Šta je novo?

Smartwatch uređaji

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Ako mene pitaš nemam GT2, ali probao sam od drugara i GT2, GT i Samsung Galaxy watch.
Svi se oni prilično dobro snalaze pri merenju pulsa u stanju mirovanja ili pod manjim opterećenjem, ali kad puls ode preko 150-160 tu znaju prilično da slažu.
S obzirom na ta iskustva, ne mogu da im verujem ni da će saturaciju da prikažu tačno, pogotovo jer tu par procenata gore-dole pravi razliku od normalnog do kritičnog.

Послато са POCOPHONE F1 помоћу Тапатока
 
Ako mene pitaš nemam GT2, ali probao sam od drugara i GT2, GT i Samsung Galaxy watch.
Svi se oni prilično dobro snalaze pri merenju pulsa u stanju mirovanja ili pod manjim opterećenjem, ali kad puls ode preko 150-160 tu znaju prilično da slažu.
S obzirom na ta iskustva, ne mogu da im verujem ni da će saturaciju da prikažu tačno, pogotovo jer tu par procenata gore-dole pravi razliku od normalnog do kritičnog.

Послато са POCOPHONE F1 помоћу Тапатока
Kako si ustanovio da slažu?

Poslato sa Huawei P30 PRO pomoću Tapatalk
 
Radili smo IFT test. Probali smo ih čisto radi eksperimenta da vidimo preciznost. Korišćeni su GT, GT2, Amazfit Pace, Samsung GW i jedan Polar ne znam tačan model nažalost.
Pratili smo da li prikazuje tačan maksimalni puls i od sata do sata je varirao po 20-30 otkucaja čak, i po završetku testa da li tačno prikazuje "smirivanje" pulsa.
Uporedili smo vrednosti satova sa vrednošću profesionalnih pulsmetara i sa ručnom metodom.
Sama tačnost u odnosu na profi aparaturu je nebitna jer ne može da se očekuje u tom cenovnom rangu, ali ako jedan sat pokaže maksimalan puls 170 a drugi skoro 200 onda je to već problem.

Послато са POCOPHONE F1 помоћу Тапатока
 
Nemam GT2 i nemogu ništa da pričam o njemu i o tačnosti merenja ali pozdravljam ovu funkciju kao korisnu.Koristim Active 2 koji nema SpO2 ali imam Galaxy Note8 ,koji koristim ja, i Galaxy S6 koji koristi ćerka koja ,inače, ima astmu. Koristimo senzor na telefonu za merenje SpO2 koji je ,mogu slobodno posle višegodišnjeg korišćenja, prilično tačan. Jednom je na S6 pokazao vrednos od 92% i kasnije u hitnoj je urađaj koji stavljaju na prst pokazao istu vrednost 92%.Normalna vrednost je od 95 do 100% Samsung radi ovo odavno i vreujem da su algoritme očitavanja senzora već doktorirali. Trebaće Huaweiu neko vreme da ispeglaju softver ali na pravom su putu. Vidim da izbacaju apdejtove za GT2 vrlo često tako da su rešili da ga utegnu maksimalno.
OK za preciznost, imao sam taj senzor na S7, a imam i merač što ide na palac (imam u kući anesteziologa, pa joj je sve to u rancu koji nosi u gepeku). Tačnost merenja kod Samsung je ok.

Mene je interesovala praktična primena.

Da li je saturacija 92 bila indikacija da vodiš dete kod lekara ili bi je svakako vodio? Ako sat bude mogao da meri saturaciju u određenom intervalu i šalje upozorenje, da li će to biti korisna informacija?

Recimo tih 92 je već nezgodno, a ovih 88 što pominje Mačor, već prilično opasno (sumnjam u tačnost merenja tih 88, Huaweiu manje vise ne verujem ni kada pokaže koliko je sati).
Na S7, za koji sam već napisao da je dovoljno precizan, kada su hladni prsti, nema šanse da izmeri više od 93-95. Onda zagrejem taj prst i ide na 99-100.
 
@PJ "Huaweiu manje vise ne verujem ni kada pokaže koliko je sati"
Sa ovim si me slatko nasmejao. Tih 92% su bili alarm da odemo do lekara. Bilo bi odlično kad bi sat mogao u nekom intervalu da izmeri i obavesti korisnika da rezultat nije dobar, bilo SpO2 vrednost bilo EKG za satove koji podrzavaju tu funkciju. Samsungovoj Health aplikaciji verujem jer se nebrojeno puta pokazala kao izuzetno precizna.
 
Da se ispravim. Možda nisam dobro držao ruku malopre. Posle ovog komentara sam uradio pet novih merenja i dobio 96-97% na svim.
Sad, još da mi neko objasni šta to znači, pa da miran spavam.
I, mislim da ne meri konstantno već na zahtev.

Послато са Nexus 7 помоћу Тапатока
 
Kao što rekoh, ništa. 95+ je normalno. Znači zdrav si :d
Kada padne ispod 90, ne treba ti merenje da shvatiš sa nešto nije uredu. Shvatićeš na teži način da si u problemu.
 
Da se ispravim. Možda nisam dobro držao ruku malopre. Posle ovog komentara sam uradio pet novih merenja i dobio 96-97% na svim.
Sad, još da mi neko objasni šta to znači, pa da miran spavam.
I, mislim da ne meri konstantno već na zahtev.

Послато са Nexus 7 помоћу Тапатока
SpO2 meri samo na zahtev. Tako je.
U Health app 10.0.5.317 nemam opciju VOmax, samo SpO2.

Poslato sa VOG-L29 pomoću Tapatoka
 
SpO2 meri samo na zahtev. Tako je.
U Health app 10.0.5.317 nemam opciju VOmax, samo SpO2.

Poslato sa VOG-L29 pomoću Tapatoka
A da li imaš na samom satu opciju SpO2? Provlači se ta opcija kroz priču sa novim ažuriranjem softvera ali ja nigde nisam našao tu opciju. Gledao sam na Youtube i opcija se pojavljuje kad se udje u podesavanja.... Kod mene to nema... Kakva je situacija kod vas?

Poslato sa Huawei P30 PRO pomoću Tapatalk
 
Posle sinoćnjeg update na GT2 1.06.32 izbacio Sp02. Ima opcija u meniju kad se uđe.

Sent from my ELE-L29 using Tapatalk
 
Ja imam posle ovog najnovijeg ažuriranja sata.
4580f47986304498c198ea39fce87249.jpg
 
A da li imaš na samom satu opciju SpO2? Provlači se ta opcija kroz priču sa novim ažuriranjem softvera ali ja nigde nisam našao tu opciju. Gledao sam na Youtube i opcija se pojavljuje kad se udje u podesavanja.... Kod mene to nema... Kakva je situacija kod vas?

Poslato sa Huawei P30 PRO pomoću Tapatalk
Da, na samom satu.

Poslato sa VOG-L29 pomoću Tapatoka
 
Jaooooo pa ja tek sad vidim da je kod mene verzija 1.0.3.62 a ne 1.0.6.32... Permutacija brojeva.... Ok ok.. Znači nije mi se još ažurirao softver sata [emoji849]

Poslato sa Huawei P30 PRO pomoću Tapatalk
 
Sada se ažurirala i Health app I I am i spO2 tab na prvoj strani.

Poslato sa COR-L29 uz pomoć Tapatoka
 
Kupiš sat, daš pare...proizvodjač te kulira kao starog pretplatnika T-com [emoji3] ja ljudi ne mogu da vjerujem da nikakav update ne dobih 100 godina... od nove godine su mi poslali jedan pregadni watchface i to je to
f7f1b77caeccfc1334c24bf7b0ecb71a.jpg


Sent from my SM-N950F using Tapatalk
 
Proveri verziju Health aplikacije. Neće ti ponuditi update sata ako nemaš poslednju verziju Health aplikacije. Bar meni nije.
 
Meni je isto ta verzija na satu, odavno nikakav update, vjerovatno je svima tako u CG. [emoji16]
Health je zadnja verzija 3.511

Edit: Azurirao sam preko aptoide Huawei Health na 5.317, drugacije nije moglo, aplikacija je azurirana ali sat i dalje nema update.

Poslato sa VOG-L29 pomoću Tapatoka
 
Poslednja izmena:
Stiglo je azuriranje za gt 2 par sati nakon sto sam azurirao apk huawei health, pa probajte.

Poslato sa VOG-L29 pomoću Tapatoka
 
Pa posle kazu da Huawei ne prisluskuje ahhahaha
8430842331c63a94966bd5c00b8e4f39.jpg


Sent from my SM-N950F using Tapatalk
 
Stiglo i za Honor Magicwatch 2, prvo stigao update Health app pa par sati nakon toga i sat.

Sent from my sokoćalo
 
Stigao update na sat, radi spo2
 
Kod mene Health verzija 10.0.4.509

Sent from my ELE-L29 using Tapatalk
 
Uradio sam sve po uputstvu što je postavio djilkoš ns i uspio sam i bez Kineskog id, znači radi postavljanje castom watchfaceva.E sada, djilkoševi fejsevi mi svi rade, ali kada skinem na primjer sa telegrama ili xda foruma, 90 % watchface ispiše da nije podržan format iako su hwt format, kao i djilkoševi. Šta bi mogao biti problem?

Ako koga interesuje, rješenje problema je brisanje bilo kojeg slova iz naziva watchwace, samo ne dirati format hwt.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno