Šta je novo?

Sony Xperia XZ2/XZ2 compact

Adaptivno osvetljenje i baterija bili su prisutne i na 8-ci.
Za sada me nervira što kad uključim DND i četujem, bipovanje je i dalje prisutno. Ranije je ćutao i u toj situaciji.
Novi POWER meni, da, kao i novi meni kada se pritisnu SOUND tasteri.
Izgubila mi se slika pored korisničkog profila u quick setingsima.
Navigacioni tasteri i na SkrinSejver ekranu. Hm. I taj deo mi se ne dopada. Lepše je izgledao ranije.
Notifikaciona dioda menja intenziet u zavisnosti od radnje na telefonu (bar dok je na punjaču)
Fontove sam pomenuo, ikone i animacije i ostala šminka su naravno deo novog OS-a, pa ih i ne smatram vrednim pomena, podrazumevaju se.
Adaptivno osvetlenje i baterija nisu bili na osmici. Na osmici je kao i ranije imalo automatsko osvetlenje, a ne adaptivno. A adaptivna baterija takodje nije imala ranije.
A evo i ovde lepo pise.

56876b2172d104fec5eedb9e7999d93d.jpg


Sent from my H8266 using Tapatalk
 
Sto se tice baterije za sada je ovakva situacija. Osvetlenje mi je bilo adaptivno odnosno kretalo se izmedju 30%-100%. Stim sto sam vecinu vremena proveo napolju. Plus sa plej prodavnice sam skinuo oko 2gb( mada to nije nesto puno ni uticalo na bateriju) ali cisto i to da pomenem.
9535fda8153f5cd8e5ca534e46429e7a.jpg
c93693ffcccca2f5928fce52f2a1df3b.jpg
6e7b89a086cb52045184f585e7fe240d.jpg


Sent from my H8266 using Tapatalk
 
Djuro jel to sto te nema znaci da si skroz zadovoljan updateom?
 
Hm. Da se javim. Manje više sve OK, osim pomenutih par sitnica koje me i dalje veoma iritiraju.
Adaptivno osvetljenje...čim bude slabije (uđem od spolja u zatamnjenu prostoriju) otera ga na nulu. Glupost. Svaki put moram da podignem na tih nekih 15-20%, noću na 10ak. Bolje je radio klasičan automatic. Oni jesu tako predvideli taj način funkcionisanja, ali treba da se definiše minimum.
Režimi zvuka/DnD moda. On mutira sve, ali ostavi Alarm i notifikacije u isti koš, pa dok nešto radim na mobu pišti mi viber npr. I taj slajder ne mogu da kontrolišem, zasivi ga.

Apropo potrošnje baterije - OK je zasada, ne vidim neku razliku u odnosu na ranije. Ovi što se hvale silnim časovima SOT-a, pitao bih - šta vi radite osim što buljite u ekran? :) Ne videh da neko koristi telefon.
Ja za par dana imam 3-5h razgovora (manje više), gomilu SMS-ova i vibera, itd...i u skladu sa tim, moja upetreba ide dva-tri dana, ne gasim mob noću.
Ovih dana više sam ga čačkao, pa je odnos malo promenjen.
nije cela lista

Neki drugi parameri na koje se mnogi žale, nisu vezani za Sony nego isključivo za ediciju Androida, tako da ih ne bi komentarisao.
 
Poslednja izmena:
Djuro jel to sto te nema znaci da si skroz zadovoljan updateom? ������
Ovih dana sam imao malo vise obaveza pa sam slabo bio na netu.
Jesam, zadovoljan sam. E da sve zaboravim ovo da pomenem, jos i na android 8 primetio sam da u nekim mestima gde je malo losiji signal desi se nekad da kad nekoga pozovem ne cuje se nista ni da zvoni, ni da je nedostupan, bukvalno kao da nisam ni pozvao, a skoro pun signal za mrezu. To nisam nikad ranije primetio na nekom prethodnom telefonu, a to isto sam primetio jednom i na android 9. Posto telefon nosim u ringke onix case-u u kojem je sav zablindiran jednom kad se to desilo kad sam izvadio telefon iz case-a onda je mogao odma da normalno da uspostavi vezu. Ili ako ga restartujem pa onda ponovo kad se povese na mtezu tad je najjaci signal. Tako da msm da je to zbog case-a gde je losiji signal.
E da, sad na Android 9 nisam bas siguran da li je to bilo i na Android 8, ali msm da u postavkama za ambijentalni ekran nisu imala sva ova podesavanja. Moguce je postaviti neki stikercic i fotografije iz galerije, i slide show. Ovo sam video samo na XZ3.
Evo par skrinsotova.
d00d6777c74a1ca62952dc8233722358.jpg
dc41310b417ca1f0fe36b88f1e826702.jpg
c784d506fbc5c7703e5257cd088fba2b.jpg
52bbd3d2b54eac3671d9c3433a714358.jpg


Sent from my H8266 using Tapatalk
 
Da, to sam primetio i ja, ali nisam siguran da li je do verzije Androida ili je u pitanju UI.
 
Ova opcija za prikazivanje notifikacija kad se uzme telefon je super...

Sent via Huawei P10
 
Da se upisem i ja, sinoc sam instalirao update i odmah posle toga uradio factory reset. Sve radi brzo, a sto se tice signala mreze sad je pun tamo gde je ranije bio oko pola, mada ni tada to nije pravilo nikakav problem. Jedino sto mi se onaj quick menu mozda vise svidjao na 8-ici. Sve od aplikacija radi kako treba ukljucujuci neku praistorijsku verziju ES explorera dok je bio bloat free. Za bateriju vidim ovih dana kakva je u odnosu na 8. Sve u svemu deluje bas dobro.
 
Za kameru nisam primetio neku razliku osim sto je redizajnirana sama aplikacija stim sto nisam prebacivao nista na komp da bas pogledam da li ima neke razlike, baterija je koliko vidim ista, negde oko 7h sot. Uvece ga napunim retko kad do 100% uglavnom bude oko 90% i gura ceo sledeci dan, uvece bude ~30%. Od igara samo clash of clans imam, ukljucena lokacija, jedan google nalog, instagram povremeno kad se setim nesto poziva i viber. Sve u svemu ja zadovoljan.
 
Ok je baterija, rekao bih na istom nivou. Ne mogu baš precizno da utvrdim pošto ovih sedmica imam bar po 5 sati razgovora za dva dana.
Kamera, ništa bolja :)

Nego, da li ste primetili kada duže zadržite prst na ikone na početno ekranu (phone, messages, etc...) koji se meni pojavljuje? Ja prvi put vidim ove opcije ali mi se dopadaju.
 
Do sada je sony poboljsavao kameru ''za nijasu'' sa svakim vecim apdejtom (sto realno ponekad nije lako primetiti), racunam od Z1. Opet bolje i to nego da je degradiraju.
Ali ''zakljucavanje'' kamere od samog starta je bas kulovski potez Japanaca, mislim da bi kamere sa IMX400 uz gcam/hdr+ bile najbolje na trzistu.

Ovo sam nasao na esatu:
The photos are definitely better in Android Pie, all aspects.
From dynamic range to details with higher ISO, especially the white balance, which is much faster to adjust and a bit warmer, but not yellowish.
Faster write speeds with SD cards, faster response swaping apps, faster loadings on games, faster everything
Sony nailed it. Congrats.
Moguce da su malo popravili DR i WB kamere.

Ovako se XZ2 drzi protiv Mate 20 pro i Pixel 3 kamera (skaliranje postaviti na 12MP)
Studio low light: https://www.gsmarena.com/piccmp.php3?idType=5&idPhone1=9343&idPhone2=9081&idPhone3=9256 (nije bas fer poredjenje zbog razlicitih ISO vrednosti ali drugacije ne postoji u ovom obliku)
Studio good light: https://www.gsmarena.com/piccmp.php3?idType=4&idPhone1=9343&idPhone2=9081&idPhone3=9256

4K snimanje
Studio good light: https://www.gsmarena.com/vidcmp.php3?idType=4&idPhone1=9343&idPhone2=9081&idPhone3=9256
Studio low light: https://www.gsmarena.com/vidcmp.php3?idType=5&idPhone1=9343&idPhone2=9081&idPhone3=9256

Jasno se vidi potencijal IMX400 senzora (i pored veoma agresivnog post-processinga XZ2 kamera se drzi odlicno a na nekim poljima je i bolja), zato sam ubedjen da bi bila i ubedljivo najbolja da ima hdr+ i mislim da je to glavni razlog zasto su Japosi zakljucali sve vezano za softver kamere, da ne pricam o tome sto nece da naprave sopstvenu verziju hdr+ a mogu svakako. Verovatno ce ukapirati gde grese kada im se ukaze katanac :d
 
Poslednja izmena:
Za sad najbolje od neke zastite sto sam kod nas nasao je neki tanki comicell silikon tanki i nillkin frosted koji je dosao sa folijom za ekran u kompletu. Mozda za zastitno staklo ono sa uv lepkom ali to mi je za sad nekako puno novca
 
Stize najzad i za nas region.
f4ed9f29036594edef0f9dd50e44af56.jpg


Sent from my H8266 using Tapatalk
 
Odrađen noćas, negde oko 3...
 
Gledam al nikako da nadjem gde se sad na piti vidi kakav je bio kvalitet mreze kada se gleda potrosnja baterije?
 
Odličan je. Meni je na poslu očaj prijem (vipova antena na 100m a ja sam na telenoru i nije ni blizu repetitor), imam bar sat ipo razgovora dnevno.
 
Screenshot_20181204-220758.png

Na ovo sam mislio da ne mogu da nadjem na soniju. Ili toga ovde ni nema?
 
Uh, nisam video. Malo su osiromašili tu sekciju.
 
Ne zalim se na bateriju ni najmanje, samo mi zapalo za oko da sad nedostaje taj deo pa rekoh ko pita ne skita
 
Jel neko probao da li otg radi posle update-a na Pie? Malopre probam ne radi. Usb kao fat32, kingston koji na drugoj strani ima c konektor. Do update-a radio normalno.
 
Sad bila reklama na televizoru... XZ2 + Sony NC sluske u MTS-u, a na njihovom sajtu telefona nema nigde.
 
Danas stigao XZ2 liquid silver. Da li je Vama bio zaštićen sticker ima, jer mi Gigatron tvrdi da Comtrade više ne stavlja stickere?

Dobio sam slušalice 1000xm2 ali fora nema ih na računu + NEMA garancije za njih? Da li je to uopšte zakonski moguće?

Dobio sam gratis terracel silikonku providnu i isto Terracel prednje staklo, ali fora je da je uze 1 do 2mm od ekrana i ono meni bas ruzno. Zena je uzela Nillkin frosted shield Koji ima neku foliju za ekran, ali je fora da je ona još uza.



Sent from my F8331 using Tapatalk
 
To staklo je jedino koje lici na nesto od ovih jeftinijih. Silikon koji daju je onako, bolji mi je od tih jeftinih neki comicell, volume, power i camera dugmici imaju onaj klik sa njim jer je tanji. Staklo koje je mozda bude ok je neko od onih sto dolaze sa lepkom i uv lampom. Stikere na kutiji nisam imao, a uzeo sam telefo pre par meseci.
 
Poslednja izmena:
@hp35 A koje staklo preporucujes od skupljih?

Btw bas sam iznenadjen autonomijom, ovo je vec bas lepo... XZ je bio raspad u tom domenu, mada mi je malo prevelik telefon, jeste da super lezi u ruci.

I mislio sam da ce izmedju njega i XZ1 biti akademske razlike u brzini, ali cini mi se da se bas primecuje razlika.

Jedino na dizajn ne mogu da se naviknem, boja je bas lepa pa se svima dopada, mada cerkica je prokokentarisala da je podseca na Huawei.... I to je najveca tuga za Sony.

Otisak prsta lepo radi, nije bas dealbreaker kakvim ga svi revieweri predstavljaju. Vec jutros prst ide sam

Sent from my H8266 using Tapatalk
 
Dokaz koliko znaci odlican cipset, XZ koristi SD820 koji jeste bolji od SD808/810 polu-raspada ali je dosta losiji na mnogim poljima od SD835 i SD845.
Kada se pogleda specifikacija XZ2 i da je baterija 3180 mAh deluje da autonomija ne moze da bude iznad proseka (i ocekivanja) ali u praksi je izgleda dosta bolja situacija, npr. Damir F. navodi da sa njegovim nacinom koriscenja XZ2 ima bolju autonomiju od P20 Pro koji ima 4000 mAh i malo veci ekran ali i Kirin koji ocigledno nije na nivou SD845.

Dobra autonomija XZ2 je zasluga pre svega soc-a (verovatno i stedljivog IPS panela i optimizacije sony UI) ali je cinjenica da je sony u toliko debelo kuciste morao da ugradi vecu bateriju, bar 3600 mAh.

Dizajn je potpuni promasaj, posebno za sony fanove, otpustili su XZ2 dizajnere pre nekoliko meseci :d
Zadnja strana cak i lici na stare sony-e (Xperiu S, P i ostale iz 2012.) ali je prednji panel kao kod generickog kineskog androida od 150$, totalna bezlicnost. Ali bez obzira na to ovaj fon ostaje best-buy sony i jedan od najboljih androida (do 400e, oglasi) uz Mi8.

Neka te dobro sluzi i javi kako radi, ima li problema itd.
 
Baterija na 22%, a SOT do sada 6 sati i 8 min, da nista drugo ne valja zbog ovog vredi :)

Sent from my H8266 using Tapatalk
 
Sta mislite,jel dobar deal da dam 7 Plus i P10 za nov nekoriscen beli XZ2,bez garancije?

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk
 
Realno ne deluje bas kao dobar deal, da das dva solidna telefona za XZ2 koji je bolji ali bez garancije.
Isplativa bi bila kupovina koju je Hasan obavio, legalan XZ2 sa garancijom za 70k din + odlicne (i skupe) slusalice. Mada tu se GT obrukao jer nisu dali garanciju na sluske zato sto su poklon?! Koja rupa od drzave.
U svakom slucaju ili GT ponuda ili da se ceka pad cena na oko 350e za nov fon sa garancijom.
 
Poslednja izmena:
Tako sami mislio.Ipak nema garanciju.Hvala.
 
Nazad
Vrh Dno