Šta je novo?

Smartwatch uređaji

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Od mene preporuka za GT 2.

Sent from my LYA-L29 using Tapatalk
 
Ja sam skoro uzeo Honor magic watch 2, sto je rebrendirani Huawei GT2, i vrlo sam zadovoljan. Neko je pisao da ima problema oko uparivanja Huawei/Honor sa telefonom drugog proizvodjaca, da ne radi find my phone opcija, da se gubi bt konekcija... Ja ga koristim sa Mi8 i nisam imao tih problema. Jos nijednom mi nije prsla bt veza, radi find my phone opcija, pustanje muzike i promenu pesama jos nisam ni probao. Skinuo sam Health app 10.1.0.311 i HMS Core v4.1.0.301 i sve radi bez greske.
Radi i promena i izbor watch face-ova iz Health app uz onu metodu sa airplane modom koja je opisana par stranica unazad.
Jedino sto sam primetio je da korake u zatvorenom prostoru ne registruje pravilno i mislim da ima bas osetnih odstupanja u odnosu na realno stanje
 
Hvala vam na odgovorima samo jos jedno pitanje koji sat bolji samsung Galaxy Watch ili Huawei Watch GT 2 ?!
 
Funkcionalnost vs baterija. Pa ti izaberi.
 
Punis GW na svakih 5-6 dana i dobijes mnogo vise funkcionalnosti. Kad punis telefon svaki dan, mozes i sat svaki peti.[emoji23]


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Ja sam imao GW, mnogo mi ljepše leži na ruci GT, tanji je i bolje oblikovan. GW je kao da je naopak :D

Sent from my SM-N975F using Tapatalk
 
To jeste, GW je masivan i osjecas uvijek da imas nesto na ruci, meni je to smetalo, dok je GT2 lagan i udoban, mozes ga nositi cijeli dan i mislim da bi i zbog cijene trebao na GT2, osim ako ti ne treba nesto bas za trening ili slicno (tu se ispruzis i ganjas Garmin Fenix).


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Ako je samo problem baterija sto se tice samsunga to mi nije ni najmanji problem svakako ne mogu da spavam sa satom probao vise puta i svaki put sam se iznervirao i skinuo. Izvinjavam se sto vas smaram pitanjima ili se stvarno ne razumem u te stvari. Generalno gledano koji je bolji za trcanje. I samo jos jedno ja imam samsung s10 plus da li moze na njega huawei?
 
Ja moj GT kačim na Note 10+, radi sve kako treba. Ima masu statistika, gps super radi... Ne treba mi ništa više.

Sent from my SM-N975F using Tapatalk
 
Druze prosetaj po prodavnicama, imaju izlozene modele. Nisam probao GW, jedno mogu da tvrdim samo, a to je da je GT2 lepsi sat. Mada i to je subjektivno.

Sent from my LYA-L29 using Tapatalk
 
Sve zavisi i od zgloba :) Meni na tankom zglobu mnogo bolje stoji GW 42mm nego 46mm, a tek GT2 - kao klovnovski sat da sam stavio [emoji56]
 
Ako je samo problem baterija sto se tice samsunga to mi nije ni najmanji problem svakako ne mogu da spavam sa satom probao vise puta i svaki put sam se iznervirao i skinuo. Izvinjavam se sto vas smaram pitanjima ili se stvarno ne razumem u te stvari. Generalno gledano koji je bolji za trcanje. I samo jos jedno ja imam samsung s10 plus da li moze na njega huawei?
Može

Poslato sa VOG-L29 pomoću Tapatoka
 
Ja sam skoro uzeo Honor magic watch 2, sto je rebrendirani Huawei GT2, i vrlo sam zadovoljan. Neko je pisao da ima problema oko uparivanja Huawei/Honor sa telefonom drugog proizvodjaca, da ne radi find my phone opcija, da se gubi bt konekcija... Ja ga koristim sa Mi8 i nisam imao tih problema. Jos nijednom mi nije prsla bt veza, radi find my phone opcija, pustanje muzike i promenu pesama jos nisam ni probao. Skinuo sam Health app 10.1.0.311 i HMS Core v4.1.0.301 i sve radi bez greske.
Radi i promena i izbor watch face-ova iz Health app uz onu metodu sa airplane modom koja je opisana par stranica unazad.
Jedino sto sam primetio je da korake u zatvorenom prostoru ne registruje pravilno i mislim da ima bas osetnih odstupanja u odnosu na realno stanje

Takođe sam i ja primetio tu nepravilnu obradu koraka u zatvorenom prostoru koja na kraju dana daje potpuno nerealnu sliku o pređenim kilometrima.Radi se o satu GT2.Mislim da je ovaj problem do Huawei Health aplikacije tj. njene obrade.Dok sam koristio Huawei Watch 2 na Wear OS imao sam praćenje aktivosti i kroz Health i kroz Google Fit i uvek bi broj koraka bio isti ili vrlo mala razlika,a u kilometrima za ceo dan i po 2km razlike.Odnosno Fit je pravilno obrađivao a Huawei Health ne.
 
Pozdrav, treba mi preporuka za sat za planinarenje za oca. Hoće da vidi visinu, dužinu puta itd, znači sve podatke koji su vezani za planiranje tj pešačenje. Funkcije kao pozivi, notifikacije mu nisu bitne

Poslato sa VOG-L29 pomoću Tapatoka
 
Neki od Suunto serije ili Garmin.

Sent from my SM-N975F using Tapatalk
 
Neki Suunto, prijatelj ima Ambit, koristi za ga sve slične aktivnosti: hiking, skijanje, itd...
Pozdrav
 
Ako može konkretno modeli, ne pratim te sportske brendove, ne znam kojibsu dobri modeli itd
Btw hvala

Poslato sa VOG-L29 pomoću Tapatoka
 
Ako će da kupuje samo jednom Garmin Fenix.

Sent from my SM-N960F using Tapatalk
 
Suunto ili Garmin, high - end modeli. Glasam za Garmin fenix, samo zato što ga imam :)
Super stvar za planinarenje: kada ideš prvi put na nepoznatu rutu, nađeš tuđi gpx track, preneseš ga na sat, i pratiš putanju. Radi izvanredno dobro i precizno, posebno kada se uključi GPS + Glonass. U tom modu, fenix može dati oko 12h autonomije.
 
Suunto ili Garmin, high - end modeli. Glasam za Garmin fenix, samo zato što ga imam :)
Super stvar za planinarenje: kada ideš prvi put na nepoznatu rutu, nađeš tuđi gpx track, preneseš ga na sat, i pratiš putanju. Radi izvanredno dobro i precizno, posebno kada se uključi GPS + Glonass. U tom modu, fenix može dati oko 12h autonomije.
Kakva je vidljivost na suncu, kod njega ali i kod ovog sunto modela? Koliko je precizan u visini?

Poslato sa VOG-L29 pomoću Tapatoka
 
Za Suunto ne znam da ti kažem.
Na fenixu (ja imam 5, aktuelni je 6), vidljivost je savršena.
Ima nekoliko načina da se podesi kako se meri/prikazuje nadmorska visina. Na fenix 5 je to dosta dobro, na fenix 6 je, navodno, poboljšano.
Tu ima najviše prostora za unapređenje (verovatno poboljšavanjem preciznosti barometra). Ne znam da je ijedan sat u primetnoj prednosti u odnosu na fenix, kad je merenje nadmorske visine u pitanju.
 
Okej, hvala svima. Daću mu predlog za s ambit 3 kao pristupačniju verziju i fenix kao top stvar.

Poslato sa VOG-L29 pomoću Tapatoka
 
Pristaviš kafu za oca i sebe onda "Google" pa "best gps watch for hiking"...

Displej, baterija, opcije... Sve što bi moglo da ga zanima i ono što je bitno način kako nešto i na koji način radi možete naći u opisima uređaja.

Par uređaja koje vam se čini najzanimljivijim izdvojite i onda detaljni opisi i uporedna poređenja.
Info iz što više izvora, yt svakako.

90% ljudi ovakve uređaje koristi kao klasičan sat, 5% koristi tek nekoliko funkcija...

Neki opšti saveti koje zaboravljamo:
1. Birajte "ergonomski" sat, da mu ne smeta na ruci iz bilo kog razloga(veličina, težina, oblik, dugmići).
2. Birajte sat koji je user friendly, džabe sve ako je potrebna diploma i milion klikova za jednostavnu operaciju.
3. Baterija...mislim da nema potrebe da nešto dodatno pišem.
4. Ekran, veličina, čitljivost, količina info...

Srećno [emoji123][emoji123]

Послато са Redmi Note 7 помоћу Тапатока
 
Moje iskustvo: treba sat za plivanje, bicikl, šetnja, dobra baterija, da vidim ko me zove ili piše; ne treba: prepametni sat da zamijeni telefon. Izbor: suunto 9. Klasičan overkill sa moje strane ali sam mogao da ga uzmem za 300eura nov i uzeo. Suunto ima slabiju softversku podršku od garmina, nemaju web aplikaciju već samo na telefonu. Kvalitet izrade odličan, smart strana telefona značajno slabija od garmina. Ako novac nije prepreka, high end Garmin. Ako jeste, suunto za sportiste i entuzijasta, huawei, huomi itd za one koji tu i tamo potrče, fitnes... Garmin srednja klasa je po meni preskup, plastičan, previše modela a mnoge funkcije bespotrebne. Šta znam

Sent from my SM-A505FN using Tapatalk
 
Je li moguce da u GT2 posle zadnjeg update-a nijesu ubacili skijanje/snowboard...a ubacili gomilu sportova

Sent from my SM-N950F using Tapatalk
 
Da li neko zna kako da se uradi hard reset Huawei gt pomocu tipki jer je prestao da funkcionise posle menjanja watchface

Sent from my SM-N950F using Tapatalk
 
Trebalo bi da može preko Huawei health aplikacije.

Huawei health > Me > My Devices > Huawei Watch GT > Restore factory settings
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno