Šta je novo?

Sony Xperia Z2

Joco posto si ovde pitao svako ce ti reci Z2 za najmanje para :D
Ja bih uzeo G4 ako ne Z2 posto nikakva razlika medju Z2 i 3 nema.
 
Nikako da se smislim... Kao baba neka... :) Možda uzmem z2 dok čekam s7 ili g5...
 
Neko probao da fura Cyanogen ili AOSP na Z2?
Ja se pripremam da roknem CM :-D
 
Poslednja izmena:
Nemogu nikako da ubacim 5.1.1 Otkljucao sam bootloader,skinuo Flashtool,instalirao drajvere,kliknem na ikonicu ''Flash'',pa na ''Flashmode'' izaberem rom,i kada mi pokaze da pritisnem down dugme i da ukopcam usb kabel,izbaci mi error.Pise da nije instaliran drajver.U ''Device manageru'' mi pokazuje da nije instaliran S1 drajver.Probavao sam svasta ali bez uspeha.Ima li neko ideju sta da pokusam?Unapred hvala.
 
Poslednja izmena:
Ljudi, jedna veoma bitna informacija:

Uzeo sam LG G3 preko VIP-a, uz telefon se dobija 1.8A punjac, fabricki LG-jev. Prvi put sam video neciji factory punjac da nije kinez sa laznom amperazom, inace, posto svi ti neki aftermarket punjaci dolaze iz kine i blage veze nemaju sa istinom.

od 6% do 100% je napunio Z2 za tacno 52 minuta. Merio sam. Moj telefon ima stock kernel i pre-rooted stock 5.1.1, i opet je profitirao od 1.8A punjaca.
 
Da nisi malo preterao? Od 6% do 100% ZA 52 minuta? LOL to ne moze ni QC2 punjac.
Da si napisao od 60% do 100% napunio za 52minuta to bi realno bilo, a ovo sto si napisao tesko da bi mogao i sa 10V/2A output-om.
 
Poslednja izmena:
Dobro, uslikacu. Ja ne znam da li je mozda uz ovaj stock pre-rooted prilikom instalacije i stavljen QC a da ni ne znam (neki devovi, koliko se od ranije secam, zajedno sa rom-om stavljaju i sopstveni kernel) ali uradicu screen-shotove prilikom sledeceg praznjenja. Ne preterujem, merio sam zaboga. 52 minuta tacno. Uradicu sutra screen shot, posto veceras igram Hellraid Escape (3D escape igra) pa ce se iusprazniti do sutra uvece.

konkretno dok se punio, pogledao sam par puta u telefon, i bukvalno video podizanje procenta broj po broj dok gledam u telefon i pisem viber.

ovaj punjac, 1.8A

100-Original-EU-Travel-Charger-Adapter-For-LG-G2-G-Flex-Nexus-5-4-L3-1.jpg
 
Aj stavi na papir koliko vremena treba bateriji od 3200 mah da se napuni punjačem od 1800 ma
 
Dobro, uslikacu. Ja ne znam da li je mozda uz ovaj stock pre-rooted prilikom instalacije i stavljen QC a da ni ne znam (neki devovi, koliko se od ranije secam, zajedno sa rom-om stavljaju i sopstveni kernel) ali uradicu screen-shotove prilikom sledeceg praznjenja. Ne preterujem, merio sam zaboga. 52 minuta tacno. Uradicu sutra screen shot, posto veceras igram Hellraid Escape (3D escape igra) pa ce se iusprazniti do sutra uvece.

konkretno dok se punio, pogledao sam par puta u telefon, i bukvalno video podizanje procenta broj po broj dok gledam u telefon i pisem viber.

ovaj punjac, 1.8A

100-Original-EU-Travel-Charger-Adapter-For-LG-G2-G-Flex-Nexus-5-4-L3-1.jpg
Prosto neverovatno ako je tako, izvini sto sumnjam ali ja ni 1020 nisam mogao za to vreme da napunin a imao je original Nokia punjac od 2 A output a baterija u 1020 je od 2000mah.
Sa stock Sony punjacem punim ga oko 3h nema smisla, dali mu kernel ili neka skripta ne dozvoljava da power regulator dozvoli pun protok.
Ti si svakako oborio rekord ako je tako, sa tim lg punjacem, a ne mozes imati rapidno punjenje ako sam punjac ne podrzava qc2, iako si mozda flesovao neki rom koji ima u kernelu i sistemu omogucen QC2, znaci cak i pored toga to je prosto ne moguce, tj ne mogu da shvatim.
Napisi koji je to model LG punjaca?


Ja sam npr uspeo za 2h da napunim od nule do 100 preko portable baterije z2, output je 2.1 A a flesovao sam samo onu qc2 skriptu sa xda, znaci to je rekord, sve ispod 2h prosto nisam uspeo, nema sta nisam probao. Sony slepci su namerno disableovali cq2 za z2 iako to telefon hardwerski podrzava, na xda postoji tema ali su rezultati totalno razliciti.. Samo su Japanski model z2 ostavili sa tim qc2 a ako gledate unboxing tog modela videcete da nema punjaca u kutiji, lol zasto, to verovatno Sony zna :p

Ako neko zna zasto je preko magnetnog porta isto punjenje degradirano, ja preko Ampere gledam i ne verujem telefon se puni na 400mah ej pa treba mu 4,5 sati da se napuni a punjac je Sony original 1.5A, ja mislim da je to sve softverski ograniceno preko power ili voltage regulatora.
 
Poslednja izmena:
kako sam se Z. hteo da flesnem prerooted, odradim wipe i da flesnem zip, zip nije ok. ostade i bez recovery i root.
jel moguce preko flashtool-a da se flesne recovery? ili koji je najbrzi nacin da dodjem do normalnog sistema. nesto mi se ne instalira opet 5.0.2 pa root pa flash opet 5.11
 
Ako ti je ostao root, mozes da roknes opet nutovu dual recovery, preko wina samo proveri dali imas adb drajvere instalirane.
http://nut.xperia-files.com

Skini installer verziju, odpakujes zip i pokrenes i izaberi opciju 1 ako si ima rootovan sistem sa super su.
 
Poslednja izmena:
imao sam rootovan sistem. odradio wipe. zip nije bio u redu. izvadio memorijsku da prebacim ponovo normalan zip i nije hteo da prepozna memorijsku. restartovao recovery. kaze nema root. sad ne ulazi u recovery samo vidim logo android i to je to. izgleda da cu morati sve ponovo ...uf
 
E to ti je lekcija za ubuduce, ja uvek cekiram te pakovane zipare ;-)
I uvek drzi backup sistema za svaki slucaj, nikad ne znas sta moze na ludo rutovanom telefonu da se desi.
Pre rooted od sada sam pravi, uopste nije tesko.
 
Poslednja izmena:
Prelomio sam i uzimam z2 u odnosu na mate 7.Danas narucujem i moze preporuka za boju ,beli ili crni,njih imaju u mts-u ,nisam nijedan video uzivo.
 
Black :)

BW Z2 jeste jedan od najlepsih telefona koje sam video ali samo dok gledam prednji deo kucista - http://i.ytimg.com/vi/QAm15POqOsE/maxresdefault.jpg
http://api.sonymobile.com/files/xperia-z2-hero-white-1240x840-f32a46b85edbbbbee660994b7e80d2e1.jpg

Po mom misljenju mnogo ima belila pozadi.. pravi zenski telefon sto se toga tice :) Mada i to moze da se ispravi kupovinom onih dbrand folija https://dbrand.com/shop/xperia-z2
Tada je moguce napraviti prilicno unikatne kombinacije, u ovom slucaju BW (dovoljno je crna matt folija da se zalepi pozadi i to je to).

Black verzija kida ali u isto vreme nekima moze da deluje i malo ''dosadno''. Meni deluje vrhunski..
 
Prelomio sam i uzimam z2 u odnosu na mate 7.Danas narucujem i moze preporuka za boju ,beli ili crni,njih imaju u mts-u ,nisam nijedan video uzivo.
Beli,last time I checked nisam bio žensko :$ mnogo lepši ram,kad god pogledam crni pitam se kako je moguće da je nekome on lepši, ja moj obožavam.

Ovo sam napisao čisto kao kontru iz zezanja,pravi odgovor je da uzmeš onaj koji ti se vise svidja,kako mi možemo znati šta se tebi svidja nećeš valjda uzeti određenu boju jer ti je neko drugi tako rekao... O ukusima ne vredi raspravljati, meni lepši beli,hsvu crni...tebi?
 
Nazad
Vrh Dno