Šta je novo?

Sony Xperia Z2

Vip house, sta znam nije skupa to je ta cena, za slicnu kintu ima 32gb duplo brze, racunao sam bolje da imam vise prostora, vrzina nije losa.
 
Kada se ocekuje za Z2 6.0?
I meni je potreban micro sd zbog muzike i slicno.
 
Lp za z2 je izašao u martu, ako ne grešim? Ne očekuj ranije mnogo, jer su z5(c,P),z3(+) prioritet... Mada opet rano su počeli sa onim beta sw za z3,možda i izadje do kraja godine, videćemo.
 
E i cisto da podsetim, ove 64 i 128Gb kartice formatirane su u exFat pa tako npr u Mass Storage modu na XPu necete moci istu karticu da koristite, trazice format kartice ,naravno zato sto XP ne podrzava exFat. Eto cisto da kazem da se ne cudite, sa karticom je sve ok :D
Sa druge strane preko MTP-a radi sve lepo.
 
Jel ima neko ovaj sonijev style stand cover?
Hteo sam da ga uzmem ali nisam nigde video da li ima opciju paljenja/gašenja ekrana kad se otvara/zatvara?
 
^ koristim isti ali nema tu opciju ili možda ima neko sw podešavanje senzora za te covere koje nisam pronašao..

Da se zna ko je Ćale :D Ili je bolje reći Deda :d

[YOUTUBE]wU7vb6Yvi7I[/YOUTUBE]
 
Pazi po nekom pravilu z5 ima brzu emmc memoriju koja itekako utice na performanse, i po nekoj logici sam cpu je brzi tj jaci od ovog u z2 iako z2 radi na vecoj frkvenciji, bolja je arhitektura s810.
Ovo Sony ne sme da dozvoli to je bruka ili ce popraviti z5 ako je to sw problem ili ces degradirati performanse na z2,z3 kroz buduce upgrade-e tako da ce vlasnici z5 biti ponosni na svoje cedo :mad:
Naravno, daj boze da gresim.
 
^ Sta mislis, zasto su u ovim speed testovima M9/OPT/Z3+ i slicni sporiji od M8/OPO/Z3? Nemoguce da su svi odjednom zaboravili da prave softver a u 2014. godini su imali najbrze androide sa fabrickim skinom :)

S810 - Fail.

Imas na tom kanalu poredjenje Nexusa 5X sa Z5 i situacija je jos cudnija, nekada je brzi Nexus sa S808, nekada Z5 sa S810 a u MT-u je skoro uvek bolji sony.

Mada izbacili su neki apdejt za Z5c i kazu da telefon radi brze i stabilnije.. videcemo, mozda sa 6.0 androidom i bude ok ova Z5 serija.
 
Poslednja izmena:
E i cisto da podsetim, ove 64 i 128Gb kartice formatirane su u exFat pa tako npr u Mass Storage modu na XPu necete moci istu karticu da koristite, trazice format kartice ,naravno zato sto XP ne podrzava exFat. Eto cisto da kazem da se ne cudite, sa karticom je sve ok :D
Sa druge strane preko MTP-a radi sve lepo.
Vidim rezultate merenja ali kazi mi koja je klasa? Rezultati su veći od Class10. Razmisljam da zamenim ovu moju Class10 od 32 GB.
 
Da ne bude zabune pod XP mislio sam operativni sistem, ne Xperia :-D misli da je max za z2 od 128gb uhs2 sdxc.

UHS1, ultra high speed :) zvucio opasno a nije ;-) to je standard posle class 10 a on inace i dalje ostaje zato sto zadovoljava kriterium class 10.
Pored toga pise i 300x to je po standardu cd-rom brzine npr class 10 je do 100x, uhs1 do 300x itd...
Inace to 300x je vise poznato u svetu fotografije tj memorija za dslr a posto dslr-ovi koriste sd kartice eto i te oznake cisto da se zna.

Ako ti treba veca brzina kupuj 90/40 rated kartice od prilike 32 gb kosta koliko ova transcend od 64, ako ne uzimi ovu ili kingston za slicne pare nema bolje a imas ok storage na telefonu.

Se neko seca ove kartice, drug je jos uvek ima u fotoaparatu :D

infosd.jpg
Hit , prikazuje koliko imas mb slobodno na njoj :D
 
Poslednja izmena:
Jedna slika od pre neki dan u full rezoluciji



Po meni sasvim solidan/dobar kvalitet.
 
Dali je ok 4% da skine preko noci od 00 do 8h a u recent-u ostalo 20-ak app, omogucen gps,wifi,sync? Ja bih rekao to je ok.

Juce radim backup, tel nagura 80c ljudi to nije normalno :-D

083c3fd3a9ac94d10878e55cf35020f8.jpg


Da ne poverujes, kako se nije ugasio, sledeci x radim backup a pre toga fon ide u hladnu vodu.
 
Ma stavi ga na terasu, hladno je napolju, dovoljno mu je to :) meni nikad na 80c ne nagura, max 65c...
 
Da li za Z2 ima onaj cover na preklop sa onim malenim isecenim ekranom pri vrhu? Kao za S4 sto imam,ne znam tacan naziv.

S-View Flip Cover to je pun nazim za S4,da li postoji nesto ovako i za Z2,ako ima koja je cena i gde to naci?
 
Mislim da nema, SCR10 je za Z2 a SCR24/30/46 za novije telefone (Z3/Z3+/Z5). Po dimenzijama bi mozda i mogao Z2 da stane u te covere ali su oni prorezi za zvucnike razliciti i pitanje je da li bi sve radilo kako je (softverski) zamisljeno.

SCR24
SCR46


Ovaj za Z5 se skoro pa uklapa kada su prorezi za zvucnike u pitanju.

Mozda postoje takvi coveri nekih drugih proizvodjaca a za sony, vidi po ali-u i sajtovima sa mass case/cover ponudom. Ali opet, pitanje je da li mogu da rade onako kako treba.
 
Poslednja izmena:
Nema originalni Sony-jev case za Z2 sa prozorcetom.
Ima samo standardni SCR10 tek od Z3 su poceli da prave sa prozorcetom.

Za Z2 mislim da Nilkin pravi case sa prozorcetom :D
 
Poslednja izmena:
PS

Ma sta ce vam ove fotrole. Msm jedino ako ste bas ono '' formalni '' haha al za svakodnevnu upotrebu, silikon i temp glas napred ,nazad i msm da je to zastita extra. Inace pa 7ipo sata iha super ,a koje ti je osvetljenje bilo i kako net,ima ,nema? I da ,izgleda da je otisla isporuka koja je bila u mts ,danas mi je dosao z2 ,uzo sam za sebe,onaj prvi dao na ujaka jer je beo ,a crni vise volim. Tako da ako neko zeli moze da pita na fejsbuk stranici mts, da li ce dobijati jos ,ja kada sam uzimao prvi z2 ,nije bio na stanju i rekli su da ocekuju za desetak dana opet,i dosao je. Sad dolaskom Z5 ,ne znam jos koliko ce puta narucivati z2 i da li ce uopste.

https://www.kupujemprodajem.com/SON...-Futrola-26845710-oglas.htm?filter_id=9077071 ovo 300 dinara ,sto bi rekli ,valja li to uopste?
 
Poslednja izmena:
Sad im stize Z5 serija pa ce verovatno za par meseci krenuti rasprodaja (zaliha?) Z3 jer su cene bile prilicno visoke do sada ;) Eto opet odlicnih telefona za ''normalan'' kes.
 
oko 90k je bila maloprodajna cena z3, ne mislim da ce biti ispod 65,70 ,kad im dodje i zvanicno z5.
 
Mislim na cene u paketima, kao sto je do sada Z2 u paketu od 2k din mesecno bio 23900 din (tj oko 20 'iljada?! jeftiniji od G3/M8/S5) vrlo lako moze da se desi da pod pritiskom Z5 obore i cene Z3 telefona, posebno jer 99% imaju zalihe.

Ako Z3 bude 25-30k din u mts paketu od 2k din mesecno.. eto nove najbolje kupovine, bar kada je ponuda telefona kod operatera u pitanju. A to znaci i da ce ih biti vise po oglasima.
 
Poslednja izmena:
Od operatera svi su odavno z2 napustili ,ne znam zasto, evo u mts se najvise zadrzao, msm da drugi operateri nece znacajnije spustiti cenu z3 ,mozda mts,jer prati takav trend do sad ,ali vip a telenor pogotovo ,msm da nema sanse za neke ko zna kakve prevelike razlike.
 
Pa ja pricam samo o mts :)

Mozda jos vip malo snizi cene, desavalo se to do sada. Telenor - nema sanse, kod njih Z3 moze samo da poskupi :d
 
E zanima me posto putujem cesto i cesto nema dometa , gubi se signal i net,i to mi jede bateriju. Imate neki predlog?
 
Iskljuci gsm :D
 
Ultra stamina i baterija ce ti trajati nedelju dana :-D
 
Ja mislio da ukljucim da radi samo na gsm,da ne menja izmedju LTE/GSM/WCDMA. Imace valjda neke vajde :D
 
Nazad
Vrh Dno