Šta je novo?

Spisak sajtova koji salju robu u Srbiju

Dva sveža iskustva.

https://theidleman.com/

Sajt kao sajt je OK. Gazda im je neki lik koji je radio za ASOS pa se osamostalio tako da ima dosta sličnosti između te dve prodavnice. Ali... Šalju DPD kurirskom službom iako to ne saznate sve dok ne pošalju. Ja se ponadao da ima razlike između standard i express pošiljke ali nema. Tražiće vam oko 7000 din. za troškove špedicije + onoliko koliko treba da se plati državi, bez obzira na vrednost robe (meni bila $20). Mogao sam i ja da nađem nekog špeditera umesto njihovog ali obrni okreni na kraju ispadne slična cifra tako da se ne isplati. Kažu iz DPD-a da oni u Srbiji ne rade sa fizičkim licima i da to što važi za poštu (ispod 50€ nema carine) ne važi i za kurirske službe. Ne znam onda kako dhl i fedex rade ali dobro. Zaključak. Za izbegavanje.

https://www.urbanindustry.co.uk/

Šalju DHL expressom, poštarina oko 20€ pa naviše. Kao što znamo ispod 50€ nema dodatnih troškova. Šalju bukvalno istog dana. Baš su ekspeditivni. U petak poručeno, već uveče krenulo i u utorak bilo kod mene. Prilikom naručivanja imate opciju da platite sve troškove unapred i garantuju da je to to. Naravno kad je ispod 50€ bolje je odabrati da ćete platiti ako nešto treba kad stigne. Bojao sam se da će DHL da zeza jer je na računu prilično smotano iskazan total. Bio sam preko 50€ pa sam iskoristio neki kod za popust koji ga je spustio ispod 50. Ipak su sve lepo sračunali i nije bilo dodatnih troškova. Pozitivno brojanje za DHL. :D
 
Bas me zanima da li ovo "no duties on delivery" radi kako treba! Tj. da efektivno nema spedicije.
 
Verujem da da. Ali za nešto što košta ~100€ prepay duties ti je oko 60€. Taman oko 30 za carinu i pdv i oko 30 za špediciju. E sad ne znam kako se beše računa kod dhl, da li shipping ulazi u osnovicu za ostalo. Ako da, onda se isplati prepay za veće porudžbine.

edit: probao sam za tačno 100€ ispadne još 59,66 Duties, taxes & fees. Ako je carina i pdv 32€ onda ostaje za špediciju 27,66. Kako se menja vrednost pošiljke menja se i udeo carine i pdv-a sa ostatkom troškova (onoga što mi pretpostavljamo da je špedicija). U prevodu plaćanje unapred se isplati za pakete od 50€ pa do neke vrednosti 100 i nešto kad se dođe do toga da špedicija ima stvarnu vrednost. Posle toga se više isplati plaćanje tek kad dođe. Baš me zanima kako računaju ovo. Flatspot.com isto koristi taj neki global-e koji završava te stvari i kod njih za 100€ ispadne još 67,38€.
 
Poslednja izmena:
Pisao sam nekoliko puta ;) I ovde i u temi o Ishrani :)

Mozda mozes neeeesto izmuzati preko PP-a, ali fora je da je DHL postarina placena u jednom smeru, a ne u povratnom - oni i da prihvate stvari nazad, DHL shipping za tu robu ce pojesti dobar deo cene.
 
Pisao sam nekoliko puta ;) I ovde i u temi o Ishrani :)

Mozda mozes neeeesto izmuzati preko PP-a, ali fora je da je DHL postarina placena u jednom smeru, a ne u povratnom - oni i da prihvate stvari nazad, DHL shipping za tu robu ce pojesti dobar deo cene.
Ma ne moraju isporuku da vrate. Ako me uhvati carina+pdv+špedicija svakako bih bolje prošao nego da ne dobijem ništa ili da platim te namete.

Gde se može videti srednji kurs narodne banke (po njemu računaju)?
Na sajtu NBS se nisam snašao (ima samo kupovini i prodajni).
 
Paket je stigao u Beograd i piše da je "On hold". Verovatno je to njihova carina.
Da li neko zna da li njihova carina radi subotom?

Po trenutnom srednjem kursu NBS ispada 47,63 tako da ne bi trebalo da bude problema.
 
Radi kada i obicna carina, subotom samo dostava.
On hold, a ne "Customs clearance"?
 
@alfaunits
Taj status je prošao. Evo svih statusa od kada je ušao u Srbiju:
iherb.JPG

Možda im ovo znači da je prošao carinu, što uliva nadu da me ipak neće odrati :)
 
Pa prošao je carinu, piše... Jedino ovo on hold nikad nisam video.

Sent from my HTC U11 using Tapatalk
 
Pa prošao je carinu, piše... Jedino ovo on hold nikad nisam video.

Sent from my HTC U11 using Tapatalk

Ista priča i kod mene. Kod mene je ispao problem vezan za vrednost pošiljke. Platio sam je tačno 48.59 evra, ali su u DHL-u gledali cenu u dolarima i prosledili paket da se ocarini. Nakon moje intervencije i slanja izvoda koliko sam sve tačno platio nadam se da je problem rešen. Prvi put da mi se dešavaju takve stvari, a nebrojeno puta sam naručivao sa iHerb-a (uvek DHL Express). Baš sam se neprijatno iznenadio.
Screenshot-2018-2-16 Praćenje, Praćenje paketa, Paketi, Pošiljke DHL Express praćenje.png
 
Cim je Clearance processing complete, to je to, prosla je carinu i ide dalje ;)
Imao si srece ;)
 
Drustvo kakva je situacija sa ASOS-om? Jel se isplati uzimati kod njih?

Stiže običnom poštom ako odabereš standard delivery. Šanse su 50-50 da ti naši naplate porez, bar po mom iskustvu. Stiže za oko 3 nedelje.Pišu pravu vrednost na paket tako da naša carina to prihvata i ne naplaćuje carinu ako je ispod 50 eur.
 
Poslednja izmena:
Ista priča i kod mene. Kod mene je ispao problem vezan za vrednost pošiljke. Platio sam je tačno 48.59 evra, ali su u DHL-u gledali cenu u dolarima i prosledili paket da se ocarini. Nakon moje intervencije i slanja izvoda koliko sam sve tačno platio nadam se da je problem rešen. Prvi put da mi se dešavaju takve stvari, a nebrojeno puta sam naručivao sa iHerb-a (uvek DHL Express). Baš sam se neprijatno iznenadio.
Pogledajte prilog 246612
Ja ovde ne vidim on hold status.
Zvaću i ja sutra da vidim. Koliko vremena je tebi prošlo od tog on hold statusa do kada si ih zvao?
 
Pa Na cekanju, kod njega je na srpskom ;)
Ne rade za praznike, zato je on hold.
 
Pa da, isporuka rafi subotom, ali ne za praznike :)
 
@alfaunits
Jel se isplati da naručim običnom poštom sa iHerba? Trenutno je besplatno slanje ako je vrednost robe preko 32 evra.
Ne znam koliko mogu da očekujem da me opale sa dažbinama.
 
Isplativije je trenutno kd DHLa.
Dazbine 25%, ako uracunas otvaranje.

Ako je nesto kvarljivo, ifi DHLom. Inace obicnom postom.
 
Isplativije je trenutno kd DHLa.
Dazbine 25%, ako uracunas otvaranje.

Ako je nesto kvarljivo, ifi DHLom. Inace obicnom postom.

Hvala za info.
Evo sad računao... Ispadne me 5 evra jeftinije ako idem običnom. Na ove stvari koje bih poručio DHL me izađe 15 evra. A ponestaje mi C vitamina i multi-a :)
 
Pripazi, zadnjih meseci je izmenjen sastav Opti-mena, mada ne mogu da uporedim sta je smanjeno sem Vitamina A (koji nije ni bio potreban u tim kolicinama, ali i ostalo je izmenjeno nesto manje, nesto vise).
Uzjedno, postoji vise batcheva na iHerbu, a ne znaju koji je sa kojim sastavom :(
 
Pripazi, zadnjih meseci je izmenjen sastav Opti-mena, mada ne mogu da uporedim sta je smanjeno sem Vitamina A (koji nije ni bio potreban u tim kolicinama, ali i ostalo je izmenjeno nesto manje, nesto vise).
Uzjedno, postoji vise batcheva na iHerbu, a ne znaju koji je sa kojim sastavom :(

Koji multi savetuješ?
 
Opti-men :D Nisam nasao bolje, mada ja njega od pocetka koristim (10g skoro).
Nego napominjem da je izmenjen ;)
 
Nazad
Vrh Dno