Šta je novo?

Sony Xperia XZ2/XZ2 compact

@BokiPK, sad si nas svojim pozitivnim komentarima toliko navukao na "malog ubicu" da jedva cekam negde da ga ulovim (ovo se naravno odnosi na one koji su i prethodno bili navuceni na ovaj fon, ali Boki nam je sad dao jos i dozu The purest of the purest cocaine :D ) Potpuno te kapiram to za velicinu, ja ludim vise od cigla-telefona i stalno sam na granici da kupim jedan od ukupno 2 (+1 old) malena koja postoje na trzistu, a znas koji su, da ne nabrajam, koji naravno osim velicine nemaju nista nista drugo. ipak cu sacekati ovog malenog ubicu, jer to je upravo fon kakav zelim. javljajte ljudi ako ga vidite nege :)
Btw, sad malo idem u off, ali kakav je taj LG Q6? Volim LG pa pitam.

Edit>

@Djuro89, videla sam na KP-u 2 oglasa sa XZ2 (veliki), jedan je bio sa poslovnom garancijom (skroz neostvarljivom za kupca) i bio je skuplji od tog tvog, a drugi je bio cini mi se slicne cene kao tvoj, a od operatera. Hocu samo da ti kazem da si dobro prosao sa cenom, jer ipak je tvoj, nov i tvoja garancija.

Ja sam ovaj moj kupio od coveka koji je dobio od firme u kojoj radi. Nisam ga ja uzeo na svoje ime. A mogao sam na paket preko mts, ali necu bzvz oko toga da se zamaram.

Sent from my H8266 using Tapatalk
 
Ja sam ovaj moj kupio od coveka koji je dobio od firme u kojoj radi. Nisam ga ja uzeo na svoje ime. A mogao sam na paket preko mts, ali necu bzvz oko toga da se zamaram.
I to je sasvim Ok ako si kupio poslovni telefon od čoveka koga poznaješ. Uvek mu se možeš obratiti ako ti nešto zatreba. Da si kupio sa KP-a a poslovni fon od xy lika, garanciju nemaš.
 
I to je sasvim Ok ako si kupio poslovni telefon od čoveka koga poznaješ. Uvek mu se možeš obratiti ako ti nešto zatreba. Da si kupio sa KP-a a poslovni fon od xy lika, garanciju nemaš.
Da da, bas tako. Pogotovo oni preprodavci. Kao prodaje telefon sa dve godine garancije, a ni pojma nema ciji telefon uopste i prodaje. [emoji6]

Sent from my H8266 using Tapatalk
 
Da da, bas tako. Pogotovo oni preprodavci. Kao prodaje telefon sa dve godine garancije, a ni pojma nema ciji telefon uopste i prodaje.
Pa ako je privatni telefoni i ako ti taj preprodavac da garanciju i fiskalni račun, to je uobičajeno i ok, mada naravno nije kao kad bi uzeo direktno od vlasnika ugovora. Ali poslovni telefoni su problem, jer tebi čak ni vlasnik poslovnog telefona ne može dati fiskalni račun, jer ga nema. Tako da ako uzmeš poslovni telefon preko KP-a, nemaš ništa, osim reči tog čoveka (pretpostavimo vlasnika ugovora) da će ti se naći u nekom momentu ako ti bude zatrebalo, što možeš da zaboraviš istog momenta, kao što će i on tebe čim ti uzme lovu... a o daljim posledicama neću ni da govorim, to znaju članovi foruma koji su mnogo više upućeni u to, da ih ne imenujem sada.
 
Pitala si za LG Q6.
Možda najkompaktniji 5.5" model. Ekran i tač mu je izvanredan, senzor osvetljenja jedan od najboljih, bolji i od nekih mnogo skupljih modela, baterija osrednja (za moja merila), 2-3dana. WiFi hvata kao lud. GPS sasvim OK. Njihov UI i opcije se meni jako dopadaju, sistemski dealer takođe.
Performanse - nisu neke, ako ti je to bitno. Ume da se dobro zagreje i tokom klasične upotrebe (fb i tome slično). Razgovor i ostalo, nema greške.
Kamera...hmmm. Pomešani utisci. Makro mod je očajan. Mnogo lošiji u odnosu na neke prethodne modele (LG Spirit npr). Sa druge strane ume da napravi iznenađujuće dobru sliku naveče, ili čak sa digitalnim zumom. Za jednu vrstu snimaka koristim stock app, za drugu koristim CameraZOOM, nikako da nabodem zašta koja bolje radi posao, pa slikam sa obe paralelno.
Vizuelno - veoma lepo izgleda kada nije obučen. Ali je osetljiv, naročito zadnja strana. Zato baš tanki tonirani silikon i ostaje privlačan za oko. Jako je teško naći dobru foliju/staklo za ekran, mnogi se žale da se teško lepe.
 
E pa BokiPK, svojim opisom LG Q6 učinio si da sam se sad skroz primila na još jedan mobilni uređaj (kroz tvoj opis). ;) OK, činjenica je da sam ja o tom telefonu i razmišljala i da jako volim LG, kao što je činjenica i da razmišljam o "malom ubici". Ali ti stvarno imaš talenta da fenomenalno opišeš mobilni uređaj i to tako da čovek poželi da ga ima. Još ako mi budeš rekao i da je dual-sim - kraj! - odmah ga jurim preko KPa. :)
Nego, reci mi, kakvi su mu zvučnici ili taj jedan mono zvučnik? Kakav mu je audio segment generalno (mislim na sve, komplet od integrisane slušalice i najobičnijih telefonskih razgovora - da li se čuje kristalno jasno i glasno svaki sagovornik kao na novom LG G7; zatim preko zvučnika odnosno slušanja YouTube klipova koji ne moraju da budu ciljno muzika, nego i raznorazne diskusije sa YouTuba ili glasovi ili sa bilo kog drugog audio kanala - da li se razgovetno sa tog zvučnika čuje razgovor jedinke / stranaka na video klipu npr; Kakav je diktafon, to me jako zanima; Kakav je spikerfon; odnosno sve se to odnosi na mikrofon i snimač glasa to me baš baš zanima - da li je snimak glasa kvalitetan)? Sigurna sam da ćeš u detalje sve opisati. :)

(Izvinjavam se moderatorima na malo off topicu ali ovim razgovorom "ne kudimo" model iz teme, daleko bilo baš ga volimo, i ovde završavamo, jer je Boki vrlo koncizan i sve će mi reći u jednoj poruci :) a i mislim da tema sa ovim modelom i ne postoji na forumu)
 
Jedan veći sistemski apdejt za XZ2C je realizovan jutros. I dalje 8.0.0,security patch datumiran na 1. Avgust. Spremamo se lagano za Pitu...

@dushanna
Heh. Q6 i razgovor, nema greške, sve se odlično i jasno čuje. Povremeno koristim slušalice kada mi trebaju obe ruke slobodne, naravno i tu je sve ok, još bolje u stereo tehnici.
Tu i tamo pogledam neki klip, poslušam neku pesmu, kvalitet zvuka je korektan. Međutim, nisam imao potrebe da koristim diktafon i snimanje razgovora. Kako nemam ni prilike za to tu ti ne mogu pomoći. Jedino da eksperimentišem u privatnoj režiji narednih dana, ako uspem da nađem vremena.
 
Four Sony Xperia XZ3 color options leak before announcement

gsmarena_002.jpg


To je to, 99%. Blago poboljsana verzija XZ2, verovatno sa metalnim ''ledjima''. Nema notch displej ali zato ima nekakav kontra-notch :d na tom zadnjem (alu?) panelu :)

Naravno, kostace 800$ pa ce onda za nekoliko meseci morati da ga (ras)prodaju po amazonima za 450-500$, klasika za tupavi sony.
Videcemo ostale specifikacije za 2-3 dana ali je sramota sto nema dual kameru kao XZ2P, posebno jer ce kostati kao da je ima.
 
Poslednja izmena:
Presipanje iz supljeg u prazno ce biti ovaj model u odnous na XZ2 ako ne ubace neku bar neku novu funkciju.

Sent from my Nokia 7 plus using Tapatalk
 
Ne znam gde sam procitao a realno bolje je da su ''ledja'' od alu (kao kod XZ1) nego od stakla. Mada s obzirom da se radi o glupom ambient flow dizajnu moguce da je je kuciste od istih materijala kao XZ2.
 
Ne znam gde sam procitao a realno bolje je da su ''ledja'' od alu (kao kod XZ1) nego od stakla. Mada s obzirom da se radi o glupom ambient flow dizajnu moguce da je je kuciste od istih materijala kao XZ2.
Mislim da ce za sad verovatno zadrzati staklo pozadi, sto ne znaci da se u buducem periodu to nece promeniti.

Sent from my H8266 using Tapatalk
 
Mogu da potpisem da nema nijedno :d
 
Naravno da nece imati nista od toga, ovo je XZ2+, nista vise.
OLED kad dodje na red bice to 4K za sledeci XZ Premium a OIS je pitanje da li ce ikada i ugraditi, posebno kada imaju dual kameru koja funkcionise na takav nacin da vecim delom neutralise potrebu za optickom stabilizacijom.
Mnogo su vece sanse da neki sledeci flagship dobije OIS za prednju kameru nego za primarnu.

Za sada je bolje da ima odlican IPS (kao XZ2) nego da ugrade neki kilav (LG) OLED sa nizom mana.
 
Pa valjda mogu od samsunga da uzmu oled.

Sent from my G8141 using Tapatalk

Bila je vest pocetkom godine ili krajem prosle, navodno su napravili dil sa nekim JP proizvodjacem displeja (Sharp ili JDI) za 4K panele usavrsene OLED tehnologije, takav displej verovatno stize na sledeci Premium ili IFA 2019. model (nagadjam ali ne ocekujem ranije). Nema nista od kupovine Samsung samoleda, samo Japan.
 
Xz3 garant...telefon bez poente!

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
 
Pa valjda mogu od samsunga da uzmu oled.
Pa k'o da je samsungov oled nesto, burn-ova i ostalih problema ko u prici, ajde note godinama osvaja nagradu za displej (zbog samog prikaza) ali nije imun na to. Jednom da ostavim nesto na ekranu upaljeno, ne bi mi ginuo burn. Ovako sa IPS je covjek stvarno bezbrizan. 18:9 sam mrzio od prvog dana, a s vremenom mrzim jos vise, tako i dalje 16:9 (XZ2 PREMIUM gledam kao najadekvatniju kupovinu za sebe). Ovaj XZ3 sa slike mi nije nesto zanimljiv, mada Sony je uvijek uzivo puno bolji nego na slikama.
A ako ne bude neke znacajnog unapredjenja i promjene ili revolucionarne stvari, stvarno je onda telefon bez poente.
 
Pa k'o da je samsungov oled nesto, burn-ova i ostalih problema ko u prici, ajde note godinama osvaja nagradu za displej (zbog samog prikaza) ali nije imun na to. Jednom da ostavim nesto na ekranu upaljeno, ne bi mi ginuo burn. Ovako sa IPS je covjek stvarno bezbrizan. 18:9 sam mrzio od prvog dana, a s vremenom mrzim jos vise, tako i dalje 16:9 (XZ2 PREMIUM gledam kao najadekvatniju kupovinu za sebe). Ovaj XZ3 sa slike mi nije nesto zanimljiv, mada Sony je uvijek uzivo puno bolji nego na slikama.
A ako ne bude neke znacajnog unapredjenja i promjene ili revolucionarne stvari, stvarno je onda telefon bez poente.
Pa ako XZ3 bude u verziji sa nekim dobrim oled panelom i novim senzorom kamere od 48mpx, sasvim dovoljno za razmatranje. [emoji3][emoji6][emoji6]

Sent from my H8266 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Pa IMX400 je najverovatnije bolji od tog novog senzora koji je ocigledno namenjen za razne kineske androide koji ce stici na jesen.

Xz3 garant...telefon bez poente!

XZ2+ ce biti oznaka najverovatnije ali taj tvit se ne odnosi na model telefona vec najverovatnije na neku novu funkciju, hardver, sta vec.
A koliko god bio skup i bez poente za nas u srb (kupovina iz oglasa) itekako ima poente jer ce dodatno oboriti cenu odlicnog XZ2 :) Nesto slicno kao kada je Z3 oborio cenu Z2 po oglasima za oko 100e u proseku, odmah posle toga dvojka je postala najbolja kupovina uz Note 4.
 
Poslednja izmena:
Onaj Ricciolo je pre 5-6 dana napisao da ce 28. odredjeni tech novinari imati pristup novom modelu (XZ3) tako da se vec sinoc pisalo o OLED displeju, takodje na sony xperia TW profilu su juce postavljani teaseri koji najvise asociraju na OLED.

Nije to u startu dobra vest, taj oled displej mora da se pokaze dobro u praksi da bi mogao da se vodi kao apgrejd u odnosu na odlicne IPS koje sony koristi poslednjih godina.

Ovo je navodno kompanija cije ce displeje sony koristiti: https://www.j-oled.com/news-eng/start-of-the-business-of-joled-inc/
Nadam se da ce biti bolji od ne bas sjajnih LG (p)oled displeja, ako budu u rangu Samsung super amoleda (ili bar blizu) e to ce vec biti do 00 s tim sto ostaju potencijalni problemi smearinga i posebno burn in-a.

Izgleda da je ovo uvertira za 4K OLED i sledeci Premium model.

Nego, koja li je svrha ovog notch-a na dnu ledja telefona? :d Da li se sprdaju sa notch displej trendovima ili ima neku ''funkciju'' :d

PS
@Ricciolo1
5h ago

Still not found one site (ONE) who say something correct...
Compact Fans i'm sorry to destroy your dreams...
Only APOLLO for 2018
Ἀπόλλων
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno