Šta je novo?

Sony Xperia Z3

Jeste i sexy malo sto je tanji,nekako je sav izazovan :d
 
Pa o cemu da pisemo kad se nista novo ne desava a sve radi kako treba? :)
 
Z3 jače zvučnike ima u to sam siguran. Z3 crn je brutalan.
 
Kad treba da dodje Android 6?

Nece bas tako brzo. Bar ako se gleda situacija sa LP apdejtom.

Ali pazi, tu je fora sto sony sporije izbaci taj glavni apdejt ali se do sada pokazalo da je softver prilicno krsten i onda sitniji apdejtovi dolaze mnogo brze, Z2/3 su dosta cekali na LP ali su medju prvima presli na 5.1.1 koji radi super.

Moze da se desi i da preskoce 6.0 pa da izbace 6.0.2 npr pocetkom 2016 (ako se pojavi ta verzija na nexusima).

Aj da nagadjam - Z5 serija naravno prva dobija, verovatno u decembru ili krajem godine, Z2/Z3 januar 2016.

Sto se mene tice mogu sve to malo da ubrzaju ali bitnije je da izbace softver koji ce da radi kako treba ;)

A kako si siguran?Ima mozda jace za 5%. Imao sam oba telefona u isto vreme pola godine.

Tako nekako, Z3 definitivno ima malo glasnije zvucnike i nesto drugaciji zvuk ali nije velika razlika.
 
Poslednja izmena:
Nece bas tako brzo. Bar ako se gleda situacija sa LP apdejtom.

ako se ceka kao za LP definitivno nece skoro. ostaje samo da se nadam(o) da ipak razlike izmedju LP i M nisu kao izmedju KK i LP, pa da ce im trebati toliko vremena.

ne znam sta su radili under the hood, ali sto se tice korisnickog iskusva, kad je LP stigao na nexuse, jako dugo sam cackao i gledao sta je drugacije, dok sada na M-u su morali da mi pokazuju sta se razlikuje :)
 
Da li neko od vas koji imate sony sa lp ima ovakav problem: Kada pustim pesmu ili video preko xperia music/video aplikacije, pesma odnosno video snimak s vremena na vreme secne, nekad jednom nekad vise puta u toku jedne pesme? Mislio sam da je do sd kartice, međutim preko vlc plejera sve radi odlično. Ima li jos neko ovakav problem?
 
Cini mi se da je 2Saint4U napisao da je imao takav problem ali na M2 telefonu (4.4 ili LP). Nesto slicno mu se desavalo sa walkman plejerom.

Ja to nikada nisam primetio a koristim pretezno stock music/video aplikacije. Skoro sam apdejtovao obe, rade normalno kao i pre apdejtovanja samo je izgled promenjen, UI je sada sa vise bele boje (light tema, pominje se da ce vratiti i dark), verovatno ce i sam 6.0 UI biti vise '''light'' pa otuda ove promene.

Probaj da reinstaliras muzicki/video plejer, mozda pomogne.
 
Trenutno nemam brz internet pa ne mogu da ažuriram, probaću. Probao sam da obrišem keš i podatke, nije pomoglo... Nekad ne secne uopšte, nekad 2-3 puta, onda pustim pesmu od početka, nekad ne secne, nekad ponovo samo na drugom mestu( minutu reprodukcije). Nemam pojma sta moze da bude...
 
Ocigledno je neki cudan bag u pitanju. Ako reinstalacija/apdejtovanje ne pomognu.. ko zna sta je.

Pada mi na pamet da moze da bude nesto na relaciji format/kvalitet audio fajla - podesavanja u music plejeru. Npr slusas neki mp3 fajl pa ako ti je ukljucena ona DSEE HX opcija ili dynamic normalizer, clear audio+.. nagadjam ali mozda je bag vezan za nesto od toga.
 
Probao sam to da menjam, ali bez uspeha... Ako moze pomoć, kako da prevedem ovo "secne" na engleski, da vidim na sony support i na xda;-)
 
Evo sad sam nasao takvu temu - http://talk.sonymobile.com/t5/Xperia-L/music-player-stutters/td-p/626943

Jbga, stvarno mi se nije desavalo nikada.. trenutno koristim taj stock music (90% vremena) i tek ponekad N7 plejer. Za video pretezno stock i veoma retko MX.

Za pocetak apdejtuj te aplikacije pa proveri.. ako samo stock plejeri nastave seckaju-stucaju utoliko je manji problem, instaliraj neke dobre iz marketa i to je to :)

Od video plejera MX je sigurna i dobra opcija a od audio.. N7, Player Pro, Power AMP. Ima ih jos na desetine ali ovi su mi nekako najbolji.
 
Poslednja izmena:
Uskoro uzimam Z3,boja copper,u ovoj boji telefon izgleda prelepo!!!
Sta da radim kad upalim telefon prvi put?
Odmah da azuriram SW?
Sta posle toga,jel se ide na factory reset kroz settings?

Davnih dana sam imao Arc S,za njega je bio onaj prelepi cosmic flow live wallpaper,da li to izlazilo u modernim nekim verzijama za Z seriju?
 
Ako uzimaš nov onda nema potrebe za factory resetom. A ako uzimaš polovan, samo bi ponovno stavljanje ROM-a pregazilo programe poput Cerberusa (koji većina ljudi ipak nema).
 
Uskoro uzimam Z3,boja copper,u ovoj boji telefon izgleda prelepo!!!
Sta da radim kad upalim telefon prvi put?
Odmah da azuriram SW?
Sta posle toga,jel se ide na factory reset kroz settings?

Davnih dana sam imao Arc S,za njega je bio onaj prelepi cosmic flow live wallpaper,da li to izlazilo u modernim nekim verzijama za Z seriju?

Ne mora FR, ali update softvera svakako uradi odmah po otpakivanju telefona, i pre podešavanja naloga i sinhronizacije na Google nalog.
 
Da se neko susretao sa problemom wifi i blututa da nece da rade? Ili da je modul pokvaren? Posti sam naisao na neki primamljiv oglas za Z3 koji ima ovu falinku, pa me zanima da li se isplati da se uzme za tim problemom i da se popravi u nekom servisu, koliko bi to otprilike kostalo?
 
Da se neko susretao sa problemom wifi i blututa da nece da rade? Ili da je modul pokvaren? Posti sam naisao na neki primamljiv oglas za Z3 koji ima ovu falinku, pa me zanima da li se isplati da se uzme za tim problemom i da se popravi u nekom servisu, koliko bi to otprilike kostalo?

Sve zavisi od cene.
Ali ja bih preskocio. Ako nije software-ske prirode. Znaci da bi telefon morao da se otvara.
A Ako se otvori, vise nije vodootporan i to jednostavno nije to :)
 
Da se neko susretao sa problemom wifi i blututa da nece da rade? Ili da je modul pokvaren? Posti sam naisao na neki primamljiv oglas za Z3 koji ima ovu falinku, pa me zanima da li se isplati da se uzme za tim problemom i da se popravi u nekom servisu, koliko bi to otprilike kostalo?

Ne znam za koliko si para nasao ali ne bih se zezao ja sa tim. Mislim znam da mnogi profitiraju na taj nacin, kupe telefon sa manjim kvarom za smesne pare, sami poprave ili poznaju nekog servisera i onda za 100e manje od realne cene dobiju telefon koji je funkcionalan/potpuno ispravan.

Ali ipak bih preskocio.. Z2/Z3 su ionako dosta povoljni danas.

Sad vidim na KP ima solidan broj novih i polovnih (300e) Z3, cak i copper verzija (npr za 305e, navodno kao nov fon)
 
Poslednja izmena:
Navodno je sve ostalo u redu, kaze kao da je modul za wifi i bt prestao da radi. Nema garanciju, nosio je u neki servis gde su mu rekli da mora u ovlasceni servis za tu popravku. Generalno, cena od 210e je mnogo za to, eventualno bih ponudio zamenu, pa me je zato zanimalo da li je moguce to popraviti i koliko bi kostalo. Ovako sad vidim da je to mozda los potez. Jesu jeftini, ali ja nemam ~300e, tako da me je zanimala cena za popravku. Hvala na odgovorima :D
 
Primetio sam to i na z2 kako je moguce da telefon sa 3gb rama i quad core proc na preko 2ghz laguje kada ulazi u album slika iz camere ili direktno homescreena preko widgeta. Pa i lumia 520 je brza po tom pitanji.
 
Mozda zato sto L520 u galeriji nema desetine fotki sa kamere velicine 5-10Mb i 4k snimke?

Na Z2 to otvaranje (pune) galerije nikako nije munjevito ali ne znam da li si video koliko isto traje na Note 4 koji ima jos brzi soc i internu memoriju? :)

I dokle vise ta poredjenja androida sa Lumiama i L520, pa i moj Wave iz 2010. je u nekim operacijama brz kao ios/android flagshipi i to sa single core 1Ghz procesorom i 256-384Mb rama ali dzaba mu sve to kada je feature fon u odnosu na ajfone/androide, isto kao i sve Lumie :d Sta je sledece, speed test 3310 vs Nexus 6P i ulazak u poruke/imenik/dialer?
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno