pa nista na berzi nije indeksirano spram EUR cak ni krediti zato se i dodaje eurobod. Hoces da sacuvas novac bezi od evra...
 
Naravno, ali masa ljudi uopšte ne konta situaciju i činjenicu da je EUR od početka godine otklizao preko 10% nizbrdo.
Ja sam upravo zbog toga "pobegao" u CHF za sada.
 
Hajde da ti dam savet iz prve ruke i na osnovu iskustva.
Dakle, podignut kredit 2011., 75K EUR, indeksiran u EUR + EURIBOR, tada i nije moglo drugačije.
Prva rata bila oko 480 EUR, za 11 godina otklizala na 390 EUR, sad se ponovo vraća.
Razgovarao sam sa 2 drugara, ozbiljni bankari, obojca mi daju savet da pratim EURIBOR i da imam 3 opcije:
1. Da otplatim sada ostatak glavnice i zatvorim kredit
2. Da prodam stan, otplatim ostatak glavnice i kupim manji stan
3. Da nastavim da plaćam
Iako sam skoro na polovini perioda otplate kredita i za ovo vreme sam banci dao mnogo više kamate, nego što sam otplatio glavnice, obojca mi kažu da će EURIBOR da raste i to značajno u narednim godinama, jer svi ekonomski pokazatelji su takvi da prosto mora da raste, pa su saglasni da je 3. opcija najgora, zato što će rata da mi raste u EUR kako bude EURIBOR išao na gore, i to otprilike 100 EUR na svakih 1,2% porasta (408 EUR mi je bila rata u maju kada je bio 6M presek i tada je EURIBOR bio nešto sitno u plusu). Takođe, kako bude EURIBOR rastao i povećavao rate indeksirane u EUR, tako će sve veći broj ljudi da upadne u problem sa otplatom kredita, tj. nastupiće hipotekarna kriza. To će onda izazvati porast ponude stanova za prodaju na tržištu i pad cene kvadrata.

Dakle, da rezimiram. Obojca su mi dala savet da ako već ne mogu da otplatim ostatak duga, da dobro procenim šta da radim, da li da prodajem ili ne, pri čemu, ako naginjem ka prodaji, da to bude do kraja godine. Kažu mi da je situacija jako ozbiljna, da je sve na staklenim nogama i vrlo lako može da krene da se urušava, a onda ide domino efekat i obrasmo svi bostan. Obojca su mi dala isto tako odličan savet tamo negde u aprilu da EUR koje imam u šteku konvertujem u CHF - isplatilo se višestruko, sačuvao sam tako više hiljada EUR.
Ako budem nastavio da plaćam imam neku vrstu backup opcije, stan koji mogu da izdajem i da tako amortizujem porast rate usled porasta EURIBOR-a. Ali to je nesigurna opcija na duže staze, jer je pitanje kako će menja situacija na tržištu izdavanja nekretnina + moram uvek da imam stanara (stan nije veliki i nije na atraktivnom mestu, može da se dobije oko 200-250 EUR po trenutnim cenama).

Zeznuto je vreme za podizanje kredita, ali ako plaćaš kiriju, diži kredit i neka ti rata bude u visini kirije, minus 20%.
"Da prodam stan, otplatim ostatak glavnice i kupim manji stan"🤣🤣🤣
Promeni drugare bankare. Sada se ne kupuje ništa pošto će sve da prsne. Možeš da prodaš ako imaš gde da živiš i sačekaj da padne onda kupi.
 
Naravno, ali masa ljudi uopšte ne konta situaciju i činjenicu da je EUR od početka godine otklizao preko 10% nizbrdo.
Ja sam upravo zbog toga "pobegao" u CHF za sada.
EUR - CHF pa nazad je skupa operacija, jer je veliki spread. Ako bi se sada vratio u EUR, verujem da bi dobit bila simbolična (ako bi je uopšte bilo).
 
@Nenadmir nekada banke nisu pravile problem da daju kredit kreditno sposobnom članu uže porodice, a da vi izvršite međusobnu transakaciju.
Tada se nije mnogo vodilo računa o "povezanim" licima, pa je bilo slučajeva da bračni par prodaju nekretninu jedno drugom ili da brat "proda" bratu.
Ne znam da li se tu nešto promenilo.

Redosled bi bio, ti potpisujes ugovor sa suprugom, kojoj prodaješ stan. Ona dobija kredit, banka ti isplaćuje novac. Stan je sada na njeno ime. Ti prevremeno vraćaš gotovinske kredite i nastavljate da plaćate njen stambeni kredit.

Mogući problemi su:
  • da li imaš opciju za prevremenu otplatu gotovinskih kredita i ako ima, koliko te to košta? Da li su gotovinski krediti sa fiksnom ili premnljivom stopom?
  • troškovi za pribavljanje stambenog kredita mogu biti visoki, pa mogu da pokvare celu računicu

- shvatam da je cilj da povećaš period otplate, a smanjiš ratu, ali to će svakako dovesti do povećanja troška za kamatu.

S obzirom da imas gotovinske kredite, znači da je period otplate relativno kratak i da si deo već pregurao. Možda je lakše odreći se svega živog narednih godina i završiti sa bankama. Ili produžiti period obaveze preko banke, a živeti nešto opuštenije.

Proveri i opcije za reprogram postojećih kredita, za drugi, isti tip kredit, samo sa dužim periodom otplate. Opet povećaš ukupnu obavezu prema banci, ali smanjiš mesečnu ratu.
 
EUR - CHF pa nazad je skupa operacija, jer je veliki spread. Ako bi se sada vratio u EUR, verujem da bi dobit bila simbolična (ako bi je uopšte bilo).
Pa i ne baš…
Prodao sam EUR po 117,5 RSD i kupio CHF po 112, što je na 10K EUR 10.490,00 EUR.
Sad da prodam CHF kurs je 119, a da kupim EUR 117,5, pa bih bio na 10.625,00 EUR.
Konvertovao sam 30K EUR, tako da sam sačuvao skoro 2K EUR.
 
Ja ulazim u stambeni kredit za 2 meseca.
Otprilike cena stana je 60k, ucesce mi je oko 50%.
Na OTP kalkulatoru na 10 godina rata je oko 300€, e sad naravno da li uzeti fiksnu ili varijabilnu aj budi pametan :(

Da li je dinarski kredit skuplji od kredita u evrima?
A u kojoj banci nude stambeni kredit u dinarima?
Sta kazu bankari, da li ce i kada drzava da pusti kurs evra niz vodu?
Nije realno da su sve valute potonule samo dinar ne?

Pogledajmo samo forintu..

Jel mozes da pitas prijatelje za kredit od 30k evra na 10 godina, da li da uzmem fiksnu ili varijabilnu? :)

A sto se tice dinara, pre 6 meseci najavise poneki direktori banaka da ce otici posle izbora na 150-160.. lepo su pogodili
Kupih 15k evra koje sam skupljao za ucesce da ne mi ne propadnu, na kraju cu biti u minusu kad ih budem vracao u dinare
Pa kako dinar nije potonuo kad se drži evra ko pijan plota, a evro se sunovratio...
Da dinar nije tonuo zajedno sa evrom sad bi odnos kursa dinar evro bio 80 dinara za 1 evro.
 
Poslednja izmena:
Evro je nashtampan ko lud, nastampan je i dinar ali ne u meri da je vise od evra. Tj nema ga suvise. Ironija je uz toliko nastampanog novca novca nema na trzistu poteosnja je bukvalno stala zadnjih mesec dana.
 
Naravno da je potrošnja stala, pola Srbije se preselilo u Grčku i ostali morski "komšiluk"...
 
Postoje krediti za refinansiranje, koji su u bankama do početka godine bili vrlo povoljni. Najskuplji a pak najpovoljniji su sa fiksnom kamatom, pružaju bar neki privid sigurnosti. Sada uzimati kredit je pravo ludilo i pomisao da će 3M i 6M euriboru trebati godine da se popne 2% je malo neverovatna. 3M sa -0.534 u Martu se popeo na +0.246 sad u Avgustu, za par meseci a to je jako blizu 1% (6M je još gori, on je sa -0.496 popeo na +0.654 za isti period). Može se desiti da u roku od godinu ode na 3%-4% (jako se nadam da lupam i da grešim).
 
Ne lupaš i ne grešiš, to je glavni razlog zašto sam dobio savet da prodam stan i isplatim ostatak duga.
 
U NS ima vise stanova nego porodica recimo, to mora doci na naplatu. Ljudi nisu znali kako da sacuvaju vrednost svog novca i krenuli su da kupuju stanove. U mojoj zgradi je 1/2 stanova prazno neizdato vec 2 godine. Iskreno iako ne planiram da kupim mislim da do nekog pada/zasicenja mora doci. Iskreno mislim da u Srbiji ima manje stanovnika i vise stanova nego ikad.
 
Postoje krediti za refinansiranje, koji su u bankama do početka godine bili vrlo povoljni. Najskuplji a pak najpovoljniji su sa fiksnom kamatom, pružaju bar neki privid sigurnosti. Sada uzimati kredit je pravo ludilo i pomisao da će 3M i 6M euriboru trebati godine da se popne 2% je malo neverovatna. 3M sa -0.534 u Martu se popeo na +0.246 sad u Avgustu, za par meseci a to je jako blizu 1% (6M je još gori, on je sa -0.496 popeo na +0.654 za isti period). Može se desiti da u roku od godinu ode na 3%-4% (jako se nadam da lupam i da grešim).
Al ste me sad zaplasili, u procesu sam ulaska u kredit ali kako vas citam razmisljam da odustanem. Meni bi sad rata bila 450€, ako euribor skoci toliko ja necu moci da placam ratu. Da li je bolje sacekati godinu dve ili ipak ici sad jer ko zna kolike ce cene kvadrata biti za godinu ili dve?
 
Za godinu, dve sigurno neće biti jeftiniji nego sad...nikad na ovim prostorima ništa nije pojeftinilo...
 
@darkonda: postoji jos jedna druga ali manje elegantna opcija za refinansiranje kredita koja se zove: kredit za renoviranje i adaptaciju.
To znaci da od neke od banaka uzmete kredit na neki vremenski period za renoviranje stana koje vama naravno nije neophodno.
Dobijete profakturu od firme koja se bavi prodajom proizvoda iz te oblasti ili izvodjenjem radova i na osnovu toga aplicirate za kredit. Banke jos omogucavaju deo kesa koji predstavlja neke nepredvidjene troskove robe ili usluga.

Manje elegantna opcija se zasniva na tome da proizvode tipa prozore, laminat, parket, kade, ogledala i slicno morate da prodate nekom i da dodjete do kesa.

Jos manje elegantna opcija je vezana za ovaj slucaj je da je veci deo profakture vezan za ultra-giga-mega-hd-8k projekat arhitekture, tako da se ne morate cimati oko prodaje robe.
To podrazumeva kontakt i poznavanje nekog iz biroa ko moze da izda fakturu kao pausalac.

Nadam se da sam pomogao...
 
Ne bih se previše upuštao u to kako se ljudi snalaze ali sve ove manje elegantne opcije su krivična dela.
 
Uzeo sam kredit 2010. god. na 30 godina i nadam se keš isplati za max godinu dve. rata je 200e, kamata 150+50e glavnica. Intesa.
 
Ljudi nisu znali kako da sacuvaju vrednost svog novca i krenuli su da kupuju stanove. U mojoj zgradi je 1/2 stanova prazno neizdato vec 2 godine. Iskreno iako ne planiram da kupim mislim da do nekog pada/zasicenja mora doci.
širiš priču. zašto je to tako, šta će biti, da li je to dobro itd itd ide van okvira ove teme. a i svi ti stanovi su verovatno kupljeni za gotovinu/zamenu
Da li je bolje sacekati godinu dve ili ipak ici sad jer ko zna kolike ce cene kvadrata biti za godinu ili dve?
ne volim da samog sebe citiram, pa ću ostaviti link ka mojoj poruci ovde od pre mesec dana https://forum.benchmark.rs/threads/stambeni-krediti.482226/page-12#post-6643834
 
Al ste me sad zaplasili, u procesu sam ulaska u kredit ali kako vas citam razmisljam da odustanem. Meni bi sad rata bila 450€, ako euribor skoci toliko ja necu moci da placam ratu. Da li je bolje sacekati godinu dve ili ipak ici sad jer ko zna kolike ce cene kvadrata biti za godinu ili dve?
EURIBOR će da raste, to je sigurno, pa ako možeš apliciraj za kredit gde je kamata fiksna.
 
Meni je ponuda pre oko 4 godine bila 2.7+6m Euribor (tada valjda -0.52), ili fiksna 3.19. uzeo sam fiksnu. Sada su se one već sustigle.
 
Na kolikl godina si dobio fiksnu?
 
Uzeo sam na 13, mislim da je moglo do 20 tada.
 
Pa i ne baš…
Prodao sam EUR po 117,5 RSD i kupio CHF po 112, što je na 10K EUR 10.490,00 EUR.
Sad da prodam CHF kurs je 119, a da kupim EUR 117,5, pa bih bio na 10.625,00 EUR.
Konvertovao sam 30K EUR, tako da sam sačuvao skoro 2K EU
Moguće je danas dobiti 119 din za CHF? Pogledah menjačnice, ne zvuči mi realno. Upravo to navodim kao problem - spread CHF je kod nas dosta veliki
 
Danas je 118.8, juče je bio 119.
A daju dosta bolji kurs ako menjaš veću sumu, na ovaj bih dobio sigurno 119.5 za 10K.
Kad sam menjao u aprilu razlika je kod CHF bila velika, ali kako vreme ide smanjuje se, a trenutno je 2-3 RSD, što je 2-3x manje nego što je bilo, polako se približava nekoj normali.
 
Poslednja izmena:
Hajde da ti dam savet iz prve ruke i na osnovu iskustva.
Dakle, podignut kredit 2011., 75K EUR, indeksiran u EUR + EURIBOR, tada i nije moglo drugačije.
Prva rata bila oko 480 EUR, za 11 godina otklizala na 390 EUR, sad se ponovo vraća.
Razgovarao sam sa 2 drugara, ozbiljni bankari, obojca mi daju savet da pratim EURIBOR i da imam 3 opcije:
1. Da otplatim sada ostatak glavnice i zatvorim kredit
2. Da prodam stan, otplatim ostatak glavnice i kupim manji stan
3. Da nastavim da plaćam
Iako sam skoro na polovini perioda otplate kredita i za ovo vreme sam banci dao mnogo više kamate, nego što sam otplatio glavnice, obojca mi kažu da će EURIBOR da raste i to značajno u narednim godinama, jer svi ekonomski pokazatelji su takvi da prosto mora da raste, pa su saglasni da je 3. opcija najgora, zato što će rata da mi raste u EUR kako bude EURIBOR išao na gore, i to otprilike 100 EUR na svakih 1,2% porasta (408 EUR mi je bila rata u maju kada je bio 6M presek i tada je EURIBOR bio nešto sitno u plusu). Takođe, kako bude EURIBOR rastao i povećavao rate indeksirane u EUR, tako će sve veći broj ljudi da upadne u problem sa otplatom kredita, tj. nastupiće hipotekarna kriza. To će onda izazvati porast ponude stanova za prodaju na tržištu i pad cene kvadrata.

Dakle, da rezimiram. Obojca su mi dala savet da ako već ne mogu da otplatim ostatak duga, da dobro procenim šta da radim, da li da prodajem ili ne, pri čemu, ako naginjem ka prodaji, da to bude do kraja godine. Kažu mi da je situacija jako ozbiljna, da je sve na staklenim nogama i vrlo lako može da krene da se urušava, a onda ide domino efekat i obrasmo svi bostan. Obojca su mi dala isto tako odličan savet tamo negde u aprilu da EUR koje imam u šteku konvertujem u CHF - isplatilo se višestruko, sačuvao sam tako više hiljada EUR.
Ako budem nastavio da plaćam imam neku vrstu backup opcije, stan koji mogu da izdajem i da tako amortizujem porast rate usled porasta EURIBOR-a. Ali to je nesigurna opcija na duže staze, jer je pitanje kako će menja situacija na tržištu izdavanja nekretnina + moram uvek da imam stanara (stan nije veliki i nije na atraktivnom mestu, može da se dobije oko 200-250 EUR po trenutnim cenama).

Zeznuto je vreme za podizanje kredita, ali ako plaćaš kiriju, diži kredit i neka ti rata bude u visini kirije, minus 20%.
Hvala na savetima. Evo jedno moje iskustvo prilikom istrage po bankama, jos nisam digao kredit, uskoro cu jer ne zelim vise da placam kiriju koja je 250e mesecno + komunalije.

Nasao sam nekretninu koja vredi 89.000 eur. Pitao sam u Uni Credit banci, Intesi u kojoj i primam platu, OTP-u i Reiffeisenu.

1. Intesa: učešće 20%, kredit na 30 godina. Kamata sa sve 3M euriborom izadje oko 299eur mesecno, varijabilna kamata naravno. Fixnu ne razmatram kod njih jer je maximum 15 godina tako da bi mi bila prevelika rata.
2. Uni Credit: učešće 20%, kredit na 30 godina. Supruga radi u firmi koja saradjuje sa UniCreditom pa dobija kao neku povoljniju ponudu tako da izadje mesecno oko 286 eur. Fixna takodje ovde nije za razmatranje.
3. OTP banka: učešće 20%, kredit na 30 godina. Kada bih uzeo varijabilnu,sada bi me sa sve euriborom izaslo oko 299 eur prve 3 godine i posle se opredeljujem da li nastavljam varijabilnu ili cu fixnu. A ukoliko odmah na pocetku izaberem fixnu, ona bi prve 3 godine bila 320 eur i posle 3 godine bi me opet pitali, tj ponudli mi fixnu ili varijabilnu. Ne znam koliko je pametna ova kombinovana isplata. Mozda je i ok osigurati se 3 godine, 320 mi je prihvatljivo da placam a posle videti sta ce ponuditi i sta ce biti sa ekonomijom uopste.
4. Raiffeisen: učešće 20%, kredit na 30 godina. Varijabilna je oko 3.223 sa sve uljucenim 3M euriborom i izadje 309 eur mesecno. MEDJUTIM, oni jedino daju fixnu na 30 godina i fixna bi bila oko 339 eur s tim sto bih morao malo ucesce da podignem, tipa sa 18000 eur(20%) da dam 21000 (oko 24%).

Eto, to je moja dilema. Ako uzmem neku varijabinu, vrtecu se oko 300nak eura uz bojazan da li ce i koliko skociti, a ako uzmem fixnu, bicu negde oko 340 eur do kraja, uz malo vise datog kesa za ucesce.
Sta mislite Vi o ovim opcijama, kako Vam se cine, koja Vam deluje najbolja??
 
Nazad
Vrh Dno