Šta je novo?

Sony Xperia XZ2/XZ2 compact

Konacno su se setili.

Sent from my Nokia 7 plus using Tapatalk
 
Je l' probao neko 9.0, da li su stvarno izbacili podrsku za teme ili je to neko lupio na esatu?

Za sam apdejt nadjoh ove utiske:

Good things:
- Battery
Lower stand-by draining, less consumption under heavy use (gaming or streaming movies)
Got 09:04hrs of SOT and one ful day and eight hours from my first charge after the update

- Camera
Better lowlight shots using auto mode, white balance adjust is quickier now
Front facing camera less noisy under bad light conditions

- Performance
Fast, FAST, FAST! Freakin fast! Applications open as if they were minimized before!
All interface is smoother, transitions is solid and fluent!
Did I mention it got faster??

Bad things:
- White navbar (personal)
- Some apps aren't otpimized for Pie yet (Poweramp stopped recognizing HTC audio adapter as USB DAC, Hi/by and USB Audio Player is OK)
- Clock on the left side (personal)
- The multimedia volume pop-up window (personal)

So, everything's running well!
Only a few visual things will not please everyone.
 
Je l' probao neko 9.0, da li su stvarno izbacili podrsku za teme ili je to neko lupio na esatu?

Za sam apdejt nadjoh ove utiske:
Evo nesto vezano za teme, sto sam uspeo da nadjem na Sony stranici za podrsku.
XZ2 i XZ3. Po ovome ispada da XZ3 nema teme. E sad da li to znaci da XZ2 nadogradnjom na Android 9 Pie gubi podrsku za teme videcemo.
Svakako cim azuriram moj XZ2 na Android 9 potvrdicu vam ovu informaciju, naravno ako u medjuvremenu ne saznam.

XZ2
67dfdfc4c4dde73051ff3e6b8a9287b8.jpg
84579d2c2cb6b999d97c57871e2fbdfb.jpg


Sent from my H8266 using Tapatalk

XZ3
6411c59aa6ab98b7da43172563421203.jpg
e9358a2b69a6dfb9cb3dffa81dfe27ab.jpg
 
Onda je nazalost to-to, svi sony ce izbubiti podrsku za teme sa Pie apdejtom. Kakvi olosi.
 
Poslednja izmena:
Onda je nazalost to-to, svi sony ce izbubiti podrsku za teme sa Pie apdejtom. Kakvi olosi.
Nije mi jasno samo sta im to znaci? Msm nikad nisam ni skidao neke teme, uglavnom sam koristio fabricku, ali sigurno ima ljudi koji cesce skidaju i menjaju teme.
Znaci ko zeli da skida i menja teme morace da nosi neki stariji model koji nikad nece imati nadogradnju na Android 9 Pie.

Sent from my H8266 using Tapatalk
 
Pa realnije je koristiti neki noviji model a iskulirati Pita apdejt :)

Stvarno nebulozna odluka, ne menjam cesto teme i generalno ne modujem ''desktop'' telefona svaki cas ali koristim nekoliko odlicnih tema koje su mi mnogo bolje od fabrickih.
 
Pa realnije je koristiti neki noviji model a iskulirati Pita apdejt :)

Stvarno nebulozna odluka, ne menjam cesto teme i generalno ne modujem ''desktop'' telefona svaki cas ali koristim nekoliko odlicnih tema koje su mi mnogo bolje od fabrickih.
Stvarno mi nije jasno sta li su postigli time osim mozda da ne moraju da se zamaraju time i brze izbacuju nadogradnje, imaju manje posla. Heheh. [emoji6]

Sent from my H8266 using Tapatalk
 
Kome trebaju te teme, ne zajebavajte. :)
Ali kad vidim da izbace neke teme sa onim crtanim filmovima kao cirkus, ono stvarno ni na sta ne lici. Bolje lepo da su kad se tek kupi telefon pa onaj vodic da se izabere pol, starost pa da po tome izbacuju teme, kao u predloge neke. Heheh Ne kazem, ima i poneka stvarni lepa, fina ili elegantna.

Sent from my H8266 using Tapatalk
 
Kome trebaju te teme, ne zajebavajte. :)

Pa ne mislim na one decje sony™ teme nego na custom sa xda ili iz GP prodavnice :)

Npr. ovaj lik radi veoma dobre teme mada mi nijedna nije top, ume da u$ere sa izborom nekih boja UI a ruzne wall i ikonice se lako zamene.
Trenutno koristim ovu, uz dark Google/xperia tastaturu, dark ikonice i neki normalniji, material wallpaper.

Ako su ukinuli samo one smesne sony teme a zadrzali podrsku za ove ''aftermarket'' onda ok, nemam nista protiv.
 
Poslednja izmena:
Pa ne mislim na one decje sony[emoji769] teme nego na custom sa xda ili iz GP prodavnice :)

Npr. ovaj lik radi veoma dobre teme mada mi nijedna nije top, ume da u$ere sa izborom nekih boja UI a ruzne wall i ikonice se lako zamene.
Trenutno koristim ovu, uz dark Google/xperia tastaturu, dark ikonice i neki normalniji, material wallpaper.

Ako su ukinuli samo one smesne sony teme a zadrzali podrsku za ove ''aftermarket'' onda ok, nemam nista protiv.
Da da, one custom imaju dobre ili ovako neka zanimljiva naleti. Moj rodjeni brat je ranije pravio zanimljive teme, ali sad se vise ne zamara time.
Evo neke od njih.
https://www.gizmobolt.com/tag/xperia-themes-by-mixa-dj/
E sad ako vise ne budu pravili one decije, a fokusiraju se na one ozbiljnije i manje sarene to je ok. A sad mi pade na pamet, mozda polako pripremaju svoje korisnike na moguci totalno novi interfejs koji ce mozda implementirati u buduce xperia modele.
https://www.youtube.com/watch?v=V8DtMiDrax0
https://www.sony.net/SonyInfo/design/works/products/anysurface/?s_tc=sd_fd026as01_ytub
01381403cc6f6cbe8b2c871fea334bcf.jpg


Ovo je neki od tih elemenata koji je ubacen u lockscreen na XZ2. To je neki taj fazon.
ea6d47b1eb63b7c990feafaaf44007ed.jpg
 
Poslednja izmena:
Možda je ovo off topic, ali moram da napišem. :(
Vi, vlasnici 'XZ2 compact' modela, ja vama toliko zavidim što imate taj fon. Ja nigde ne mogu da ga nađem (po pristupačnoj ceni a da ima neku kakavu takvu garanciju ili bar da je od pouzdanog čoveka).
Taj fon ima upravo sve što želim. XZ3 nije uopšte (koliko je meni poznato) izbacio i compact verziju. Bojim se da je XZ2 C možda poslednji 'mali mohikanac'...
ako čujete da neko prodaje taj fon, naravno u dobrom stanju, javite mi. Thx.
 
Pa ne znam koliko nas to ima :) Za sada sam jedini ovde prijavljen.
 
Pa koliko nas je onda ovde sa XZ2? Znam da osim mene ima jos jedan covek ovde na forumu, e sad da li ima jos neko?

Sent from my H8266 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Možda je ovo off topic, ali moram da napišem. :(
Vi, vlasnici 'XZ2 compact' modela, ja vama toliko zavidim što imate taj fon. Ja nigde ne mogu da ga nađem (po pristupačnoj ceni a da ima neku kakavu takvu garanciju ili bar da je od pouzdanog čoveka).
Taj fon ima upravo sve što želim. XZ3 nije uopšte (koliko je meni poznato) izbacio i compact verziju. Bojim se da je XZ2 C možda poslednji 'mali mohikanac'...
ako čujete da neko prodaje taj fon, naravno u dobrom stanju, javite mi. Thx.

Cena mu je i dalje jaka tamo gde ga ima zvanično. Kod Mađara, u ExtremeDigital npr. gde ja uzimam tehniku, XZ2c izađe 440€ kada uzmeš AFA nazad. Traženije boje su i skuplje. Extreme Digital, minus AFA (to je Mađarski pdv) je zapravo najniža cena po kojoj se većina tehnike može nabaviti u Evropi. Mislim da nema načina da se igde nabavi jeftinije.

Kineski brand-ovi kod naših KP dobavljača znaju da budu značajno jeftiniji nego drugi načini nabavki. Ali Sony, teško.
 
Možda je ovo off topic, ali moram da napišem. :(
Vi, vlasnici 'XZ2 compact' modela, ja vama toliko zavidim što imate taj fon. Ja nigde ne mogu da ga nađem (po pristupačnoj ceni a da ima neku kakavu takvu garanciju ili bar da je od pouzdanog čoveka).
Taj fon ima upravo sve što želim. XZ3 nije uopšte (koliko je meni poznato) izbacio i compact verziju. Bojim se da je XZ2 C možda poslednji 'mali mohikanac'...
ako čujete da neko prodaje taj fon, naravno u dobrom stanju, javite mi. Thx.
Comtrade je uvoznik za sony telefone. Pisi njima i vidi da li uopste uvoze compact model, s obzirom da ga godinama vec nema kod operatora u ponudi, to ti je jedini nacin da imas validnu garanciju za srb.. ako ne, druga opcija je madjarska, ali to je kocka sa garancijom.

Sent via Huawei P10
 
Valjda nas je trojica koliko sam shvatio ili hsv ima xz2?
 
Valjda nas je trojica koliko sam shvatio ili hsv ima xz2?

Nemam jos uvek, koristim stari Z2.

Da li postoji gcam port za xz2? Ako ima, kako ste zadovoljni?

Ne postoji i tesko da ce se ikada pojaviti jer je sony ''nesto'' namerno zakljucao. Pitanje je da li ce i u narednoj godini biti moguc gcam/hdr+ port na Xperiama, verovatno nema nista od toga.
Da postoji takav port novije sony IMX400 kamere bi verovatno bile za nijansu bolje cak i od Pixela a i od vecine pravih kompakt sony kamera sa 1/2.3'' senzorima, mislim da je to glavni razlog zasto su blokirali tu mogucnost.
 
Pa ne znam koliko nas to ima :) Za sada sam jedini ovde prijavljen.
Valjda nas je trojica koliko sam shvatio ili hsv ima xz2?
Pa koliko nas je onda ovde sa XZ2? Znam da osim mene ima jos jedan covek ovde na forumu, e sad da li ima jos neko?
Koliko sam sad po komentarima shvatila, izgleda da je BokiPK u pravu, tj da je on jedini 'prijavljeni' član sa XZ2-Compact. Djuro89 i hp35 imaju 'veliki' XZ2. Pa... Boki... baš si srećković :)

Cena mu je i dalje jaka tamo gde ga ima zvanično. Kod Mađara, u ExtremeDigital npr. gde ja uzimam tehniku, XZ2c izađe 440€ kada uzmeš AFA nazad. Traženije boje su i skuplje. Extreme Digital, minus AFA (to je Mađarski pdv) je zapravo najniža cena po kojoj se većina tehnike može nabaviti u Evropi. Mislim da nema načina da se igde nabavi jeftinije. Kineski brand-ovi kod naših KP dobavljača znaju da budu značajno jeftiniji nego drugi načini nabavki. Ali Sony, teško.
Nisam baš najbolje shvatila sve što si napisao osim cene, a to je najitnije; a link koji su poslao je na madjarskom, mislim, ko kineski da gledam :). Da, cenu koju si pomenuo sam i ja videla da ovi iz Subotice nude na KP. Čim primetim da mu cena pada, kontaktiraću te, pa ćeš mi objasniti to što nisam sad shvatila, osim cene, ako mi može koristiti.

Comtrade je uvoznik za sony telefone. Pisi njima i vidi da li uopste uvoze compact model, s obzirom da ga godinama vec nema kod operatora u ponudi, to ti je jedini nacin da imas validnu garanciju za srb.. ako ne, druga opcija je madjarska, ali to je kocka sa garancijom.
Ni to nije loša ideja. Mogu da ih pitam. Ali računam, ako su oni uvoznici, bar bi se negde pojavio taj model, kod nekog provajdera, a nema ga nigde. No, svakako je dobra ideja nazvati ih, ništa ne gubim. Velikih XZ2 ima svugde, a ja želim maleni. Neverovatno da ga nema nigde, to govori i o tome da ljudi kod nas vole 'cigle od telefona' (sorry za izraz ali evo i ja imam ciglu i nervira me), a ne malene i kompaktne. :)

Hvala svima na odgovorima.
 
Poslednja izmena:
Poceo je i kod nas da stize updateScreenshot_20181023-062312.png
Nazalost vise kuknjave nego pozitivnih komentara za novu verziju.
 
Poslednja izmena:
Upravo ga skidam. Videću za par sati ima li osnova za žalbe...
 
Ima podršku za teme. Sve su prisutne koje su i bile na 8-ci. Funkcioniše i jedina koju sam skinuo prethodno - "The 4 Elements - Fire"

Za sada sve radi osim iGO-a. Koliko vidim sve (ikone, fontove...) su malo usitnili, ne smeta. Fluidno, brzo,..., naravno.
Brže se otključava preko FP-a.
Više utisaka posle dan-dva korišćenja.
 
Poslednja izmena:
Video sam neke zalbe na trajanje baterije, neke probleme sa wifi i bt. Bezveze ako su bateriju degradirali. Mada kazes da ti fp radi brze, a i na to sam procitao neku prituzbu na xperia forums.
Jesi radio factory reset ili bez njega?
 
Bez faktori reset-a.
Wi fi radi odlično, BT nisam probao, voice poziv je stabilan, nekih opcija ima mnogo više (za DND mod, npr). A nervira me što mi u zatamnjenoj prostoriji sada osvetljenje otera na 0 umesto prethodno nekog definisanog minimuma, nisam još stigao da pročačkam i te stavke.
Bateriju mi je danas posrkao samo tako (50 - 15%), ali ajd, pretpostavljam da to spada u domen normalnog.
Daću mu fore nekoliko dana da vidim ima li nekih većih problema.
 
Danas sam nadogradio moj XZ2 na Android 9 Pie. Odma nakon toga sam odradio factory reset. Za sada sve radi kako treba.

Sada su navigacioni tasteri u svim aplikacijama gde su ranije bili crni promenjeni u belu boju. (Po mom misljenju to sad izgleda lepse) A time su smanjene sanse za se na displeju gde su navigacioni tasteri stvori ghost kao sto se desavalo na XZ Premium. Siva boja navigacionih tastera posle nekoliko sekundi kad se otvori neka aplikacija polako postane bledja.

Sledece sto sam primetio na Android 9 Pie ukljucujuci zvanicne promene koje stizu sa ovom nadogradnjom su:
- Nova animacija u podesavanjima.
- Malo manji fontovi i drugaciji raspored na statusnoj traci, redizajniran quick settings.
- Fluidniji rad celog sistema.
- Nova odnosno redizajnirana aplikacija kamere.
- Teme su i dalje pordzane kao do sada.
- Adaptivno osvetlenje
- Adaptivna baterija
- Novi power meni
- I jos neke sitne vizuelne promene u samom sistemu.

Ako jos nesto budem primetio svakako pisem ovde.
Videcu za dan, dva kakva je situacija sa baterijom, za sad je odlicna.
Evo i neki screenshot sa vizuelnim promenama.




Sent from my H8266 using Tapatalk
678276112152d7b462f6e1b5cd5b6f06.jpg
8f3f50d9af61e0ecd7260062a074f773.jpg
2171bbfd30f212abe9cfb8d2d08c55cb.jpg
f4e9689d8b267a716f21b96ed265e942.jpg
1438b47cce190c7f3b7a8a936f2be516.jpg
fb075de86a1c04d99a1a7f16714dc4a3.jpg

8c695cf309e292ee7f543ab8a93b1f64.jpg
 
Poslednja izmena:
Adaptivno osvetljenje i baterija bili su prisutne i na 8-ci.
Za sada me nervira što kad uključim DND i četujem, bipovanje je i dalje prisutno. Ranije je ćutao i u toj situaciji.
Novi POWER meni, da, kao i novi meni kada se pritisnu SOUND tasteri.
Izgubila mi se slika pored korisničkog profila u quick setingsima.
Navigacioni tasteri i na SkrinSejver ekranu. Hm. I taj deo mi se ne dopada. Lepše je izgledao ranije.
Notifikaciona dioda menja intenziet u zavisnosti od radnje na telefonu (bar dok je na punjaču)
Fontove sam pomenuo, ikone i animacije i ostala šminka su naravno deo novog OS-a, pa ih i ne smatram vrednim pomena, podrazumevaju se.

Eh, da, Xperia tastatura koju sam ubacio ranije, sa starijih sistema, sada ponovo ima uvećanje (lupu) kada kursor pozicioniram na tekući tekst. To je definitivno do UI-ja.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno