Šta je novo?

Sony Playstation 3 hack tema

Ma ortak zapeo, hoce da igra, pa da mu namestim igricu ako je moguce.
 
I meni sjecka, nisam ni probao gameplay, i dok intro traje nema 15fps :)
 
@Fiser Extra. Nego reci ti meni jer mogu ja posle da upgrade hdd nakon "cipovanja"?

P.S. Nego ima neko kontrolera viška za prodažu?
 
Poslednja izmena:
Jel valjaju išta oni zamenski kontroleri koji se prodaju na KP po 25€ ili treba juriti isključivo originalne?
 
@Fiser Extra. Nego reci ti meni jer mogu ja posle da upgrade hdd nakon "cipovanja"?

P.S. Nego ima neko kontrolera viška za prodažu?

Mozes naravno zameniti hard,veoma prosto
Ti kao "zamenski" sto se valjaju za 20-25 evra ,su isti ko oni sa P3-samo kinezi ubacili "original" dugme
Mogu da posluze-kako se pogodi,idu od 1600 din.-ali ne mogu ni da prismrde original polovnom DS3-to je ko jugo i ferari

Moja preporuka dobar polovni original ,cena od 20-25 evra
 
Hvala na brzom odgovoru. Vidim da ima novih originalnih i za 40e, jel to ok cena?
 
Novi original su ranije kostali oko ~50e, tako da je cena sigurno pala na 40e.
 
To je odlicna cena-samo dobro proveri da je original,u radnjama su 6-7000 din

Sta ja znam,rasklapao sam ove kopije i lepo su to sklopili kinezi
Nije neki kvalitet,ali ima ih koji dosta dobro rade

Kad se rasklope vidi se da su to potpuno razliciti kontroleri,samo maska ista-ko S4 za azijsko trziste
 
Poslednja izmena:
kad se poveze na racunar, drugacije se vidi kopija. ima dosta prevaranata pa pazi.
 
Ima tu XY stvari na koje moraš obratiti pažnju. Najsigurnije je kad kupiš od prodavca koji donosi i konzole.
 
Cao momci, kupih cipovanu slim konzolu, kako da vidim koji multiman imam, cfw, rebug I sl ?
 
Udjes u Multiman i pogledaš pod settings/system information.
 
Udjes u Multiman i pogledaš pod settings/system information.

Tu mi pise samo Multiman verzija, 4.75, a ovo ostalo.
Btw koja je poslednja verzija multmana, vidim da ima kao opciju update, jel to preko neta ili moram da skinem nesto na usb/hdd?
 
Kod mene piše koja je verzija multimana i cfw-a, kao na slici u prilogu (1. i 2. red) Za rebug nemam pojma...
 

Prilozi

  • multiman.jpg
    multiman.jpg
    48.8 KB · Pregleda: 130
Poslednja izmena:
Ja imam po svemu sudeci multiman 4.75. a taj cfw nemam pojma gde stoji :D
Radi ucitavanje igara sa FAT32 USBa, radi kopiranje sa NTFS USBa na interni, radi pustanje MKV + srt, radi retroarch (emulator), rade skoro sve igre (krastavac neke nesto nece ali provalicu I to).
Sve u svemu, da moze jos I PS2 igre bilo bi fantazija, ali nisam hteo da rizikujem sa starim debelim da ne crkne, kakav sam maler pregrejao bi se posle nedelju dana :)

Pitanje za znalce, da li vredi staviti 4.76 (vidim da nesto pricaju da je to poslednji), da li to mogu da skinem pa na istall pkg ili kako vec?
Da li smem da zakacim sony na net? Da li se sme raditi update igre ako ga zakacim na net?
Ja koliko sam razumeo, ako se ulogujes na PSN, mogu da te banuju (pa I da me banuju koji je downside ako nemam kupljene igre?), mogu da ti poture update konzole pa da ti spuca crack pa da moras downgrade?
Ako moze neko sa vise iskustva da objasni bio bih veoma zahvalan, a kapiram da mnoge interesuje.
 
Ja imam po svemu sudeci multiman 4.75. a taj cfw nemam pojma gde stoji :D
Radi ucitavanje igara sa FAT32 USBa, radi kopiranje sa NTFS USBa na interni, radi pustanje MKV + srt, radi retroarch (emulator), rade skoro sve igre (krastavac neke nesto nece ali provalicu I to).
Sve u svemu, da moze jos I PS2 igre bilo bi fantazija, ali nisam hteo da rizikujem sa starim debelim da ne crkne, kakav sam maler pregrejao bi se posle nedelju dana :)

Pitanje za znalce, da li vredi staviti 4.76 (vidim da nesto pricaju da je to poslednji), da li to mogu da skinem pa na istall pkg ili kako vec?
Da li smem da zakacim sony na net? Da li se sme raditi update igre ako ga zakacim na net?
Ja koliko sam razumeo, ako se ulogujes na PSN, mogu da te banuju (pa I da me banuju koji je downside ako nemam kupljene igre?), mogu da ti poture update konzole pa da ti spuca crack pa da moras downgrade?
Ako moze neko sa vise iskustva da objasni bio bih veoma zahvalan, a kapiram da mnoge interesuje.

Rade PS2 igre.
 
Gde rade PS2 igre, na slim PS3 varijanti ne rade koliko ja znam?
 
Rade, skines iso fajl PS2 i prebacis ih u konzolu.
Ima tutorijal na YT kako se to radi.
 
Jel može neki link ka nekom tutorialu kako se prebacuju igre, skidaju, brišu i sl... Preko multimana...
 
Pozdrav drugari. Prvi put pisem u ovoj temi pa bih vas zamolio da me malo blize uputite jer zbog posla stvarno nemam vremena da citam skoro 250 strana. Naime, za NG sam se pocastio PS3 fat konzolom od 320gb, cipovana je CFW-om 4.76 i instaliran je mutiman 4.76. E sad, iskreno govoreci, nemam pojma sta ovo znaci jer nikada nisam imao PS i ne razumem se u cipovanje. Covek od kog sam kupio je rekao da se samo skine igra preko torrenta i prebaci USB-om na konzolu, ali skinuo sam 3 igre i ni jedna ne radi :/ Odakle vi skidate igre? Da li treba nesto posebno da se uradi da bi igra morala da se instalira? Takodje, najvise me zanimaju update-ovi za igre, pre svega tu mislim na PES 2016(kako da instaliram patch-eve) koji recimo na piratebay ima samo jednu igru, od patch-eva ni traga ni glasa :eek: Jos jednom se izvinjavam jer verovatno postavljam pitanja koja su se mnogo puta izvrtela, ali stvarno nemam vremena da iscitavam sve strane, radim 10h na dan i mozda uspem par puta nedeljno po sat-sat i po da odigram nesto, mozda ni toliko, pa ne bih sate da gubim da sam provaljujem kako da odradim sve to... Hvala unapred i srecna Nova Godina! ;)
 
Jel moze neko po slici da mi kaze koji je ovo cfw? Zeleo bih da zamenim hdd sa vecim i koliko sam procitao do sada treba da ubacim novi hdd i usb sa istim cfw i sony ce da formatira novi hdd? Hvala
 

Prilozi

  • 20160115_001219.jpg
    20160115_001219.jpg
    54.8 KB · Pregleda: 274
Pozdrav drugari. Prvi put pisem u ovoj temi pa bih vas zamolio da me malo blize uputite jer zbog posla stvarno nemam vremena da citam skoro 250 strana. Naime, za NG sam se pocastio PS3 fat konzolom od 320gb, cipovana je CFW-om 4.76 i instaliran je mutiman 4.76. E sad, iskreno govoreci, nemam pojma sta ovo znaci jer nikada nisam imao PS i ne razumem se u cipovanje. Covek od kog sam kupio je rekao da se samo skine igra preko torrenta i prebaci USB-om na konzolu, ali skinuo sam 3 igre i ni jedna ne radi :/ Odakle vi skidate igre? Da li treba nesto posebno da se uradi da bi igra morala da se instalira? Takodje, najvise me zanimaju update-ovi za igre, pre svega tu mislim na PES 2016(kako da instaliram patch-eve) koji recimo na piratebay ima samo jednu igru, od patch-eva ni traga ni glasa :eek: Jos jednom se izvinjavam jer verovatno postavljam pitanja koja su se mnogo puta izvrtela, ali stvarno nemam vremena da iscitavam sve strane, radim 10h na dan i mozda uspem par puta nedeljno po sat-sat i po da odigram nesto, mozda ni toliko, pa ne bih sate da gubim da sam provaljujem kako da odradim sve to... Hvala unapred i srecna Nova Godina! ;)

Što niko ne odg čoeku? :D

Ubaciš usb sa igrom, tu imaš folder sa 3 fajla.

Uđeš u multiman, na L1 ili R2 izšaltaš user interface, dok ne dođeš do onog koji izgleda isto kao default izgled ps3, idi skoz lijevu, udji u ps3 root koji izgleda kao windows (linux...), nađi usb, kopiraj folder, onda nađi hdd0, games, i tu kopiraj igru. KAd se kopira, pokreni =)

Ne znam da li mogu noobovskije objasniti...
 
Novije original igre, tj. igre koje igrate sa diska sadrze nadogradnju.
Kada pokrenete igru trazice da nadogradite verziju vase konzole, nemoj te to da radite jer ce te tako izgubiti CFW.
 
Jel neko zna resenje za gresku 8002f325 prilikom zamene hdd-a(stavljam veci hdd, stari i dalje radi)? Sistem mi je na 4.78 rebug cex. Stalno mi prijavljuje da je "update corrupted", kada pokusam da instasliram novi hdd, tj. ubaci me u petlju u kojoj stalno vrti formatiranje i dodje do instalacije, prepozna "4.78 rebug" i kada pokrenem instalaciju izbaci mi tu gresku i opet sve ispocetka. Sto je najgore sad nece da mi digne xmb ni kada ubacim stari hdd, tj. opet me ubaci u tu petlju (izbaci ekran gde mi trazi da stisnem select + start, ali nisam hteo to da nastavljam da mi ne bi formatirao stari hdd). Probao sam i sa "rebuild database", ali me opet samo vrati u petlju. Samo da napomenem da je update proveren i da je sve u redu sa njim.
 
Poslednja izmena:
Nedavno sam počastio klinca sa PS3 uz konzolu sam dobio e3 flasher i cobra ode, flasher sam iskoristio da ubacim CFW i to sve radi ok. Problem je u tome što je konzola banovana na PSN pa me interesuje da li postoji neki način da se skine ban? nešto sam našao na netu da je moguće iskoristiti ID od PSP-a (pošto imam neki stari PSP izvukao sam ID) ali nisam ništa uspeo po tom pitanju ako neko ima iskustva sa tim pomagajte :). Koliko se uopšte isplati bakćati sa cobrom (stoji u kutiji nekorišćena) ako to uopšte neko i koristi ?
 
bump
 
Pitanje oko temperature

Kupio polovnu CECHK04.

Koje su normalne temperature, nešto mi čudno.... Posle 10 min Rayman legends CPU 82C, a jutros posle sat vremena The Last of us koja se čini zahtevnija 72C. Da promenim ja pastu tu ili da ne diram dok radi?

Još nešto može li preko Rogero 4.55 V1.00 direktno da se rokne Rebug najnoviji i da li gubim nešto?

Poz i hvala
 
Ja imam tu konzolu, samo "normalnu". Od davnih vremena. Kupljena pri crkavanju jednog od maloprodajnih lanaca, o cemu nisam imao pojma, pre XY godina. Pre par meseci otkazao je Blu-ray. Tako da sam se upustio u avanturu (za mene) otvaranja, menjanja istog, ciscenja konzole, zamene paste... Nazalost, ne mogu mnogo da ti pomognem u delu koji se odnosi na visinu temperature, jer nemam cime da je pratim.

Pitanje je i sta se s tvojom sve desavalo tokom istorije njenog postojanja. Nemam definitivne odgovore u vezi s tim sta su ocekivane temperature, koja brzina okretanja ventilatora i "javljanja" konzole je normalna i tome slicno. Koliko mi je poznato, ta serija nije "crna" u kontekstu crkavanja i moja konzola, iako tokom duzeg niza godina nije bitnije ciscena - samo pokusaji odrzavanja spolja - nije bila necujna, ali nije ni dostizala najvecu brzinu venta. Da se grejala, svakako jeste.

U sustini, to "dok radi" i jeste problem... lako je dok radi, nego, kad pocne da ne radi, sta onda. U osvezenom stanju radi vec nekoliko meseci kako valja, ali po zvuku ventilatora primecujem da nema pravila - zna da se zalaufa u osnovnom meniju, pa da bude manje cujan u nekim igrama, ali i dalje nije tiha. Mada ni ne izbacuje previse toplote - sto, opet, znaju da kazu, takodje ne valja, jer kao onda nesto nije odradjeno kako treba (da bas nije, do sad bi crkla, sto ne znaci da uskoro i nece). A tu je i napomena, makar proizvodjaca paste koju sam ja naneo, da joj treba 200-300 sati da se dovede u punu funkciju...

Nakon niza iscitanih tema, primetio sam da su ljudi zvuk ventilatora kod problematicnih konzola opisivali kao "rulanje aviona po pisti" i da se nekima konzola blokirala/iskljucivala. Mozda je takav pogled na tematiku naivan, ali, ako nemas nikakve bitnije simptome koji se odrazavaju na funkcionisanje konzole u praksi, mozda i ne moras da se upustas u zahvat koji svakako oduzima neku kolicinu vremena.
 
Da li mozete da mi preoprucite nekoga ko se bavi cipovanjem PS3, po mogucstvu iz Beograda? Drugov komsija ima PHAT verziju, pa planiramo drustvo koje se okuplja za igranje da odradimo cipovanje, nabavimo neki HDD i instaliramo par igara (FIFA, PES, NBA2K, GTA V), itd.

Morace downgrade da se radi.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno