Šta je novo?

Sony Playstation 3 hack tema

Ferrox 4.76 - slim 500gb. To je sve sto mi treba ? Da se ne cimam posto sam nasao prodavca.
 
ortak ima debeljka sa multimanom... ima problem da nakon 20 sekundi startovanja konzole crvena lampica pocne da blinka i ventilator postaje sve glasniji nakon cega se konzola ugasi...

ima li mu pomoci i da li bi pomoglo ciscenje prasine i zamena termalne paste ili je ovo posao za servis posto sam video da fenom greju cipove i tako resavaju problem, barem na neko vreme?
 
otvorili smo ga, ocistili od prasine koje je bilo jako malo, zamenili pastu i isto se desava... startuje se normalno, svetli zelena lampica i nakon pola minuta rada krece da se vrti ventilator skoro do maksimuma nakon cega pocinje da blinka zeleno-crveno, zapisti i ugasi se... konzola se nije uopste ugrejala i izlazi hladan vazduh iz nje... ima li mu spasa? mozda da se odradi novi sistem po cenu cipovanja ili je mrtav definitivno?
 
mozda je otisao onaj senzor za temperaturu.
 
poceo sam i ja da sumnjam u to medjutim juce mi je javio da su pocele da mu se pojavljuju na par sekundi linije ili kao neki sneg/smetnje na ekranu u toku neke igrice nakon cega se opet ugasi... ipak ovde najvise smrdi da je otisao gpu...
ne verujem da bi pomogao ni flesh sistema...
 
Da malo ozivimo temu :) imam ps3 3.55 cfw sve igre rade normalno samo se javio problem kod Last of Us Left Behind. nema sanse naterati je da radi. trazi mi update sa 4.11 na 4.40 da bi moglo da je pokrene. ne kontam ni kako ni gubi li se u tom slucaju jailbreak.
 
ortak ima debeljka sa multimanom... ima problem da nakon 20 sekundi startovanja konzole crvena lampica pocne da blinka i ventilator postaje sve glasniji nakon cega se konzola ugasi...

ima li mu pomoci i da li bi pomoglo ciscenje prasine i zamena termalne paste ili je ovo posao za servis posto sam video da fenom greju cipove i tako resavaju problem, barem na neko vreme?

Ne,nije pasta i nikad nije do spoljne paste,to cpu dize temperaturu i ubrzava kuler

Odvojio se IHS procesora-treba da se isece i zameni pasta ispod tog IHS lima
Zalepljeno je kao silikonom koji se tesko sece-velike su sanse da se unisti procesor

Pretrazi PS3 remove ihs i sve ce ti biti jasno
 
hvala drugar, nisam toliko upucen i ne znam sta je ortak do sad uradio sa konzolom ali prenecu mu ovo cisto da ima u vidu...
 
Imam ps3 sa oznakom CECHH04
Debeljko od 40 gb_a
Verzija je ova najnovija 4.81. Hteo bih da je čipujem (krekujem jailbreakujem...) kako bih igrao ove besplatne igre.
Potreban mi je vas savet sta je najbolje resenje I koja je cena čipovanja?
Ako neko iz Niša radi čipovanje molim za kontakt u pp.
 
Pre neki dan vido oglas na kp kontaktirao coveka I odradio downgrade za sitnu lovu.
 
Pozdrav ljudi !

Pre par nedelja sam dobio PS3 Slim, i sad bih naravno zeleo da ga "modifikujem" . Takodje bih da ubacim 1-2TB hard disk. E sad, posle par sati guglanja, nigde nisam uspeo da nadjem sve instrukcije kako da se to odradi na jednom mestu.

Ako je neko dokon i dovoljno dobar da mi posalje linkove gde ima detaljno objasnjenje a da 100% funkcionise (ili jos bolje - objasnjenje na srpskom) na pm (ili kao odgovor u temi) bio bih mu i vise nego zahvalan :)

Takodje me interesuje preporuka za model hard diska koji da ubacim.
 
interno ne moze preko 1TB.
 
Ima li neko iskustva sa Netflix aplikacijom? Drugarici sam bio namestio noPSN verziju Netflixa i sve je radilo kako treba i odjednom prestalo. Neki error izbacuje. Koja verzija radi ako uopste moze da radi i dalje?
Rogero CFW je u pitanju.
 
moguce,svi debeli odavno mogu se softmoduju.mr mario je proveren,malo gnjavi tip ali je medju boljima i sto je najbitnije samo kaci ciste i proverene fajlove.

malo iscitaj pre,nije bas sve bez rizika,tj najbitnije je da ne restartujes posle nand brisanja jer onda ostajes sa praznim nandom i onda mora hardverski da se flesuje tj imas mrtvu konzolu,ali nije komplikovano i lako se izbegne,samo iscitaj par puta i pogledaj vise tutorijala (KMZelus npr,ovaj,pisane na hax-u) i OBAVEZNO prati ih u slovo.

da ti ustedim vreme: multiman je bagovit i prevazidjen i apsolutno nepotreban,webman je sasvim dovoljan,ako ne nadjes igre u .iso formatu moraces sam da ih pravis sa irisman-om, ako hoces igre sa eksternog najbrzi i najbezbolniji nacin je webman kojem ntfs podrska radi od starta,ps1 i ps3 iso rade sa ntfs-a,psp i ps2 iso samo sa internog hdd-a (poslednji rebug koji je najbolji,ako ti ne radi blueray imas na reditu proverenu noBD verziju zadnjeg rebuga).

pozdravi se u startu sa onlajn igranjem GTAV i mislim zadnjeg CoD-a,mislim mozes da pokusas ali onda moras da naucis kako da posle mauntovanja iso-a pobrises sve tragove cfw-a (syscalls i sl) ali 99,9999 posto te banuju i onda moras da trazis da kupis nov edid kljuc tj id konzole za PSN,sto je najsivlja stvar koja postoji,mnogo prevara,cesto i ti kljucevi bivaju par puta preprodani i redovno banovani.starije igre koje nemaju toliku aktivnu igracku bazu onlajn su sigurne,niko to vise i ne prati ali nije ni to bez rizika.
 
Poslednja izmena:
Vidim da poznajes dosta toga, a mene dosta toga zbunjuje.
Sta je NOR Dumper & Writer i onaj NAND?
Moj je:
CECHKxx 0x07 DIA-002 1x 16MB NOR 80GB
 
Poslednja izmena:
nand i nor su razliciti tipovi interne fles memorije u ps3ci (nand se koristio u pocetku,nor kasnije) koji sluzi za firmver.dumper je softver da izvuces postojeci upis na internu fles memoriju kao bekap u slucaju da pukne pisanje ili zaglavis sa prebrisanom tom memorijom,i u tom slucaju mozes da flesujes proveren bekap koji sigurno radi na tvojoj konzoli hardverski.writer je softver koji sluzi za upis na tu memoriju.zavisno koji tip imas,znaci koji softver ces da koristis.

u sustini ako te ne interesuje preterano tematika nema potrebe da se zamaras sa tim,tebi je konzola nor,i koristis nor writer.samo prati tutorijale u slovo.
 
Poslednja izmena:
Sta je najbolje koristiti:
4.82 FERROX - Standard CEX v1.01
4.82 OVERFLOW- Standard (NoBD Version also)
4.82.1 REBUG LITE Edition (CEX)
4.82 FERROX - COBRA v7.55 v1.01 (NoBD Version HERE)
4.82 OVERFLOW + COBRA v7.3 (NoBD Version also)
4.82 OVERFLOW - DUALBOOT EDITION
Pretpostavljam da na ove NoBD verzije ne radi bluray rom uopste.
 
da,noBD je za konzole na kojima je BD crkao,sto je za debele jako cesta pojava.ako ti radi BD (prihvata disk,ne mora da cita sve formate) ne treba ti noBD verzija,treba ti regularna CEX verzija.konverzija na DEX ti je takodje apsolutno nepotrebna.

poslednji full rebug je najbolji.koliko se secam ferrox ima problem sa ps2 emulacijom,a overflow iskreno nikad nisam testirao.nikad problem sa rebug-om.obavezno odradi QA toggle da mozes za svaki slucaj da se vratis ako bas nabasas na eku igru koja nece da radi npr na tom cfw a radi na ranijem,nekad je znalo to da se desi ali ja licno nisam naisao na takav slucaj zadnjih bar 3-4 verzija rebuga.

takodje,skoro sam imao problem sa par igara sa PSN-a,resenje je bilo samo instalirati i pokrenuti jednom multiman,posle mozes da ga izbrises.zasto i kako,nisam ni sam najsigurniji (nesto navodno pecuje u tim folderima za psn igre,ne vidim kako bi to sa fiksevima koji rade upravo to pravilo razliku),ali resava problem.

retail igre u .iso formatu su i dalje po mom misljenju bez premca.stoji da ih je tesko naci po netu,da najcesce konverziju moras da radis na samom soniju (dakle jednom skines,otpakujes,pa prebacas na soni,radis konverziju u .iso,nikad kraja) ali kad jednom napravis kolekciju toga sto tebe interesuje u .iso formatu mnogo je lakse i brze.

obavezno osposobi i ftp,prosto je najlakse i najbrze.
 
Upravo odradio danas sve i instalirao Ferrox. Vidim da sve radi ok. Poceo da instaliram webMan, multiMan, irisMan, ali jos nisam ukapirao kako rade. Nakon pokretanja IrisMana poceo je ventilator da mi se vrti jako kao nikada do sad, pa sam ga ugasio na silu. Na webMan i multiMan mi se povremeno blokira PS3, sta moze biti?
Odakle mogu skinuti proverene verzije webMana i multiMana?
 
Poslednja izmena:
koliko znam ne smem da kacim linkove,trebalo bi da ti gugl izbaci psx pla** sajt gde imas proverena izdanja scene,dakle direkt od devova.

sto se tice venta,predpostavljam da si sa instaliranjem webman-a automatski ukljucio kontrolu venta i prvi put sa irismanom znacajno opteretio cpu i otud veliki broj obrtaja.u sustini mozes u podesavanjima webman-a da ukljucis syscon i vratis def fan profil,ali po ovoj omorini predpostavljam da si u idleu na preko 70c,to topi RSX i veliki je rizik da jako brzo dobjes YLOD.nema to veze sa cfw,ovi tool-ovi su bas zato toliko agresivni u pokusaju da ti spasu konzolu,prosto dizajn je takav,niko u soniju tad nije razmisljao kako ce te paste da rade posle 10g koriscenja...mozes da otvoris,ocistis,izduvas radijatore i zamenis pastu,ali dobces u najboljem slucaju par stepeni i zanemarljivo manju buku.jedino resenje je delid IHS-a i menjanje paste izmedju IHS-a i samog cipa sto nikako nije posao za neiskusne,jedan od najpipljivijih cpova u istoriji i najmanja ogrebotina vodi do nepopravljivog cipa.

napisao sam i pre,po meni multiman nema neku funkciju izuzev tog jednog pokretanja,irisman samo kao tool da se igre u folder formatu konvertuju u .iso,zadnji webman je najprakticniji (imas pristup svemu iz XMB-a i sve moze da se pokrene).ftp radi i iz XMB-a i to po mom iskustvu najbolje,IP adresu mozes da nadjes u system settings pa about,fillezilli ne treba port a ako slucajno ustreba 21 je default za sve PS3ke.

po meni rebug i rebug toolbox su obavezni zbog pomenutog QA flag-a i onda mozes da setas cfw verzije gore dole kako zelis.znam da smara,ali obavezno rehasuj svaki cfw po skidanju pre flesovanja,jer ako je nepravilno ili nekompletan dowload tj fajl,flesovanjem ces da softbrikujes konzolu tj moraces da trazis nekog sa hardware fleserom.
 
E bas mi ne ide. :(
Sa MultiMenom imam 2 igre na usb flesci u folderima i one ne rade, a smestio sam ih u GAMES folder. webMan sam izbacio i sad pokusavam opet da instaliram webMAN_MOD_1.47.08_Updater.pkg. Pise da drzim L1 sa full verziju i nikako da se instalira.
 
pregazi sve sa zadnjim rebug-om,pa restore,da krenes sa nule sve cisto.fles ako je u ntfs tesko ce da radi,iskreno nisam nikad ni pokusavao igre da pokrenem sa fat32 fleske,osposobi ftp (povezes soni sa obicnim lan kablom na ruter gde ti je i pc,fillezila i to je sva filozofija) pa prebacaj igre na HDD.moguce da folder,bar za multiman treba da bude GAMEZ umesto GAMES,ili je to za flesku,ne secam se bas najbolje.

edit: pogledaj i samu igru koju si skinuo,ponekad bas iz potrebe da se prebaca sa fat32 flleske velike 4+ gb fajlove podele hjsplitom na vise delova.
 
Poslednja izmena:
E totalni sam tutuban za ovo. :smash: Igre se vide, tj. vidi se slika ali ne mogu se pokrenu, toliko puno tutorijala po netu ali nista ne razumem, lakse mi bilo da jailbrejkujem konzolu. :)
Sve sam igre otpakovao i vide se standardno 2 ili 3 foldera, ono "PS3 game", "PS3 update"...
Fleska je fat32.
Pod Rebug, mislis na REBUG Toolbox ili da ubacim novi CFW?
 
kompletan rebug cfw,skinut obavezno preko linka sa njihovog sajta.najcesci je,najlakse ces naci podrsku,licno ne znam nikog ko koristi taj ferrox i koliko sam video nema preteranu bazu...rebug je odavno najpopularniji.da sam na tvom mestu prebacio bi to sve na interni hdd u GAMES folder.

za sad pokusavaj da pokrenes sa multimanom.
 
Nazad
Vrh Dno