Šta je novo?

SSD, M.2, PCIe, NVMe nova generacija

ko jos to gleda, samo se prvi broj gleda :D
 
Treba mi hitno M2 disk od 500gb neki jeftiniji i tu sad imam u izboru:

kingston NV1
KIOXIA 512Gb
Adata 500GB M.2 PCIe Gen3 x4 SWORDFISH
Gigabyte 512GB SSD NVMe 1.3/ M.2/ PCIe 3.0x4
Silicon Power 512 GB SSD M.2
Patriot M.2 NVMe 512GB P300

Cene su prilicno iste, nemam pojma koji da odaberem?
 
Meni je NV1 crk'o posle 6 sati rada, baš sam se razočarao.
 
Koji Kioxia ?, SATA 2.5" je krs, a M.2 NVMe je odlican.
performance-per-dollar.png
price-per-tb.png


relative-performance.png
 
A ta KIOXA koje su to dimenzije, ne slikama mi ne deluje mi kao klasičan NVMe?
 

KBG40ZNS512G​


Mali 2230 BG4 kioxia nije onaj na koji sam mislio, Exeria M.2 je dobar. Mislim ok je ovaj BG4 al to je vise za Steam deck disk, Gigabyte onaj ili Silicon Power A60 su isto sasvim ok od navedenih gore.
 
Poslednja izmena:
Ako se ukuca model, izlazi ovo što je okačio Kure
 
Ovaj mali 2230 mora ploca da podrzava, tj da ima mesto da se fiksira?
 
Ako osnovna ploča nema poziciju 2230 moraće se nabaviti adapter. Jedan od sledećih, zavisno od pozicije koju imate na osnovnoj ploči: 2242 na 2230 ili 2260 na 2230 ili 2280 na 2230 ili 22110 na 2230.
 
Ma glupost... evo sad gledam moja ploca ima rupe za 42,60 i 80 ali nema za 30mm

ne znam da li je gluplje stop oni nisu izbusili jos jednu rupu ili sto prave iste diskove u 4 dimenzije

Necu sigurno cekati adapter sa alija, lakse mi kupiti drugi disk.
 
Ima samo 3-4 komercijalna 2230 na trzistu, oni su vise za laptove i steam deck, ne toliko za PC
 
bas bez veze, jedino nesto da budzim...ili da trazim drugi.

Sto ne preporuciste kingston NV1 on ima dobre brzine koliko vidim?
 
Mislim da bih Kingston NV1 uzeo poslednji od navedenih i to samo da moram. Posle odličnih A2000 i KC2500 izbacili su NV1 koji ne znam po čemu sve nije lošiji od svojih prethodnika.

Mislim da im je bio cilj: da naprave disk koji će biti ozloglašeniji od A400. :)
 
Mislim da bih Kingston NV1 uzeo poslednji od navedenih i to samo da moram. Posle odličnih A2000 i KC2500 izbacili su NV1 koji ne znam po čemu sve nije lošiji od svojih prethodnika.

Mislim da im je bio cilj: da naprave disk koji će biti ozloglašeniji od A400. :)
Bas tako, pravi naslednik A400 serije.
 
Ako osnovna ploča nema poziciju 2230 moraće se nabaviti adapter. Jedan od sledećih, zavisno od pozicije koju imate na osnovnoj ploči: 2242 na 2230 ili 2260 na 2230 ili 2280 na 2230 ili 22110 na 2230.
Osnovna ploca... druze.
 
4K Q1 ne izgleda nista posebno, valjda nece i ostale 5-ce da budu ovakve prvih 6-12 meseci, ...

Silicon Power XPOWER XS70 ima 96 / 492
Нити ће бити ако не открију нешто ново. Болна тачка ССД-а... Највише што сам видео је мислим било око 90.
Biće jer se ništa esencijalno nije promenilo od 3. do 5. generacije.
Intelov Optane i slične tehnologije su ono pravo, sa opipljivim ubrzanjima...
Али је интел продао свој удео свом партнеру у томе(мислим микрону) јер није могао да реши проблем величине и цене и то је то што се тиче технологије -
можда остане за неке специфичне серверске послове и тако... ако то не реше.
До тада тако је како је ,-)
Mislim da bih Kingston NV1 uzeo poslednji od navedenih i to samo da moram. Posle odličnih A2000 i KC2500 izbacili su NV1 koji ne znam po čemu sve nije lošiji od svojih prethodnika.

Mislim da im je bio cilj: da naprave disk koji će biti ozloglašeniji od A400. :)
Да, али KC3000(који бих и препоручио ako ne more pcie-5) је заправо наследник kc2000 а не nv1.
-----
Него на коју фору је ова дуго времена недирана тема оживела и то са погрешним постовима(пола овога иде у Best buy и слично ,-) )
Едит:
Аха ок @illidan је додао нешто корисно за знати(иако не верујем да бих погрешио баш ми остало запамћено увек купи 2280 ,-) )
а онда је бакара омашио тему ,-)
 
Poslednja izmena:
Čisto da proverim, ima li vlasnika KC3000 ovde i koliko vam izbacuje u sintetici? Znam da nije preterano bitno niti ću primetiti neku razliku, nego eto, samo mi je malo čudno da je toliko odstupanje od deklarisane vrednosti za write, 1TB model je u pitanju, a mašina je Lenovo T14s gen2 , 1135G7 CPU. Kloniran fabrički neki Hynix PCIe 3.0 disk pre zamene, offset/alignment su OK, drajveri svi instalirani koje je našao...
 

Prilozi

  • KC3000.PNG
    KC3000.PNG
    42.2 KB · Pregleda: 42
Poslednja izmena:
PCIe 5.0 SSD će zahtevati aktivno hlađenje
SSD diskovi sledeće generacije, sa teoretskom brzinom prenosa podataka do 128GB/s, će uskoro izaći. Cena za te performanse će biti povećana emisija toplote. Kompanije već sad nude radikalna rešenja za hlađenje budućih SSD-a. Jedno od rešenja je predložila kineska kompanija JiuShark. Prema podacima koje je objavio Tom's Hardware, hladnjak sa imenom M.2 Three, je težak 113 grama, a ventilator je veličine 60mm u prečniku (3.000 RPM, 14 CFM, 25.4 dBa).
Prema: https://www.tomshardware.com/news/cpu-tower-style-cooler-reduces-m2-ssd-temps-by-over-50-percent
 

Prilozi

  • M-2.three.jpg
    M-2.three.jpg
    116.5 KB · Pregleda: 33
Nazad
Vrh Dno