Šta je novo?

Sony Xperia Z2

Beli,last time I checked nisam bio žensko :$ mnogo lepši ram,kad god pogledam crni pitam se kako je moguće da je nekome on lepši, ja moj obožavam.

Ovo sam napisao čisto kao kontru iz zezanja,pravi odgovor je da uzmeš onaj koji ti se vise svidja,kako mi možemo znati šta se tebi svidja nećeš valjda uzeti određenu boju jer ti je neko drugi tako rekao... O ukusima ne vredi raspravljati, meni lepši beli,hsvu crni...tebi?

Haha pa koristio bih ja i belu verziju bez problema i cak mi ta CB kombinacija deluje odlicno ali bih pozadi zalepio crnu matt foliju, to je sigurno :) Purple verziju vec ne bih mogao da nosim :D

Dovoljno je da pogleda malo po netu pa da proceni.. steta sto Z2 nije pravljen i u copper boji kao Z3.

I CB Z2 deluje mocno, nema sta
Sony-Xperia-Z2-White-images.png
 
Poslednja izmena:
Hvala ljudi na odgovorima,posto uzimam dva komada ,uzecu beli i crni,jedan za sebe jedan za prodaju ,lepsi ostavljam sebi .
 
Ja više gotovim kod sonija bele modele, mnogo mnogo manje se vide otisci i ogrebotine.
 
Tačno. Ja imam beli, nije mi frka da ga nosim. Ne osećam se kao žena uopšte :-D
Kad sam kupovao bili su izloženi svi modeli. Beli je bio najmanje oštećen
 
Ne. U saturnu u nemackoj . Mozes kao čovek da isprobaš telefon. Kod nas otprilike mozes da ga vidiš na slici što se nalazi na pakovanju
 
Stvarno steta za copper varijantu, tj. nedostatak iste. Lepo deluje na Z3 bas. :)
 
Niste me razumeli, nigde nisam rekao da je beli Z2 gadan fon/zenska verzija, daleko od toga, CB Z2 deluje takodje vrhunski samo mi malo smeta ta velika bela povrsina pozadi na kucistu.. tacno je da se manje vide otisci a i taj silver ram mi se cak vise svidja nego kod black Z2 :) Ne bih imao nista protiv da koristim takav fon samo bih zalepio crnu matt foliju pozadi i eto vrhunskog izgleda (za moj ukus naravno).

Ali ipak.. ovo je kombinacija dizajna/boje koju sam i planirao :D
 
Poslednja izmena:
Dobar dan, pozdrav grupi, od pre par dana sam postao vlasnik novog Z2 i imam samo jedno pitanjce. Kada napunim bateriju naravno na 100% već u roku od par minuta nakon uključenja pada na 99% da bi recimo do jutra palo na oko 90% ali baterija izdrži bez problema čitav dan i do kraja dana bude 50%, prosečan sam korisnik. Kod prethodnih telefona mi je 100% trajalo mnogo duže da bi tek nakon par sati počelo da opada. Htedoh da pitam da li se i kod vas tako dešava ili imam problem. Napominjem da je telefon potpuno nov.
Hvala :)
 
To je normalna stvar, cak sta vise noviji telefoni prikazuju stanje kako treba, a ti stari su imali cesto lazno stanje, pa ti 100% prikazuje par sati a ti ga ganjao ejj gde tu ima logike.
Sve ti je ok, ako hoces jos bolje stanje bat ukljuci Staniju, ups Staminu i omoguci u listi par app koje zelis da ti ostanu aktivne u pozadini ;-) ali ako si prosecan korisnik moze taj lepo i dva dana da drzi.
Meni uvek izgura jedan dan ali retko kad ga napunim 100% :p
Uzivaj, i da te sluzi z2 (najbolja kupovina) dugo :)
 
Poslednja izmena:
To je normalno, procenti ravnomerno padaju, dok na nekim telefonima 100% traje dugo ali se to nadomesti kasnije bržim opadanjem :)
 
dejan87dex -

bio si u pravu. merio sam sinoc, i trebalo mu je 1h i 50min da digne od 13% do 100% .. samo ne znam kako, jer sam proslo punjenje gledao, svojim ocima. Uglavnom, i ovo sad je brze nego sa fabrickim 0.7A punjacem koji sam koristio.
 
Hehe kako sam poceo opremicu familju sa z2, ja, ujak... Idemo dalje sad, ako nadjem nesto povoljno, inace naso z2 od lika, sve extra stanje, samo iscupao vratanca za punjac onde, daje mi ispod 200e. Vredi li rizikovati
 
Pa ta gumica je 100 dinara na aliju, naravno da se isplati ako je sve drugo ok.
 
dejan87dex -

bio si u pravu. merio sam sinoc, i trebalo mu je 1h i 50min da digne od 13% do 100% .. samo ne znam kako, jer sam proslo punjenje gledao, svojim ocima. Uglavnom, i ovo sad je brze nego sa fabrickim 0.7A punjacem koji sam koristio.
LOL fabricki 0.7A?
a24549e775752b6d61860a96ae018a26.jpg

Ovo je EP850 originalni, 1.5A output
Z2 dolazi sa tim punjacen, ja takav imam.
 
Poslednja izmena:
Mislim da je 1.8 a fabrički.
 
Niste me razumeli, nigde nisam rekao da je beli Z2 gadan fon/zenska verzija, daleko od toga, CB Z2 deluje takodje vrhunski samo mi malo smeta ta velika bela povrsina pozadi na kucistu.. tacno je da se manje vide otisci a i taj silver ram mi se cak vise svidja nego kod black Z2 :) Ne bih imao nista protiv da koristim takav fon samo bih zalepio crnu matt foliju pozadi i eto vrhunskog izgleda (za moj ukus naravno).

Ali ipak.. ovo je kombinacija dizajna/boje koju sam i planirao :D

SAMOOOOOOOOOOOOO CRNO BELI :D
Ja Z2 ne bih uzeo beo, da prednji deo nije crn.
Ali crno beli Uffff! Savrsen :)

Rekao sam jos pre, jedini za koji bi doplatio vise od 50e izmedju z3 i z2 je za Copper varijantu Z3 jer mi je najlepsi telefon koji sam ikada video.
Mada moram priznati da mi na slikama zeleni Z5 izgleda fantasticno, ali to nista dok ne vidim uzivo.

Meni nesto muka od crnih telefona, i Xperia P mi je bila mnogoooooooooooooooooo lepsa u silver varijanti nego crna
 
dejan87dex -

bio si u pravu. merio sam sinoc, i trebalo mu je 1h i 50min da digne od 13% do 100% .. samo ne znam kako, jer sam proslo punjenje gledao, svojim ocima. Uglavnom, i ovo sad je brze nego sa fabrickim 0.7A punjacem koji sam koristio.

Negde si izgubio sat vremena u prvom merenju ;-)
Naravno da je brže nego sa 0.7A punjačem kad telefon može da primi više.
 
dejan87dex -

meni je dosao ciganski 0.7A punjac, ali to se jako lako slaze sa logikom - Sony ima 3 assembly fabrike, LG recimo ima preko 10, Samsung kao Nike, po celoj kini.

G3 D855 koji sam uzeo preko vipa pre 3 dana, u bar 4 detalja se razlikuje fizicki od istog takvog telefona u beloj varijanti uzetog preko MTS-a(drugar). Na mom su zadnji up/down dugmici trakasti (sitne linijice) na njegovom su reljefast zig-zag, i tako te neke razlike.
 
To ti je neko uvalio taj punjac, nije stigao sa njim sigurno.
 
Kod mene je 1500mA..

Bas me zanima da li su ti punjaci (koji Z2 0-100% napune za oko 2h) stetni po bateriju?
 
dejan87dex -

meni je dosao ciganski 0.7A punjac, ali to se jako lako slaze sa logikom - Sony ima 3 assembly fabrike, LG recimo ima preko 10, Samsung kao Nike, po celoj kini.

G3 D855 koji sam uzeo preko vipa pre 3 dana, u bar 4 detalja se razlikuje fizicki od istog takvog telefona u beloj varijanti uzetog preko MTS-a(drugar). Na mom su zadnji up/down dugmici trakasti (sitne linijice) na njegovom su reljefast zig-zag, i tako te neke razlike.

Nema tu logike koju pominjes, ili je original ili fals, a to sto druge firme rade punjace za te velike OEM-e to je sasvim normalna stvar i nije nista cudno, postoje neki standardi i kontrola.
Na mom pise Made in China by Salcomp , neke pravi Emerson, to nisu neke bzv firme, proizvodnja im je u kini zna se zbog cega ali rade po standardu.

http://www.salcomp.com/
http://www.emerson.com/

Neko je tebe zajebao, nagledao sam se ja fals punjaca na starom buvljaku u Pancevu, tu imas da vidis svasta, zato sam originalno, kada vec dajem pare za nesto novo, ocekujem sve original.

A postoje revizije punjaca, to ne znaci da je fals.
NPr ep850 je dosta dugo na trzistu, oko 3 ili 4 god , vremenom se rade revizije, pa tako EP880 je bukvalno isti ali je ekonomicniji, duze traje.... iako su oba bukvalno ista spolja i site specifikacije nose.

Sto se tice QC2 punjaca ko zeli da uzme, ovo su provereno dobri:

EU-Plug-Aukey-USB-Wall-Charger-with-Quick-Charge-2-0-For-Samsung-Galaxy-for-HTC.jpg

Aukey PA-U28

Extra-Povoljno-Tronsmart-TS-WC1Q-Brzi-USB-Punjac_slika_XL_39661321.jpg

Tronsmart TS-WC1Q

A sto se tice OEM punjaca tipa Samsung,Sony,LG to je lopovluk, mnogo su skuplji od ovih gore a nisu cak ni bolji, svi se baziraju na istoj tehnologiji, samo je u pitanju ime pa tu i veca cena.

Ovi nasi Talibani ga na Kupujem prodajem valjaju za 2500, 3000din a na Ebayu i Aliu, ima za 12 dolara :D
 
Poslednja izmena:
Kod mene je 1500mA..

Bas me zanima da li su ti punjaci (koji Z2 0-100% napune za oko 2h) stetni po bateriju?

Nisu jer maksimalnu ulaznu struju je proizvođač ograničio na koliko smratraju da je bezbedno.
Druga stvar je da nema razlike između 1500mA i 2000mA jer ni prvi neće biti 100% iskorišćen.
 
Da li ima jos Z2ojke u Mts-u?
Inace,bedak sa mojim Z2,izgleda da DRM Restoracija kljuceva ne radi na 5.1.1,nisu mi slike iste kao do 5.0.2,bem mu,a kamera mi je jedna od najbitnijih stavki na fonu. :mad:
 
dejan87dex -

ja moj dobio u VIP-u, pretpostavio da je normalno da punjac bude 0.7A zbog one price od ranije kako je "opasno" puniti mobilne jace od 1A ..

Vip, jeebeni. pre par dana kad sam potpisivao za G3, decko ispred mene oce G4 i ova mu ladno kaze da imaju "jedan al bez baterije je" .. sta oni tamo rade i kako kasape telefone, pitaj boga. Osecam da kad im neko vrati telefon koji je fabricki neispravan posle 2-3 dana koriscenja, da ga oni samo vrate na policu. Dobro je da nisam nasao fotke u galeriji na G3jci ..
 
Nazad
Vrh Dno