Šta je novo?

SONY: PlayStation 4

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
DS4 je odlican gamepad. Ali ne vredi ni za jedan gamepad davati 10k din kod lokalnih lopova.
 
Pre DS4 vredi 50-60€ nego prethodni. Ne kažem zbog baterije ili kvaliteta izrade već zbog savršenog oblika i osećaja u rukama. Sixaxis je super ali one "pečurke" ... ufff
 
Pečurke su mu jedina mana (bar po meni), mada su moje i dalje ko nove hehe :)
 
Jel moguce da u citavom Beču nema nigde ps4?
Ako neko zna neku radnju nek ostavi link da proverim.
 
MediaMarkt.at stvarno nema... Sacekaj koji dan, neke zemlje dobijaju (dobile su) oko 20.01., neke oko 31.01. tako da pretpostavljam bice za par dana. Jedino ako se tamo sve rasprodalo od 20.01. do sada, i to je moguce. Ali i onda bi trebalo da dobiju dopunu. Samo prati ovakve sajtove i rezervisi obavezno, i nemas brige. 2-3 dana stoji order.
 
Inace cena tehnike je smesna u odnosu na ove nase. Ovo je lopovluk nevidjeni. Neke stvari su duplo skuplje. Gledam i neverujem. Nije mi dobro...
 
Nikako ne uspevam da iskoristim PS+ 14 besplatnih dana.Kad pokrenem PS+ trazi mi podatke o kartici...Probao sam sa pravom adresom sa kartice i sa adresom sa UK naloga.Kartica je Intesina internet,cuo sam da radi na UK nalogu.Moze pomoc?
 
Jel ti PS+ za UK?
Ja sam isto nedavno imao slican problem nisam mogao na aktiviram PS+ na US nalogu zato sto je PS+ bio kupljen u Nemackoj, pa sam morao da pravim novi Nemacki nalog.
 
To je druga stvar, ovaj trial 14 dana nema veze sa kodom, cim povezes konzolu na net automatski te pita hoces ili neces da iskoristis trial. Znaci univerzalan je, nije za posebnu zemlju.
Ovo barem ja mislim da je tako.
Ali eto ti odgovor na drugo pitanje micicss, ako planiras kupovinu ps+ u HU, bolje nemoj, moras imati njihov nalog.
Treca stvar, sto se te tvoje kartice tice, ja sumnjam ipak na to sto nemas kesa na njoj... Uplati makar nesto...
Ali pre toga, ajde probaj recimo na Amazon da kupis nesto, svakako nemas para, samo da vidis da li ce je prepoznati. Ako ni Amazon ne prepozna, onda idi u banku, nesto je do kartice.
 
vidim stigli im u gejmS danas PS4 dodaci.
nisu lose cene ..
imaju i onaj ps4 charge station , vidim sirom evrope je oko ~ 40e , kod nas je 4000 din i jos vazi popust uz njihov gamecard!
razmisljam se jos dal da kupim... :D
 
Poslednja izmena:
To je druga stvar, ovaj trial 14 dana nema veze sa kodom, cim povezes konzolu na net automatski te pita hoces ili neces da iskoristis trial. Znaci univerzalan je, nije za posebnu zemlju.
Ovo barem ja mislim da je tako.
Ali eto ti odgovor na drugo pitanje micicss, ako planiras kupovinu ps+ u HU, bolje nemoj, moras imati njihov nalog.
Treca stvar, sto se te tvoje kartice tice, ja sumnjam ipak na to sto nemas kesa na njoj... Uplati makar nesto...
Ali pre toga, ajde probaj recimo na Amazon da kupis nesto, svakako nemas para, samo da vidis da li ce je prepoznati. Ako ni Amazon ne prepozna, onda idi u banku, nesto je do kartice.

Amazon mi je prepoznao karticu,pretpostavljam da je u tom slučaju sa istom sve u redu i da je validna.PSN izbaci uvek da card number ne valja.Kad ukucam broj kartice onih 16 brojeva pojavi se Visa znak,kucam pravu adresu sa kartice,imam UK nalog i tamo sam stavio englesku adresu...pročitao sam da adrese moraju biti iste ona sa naloga i kreditne kartice (i to sam probao i nije pomoglo).Nije mi jasno kako mogu biti iste kad sam za otvaranje UK naloga uslovljen da stavljam englesku adresu a na intezinoj kartici stoji stavrna adresa?
 
Amazon mi je prepoznao karticu,pretpostavljam da je u tom slučaju sa istom sve u redu i da je validna.PSN izbaci uvek da card number ne valja.Kad ukucam broj kartice onih 16 brojeva pojavi se Visa znak,kucam pravu adresu sa kartice,imam UK nalog i tamo sam stavio englesku adresu...pročitao sam da adrese moraju biti iste ona sa naloga i kreditne kartice (i to sam probao i nije pomoglo).Nije mi jasno kako mogu biti iste kad sam za otvaranje UK naloga uslovljen da stavljam englesku adresu a na intezinoj kartici stoji stavrna adresa?

Nema veze sa karticom. Ja imam usa karticu sa usa adresom i sad sam probai i nece, ispise da ukucam pravi broj kredinte kartice.
Zvao sam tehnicku podrsku i lik kaze da sacekam nekoliko sati i da probam ili da probam sa nekom drugom karticom.
Usa nalog, a probao sam na bratovljevom uk nalogu i istu gresku prijavljuje.
 
Amazon mi je prepoznao karticu,pretpostavljam da je u tom slučaju sa istom sve u redu i da je validna.PSN izbaci uvek da card number ne valja.Kad ukucam broj kartice onih 16 brojeva pojavi se Visa znak,kucam pravu adresu sa kartice,imam UK nalog i tamo sam stavio englesku adresu...pročitao sam da adrese moraju biti iste ona sa naloga i kreditne kartice (i to sam probao i nije pomoglo).Nije mi jasno kako mogu biti iste kad sam za otvaranje UK naloga uslovljen da stavljam englesku adresu a na intezinoj kartici stoji stavrna adresa?

Onda je definitivno do psn-a.
Pazi, meni je ovaj problem skroz poznat, recimo ovo je sve normalno da se meni desava ali ja imam US acc. Jos mi nije stigla konzola, ali sam napravio vec se preko PC-a. I tamo kad ukucavam izadje mi SVE ovako kao sto ti kazes. Ali ja znam da je taj problem normalan, jer u USA ne prepoznaju nase kartice, tako da meni ni ne vredi pokusavati, ja sve preko Amazona kupujem.
E sad da li je moguce da se to pocelo desavati i sa UK acc?! Znaci da polako u UK isto ne prepoznaju nase kartice?! Ili nije uopste do zemlje, nego je Sony pritegao "kesu"?! Ovo je naznaka da definitivno moraju biti i nalog i kartica iz ISTE zemlje... Ali do juce to tako nije bilo, nemam pojma sta se tebi desava.
Neka se konacno neko upuceniji ukljuci ko zna resenje 100%, ili brate mili zaboravi na trial i kupuj sve kodove preko Amazona...

Moze jos biti jedna stvar, na koju sam totalno zaboravio. Da ne moze banca Intesa jer je u Velikoj Britaniji NEMA. Mada glupo je to... Jer nemaju sajt u VB, ali sam pronasao neki kontakt:

Banca Intesa S P A
90 Queen Street
London, EC4N 1SA

Probaj tu adresu ukucati za karticu, mozda prodje.
Negde sam davno procitao, ne pamtim vise gde, da je neko spominjao da ukucava i ADRESU BANKE, iako mi to zvuci bezveze. kao ima UniCredit karticu, i ta banka postoji u Londonu i samo je nasao gde se nalazi i tu adresu upisao...

Nemam vise pojma, sve mi smrdi da je Sony malo zategao stvar.

Nema veze sa karticom. Ja imam usa karticu sa usa adresom i sad sam probai i nece, ispise da ukucam pravi broj kredinte kartice.
Zvao sam tehnicku podrsku i lik kaze da sacekam nekoliko sati i da probam ili da probam sa nekom drugom karticom.
Usa nalog, a probao sam na bratovljevom uk nalogu i istu gresku prijavljuje.

Pa kako ti uopste mozes da koristis nasu karticu za USA nalog?! A da nije preko Amazona?
Ne mogu nase kartice na US nalog 99%.
 
Poslednja izmena:
Neko je na forumu nedavno pisao to tome da kartica erste banke prolazi na US nalogu.
 
Pa kako ti uopste mozes da koristis nasu karticu za USA nalog?! A da nije preko Amazona?
Ne mogu nase kartice na US nalog 99%.

Imam americki pasos i koristim americke master kartice. Nigde nisam spomenuo srpsku karticu.
Zvao sam tehnicku podrsku i lik kaze pokusaj kasnije ili sa drugom karticom.

Sad kako da aktiviram onih 14 dana psn+, jer nece da radi ni sa 3 razlicite kartice. Dodao sam novac u novcanik preko paypal ali ni tad mi ne nudi taj probni period od 14 dana za psn+. Konzola kupljena u evropi i nema onaj kod za psn+.
 
Erste ne prolazi na usa ali zato prolazi na uk. Za usa kupite pointe pa ih unesite u store.
 
Kupih ovaj charger u gamesu. Odlična stvarčica čini mi se
 
Imam americki pasos i koristim americke master kartice. Nigde nisam spomenuo srpsku karticu.
Zvao sam tehnicku podrsku i lik kaze pokusaj kasnije ili sa drugom karticom.

Sad kako da aktiviram onih 14 dana psn+, jer nece da radi ni sa 3 razlicite kartice. Dodao sam novac u novcanik preko paypal ali ni tad mi ne nudi taj probni period od 14 dana za psn+. Konzola kupljena u evropi i nema onaj kod za psn+.

Ni meni to nije radilo. tj. Nije mi nudio.
 
USA konzole su dolazile sa kodom odštampanim na flajeru, i još uvek dolaze. Ja moj PS+ koristim preko HR naloga. Kad sam pravio nalog stavio sam sve informacije pa i adresu i grad za NS i umesto Srbije, koje ni nema, stavio Hrvatska. Sve radi bez problema. Kupujem intezinom karticom takođe i skida se tačna cifra u € iako cene na store-u pišu u kunama.
 
Kad sam pre par meseci pokusao da vezem Intezinu karticu za PSN nalog, britanski, a buduci potkovan ranijom informacijom s foruma da one prolaze na istom, nisam u tome uspeo ni nakon cetrdesetak minuta lomatanja i isprobavanja svih varijanti s adresama. Na kraju sam, zahvaljujuci cinjenici da je Paypal proradio kod nas uspeo da kupim instant code (posto ShopTo koji mi je bio prvi pik vise ne salje instant kodove ljudima koji nisu UK rezidenti - u obzir dolaze samo kopije koje salju fizicki) preko nekog sajta i tako dopunim novcanik.

Zato me uopste ne cudi da je micicss upao u slican problem, po svemu sudeci. Ni danas ne tvrdim da Intezine kartice ne prolaze, vec je moguce da se samo nisam snasao kako treba, ali sam stekao utisak da najpre rade onima koji su ih registrovali ranije, a da kod nas, potencijalnih novih korisnika, nesto zapinje. Vladimire, da li si svoju registrovao jos u PS3 eri ili ovih dana? Sto se mene tice, prosto nisam uspeo da nateram sistem da je prihvati. Koliko se secam, prepoznavao je njeno postojanje unosom brojeva s kartice, ali deo gde se ubacuje adresa nije isao, pa nije... I definitivno nema veze sa sredstvima na istoj, kojih je bilo sasvim dovoljno.

Ako je neko uspeo nedavno i nekim cudom zapamtio sta je gde i kojim tacno redosledom unosio, verovatno bi bilo od koristi kolegama (meni instant kodovi, kad sam nasao nacin da ih se domognem povoljno, zavrsavaju posao).
 
Gde kupuješ instant kodove ?
 
Nisam ih kupovao toliko cesto posto sam preferirao fizicke kopije, ali vremena se menjaju. Ranije je ShopTo bio dobar izbor. Primali su sve nase kartice i dobio bi kod kroz par minuta uz nekoliko funti ustede u odnosu na realnu vrednost istog. Sajt koji sam cetiri puta koristio u poslednje vreme je cdkeys. Kod od 35 funti kosta 31 funtu, a od 25 funti - 22,10. Mislim da je to solidna ponuda. Zahtevaju Paypal i imaju malo cudnu - za izazivanje blage paranoje - proceduru kupovine kodova (od toga da ti salju verifikaciju SMS-om i da dodatno proveravaju ako kupujes dva koda istog dana/u kratkom vremenskom razmaku do toga da ga dobijes bez ikakve provere - sto mi se desilo prilikom trece kupovine).

Uglavnom, sve funkcionise relativno glatko i do sad nemam nikakvu bitniju primedbu. Pokusao sam i sa par drugih sajtova, ali nije islo iz ovih ili onih razloga i tako dodjoh do pomenutog koji je odgovorio ocekivanjima za sada.
 
Ako moze jedan brz odgovor, zanima me da li je za ps4 bitan hdmi kabal (kvalitet) ili je to cista glupost? Posto sam 99% siguran da mi taj koji se dobija u kutiji nece odgovarati, jer ce mi biti kratak. Koliko je dugacak?
Da li su bitne one stvari tipa da kupim sa pozlacenim konektorima itd, ili je to svejedno? 3 metra meni treba, male su razlike u ceni ali ipak da pitam.
 
Kabl koji dobiješ je oko 1.5m. Svejedno ti je koji uzmeš, a sigurno je mnogo bolja ideja da odeš do najbliže radnje elektro opreme nego da ga kupiš usput po 6x većoj ceni. Ti pozlaćeni konektori i ostalo i jesu glupost.
 
Imam ja vec hdmi kabal povezan sa PC-ijem, tako da znam da ce mi trebati tacno 3 metra, ali taj mi je obican, bez pozlate i verzija 1.3, sad ima vec i 1.4 + pozlate i razna sranja, tako da zato pitam. Nista, nasao sam vec, 3 metra, obican, 500 din, mislim da je ok cena.
Da cuo sam da je pozlata samo bitna ukoliko je kabal duzi od 5m, jer onda dolazi do znacajnog opadanja kvaliteta.
 
Poslednja izmena:
Mnogi tvrde da pozlaceni konektori nemaju nikakvu svrhu. Toliko strucan nisam, ali ipak ne bih sve parametre ostavljao po strani. Pretpostavljam da svi iole skuplji kablovi rade korektno, ali sam naisao i na one koji emituju sliku ispod neke zelene razmazane mrlje. Nije bio u pitanju pokusaj da ustedim, vec kupovina jedinog raspolozivog u toj radnji, uz relativnu zurbu da dodjem do istog u datom trenutku.

Nekim drugim, solidnijim svakako, desavalo se da posle nekoliko nedelja upotrebe prestanu da emituju zvuk. Ostavio bih ih preko stolice nocu i presao par puta rukom po duzini uz pokusaj "masaze" i oni bi proradili. Stavise, jedan i sad koristim, godinama kasnije. U svetlu mojih iskustava, nije svejedno. Doduse, nisam imao narocite srece ni s onima od nekoliko stotina dinara, a ni s onima od preko hiljadu. Sve u svemu, ne savetujem najjeftinije kablove, a oni malo skuplji, kupljeni u radnji, valjda podlezu nekakvoj garanciji, pa eto.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Vrh Dno