Šta je novo?

Sony televizori

Da, taj Sony ima 2 & 3 hdmi port samo za full 2.0 i DV ukoliko se ne varam.
 
hmm , bedak
da li postoji neki adapter da se bocne pa da "prosiri" taj jedan na barem jos jedan.- full 2.0 i DV
i da ima da se kupi kod nas
 
Da bedak tako kod mene na A80J imam samo 2x 2.1 dok LG ima sva 4. Nemam pojma da li je fizički moguće il neki splitter na jedan od ova dva.

Edit: Ne splitter ali switch u tom slučaju sad sam malo proguglao ali nisam siguran da li će gurati 4k HDR.
 
Poslednja izmena:
i ja gledao , ima switcheva ali da li ce da gura je znak pitanja
 
Kako mogu da gledam slike i video sa PC-a koji je u lokalnoj mreži?
 
Jesi uradio share tih foldera gde se nalaze fotke i video? Ako jesi vrlo lako u bilo kojoj aplikaciji koja podržava puštanje sadržaja u lokalu(nova video player, plex, kodi...). Za fotke ne znam da li ima neka gallery apk za android tv.
 
E za video mi radi, ali kako slike?
 
Nije me to zanimalo, ali zar ne bi trebalo da je isto kad se šeruje folder sa kompa?
 
Iz nova plejera ne vidi slike, samo video iz tog shared foldera.
 
Onda neki file manager npr. MiXplorer koji je besplatan ako se skine na XDA


ili Solid

 
Probaću, pa javljam šta sam uradio.
 
Ima neka aplikacija Photo gallery and screenshots na g store. Network share je u beta fazi pa možeš da probaš.
 
Onda neki file manager npr. MiXplorer koji je besplatan ako se skine na XDA


ili Solid

Radi mi sa MiXplorerom, hvala!
 
Najjednostavniji i najfunkcionalniji video player koji kastuje je SodaPlayer za mene. Pustiš video i u donjem desnom uglu imaš dugme Cast kao i Subtitle. Sve funcioniše. Ako su malo veći ripovi (nekoliko GB) hoće da se disconect ali retko.


SodaPlayer je nebezbedan program, pre nekoliko godina se dosta pisalo o tome.
 
Da li moze da se namesti da Sony daljinac upravlja setbox-om od mts-a?

U pitanju je Sony A80J
 
Meni radi sa Apple tv, nvidia shield, cak i playstation, jel to sigurno da obicnim setboxom ne moze da se upravlja?
 
Ljudi da li neko zna kako da nakacim sony tv na Unifi mrezu. Nece da mi da da ukucam username i pass, samo imam opciju za pasword.
 
Nikako koliko ja znam, ne slažu se AndroidTV OS i unifi.

EDIT:
@shamanNS
Zato što UniFi koristi WPA Enterprise / EAP zaštitu / autorizaciju WiFi signala a 99% AndroidTV (dakle AndroidTV OS, ne Android OS) uređaja nema podršku za konektovanje na EAP. Xiomi igračke su jedan od retkih izuzetaka tog pravila, imaju built-in podršku za EAP. I ne samo AndroidTV OS već i većina drugih SmartTV OS ne podržava EAP / WPA Enterprise / RADIUS.
 
Meni radi sa Apple tv, nvidia shield, cak i playstation, jel to sigurno da obicnim setboxom ne moze da se upravlja?
pa poklapaju se neke frekvencije dugmica, ali generalno ne radi sve... ja recimo ne mogu da menjam kanale i zvuk... mozda bih mogao preko onog kruga ali to mi nije uopste user friendly
 
Pocelo da se desava na sony tv par puta na dan resetovanje, tipa gledam netflix ili move and go i samo se zamrzne slika na par sekundi i sledeca slika SONY logo i krece resetovanje
Da li je neko imao slicna iskustva?
 
Update je bio, a pre toga mi se desavalo par puta to sto si opisao. Pobrisao aplikacije koje ne koristim.
 
Meni radi sa Apple tv, nvidia shield, cak i playstation, jel to sigurno da obicnim setboxom ne moze da se upravlja?
Sva tri navedena uredjaja podrzavaju HDMI CEC za prosledjivanje komandi od strane TV-a nazad prema uredjaju. MTS box nijedan nema CEC. SBB-ov EON u OTT varijanti ima CEC.

pa poklapaju se neke frekvencije dugmica, ali generalno ne radi sve... ja recimo ne mogu da menjam kanale i zvuk... mozda bih mogao preko onog kruga ali to mi nije uopste user friendly
Pobrkao si loncice, nema tu nikakvih frekvencija da se poklope. Moze kod da se poklopi teoretski, ali u praksi gotovo nemoguce. Sony daljinci ne mogu da se programiraju sa drugim kodovima, ali ako STB podrzava CEC kontrolu, onda ce televizor da odluci da ne odreaguje na IR komandu koju je primio i da tu komandu prosledi STB-u.
Eventualno bi mogao daljinski od box-a da se programira da na neke dugmice salje Sony IR kodove.
 
Zdravo svima, imam jedno pitanje, nisam soguran da je ovo prava tema za to ali je najbliža koju sam našao.
Imam Sony KDL-43W755C model iz 2015.
Problem koji imam je TV-u ne radi IR prijemnik - ne reaguje na ispravan daljinski (proveren na drugom tv-u) a sam TV se pali i reaguje na fizicke komande na poledjini.
Pitanje je da li je neko od vas imao iskustva sa ovim, da li moze da se menja/popravlja kao i da li moze da se iskoristi neko 3rd party resenje u vidu externog IR receivera?
 
Zdravo svima, imam jedno pitanje, nisam soguran da je ovo prava tema za to ali je najbliža koju sam našao.
Imam Sony KDL-43W755C model iz 2015.
Problem koji imam je TV-u ne radi IR prijemnik - ne reaguje na ispravan daljinski (proveren na drugom tv-u) a sam TV se pali i reaguje na fizicke komande na poledjini.
Pitanje je da li je neko od vas imao iskustva sa ovim, da li moze da se menja/popravlja kao i da li moze da se iskoristi neko 3rd party resenje u vidu externog IR receivera?
Ај да одговорим сам себи са исходом, можда неком помогне.
Након контактирања пар сервиса проблем решен у Input-y врло профи екипа, брзо и најповољније од понуђених опција. Замењен IR пријемник за 20мин.
 
Пре неки дан било неко ажурирање за XH90, зна ли ко о чему је реч? Није да сам имао неке примедбе раније...
 
Na A83J je prosto prestao da se očitava sadržaj priključenog USB HDDa. Klasičan 3,5 inča desktop HDD u fioci, NTFS. TV prikaže serijski broj i proizvodjača uredjaja, ali kaže da nema stavki za prikaz, kao da je sve obrisano. Ovo je iz teveovog medija plejera iz firmvera (Androida), a preko kog se mesecima pušta sadržaj sa tog istog diska.

Priključim disk na računar - sve je u redu, sve je tu, otvaram, kopiram štagod. Očitam SMART, testiram ga u HD Tune - ma, sve prolazi.

Šta može da bude?
 
Možda skoriji update tv-a? Instaliraj Nova video player ili mx pa probaj.
 
Nazad
Vrh Dno