Šta je novo?

Spisak sajtova koji salju robu u Srbiju

Book depository, da li vam radi? Konstantno mi izbacuje da mi je kartica declined.U pitanju je Komercijalna banka, ova njihova nova visanelektron.

Sent from my Nexus 7 using Tapatalk
 
Ne mogu da nadjem nigde jel asos prodaje original robu? I kako prolaze stvari na carini?

Sent from my Le X820 using Tapatalk
 
Jel ima neko iskustva narucivanja preko sportsdirekta ? Koliko vremena treba da posiljka stigne u Srbiju? Koliko naplacuju slanje posiljke, carinu?

Само трпај корпу до 49.99 долара вредности робе. Платиш поштарину уз то. Ништа додатно изван тога не плаћаш. Наручивао сам више пута и искуства су ми позитивна
 
Jel moze neko ko je skoro narucivao sa iHerb-a da mi pojasni proceduru? Prvi put narucujem preko njih, pa ne bih da nesto zeznem, tj. da se neprijatno iznenadim prilikom preuzimanja posiljke.
Jel vazi da za iznos do 50 evra, tj. 49.99 ne ide ni carina ni pdv jer ide preko DHL-a? I samo da li se gleda cena samih proizvoda (da ta cena bude do 49.99) ili cena sa shipingom mora da bude do 49.99?
Ili nesto trece?
Hvala puno
 
Da, gleda se samo cena proizvoda. Ovo vazi samo ako porucis DHL Expressom, a ne i onom jeftinijom opcijom (koja je DHL Global Mail, kako god ga zovu na iHerbu, menjaju cesto naziv). Ovo drugo je obicna posta, i skoro uvek ide na carinjenje, i dugo traje. Nije bas isplativo, jer na iHerbu nema puno stvari da se poruci puno odjednom, a da su isplative i da se ne kvare.
 
Hvala puno na odgovoru.
Gledam da narucim neke aminokiseline (L-arginine, Acetyl L-Carnitin) kojih nema nesto u poslednje vreme kod nas, a na mestu gde sam nasao su neverovatno skupe kad se uporedi cena.
 
Poslednja izmena:
Ja sam pitao Pedju iz Ogistre bas za MyProtein, posto sam planirao biti u EU nesto duze, a tamo su preskupe prodavnice. Kaze da su skroz OK proizvodi.

Imate na TopCashbacku 14% CB za MyProtein trenutno, ali SAMo sa MyProtein US sajta - ne znam kako to u praksi radi, posto nas MP uvek baca na rs sajt.
 
Jel ovo u redu narudžbina? (ispod 50 evra vrednost robe) Odabran je DHL Express.
Izvinjavam se što trolujem, ali će verovatno još nekome koristiti ovi detalji oko naručivanja.
Pozz
fea2af1bf16ad4eb5cf7e0b46af06f38.jpg


Sent from my GT-I9505 using Tapatalk
 
Stiglo sve sa iHerb-a. Nikakvi dodatni troškovi. Prezadovoljan.
Pozdrav

Sent from my GT-I9505 using Tapatalk
 
Zašto je zatvorena SD/USC tema? Izgleda da opet radi dostava za Srbiju. Danas je free uz kod nydel ali, čini se, samo za korpe sa minimalnom poštarinom od 13.99€.
 
Ja uspeo na USC iz ko zna kog pokušaja. Treba da se poklope planete da bi uspelo. :D
 
Verovatno je zatvorena jer je previse bilo problema krajem godine, mesec dana skoro nije moglo da se naruci uospte van EU.

Probao sam kroz app, kod radi i to, ali ovaj app kako je radjen, ja ne vidim da li je Secure Page (za kartice i za PayPal), ne mogu da proverim da li sam stvarno na PayPal strani stvarno (ili je neki spoof).... ovome ne bih verovao ni sa TB karticom :)
 
Imam dovoljno para na Paypalu, probao sam da platim i to 4 puta... I svih 4 puta mi dolazi poruka od banke da se pare povlače sa kartice tj. da je transakcija odbijena jer nemam dovoljno na kartici (iako sam izabrao da platim paypal balanceom). Onda sam odustao, a sad vidim emailove od paypala:

You submitted an order in the amount of 47.40 EUR to Sportsdirect.com.

Thanks for using PayPal. Please note that this is not a charge. Your account will be charged when the merchant processes your payment. You may receive multiple emails as the merchant processes your order.

Your funds will be transferred when the merchant processes your payment. Any money in your PayPal account at that time will be used before any other payment source.

To see the full transaction details, log in to your PayPal account.

Neće valjda sad 4 puta da mi računaju istu porudžbinu? Kad se ulogujem na paypal ne vidim ništa o ovome, kao da ne postoji, a kad na vrhu emailova koje sam dobio kliknem na broj transakcije status stoji cancelled.

Da li je neko imao slično iskustvo?

EDIT: Na sportsdirectu kad odem u ORDERS piše NO ORDERS. Kao da je ne računa.
 
Poslednja izmena:
Jesi imao 4x47e ili samo za jednu od 47e?
Treba da imas order koji je u Processing statusu, ako nije otkazan. Vrlo verovatno jesu otkazani svi, jer je autorizacija kartice otkazana.

Ali zasto je trazio karticu to ne znam.
 
Imao sam jednu od 47, hteo da je platim, izbacilo mi error i stigla poruka. Ja sam onda probao istu opet još 3 puta... Tek kasnije video 4 emaila od paypala. Na sva 4 piše canceled ovde: http://i65.tinypic.com/aer448.png (kad u emailovima koje sam dobio kliknem na broj transakcije odvede me tu).

Koliko vidim tu piše da nemam dovoljno sredstva (iako imam preko 500 dolara na računu koje mi ne dozvoljava da upotrebim).
 
Sta ti pise kada odes na Details za ovu drugu "transakciju"? Pod Related Transactions.

Izgleda kao da je samo 19.55EUR samo prihvatio da povuce sa balance-a?
 
Meni prolazi do kraja, ali prekinuo sam pre samog placanja karticom i PPom, ne zelim da dajem broj kartice ili PP nalog app-u prodavnice, koja mesec dana nije mogla da sredi shipping :) Kada ne znam da li je secure uopste sajt ili ne, a koriste neki interni WebView, nije Chrome :(
 
Ja sam uspeo, bez problema, na USC. Trebalo bi da je isto.

Sent from my HTC U11 using Tapatalk
 
Ja jesam i na SD i na USC, jutros prošlo bez ikakvih problema.
PS plaćajte u funtama isplativije je
14644873ef217a1c2e61516207c9c7d1.jpg
 
Poslednja izmena:
Verovatno je do optimizacije, probaj sa nekog novijeg telefona ako imaš
 
Ja se mučio ceo dan sa tesla tabletom, meizuom i iphonom i na kraju ih G2 iz fioke prešišao sve i naručio za minut. :D
 
Na kraju sam uspeo da napravim porudžbinu i to kad sam prebacio u podešavanjima aplikacije da mi naplaćuje funte. Ispalo je 39,50 funti, valjda me na to neće koštati i naša carina?
 
Nazad
Vrh Dno