Šta je novo?

Spisak sajtova koji salju robu u Srbiju

i ove moje sa priceangels nisu otisle nekoliko dana. ne uzbudjuj se previse :D
 
Sa thehut poslali 'novu' kosulju, posto je stara bila iscepana na rukavima.
Na moje iznenadjenje, i ova kosulja ima ostecenja na istim mestima kao i prethodna.
 
Jesi ti siguran da je to ostecenje, a ne modni detalj? :p
 
Da i ovde stavim ovo pa neka neko prebaci u prvi post:

Evo odličnog mesta za kupovinu običnih i punjivih baterija kao i kvalitetnih punjača za baterije:
http://ru.nkon.nl/
U pitanju holandski webshop koji je namenjen baš za prodaju zemljama koje nisu u EU a posebno je dobra stvar što su već ionako ok cene sada umanjene za evropski VAT.
Imaju u ponudi sve vrste Eneloop baterija, i mogu da se kupuju na komad a i blisteru.
Ja sam pre desetak dana naručio 2 x 4 AA i 2 x 4 AAA Eneloop u blisterima i sa poštarinom me je sve to koštalo 30,05 evra.
Plaća se preko PP, meni je paketić stigao za 5 dana, a dobio sam novu verziju Eneloopa, 3UTGB.
Imaju sad akciju za Maha/Powerex C9000 za 31,95e.
 
Koji vid dostave je za Srbiju sa thehut.com jer tamo pise da je free za standard international.I da li se placa pdv kod ovih nasih haraclija?
 
Da i ovde stavim ovo pa neka neko prebaci u prvi post:

Evo odličnog mesta za kupovinu običnih i punjivih baterija kao i kvalitetnih punjača za baterije:
http://ru.nkon.nl/
U pitanju holandski webshop koji je namenjen baš za prodaju zemljama koje nisu u EU a posebno je dobra stvar što su već ionako ok cene sada umanjene za evropski VAT.
Imaju u ponudi sve vrste Eneloop baterija, i mogu da se kupuju na komad a i blisteru.
Ja sam pre desetak dana naručio 2 x 4 AA i 2 x 4 AAA Eneloop u blisterima i sa poštarinom me je sve to koštalo 30,05 evra.
Plaća se preko PP, meni je paketić stigao za 5 dana, a dobio sam novu verziju Eneloopa, 3UTGB.
Imaju sad akciju za Maha/Powerex C9000 za 31,95e.

Jesi li platio PDV na poiljku i da li veruju na racun ili oni procenjuju?

Hvala na odgovoru.
 
Za ovaj drugi deo mogu i ja da ti odgovorim. Carina uvek veruje racunu koji dolazi sa robom iz EU ili SAD. Tu nema promasaja. Da li je on konkretno platio PDV , ne znam, al to ne znaci da neko sledeci ko kupi isto to nece ili hoce da plati PDV. Nema pravila oko toga na nasoj carini.

Mene licno tu najvise brine konkretno kod ove radnje sto salju neregestrivane posiljke , koje kao takve mogu vrlo lako da "nestanu" u Srbiji. Imaju i registrovane al je postarina duplo skuplja u tom slucaju pa se meni licno ne isplati taj vid slanja.
 
Poslednja izmena:
Dva puta sam narucivao, oba puta bez trackinga.
Prvi put sam narucio neke sitnice male vrednosti da vidim kako ce sve da ispadne i uredno su mi naplatili su mi pdv i troskove carinjenja sve po racunu koji je bio unutar paketa.
Drugi put sam narucio 4 blistera Eneloop baterija i platio 30 evra sa postarinom i to mi je samo doneo postar bez dodatnih troskova.
Tako da nema pravila, ali cak i da su naplatili pdv opet bi bilo dosta jeftinije od kupovine ovde, tako da se isplati.
 
To je to. Hvala. Znam da nema pravila za naplatu ali je vazno da oni ne procenjuju nista.
 
http://soczewkikontaktowe.istore.pl
Kontaktna sočiva. Isproban sajt, pošiljka stiže kao obično pismo (meni je stiglo za 5 dana, nije naplaćen ni pdv ni carina). Na kraju ispadne duplo jeftinije nego kod nas.

Narucio sam sa ovog sajta, potvrdio porudzbinu onim linkom sto mi je stigao na mail i platio paypal-om, juce. Dobio pp potvrdu.
Na sajtu i dalje pise da posiljka nije placena (i imam dugme plati), poslao sam im mail na koji nisu odgovorili (na eng)... kakva su tvoja iskustva? Da se zalim paypalu ili da sacekam koji dan da proknjize?
 
Trebalo bi da ti posalju email o potvrdi placanja, mozda je neki zastoj kod PP.
 
A kako ste razumeli sajt, ima li verzija na engleskom? (uspeo sam sa GT)

Sa poštarinom i ne ispadne baš duplo jeftinije, nekih 600din, što je opet ok.
 
Poslednja izmena:
Kako bre pakovanje sa 6kom sočiva košta ko ovde sa 3!
 
Evo recimo CibaVision Dailies Aqua 30kom su sa poštarinom 71PLZ, što je oko 2000din, a ovde su 2600din.
 
Ja sam narucio ova neka njihova sto su na akciji, 2 kutije (3+3) ispadnu 1300 din sa postarinom... videcemo kakva su... ovde za te pare moze da se kupi 1.5 socivo :)
Za airoptix aqua, tacno upola ako se ne plati pdv, a prvo sam narucio da vidim ova jesu cemu...

Oni izgleda uopste ne znaju engleski :) odgovor na moj mail je tek bio google translate :D no sporazumeli smo se i kazu da su poslali sociva.

Koristite chrome, on lepo prevede stranicu i to je to...
 
I ja koristim airoptix Aqua i prošao skoro duplo jeftinije.
 
kupio sam za 70 $ na www.dx.com .besplatno sumi poslali paket i na njega napisali vreednos 7$ i ispecatirali gift gift gift tako da ga ni na carini nisu otvarali zbog male vrednosti i da narvno dobio sam kod pa sam pratio posiljku
 
Kakva su vam iskustva sa Aliexpress? Našao sam par stvari veoma povoljno. Vidim da je prodavac prodao preko 2500 primeraka tog proizvoda i vidim da ima dosta dobrih ocena.
Interesuje me kako se pokazao onaj China Post preko kojeg je free shipping.
 
Ako sam dobro shvatio, prodavci na AE imaju mogucnost da menjaju opis i sadrzaj oglasa. Tako da je cesta pojava da prodaju jednu stvar i onda samo promene opis na neki drugi proizvod dok im se cuva statistika od ranije. Mozda je ovo samo bilo ranije.

Ako imas mogucnost da doplatis za sing post onda to i uradi. naravno, ako se radi o skupljem proizvodu gde 4-5$ doplate ne bi znatno povecalo cenu.
 
Iskustva s Alija su mesovita. Od onih koji su super prosli, do totalnih razocarenja. Ima i sredine :) Ima dosta prevaranata, sve treba dobro citati. Ako ti je nesto sumnjivo, trazi drugog prodavca, tamo ih bar ima hiljade. To sto je neko prodao mnogo stvari ne predstavlja garanciju da ce slucajno, bas tebi na primer da uleti neki neispravan proizvod, ako je tog tipa da moze da se pokvari, ili slomljen , pogresna boja, velicina ili ko zna vec sta.

Retko ko je ostao bez novca, jer u zadnje vreme Ali vise postuje kupce nego ranije. ALi mozes da izgubis silno vreme. Na svakoj stranici pise da je standardni rok isporuke do 60 dana ,a nigde ne pise, sto se desava da prodavac sam moze da podigne rok i na 90 dana. Pa ti tamo negde 88. dana javi da posiljka "luta po Kini " a on nije ni poslao. Citao sam da je jedan covek pre par dana dobio paket posle 100 dana !!! A ima onih koji nisu nikada dobili samo izgubili 2-3 meseca, novac je refundiran.

Tako da treba biti spreman na sve, pre svega treba imati dosta strpljenja , cega ja licno imam najmanje :D Zato i ne koristim bas cesto Ali, ali nema pravila, paket moze i da stigne i za 10-tak dana, a moze i da ne stigne nikada iako ima pracenje.
 
Konkretno radi se o patikama. Ovaj store gde sam ja našao, čovek se uglavnom bavi patikama i vidim da su mu sve ocene 4/5. Prijatelj je kupio od njega patike veoma povoljno i super su mu se pokazale. Samo sam hteo da vidim kako su ljudi odavde prošli na Aliju.

Video sam i sam da ima dosta prevaranata po komenarima i ocenama.
 
Poslednja izmena:
O tome ti pričam, mnogo nas deru. Postoje još jeftiniji sajtovi na dalekom istoku, ali je ovaj sigurniji jer roba stiže za nekoliko dana u običnom pismu.
 
Kakva su vam iskustva sa Aliexpress? Našao sam par stvari veoma povoljno. Vidim da je prodavac prodao preko 2500 primeraka tog proizvoda i vidim da ima dosta dobrih ocena.
Interesuje me kako se pokazao onaj China Post preko kojeg je free shipping.

Evo moje iskustvo, mozda ti pomogne, kupujem samo preko Alija vec pet godina, nikada nijedan problem nisam imao, a kupovao sam svasta pa i patike, jedno 8 pari do sada, sve su savrsene, odlicnog kvaliteta, zapravo ono sto mozes naci kod nas u Djaku i ostalim prodavnicima patika, jer su zapravo to te patike.
Dakle imas puno ljudi koji se bave recimo prodajom patika, malo pruci, sta ljudi kazu koji su kupili, zatim ako ti je ok to sto je vecina napisala, posalji mail prodavcu, pitaj ga za lager za te patike koje zelis, da li ima tvoj broj, boja, etc...

Uvek gledaj da to bude prodavac sa preko 98% pozitivnih feedbackova i to na sto veci broj transakcija, jer nije isto kad neko ima 98% poz na 3 transakcije i isti broj pozitivnih na recimo 10000 transakcija.

Dalje sto se tice vremena za koliko stize, to nema pravila, i ako nije prevarant prodavac, tj. on posalje, ali dalje nista nije do njega, d ali ce doci tada za 7 ili 77 dana iskljucivo zavisi od njihove poste.
Evo moje dugogodisnje petogodisnje iskustvo je da mi je preko CN poste najbrze stiglo za 7 dana na moju adresu, a najvise 32 dana na kucnu adresu, sad ti vi inace u proseku je 15-20 dana.

Slobodno kupuj tamo ali obrati paznju na ono sto sam ti rekao i neces imati problema.
 
Ovaj poljski sajt za sočiva izgleda odlično što se tiče cena (baš sam tražio AirOptix Aqua), samo me zanima kako je moguće da nisu uradili eng verziju sajta, a šalju inostrano?
Čim neko primi paket od njih poručujem i ja :)
 
Nazad
Vrh Dno