Šta je novo?

SMOS Linux Plug-In & Mine - The simplest mining OS based on Linux

:D:D:D
 
Ehe, razgovaraš sa čovekom koji je odavno donirao, tako da....
 
SMOS linux

Bilo bi dobro da ovaj novi smos moze da se podesi na nekom drugom racunaru koji nema ati graficku jer nikako nece da se pokrene ni na jednom drugom . Da dočaram
4ugybe7y.jpg
 
Poslednja izmena:
Ima li neka dobra dusa da pojasni kako da se otvori conf.file kad je zakljucan ili sta vec ?
 
gde? kako mislis otvori? kliknes desnim tasteron i na open with i izaberes notepad
 
Aj ga ti otvori iz notepad pa se vrati na temu da mi kazes gde stoji taj notepad :D . Ne moze Nesicu moze backup conf file da se otvara a ovaj glavni ne moze ...
 
Aj ga ti otvori iz notepad pa se vrati na temu da mi kazes gde stoji taj notepad :D . Ne moze Nesicu moze backup conf file da se otvara a ovaj glavni ne moze ...

Pa valjda ubodeš taj fleš u laptop/desktop s windows-om, pa otvaraj kako ti je volja.

Hajde okači ti to ovde pa da vidimo. :p
 
Kako ces da vidis da ne mogu otvoriti :D . Rekoh da mogu backup da otvorim al ovaj glavni nikako . Upitanju je poslednja verzija koju vi verovatno niste ni probali . A naveo sam i par postova ranije da se ne moze nista raditi na laptopu sa smosom ,imate i sliku sta se desi kad se proba na laptopu ili bilo kom racunaru koji nema Ati karticu bar ne ovu 290x sto ja imam ...
 
Poslednja izmena:
Kako ces da vidis da ne mogu otvoriti :D . Rekoh da mogu backup da otvorim al ovaj glavni nikako . Upitanju je poslednja verzija koju vi verovatno niste ni probali . A naveo sam i par postova ranije da se ne moze nista raditi na laptopu sa smosom ,imate i sliku sta se desi kad se proba na laptopu ili bilo kom racunaru koji nema Ati karticu bar ne ovu 290x sto ja imam ...

Aman, ti ubodeš fleš u laptopu s Windows-om. Otvoti TC pa prebaci na svoj lokalni disk to šta te zanima.

Ne koristim SMOS, mrzime da se cimam ako i tebe mrzi. ;)
 
To je vec druga stvar , probacu pa javljam ;)
 
Singerica javi se,gubis poverenje opasno i bespotrebno,napravi bre taj tutorijal ko svet da ljudi ne dolaze do pogresnih zakljucaka vezanih za smos koji je ok,svaka ti cast ali ne budi lenj nego lepo objasni for absolute win guys kako i sta
 
Bogami sam pomalo besan zato sam i pisao za onih 15 minuta kopanja jer kopam 2 dana vec za njega a fala bogu pa sam uporan kao mazga dok nesto ne resim!
@SaleKG sa editovanjem fajla iz windowsa nece da kopa ni za koga .
 
Poslednja izmena:
Snasao sam se i edit se radi preko pretrazivaca na drugom kompu a nikako na bamtu direktno ili preko windowsa itd . Dakle morate uci u svoju masinu preko pretrazivaca npr firefox i tamo stopirati mining pa odraditi edit i safe config-a . Singerica kada se javi nek napise detaljnije uputsvo jer bi bio red ...
 
predpostavljam da moze i iz smosa ali vrv moras otvoriti web browser koji je u onom "start" meniju pa u njemu kucas ipmasine:8080 i onda izadje interfejs za podesavanje,sto je bolje/jednostavnije za korisnika ali negde to treba i objasniti da tako ide :)
 
Realno čovek i zaslužije tih 15 min, niko ti nebrani da sam sklapaš linux, ubacuješ drajvere....
Kada bi svako donirao bar neki deo LTC-a, nebi bilo problema, ali svi hoće sve odmah i džabe.... Ja imam 7-8 riga a održavam još 4, na sve to instalirati win, drajvere, TeamViewer i sve to da proradi iz prve, haha za to mi treba tri dana po 10 sati rada, ovako sve završim za sat-dva vremena :)
Zanima me samo kako tih 15min tačno funkcioniše, samo po uključivanju mašine ili i kada se menja pool iz cgminer (ručno ili automatski)....

www.smos-linux.org/donate/

Što se tiče config-a. Ne znam koji problem imate? Ako želite da promenite config i ne može kucajte:
chmod 777 config.conf

Ako ne radi editovanje iz statusa:
chmod 777 /etc/bamt/cgminer.conf

Gore je detaljno objašnjenje za donacije.
Ako neko ima problem sa r9 290 statusom neka se javi i za to postoji sada fix.
Imate još pitanja, pitajte na email pre ćete dobiti odgovor nego ovde. Telefon mi je 24h na netu, tako da dobija sigurno odgovor u roku od 1h.

Još da dodam da sam student i da sam u poslednjih 5 dana proveo oko 16h na dan za laptopom da bi ovo radilo savršeno. Da dodam da me izbegavaju koliko su mi oči crveni (kao da sam narkoman) i sad vam žao 15 minuta mininga :D
 
Poslednja izmena:
Ko ocemu on samo o donacijama ... Mogao bi lep tutorijal da napises kako se koristi uopste smos . Npr kad se nabaci smos na flash sta treba dalje raditi , mnogi to ovde ne znaju pa zato i ne koriste smos pogotovo sto nije isti kao neke prve verzije . Kazes ako ne radi editovanje a ne radi ukucajte to i to a gde ja to da ukucam dal shvatas da mi nismo linux korisnici i slabo se snalazimo u tome ? Toliko od mene . NAdam se da razumes sta hocu reci i koja je poenta svega sto sam pisao . Detaljno objasnjenje i imaces vise donacija 100%
 
Ko ocemu on samo o donacijama ... Mogao bi lep tutorijal da napises kako se koristi uopste smos . Npr kad se nabaci smos na flash sta treba dalje raditi , mnogi to ovde ne znaju pa zato i ne koriste smos pogotovo sto nije isti kao neke prve verzije . Kazes ako ne radi editovanje a ne radi ukucajte to i to a gde ja to da ukucam dal shvatas da mi nismo linux korisnici i slabo se snalazimo u tome ? Toliko od mene . NAdam se da razumes sta hocu reci i koja je poenta svega sto sam pisao . Detaljno objasnjenje i imaces vise donacija 100%

U pravu si, ali ne znam da li si gledao sajt. Pitali su kako rade donacije, gore je objašnjenje, da se razjasni to više jednom. Tamo je sve detaljno objašnjeno. Svi uglavnom imaju problem kako podesiti dobar config. Sve što vam napišem da kucate jeste da uđete u SSH preko terminala (ako koristite monitor) ili PUTTY-a ako se spajate preko win-a.
 
Poslednja izmena:
Druze ne razumes da ljudi ne znaju sta je SSH,putty,terminal rdp,sudo,root,admin itd.To treba makar u kratkim crtama objasniti i dati korelaciju sa slicnim funkcijama iz windowsa.Ako pogledas ostale teme videces da vecina novih,nama kolega a tebi musterija,nisu spremni ni da procitaju cak i kad im pise u temi.Tako da treba neki tutorijal da postoji for dummies ako zelis da te krene malo.Ja licno sam hvalio tvoj rad na sva usta i ovde i inace ali nisam kompetentan da napravim neko uputstvo da priblizim malo osnovne stvari,a ticu se samog linuxa, kolegama jer sam i ja sturo naucio od tebe preko tw par stvari koje su mi bile neophodne :)

Slazem se da si vec uradio dovoljno sto si sve to napravio ali dzaba ti crvene oci kad niko to nezna da pokrene jer ne zna sta je SSH i nece izguglati nego ce reci smos je sran*e.Ljudi smo pa jos i srbi :D:D:D
 
Poslednja izmena:
Okej. U potpunosti razumem. Molim od sada kao neko primeti SMOS da se spomnjie u drugim temama da mi javi da ih uputim malo. A ja ću videti u četvrtak da napišem neki tutorial za ove početnike, ali i na počenicima je da se malo potrude :D
 
Poslednja izmena:
E to bi bilo odlično (neki osnovni tutorial), pošto ja sam i planirao sledeći rig na smos, ali kad mi je linux kao kineski pitam se da li da se upuštam u to, i ovako sam već dovoljno nervozan :). btw to kopanje/donacija 15 min mi je najmanji problem ;).
 
Ma veruj mi smos je decija igra naspram podesavanja u windowsu, pucanja drajvera i ostalih zajebancija. Ne moze biti lakse za koriscenje...
 
Kako da ne dodji kod mene zajedno da se nerviramo da vidis kad smos zabode pa nema druge neko prepeglas usb :D .
Btw ima li neko 290x da je upregnuo i koliko mu daje ?
 
Apple jel ti ubuga kada kucaš mine stop ili kada klikneš u statusu stop? Čitao sam da r9 290 imaju taj problem, cgminer nije optimizovan za njih. De mi proveri to pa reci :D
 
Kako da ne dodji kod mene zajedno da se nerviramo da vidis kad smos zabode pa nema druge neko prepeglas usb :D .
Btw ima li neko 290x da je upregnuo i koliko mu daje ?

onda promeni plocu, jer smos i bamt jednostavno ne vole neke ploce i sve radi u 16 :)
 
Bitch pls :D . ZNam za to pa sam uzeo novu plocu memoriju itd . Sad sam nabacio i na drugi USB koji je mnogo brzi pa za sada nema problema mada i stari usb je bio brz ...
@Singerica nemam taj problem a popravio sam i status u webu kako si rekao (ima uputsvo na sajtu) . Sad mi treba samo jos neki bolji conf fajl da idem preko 880KHs ...
 
Aha super. Neki sam video da imaju taj problem, ali za sada mi se niko nije javio na SMOS-u da ima. Napravio sam neki video za početnike, valjda ga ubacim uskoro :D
 
Ajde de vec jednom :p . Pitanje jedno od mene da li mogu ja pristupiti tom racunara preko interneta a da nije na istoj mrezi ?
 
Zavisi od rutera, sa mojim telekom ruterom to nije bilo izvodljivo :D.
 
Ja sam taj Telekomov batalio odavno :) . Koristim Linksys WAG320N i nema problema sa pucanjem veze itd ...
 
Nazad
Vrh Dno