Šta je novo?

SportsDirect / USC.co.uk (FAQ u prvom postu)

Your funds will be transfered when the merchant processes your payment.

Meni je uvek taj ekran nakon placanja :) I novac NIJE jos uvek preuzet sa kartice/PayPala.
Nisam primetio da li je korpa prazna. Trebalo bi oko 5 e-mailova da dobijes u roku od 24-48h od kada si "platio"/platio.
 
na paypalu mi piše pending a kada sve prođe kako treba odmah dobijem par mejlova od barlina i od sd-a da je ok sve
ni u history mi ne piše da sam kupio, uplatiću sutra još 5€ pa će proći valjda
 
Poslednja izmena:
Meni ae to desavalo. Opusteno, ili ubaci jos para ili napravi novu korpu, nece ti skinuti paypal pare . imao sam istu situaciju, mada desava se ponekada i da sajt zablokira, imao sam oko 100€ na racunu a desilo mi se istobsto i tebi, probaj da izbacis nesto iz korpe za pocetak. A sto se tice tih placanja koja imaju status pending, nemoj da se plasis, nece se realizovati kada budes imao dovoljno novca na kartici. Pozzz
 
ja smislim da je zbog toga što nemam dovoljno da banka skine svoj deo, krastavac loše sam računao kad sam uplaćivao
e sad kad uplatim nznm da li će mi skinuti pošto piše -54€, znači možda su već skinuli samo da se skine ostatak kad uplatim i ćao

k4f0c7.jpg
 
A koliko imas na kartici?:)
 
imao sam 55, rekoh loše sam proračunao
uplatio sam još 5€ i sad imam dovoljno, ali nije automatski prosleđeno ništa

taman sam napravio jednu izmenu i naručio, sad sam za to dobio standardan mejl order received samo mi je čudno što još nisam dobio proccesed, obično odmah i to dobijem
 
Pozdrav ljudi, jel je neko poručivao Soviet cipele sa sd-a? kakav je kvalitet i da li su iste veličine što se tiče UK vel... (naručivao sam everlast patike UK 9 EU 43 i uvek su bile odlične) meni se posebno svidjaju ova dva modela:

http://rs.sportsdirect.com/soviet-white-chapel-mid-mens-boots-114520?colcode=11452005
http://rs.sportsdirect.com/soviet-whitehall-mid-boot-mens--114503?colcode=11450304 (samo provalio sam da zadnja slika sa chapel tan cipela je ustvari slika od whitehall tan cipela ,) )

i da li je uopste neko naručivao neke cipele ili zimske čizme sa SD-a i moželi da preporuči ili prokomentariše neki model, brend i sl. ? npr. zanimaju me i Lee Cooper cipele? :)
 
imao sam 55, rekoh loše sam proračunao
uplatio sam još 5€ i sad imam dovoljno, ali nije automatski prosleđeno ništa

taman sam napravio jednu izmenu i naručio, sad sam za to dobio standardan mejl order received samo mi je čudno što još nisam dobio proccesed, obično odmah i to dobijem
Ja sam porucio 3x prosle nedelje, sva 3x je bilo nesto razlicito ;) Nekada istog dana, nekada tek kroz 2 dana. A jednom mi je sa kartice tek kroz 3-4 dana skinuto.

Da nisi imao na kartici dovoljno, ne bi prosla porudzbina. Nece danas sajtovi ni da pokusavaju drugacije - rezervisu, pa tek onda salju.
 
Ja sam prošle nedelje pustio 3 porudžbine. Dve prošle OK. U međuvremenu mi je stigla nova virtuon kartica koja nije bila odmah aktivirana. Imao sam para na računu ali nisam mogao da platim. Pošto je nova kartica nisam mogao ni preko PayPal-a da platim. Morao sam da vežem PayPal za račun da bi mi prošla narudžbina. Nemam naviku da plaćam preko PayPal-a pa sam skroz zaboravio kako funkcioniše.
 
Posle sat-dva? Stizalo ti je za manje od 72h od kada kazes "pay now"? (ne racunajuci nedelju). Ako nije, onda nije stvarno poslato.

Za nas, dakle slanje za Srbiju, postoji samo opcija "Barlin delivery", sto je DHL. I uvek ide 4-5 mailova za porudzbinu. Tek zadnji mail je u stvari shipping. I meni je cak i kada ponedeljkom/utorkom sam porucio, taj mail stizao tek kroz dan+, nikada istog dana nisu u stvari poslali. (pod poslali mislim na to da je posiljka kod kurira, a ne "Shipment information received" status, to jos uvek nije poslato).
Od "Shipment information received" treba oko 48h dok stigne do nas na adresu obicno, redje 72h (pod uslovom da se ne carini naravno)
 
evo piše da je stiglo u nominated country :)

koja je procedura kda bi poručio neke stvari a jedna od njih je pre order, da li bi dobio ove koje nisu normalno a kasnije tu jednu ili bi sve odjednom poslali kada dođe taj dan za pre order?
 
Stiglo bi ti sve zajedno, bar meni je tako bilo par puta

sent from SM-G900F
 
Šalju tek kad i pre-order dobiju. Znači čekaš datum kad pre-order artikal puste u prodaju pa tad pakuju i šalju sve zajedno. Naravno, ovo što imaju na stanju odvoje odmah.

Sent from my Nexus 4 using Tapatalk
 
koliko dugo stvari mogu da ostanu u korpi a da ne kupim?
 
To sto su ti u korpi njih ne sprečava da ih prodaju ili im promene cenu, pre plaćanja proveri ima li ih i dalje na stanju i da li se menjala cena naravno

sent from SM-G900F
 
napisao je ovde neko pre da mu se nije menjala cena kad je imao u korpi
 
Ne menja se cena. To što imaju na stanju ti odmah spakuju po toj ceni i čekaju pre-order artikal. Ja sam letos čekao jednu majicu preko mesec dana a akcijski artikli su mi bili spakovani i isporučeni po akcijskoj ceni.

Sent from my Nexus 4 using Tapatalk
 
ne mislim na to već ovako bezveze kad ti neke stvari stoje u korpi a ti ništa ne naručuješ
 
Ja sam i mislio na to kada ti "bez veze" stoje u korpi, normalno da kada ih platiš i čekaš slanje nema promene cena

sent from SM-G900F
 
Da li neko zna, kada DHLov kurir pokusa da izvrsi dostavu a neko nije tu i ne moze da preuzme paket sta se desava?

Sent from my SM-G531F using Tapatalk
 
jel se više isplati da kupim odjednom oko 80€ ili da naručim dva puta po oko 40€
 
Zavisi, ako kupuješ jednu stvar od 80e onda moras odjednom ali ako uzimaš više stvari onda bolje u 2 paketa jer će izaći jeftinije na kraju a i brže će stići jer neće biti carinjenja.
 
Vrednost Britanske funte je pala i trenutno se najviše isplati plaćati u "£ GBP". Za porudžbinu od 50 € EUR (oko 41 £ GBP) ušteda je uz minimalnu poštarinu preko 2 €.
 
Ja gledam neku jaknu da kupim na sportsdirect i izlazi oko 90 funti. Jel mi se više isplati da kupim kod njih pa da mi šalju ili da idem preko nekog na KP?

Sent from mTalk
 
Vrednost Britanske funte je pala i trenutno se najviše isplati plaćati u "£ GBP". Za porudžbinu od 50 € EUR (oko 41 £ GBP) ušteda je uz minimalnu poštarinu preko 2 €.
Nema to direktne veze trenutno, nije pala toliko u roku od nedelju dana da na 50EUR bude 2e razlike (ispada 4% a nije toliko pala).
Pazite se i da zbog toga se ne zeznete i porucite po kursu koji gledate, jer carina valjda gleda kurs na dan kada carini? A taj kurs moze biti 4% veci (tj. funta moze toliko porasti za nekoliko dana, mada ne ocekujem tako nesto sada ;))
Uvek budite nekih 3-4eur ispod 50e, za svaki slucaj. Ali sem toga, odlican tajming za porucivanje, neke stvari su na bas "uzmite dzaba, kosta nas magacin!", evo Slazinger odlicni pamucni (65%/35% viskoza/poliester) sorcevi 3.25GBP! Pa gace bre dobre su danas toliko :)


Ja gledam neku jaknu da kupim na sportsdirect i izlazi oko 90 funti. Jel mi se više isplati da kupim kod njih pa da mi šalju ili da idem preko nekog na KP?
Pogledaj za konkretan model, nije isto. Ako idu na to da poruce kada je ogroman popust, pa cuvaju i prodaju po vecoj ceni, tesko da ce sa SD-a porucivati (jer cene idu nanize), ali ako poruce u EU, pa dopreme do ovde sami, tu moze dobra cena da se dobije!
 
Naručio sam pre tri dana , poslali samo email za narudžbinu. Odgovorili su :
8a59f88aeb6ba87f78e3048982d130fd.jpg
. Da li je i vama ovako kasnila porudžbina ?

Sent from my B1-730HD using Tapatalk
 
Ista situacija i kod mene, dan/dva vise, obicno za 2 dana vec bude shipped, tj. picked up.
 
Vrh Dno