Šta je novo?

Snapdragon 8 Gen 1

Migrant

Slavan
Učlanjen(a)
19.07.2018
Poruke
2,692
Poena
235
Znači sledi jurnjava ne za Galaxy S sa SD nego sa TSMC SD :D
 
Izgleda da ce do 2024. biti vrucine, 😁 bar sto se tice Android flagship telefona:
 
Gen1 review.



Najgore od svega što troši više od s888. Jedina bolja strana u odnosu na s888 je GPU.
 
Ne samo sto ce trenutno da crpi bateriju, nego ce joj usput prilicno smanjiti radni vek zbog visokih temperatura...
 
Kakav je u leru tj ako se ne igraju igre nego normalno korišćenje telefona?
 
^Verovatno dovoljno dobar, pretpostavljam da ce "samo" igre i video snimanje da prave probem.
 
59+ stepeni prilikom sintetike: 😅

Mogu da zamislim situaciju na moru, 35 stepeni, na suncu 50, korisnik SD8gen1 izvadi telefon da snima u 4k, za minut i po mu se ugasi zbog pregrevanja. 😄 Na kraju baja pored njega vadi neki Xiaomi od 200e iz dzepa sa SD730 i snima pola sata (doduse u 1080p), telefon bude jedva mlak. Pa mu kaze:" Brate jesam li ti lepo rekao da kupis 5x jeftiniji Xiaomi???" 😅
 
Ne trebaju ti rukavice zimi :D Bice zanimljivo leti kad neko bude hteo malo vise da snima hahahahaha :D
 
4K 60fps snimanje na 40+ stepeni dok su ukljuceni mobilni podaci. To je pravi test za chipset, ne ove budalastine.
 
Bice kao na s21u na pocetku- kamera je prestala sa radom ili ce da secka kad radi ili ce pisati- ostavite tel da se ohladi hahahahaha :D
Secam se kad sam prodao drugu lg g2 i vece pre je trazio da mu stavim originalni softver, bio je neki rom i prilikom instalacije se zagrejao toliko da nije mogao da se drzi u rucu, mislio sam da ce da se istopi i da ce mu se pojaviti fleke na displeju i stavio sam ga u frizider na 5min i nakon toga sve je bilo u redu hahahahahaha :D
 
Greška u textu, verovatno je mislio na s810 :)
Očito da je glavni fokus bio na GPU delu SoC-a.
Apple bukvalno nema brige narednih 10god, ali ovo je sada dobra šansa za mediatek i exynos.
 
Mediatek kao AMD protiv Intela...razbija u poslednje vreme... :)
 
Mediatek 9000 se bas dobro pokazao (u testovima, a vjerujem i u praksi da ce biti) i bolje od Qualcomma, Exynosa pogotovo. Samo je kao Appleov SoC iznad. Zanima me kakve ce cijene biti telefona u odnosu na SD, ove godine. Vidjecemo, konkurencije nije da nema, dobro za cijene...
 
Baš odlično za cene, svake godine svaki telefon je skuplji 30% od istog takvog modela predhodne godine :) pre 5 godina flagship je bio 500 evra, sada je 1500 evra, izem ti konkurenciju.
 
Meni ovo izgleda kao da im je reputacija dosta poljuljana, pa su rešili da plate review da se malo spašavaju.😁
 
Jos da ogranice klok na 2.4GHz i smanje napon 🙏
 
Naslednik, tj. SD8gen2 bi mogao da bude jos topliji i naravno uz jos manji SOT. 😅 Od 8gen4 Qualcomm planira da ubaci svoja custom jezgra, vec rade na dizajnu...
 
 
Jos samo da dignu ruke od nenormalnih CPU jezgara i ne nabijaju klok od >3GHz 🙏 🙏 🙏
 
Nazad
Vrh Dno