Šta je novo?

Snapdragon 8 Gen 1

10ak posto bolje performanse uz 10ak posto manje potrošnju, koliko sam video po asus prototipu kod dave2d...nije loše. A15 i dalje sabija!
 
Solidan napredak, ali... Ako se dobro secam, 8gen1 trosi i do 11.5W, a posto 8gen1+ trosi oko 10% manje, to je opet mnogo, vise i od SD888, a naravno i od A15 koji je najbolji SoC do izlaska A16.
 
Da su pametni i da su stavili 20% nize performanse za 30-40% nizu potrosnju, pa da ima nesto od njih. Ovako mrka kapa, opet su nabili previsok klok bez razloga.
 
^Ili bar da imamo neku "power saving" opciju, da sami oborimo performanse zarad dosta bolje autonomije. Na taj nacin bi zadovoljili i tipicne korisnike i ljubitelje patkometrije.
 
Ma da nam daju pristup podesavanjima za klok i napon, kao na PC-ju 😊

Bila bi autonomija od 2 dana bez problema 😁
 
Samsung je pre koristio 50/50 exynos i snap, danas je 75/25 u korist snap-a.
Videćemo šta će biti u budućnosti.
 
 

i-wouldnt-lie-to-you-pinocchio.gif


Alternativa bi bila da je rekao: U pravu ste, kaskamo sigurno pet godina, videćemo šta će biti.
 
Jedan od najboljih videa o mobilnim CPU-ovima.

Najnoviji snap je ok, problemi sa Samsungovom proizvodnjom ali i poslom koji je arm odradio. Tensor bukvalno smeće, Apple daleko najbolji.

Preporuka da se odgleda.


 
Odlican video!
 
Neki zakljucak sve sto ima veze sa Samsungom izbjegavati tipa Exynos, Tensor i SD sa njihovim proizvodnim procesom.

Po mom misljenju Snap je malo stagnirao, Mediatek mnogo napredovao.

Ja sam fan Mediateka, vise nego preskupog SD-a.

Nikakvih problema nemam sa Mediatek D1200...
 
U koliko je sati predstavljanje novog Gen 2 procesora?
 
Ipak je vec predstavljen, zeznuo me yt link. 😅 Ko hoce neka pogleda na linku iznad...
Najvise mi se svidja poboljsana efikasnost CPU (up to 40%) i GPU (up to 45%).
 
Nazad
Vrh Dno