Šta je novo?

Sony Xperia Z2

HSv,dex i ostali,kako resavate problem sto u novoj kamera aplikaciji prilikom snimanja videa nema mogucnost da se menja WB i Exposure.

Z2 po defaultu ima presvetao kadar kad se snima,i snimci su uzasni kad se ne smanji exspozicija,obicno mora izmedju -0.7 i -1.0.

Sad tih opcija u kamera app nema,Probao sam neke druge kamera aplikacije,ali ni sa jednom ne radi steadyshot tehnologija i slika drhti solidno.

Da li to moramo da se oprostimo od snimanja videa na MM? :mad:

Ja sam se odavno oprostio od snimanja videa posle 1020 a i manje slikam na z2 iskreno, 1020 je poslednji fon na kome sam jasio kameru ko lud :))
Dobro nije sve tako crno, ali nema cak ni modovana app WB i EXP za video mod :D ima hdr i scene selections ako ti znaci :D

Ali modovana je keva za manual mode , SS je doduse na 1S maximum ali shutter priority radi posao :) Sony bi mogao dosta toga da odkljuca kada bi hteo, a moze da napravi tako dobru kamera app , da se bije sa Sljamsungom samo tako...
 
Poslednja izmena:
Uradjen hard reset i sve je opet ok. Nesto je bio zaglupio tel

Sent from my D6503 using Tapatalk
 
Ljudi jer ima neki mod da se pojaca zvucnik za razgovor tj ovaj gornji pri pozivima? Znam da je za Xperia Z bio mod ne znam da li ima za Z2...
 
Meni se i prvi i drugi Z2 odlicno cuje prilikom razgovora,ne znam zasto se tebi lose cuje.
 
Meni onako, na max je stalno. Ako sam u prevozu, ne cujem nista. Sa v4a vec moze lepo. Probaj i nekom cetkicom da ocistis zvucnike, ja sam tu imao dosta prljavstine. Trebalo bi sivkaste boje da budu
 
Takodje, jacinu zvuka u toku razgovora nikada ne drzim na max jer je to jednostavno preglasno.

Za spikerfon i zvono postoje stereo modovi na xda.

Sent from my D6503
 
Ako se neko pitao kako kesira Z2 na zadnjem MM buildu evo pogledajte ;)


Screenshot_20160904_053805.png


Screenshot_20160904_053831.png


Sent from my Sony Xperia Z2
 
Opet imam problem da mi ne zvoni tel kad primim sms i viber poruku. Dok na whatsapp sms zvoni. Takodje i viber pozivi i obični pozivi preko mreže zvone. Hard reset sam odradio prije 2 dana i bilo je sve super do sada.

Sent from my D6503 using Tapatalk
 
Verovatno ti neka aplikacija pravi problem.
 
A ne znam koja što je najgore. Jedino što mi pada na pamet da nije Nova Launcher jer imam krekovanu verziju. Mada ona mi je radila bez problema 2 dana i jutros opet po starom

Sent from my D6503 using Tapatalk
 
Nikada nisam previse obracao paznju na ove sony small apps. Probao neke preinstalirane osnovne i batalio.

I pre nekoliko dana nadjem YT player small app - https://play.google.com/store/apps/details?id=com.replayy.ytplayer

Pa ovo je sjajno, konacno upotrebljiv background YT plejer! [emoji344]

Inace probao sam i onu Stream app, moze da posluzi ali je ovaj mali plejer daleko bolje resenje.

Moram proveriti da li ima jos neka korisna mala app.

@ dex

Radi li sve ovo na 6.0.1?

Sent from my D6503
 
Poslednja izmena:
I kalkulator je zakon. Ja i to koristim

Sent from my D6503 using Tapatalk
 
Nikada nisam previse obracao paznju na ove sony small apps. Probao neke preinstalirane osnovne i batalio.

I pre nekoliko dana nadjem YT player small app - https://play.google.com/store/apps/details?id=com.replayy.ytplayer

Pa ovo je sjajno, konacno upotrebljiv background YT plejer! [emoji344]

Inace probao sam i onu Stream app, moze da posluzi ali je ovaj mali plejer daleko bolje resenje.

Moram proveriti da li ima jos neka korisna mala app.

@ dex

Radi li sve ovo na 6.0.1?

Sent from my D6503
Placem od kako sam existenz instalirao, nema small apps zbog system ui-a koji je od Xperie X :-D

175498fa957ce9ca091b232e24532612.jpg


Btw furaj tooo, ja obozavam small apps, ali izgleda je Sony to izbacio zbog Nugat verzije, nema poente..

Ocito je da Sony vec godinama koristi napredne tweakove na stock romu, sada se oslanjaju na Google vanila funkcije.

2a9e5dec0958689ff8bd597713678d78.jpg


Ali lepo kesira pa nebih se vracao na cist stock :-D
 
Poslednja izmena:
Sreća moja što se meni taj ui uopšte ne svidja, inače bih ga odavno stavio [emoji1]
Tako je i meni sad kesiranje, mada kod mene ne izdrži ni dva dana bez restarta pa ne mogu da kažem kako je posle nekoliko dana . Ili ima xposed modul za update ili na nesto experimentisem sa v4a

Sent from my D6503 using Tapatalk
 
Riješio sam problem, ipak je narodna verzija nove launcera pravila problem.

Nego tek sam sad primijetio da mi je Power dugme skroz izlizano, i max je matiralo u tamno sivu boju. Uopšte se ne vidi da je tu nekad bilo ugravirano nesto.

Sent from my D6503 using Tapatalk
 
Izasao je system dump od Xperia XZ.Kazu na XDA da radi lepo :) Mozda cu probati to ovih dana :)
 
Ma bice i za z2 relax [emoji14]
 
Nazad
Vrh Dno