Šta je novo?

Sony televizori

Sony 2023 TV line-up
A95L will succeed last year's A95K as Sony's second-generation QD-OLED TV. Coming it 55, 65 and 77 inches, it will feature the 2023 QD-OLED panel with higher brightness and improved energy efficiency. It will be Sony's only 2023 model with MediaTek's Pentonic 1000 SoC and therefore also the only model with support for Dolby Vision at 4K 120Hz.
Sony has still not equipped its TVs with a Gigabit Ethernet port so to get the maximum 80 Mbps bitrate (requires 115 Mbps internet throughput) you must use WiFi or a USB Ethernet adapter.
A95L is Sony's first TV model with WiFi 6 and Bluetooth 5.2. The other models have built-in WiFi 5 (ac standard) and Bluetooth 4.2.
Sony will again use the same model names across Europe, North America and other regions. 'L' refers to the 2023 generation. A reminder: AL/XL = 2023, AK/ZK/XK = 2022, AJ/ZJ/XJ = 2021, AH/XH/ZH = 2020, AG/XG/ZG = 2019, AF/XF = 2018, A/XE = 2017, XD = 2016, XC = 2015, XB = 2014, XA = 2013.
 
Poslednja izmena:
I dalje ne mogu gbit lan da stave…
 
pa ide se na wifi6, brzina preko 1gbps, sto bi razvlacio kablove... Bar ja to ne vidim kao minus... mozda nekom drugom treba kabl, ali trenutno ne vidim razlog...
 
Pa samo najskuplji model ima WiFi 6, ostali WiFi 5.
 
pa ide se na wifi6, brzina preko 1gbps, sto bi razvlacio kablove... Bar ja to ne vidim kao minus... mozda nekom drugom treba kabl, ali trenutno ne vidim razlog...
Žična veza je uvek pouzdanija od wifi...
Kupio sam TV za skoro 2000 evra i ima 100 Mbit lan. Ako već stavljaju lan port, ne vidim zašto to ne bi mogao da bude 1Gbit lan, baš kao što imaju mnooogo jeftiniji uređaji (Xbox, Apple tv) koje koristim.
Pritom reklamiraju svoj streaming servis kao onaj sa najvećim protokom...
Čak sam probao i neki USB 3 to lan adapter, ali se nije pokazao kao dobar i pouzdan pa sam odustao od njega...
 
to stoji, ali ne znam kakve probleme imas (ili mozes da imas) sa wifi na tv-u zato sto nije puzdan kao zica?
 
Slažem se da uglavnom sve to dobro radi, ali opet...
Ja sam se skoro uselio u novi stan gde je MTS razvodio kablove prilikom izgradnje, u dnevnoj sobi imam bukvalno RJ45 port kao utičnicu, dok je prilikom izgradnje planirano da wireless ruter ne stoji u dnevnoj, već u kutiji iznad ulaznih vrata, na drugom kraju stana što je vrlo nepraktično...

Elem, da se vratim na temu gbit lana, ako je ušteda razlog zašto se opredeljuju za sporiji lan i na najskupljim modelima, mogli su napraviti neke druge kompromise.... Npr ne treba nam drugi (klasični) daljinac koji daju, jedan je sasvim dovoljan...
 
Još tu nije izlistan A95L najjači model, a jedino on ima MediaTek Pentonic 1000 SoC, WiFi 6 i Bluetooth 5.2 :)
 
Below you will find the recommended prices and pre-order dates - which ultimately are all today. Remember: TVs usually fall in price rapidly after the market launch and are almost permanently included in some promotions. So think very carefully before pre-ordering.

A95L.png



Poređenja radi:

LG OLED C3 55" = 2400€
LG OLED C3 65" = 3200€
LG OLED C3 77" = 5300€

LG OLED G3 55" = 2800€
LG OLED G3 65" = 4000€
LG OLED G3 77" = 6300€
 
Poslednja izmena:
Pa gde su cene bogte, C2 kost duplo manje..
 
Sony prso s mozgom sa ovim cenama🤦‍♂️
 
Cene pri izlasku novih modela svih proizvođača su uvek visoke. Ide to dole sigurno.
Samo je pitanje da li će pasti na nivo modela iz 2022 ili će ipak biti nešto više zbog inflacije.
Ja hoću da uzmem Sony 65X90K ili 93K, model iz 2022. Kod nas je cena 199.000-254.000 dinara, u Evropi 990-1200 eur a u USA 990 usd. Na KP sam našao za 1050 eur u Subotici ali čovek ne šalje brzom poštom nego samo lično preuzimanje, a ja sam iz Niša pa mi ta varijanta otpada.
Znam da nije realno porediti cene kod nas i napolju ali ovi naši uvoznici i prodavci stvarno nemaju meru.
TV je OK ali cena kod nas mu je nerealno visoka.
 
Увек имају јаке цене. Ево нпр 65а90ј и после 2 године никако да падне испод 2000chf.
 
Cene pri izlasku novih modela svih proizvođača su uvek visoke. Ide to dole sigurno.
Samo je pitanje da li će pasti na nivo modela iz 2022 ili će ipak biti nešto više zbog inflacije.
Ja hoću da uzmem Sony 65X90K ili 93K, model iz 2022. Kod nas je cena 199.000-254.000 dinara, u Evropi 990-1200 eur a u USA 990 usd. Na KP sam našao za 1050 eur u Subotici ali čovek ne šalje brzom poštom nego samo lično preuzimanje, a ja sam iz Niša pa mi ta varijanta otpada.
Znam da nije realno porediti cene kod nas i napolju ali ovi naši uvoznici i prodavci stvarno nemaju meru.
TV je OK ali cena kod nas mu je nerealno visoka.
Tako sam i ja uzimao ali ne od njega nego od lika iz BG koji mi je za 100 eur vise nego sto je bio u Subotici doneo u stan. Nije mi se cimalo tamo i nazad taman bi na gorivo i hranu priblizno potrosio. Potrazi na KP prodavce iz Niša pouzdane ( dobre ocene) pa ih pozovi i pitaj koja je cena i reci im koliko se krece cena u Subotici od tog lika i verovatno ce ti ponuditi nesto povoljno. Ako ne nadjes dacu ti kontakt lika iz BG od njega sam uzeo 2 TV jedan pre 7 god i prosle god jedan, covek mi okacio TV za dž ( platio nosač koliko i košta) mada vecina ih nudi tu opciju.
 
E društvo,imam problem sa sortiranjem kanala na Sony tv. Opcija Region nema u opcijama,kada pretrazim kanale oni svi razbacani. Tv imam 2god,nesto sam se igrao sa kanalima i svi su mi se poremetili.
Ne mogu sada podesiti po redosledu operatera,koji je inače bio. Imali ko kakav savjet?
 
Jao dok sam imao sbb neka gore severna zemlja se odabere pa se slozi, Srbija ne moze bude uzas raspored
 
Da znam,to je region u postavka kao na ovom videu

Al ja to nemam u opcijama ne znam zasto
 
Kod mene isto nema, morao sam ceo setup iz pocetka. Znaci tv na factory reset i sve ispocetka pa tada izaberes Austriju valjda ili neku skandinavsku zemlju.
 
A to mi se ne isplati raditi jer imam Kodi,Eon,jos neke app koji koristim. A vraćanje sve mi se ovo brise. Nista,ručno ću podesiti ti 50 kanala sto gledam,sto ću. Hvala svakako
 
Iskreno ni ja ne bih to sada radio, ja sam u toj situaciji bio drugi dan koriscenja TVa.
 
Da li neko gleda TV kanale uz pomoc CI modula? Imam XH9096 i poceo me zezati pre 6-7 dana, daje pikselizovano (makro pikselizovanu) sliku. Proverili smo sve splitere, kablove.. i na kraju kad smo izvukli modul sve radi ok (na otkljucanim kanalima), cim se vrati modul, pocne da zeza. Naravno probali i sa jos 2 kartice. Privremeno resenje je tv box, al to mrzim..

Nasao sam po netu da se ranije desavalo zbog firmwera, al nije nista izlazilo od kraja novembra (6.1874). Ostalo sve radi odlicno (Netflix, Plex, HBO, PS5..).
 
Imao sam problem sa pikselizacijom u jednom trenutku, jer deo modula nije lepo legao u slot. Nisam odmah shvatio da je problem počeo da se javlja nakon prebavivanja modula u drugi TV i vraćanja. Kada sam ga dobro gurnuo, problem je nestao. Na prvi kontakt je izgledalo kao da super leži. Bukvalno jedan pin u uglu nije dobro hvatao. I čudno mi je da je čas radilo OK, čas pikselizacija ili kratak prekid, pa opet proradi.

Trebalo je 15 dana da to shvatim. I prijavljivao kvarove, slao video snimke u SBB... a sve bila moja greška...
 
Dok sam koristio CI modul imao sam taj problem, dolazili iz SBBa menjali kartice kabal novi probali ali i dalje bio problem, kad eto mesec dana kasnije izadje novi firmware gde je pisalo da je ispravljen bas taj problem, i od tada nisam imao probleme, ali zadnjih dva meseca ne koristim vise modul pa ne mogu vise da kazem. Pre meseci i po je bio i povremen restart TVa bez razloga, i za to su kasnije izbacili firmwware i sad nema tih problema.
 
Ja nisam dirao modul 2.5 godine, kako sam ga i ubacio. Videcu da probam da instaliram ovaj sad novi firmware 6.2041 pa da vidim hoce biti bolje, ili moram na tv box da predjem.
 
Nazad
Vrh Dno