Šta je novo?

SSD, M.2, PCIe, NVMe nova generacija

Управо то увек апострофирам! Просечан корисник неће видети те разлике у брзини SSD PCIe, сем на синтетики па се никада не водим самом брзином диска.
Оно што је суштински важно, надам се да сам у претходном постовима успео колико толико да приближим ширем аудиторијуму, је тип меморије, контролера и какав кеш користи?!
Брзина је ту битна само за то што наводиш, видео монтажа, auto cad...и теже игрице.
Обичан корисник тешко да ће видети разлику између hda и ssd ако му не кажете шта је у рачунару.
A bogami i lakse...igrice(PS4).
 
Instalirao sam Fernandove,ali za ove sa Samsung sajta mi izlazi ova poruka kad probam da instaliram

 
Znam da sam dosadan :) ali nesto ja gresim.Ili nisam lepo namestio ili treba nesto da optimizujem u win ili biosu.

Nekako mi traljavo radi ovaj nvme,nekako secka.Sa obicnim ssd je sve bilo glatko.
Nvme mi brze otvara programe itd ali celukupan rad u Win mi je nekako kao da zastajkuje,sve neke mikro pauze.
 
Nešto ti ne štima kod tebe, kod mene je daleko brže sve a i manje opterećenja na ceo system.
 
Znam vidim razliku u odnosu na obican ssd, sve mi je nekako traljavo.
Precesto mi se dize zauzece cpu.
Ali ne znam sta sam mogao da zeznem.

Evo da ne bude da sam lud.Ovoliko su pale brzine od juce

 
Poslednja izmena:
Taj pad brzine je relativna stvar. Da bi se dala preciznija slika, potrebno je vladati podacima o kompletnom okruženju u kome radi ssd. Znači od napajanja, matične, procesora, starosti.
Ono što mene interesuje, juče si pisao da si tri puta instalirao OS?!
Koji je razlog?
 
Nema veze da ne bih sad gubio dane istrazivajuci po forumima kako to da resim itd poslacu ga nazad u zakonskom roku od 14 dana,a vec sam porucio 970 evo plus za 1500 rsd vise u toj radnji.
Tad kad sam porucivao ovaj 980 nije bio 970 evo plus u ponudi.
Stvarno nemam vremena da istrazujem kako da resim 5 puta pad u performansama za jedan dan u IOPS proslo me vreme klokovanja procesora i rutovanja telefona :LOL:.
Sad kad kupim hocu nesto da radi i to je to ,tako da vracam ovaj ,a javljam kad stigne 970 evo plus
 
Пробај, чисто да знаш, да оставиш у рачунару само овај диск а она два извуци из конектора па онда пробај диск.
То враћање диска не иде тако просто. Они ће га прво проверити и шта ако је са њиме све ок?
Неће ти га сигурно мењати.
Да, а зашто пратиш перфомансе, за чега су ти оне битне? Ја сам за мој диск погледао јуче или прекјуче, када сам ти окачио скрин шот. До тада, не сећам се када сам проверавао.
 
Pa koliko znam po zakonu u roku od 14 dana kada se poruci online mogu da vratim bez ikakvog objasnjenja.Samo ne mogu da se vracaju softverske stvari kao licnece antivirus ,win 10 itd.
Mislim mozda gresim ,ali koliko znam,ako roba nije ostecena,a porucio sam je online u 14 dana mogu da vrati bez ikakvog daljeg objasnjenja.

Zato sto mi je fluidnije sitem radio sa obicnim ssd-om nego sad sa nvme.Pa sam onda pokrenuo testove i video da se 5 puta smanjile brine u jednom danu.A isti racunar nista nisam menjao.
Slazem se da te brzine sto je dao proizvodjac su u idealnom scenariju,ali nikako ne mogu da budu 5 puta manje,a pritom da sam imao dobre brzine i odjenom su pale sutradan.
 
Možeš da vratiš, ali se slažem sa ovim što je napisao @percom : izvadi ostale diskove, ostavi samo 980 i proveri kako radi. Ako radi bolje, vrati prvo jedan disk, odnosno, kombinuj vraćanje. Tj, probaj prvo... :)
 
Slazem se da te brzine sto je dao proizvodjac su u idealnom scenariju,ali nikako ne mogu da budu 5 puta manje,a pritom da sam imao dobre brzine i odjenom su pale sutradan.
Хоћеш рећи да је брзина била као на SSD SATA?
Možeš da vratiš, ali se slažem sa ovim što je napisao @percom : izvadi ostale diskove, ostavi samo 980 i proveri kako radi. Ako radi bolje, vrati prvo jedan disk, odnosno, kombinuj vraćanje. Tj, probaj prvo... :)
Naravno. Zaboravio je da je ovaj disk parazit i da koristi kao keš RAM računara. Pri tome ne znamo kakva je matična, procesor, ram...?
 
Ako je parazit, onda će se isto ponašati i kada su mu isključeni diskovi.

Samsung je dugo ivodio rapid mod da ga sad ne bi dobronamerno zloupotrebio. 🤬

Inače, mislim da je pisao kako nije problem u brzini, već u odzivu (fluidnosti) sistema.
 
U svakom slučaju treba probati. Možda je sa diskom sve ok?
A ta zamena diska, ne znam. To nije tako prosto jer ga oni neće tek tako prihvatiti nazad jer šta posle, da ga bace?
Znači, prvo provera i ako je ispravan, nema povraćaja jer je on već korišćen (već je zabeleženo vreme rada, paljenje i upisi).
 
Jesmo znali, ali sada uobličeno.

 
980 non-pro bas baguje i generalno je shit. Mi smo batalili i vrnuli masu njih, vratili se na 970 EVO na nasim pre-built konfiguracijama.
 
@Erik011 a "PRO" varijante?
Kako su se manifestovali ti bagovi kod vas?
Ne znam tacno, posto ne radim u tom departmentu za pre-built, ali znam da smo vratili sve 980 drive-ove jer su imali neke probleme i performanse bile haos lose. Pro radi ko sat, imam pro u licnoj masini.
 
Evo ja sam vratio moj 980 i stigao mi je 970 evo plus
Drasticna razlika u odzivu sistema, sve je mnogo tecnije.
Jedino sto su temperature vece za 15-20c u odnosu na 980
Ali nebo i zemlja u koriscenju.
Jedno su reviews jedno stvarno koriscenje
 
Toliko o "DRAM-less" varijantama; bežim od njih ko đavo od krsta! :sneaky:
 
Western Digital localized the problem to certain X570 motherboards that have their PCIe maximum payload size (MPS) value set at 128 bytes. This dictates the maximum transaction layer packet (TLP) that goes through the PCIe controller, and a low MPS value cripples performance. The firmware update by Western Digital possibly works around this limitation. The company is expected to release the firmware update by 12 July, 2021.
 
Sad sam se igrao sa drajverima,najbolje rezultate na benchmark testovima mi daju ovi drajveri sa Fernandovog sajta.Bilo mi dosadno pa sam se igrao :D

 
Пробај, чисто да знаш, да оставиш у рачунару само овај диск а она два извуци из конектора па онда пробај диск.
То враћање диска не иде тако просто. Они ће га прво проверити и шта ако је са њиме све ок?
Неће ти га сигурно мењати.
Да, а зашто пратиш перфомансе, за чега су ти оне битне? Ја сам за мој диск погледао јуче или прекјуче, када сам ти окачио скрин шот. До тада, не сећам се када сам проверавао.
Cisto da se nadovezem.
Odobren je povracaj sredstava.
A ja sad srecan koristim 970evo plus :)
Probajte ove drajvere sto sam objavio meni 5-10% skocile brzine
 
Sve što nema DRAM (budžet varijante) tj. svi modeli svih proizvođača su za izbeći! (osim za neku baš stariju i/ili sporiju mašinu...)
 
Moze li se pobrojati ovdje na temi onda koji su modeli ssd sa dram, bar ovi poznatiji brandovi
 
Nazad
Vrh Dno