Šta je novo?

Smartwatch uređaji

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Ubaceni opet novi custom faces watches :D

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
To je to, uspeo sam. Hvala ti. Još samo da probam da vidim da li će raditi sa UK accountom. Jer me smara onaj China content, a i nema mapa...

OnePlus 6T
 
Samo treba da reinstaliras aplikaciju i ispratis jednostavno uputstvo. Ako to ne zelis pomoci ti nema.

Izasli novi skinovi za GT. I ovi su losi mada ne onako ocajni kao oni crtani. U svakom slucaju morace da naprave kategorije jako brzo jer postaje nepregledno.
To me i čudi, što sam ispratio upustvo i ponovio više puta, bez uspeha. Zato se čudim.

Iskreno, mislim da nije ok pisati pomoci ti nema ili slično, ne čitajući prethodne postove gde pisah da sam uradio po instrukcijama i ipak ostao bez rezultata.

Takvim stilom pisanja se po temama redovno izliva gomila sujete i testosterona, pa posle brišu postove.

Sportski pozdrav.

Послато са SM-A105FN помоћу Тапатока
 
Malopre sam primetio neobičnu stvar.

Koristim google duo, ali kad mi je sat povezan, aplikacija zvuk pušta samo u slušalicu, ne i na zvučnik. Zbog toga pre takvih poziva isključim BT na telefonu.

Međutim, danas, nakon Duo poziva mi stigne glasovni poziv i sat krene da vibrira! Prikaže mi ko me zove, ali samo uz ikonu za prekid veze, ne i za uspostavljanje! BT isključem,!

Koji đavo?
 
Pogledaj u bluetooth settings na telefonu da nije isključen audio ili phone call, zavisi od telefona...

Sent from my HTC U11 using Tapatalk
 
BT je bio isključen na telefonu. Telefon nije mogao da bude povezan sa satom. Ili je mogao?

Poslato sa COR-L29 uz pomoć Tapatoka
 
Nije mogao, prevideo sam da je bio isključen BT.

Sent from my HTC U11 using Tapatalk
 
To me i čudi, što sam ispratio upustvo i ponovio više puta, bez uspeha. Zato se čudim.

Iskreno, mislim da nije ok pisati pomoci ti nema ili slično, ne čitajući prethodne postove gde pisah da sam uradio po instrukcijama i ipak ostao bez rezultata.

Takvim stilom pisanja se po temama redovno izliva gomila sujete i testosterona, pa posle brišu postove.

Sportski pozdrav.

Послато са SM-A105FN помоћу Тапатока
Jel ti je na Huawei ID UK region ili nesto drugo?

Tapatalk from Poco loco
 
Malopre sam primetio neobičnu stvar.

Koristim google duo, ali kad mi je sat povezan, aplikacija zvuk pušta samo u slušalicu, ne i na zvučnik. Zbog toga pre takvih poziva isključim BT na telefonu.

Međutim, danas, nakon Duo poziva mi stigne glasovni poziv i sat krene da vibrira! Prikaže mi ko me zove, ali samo uz ikonu za prekid veze, ne i za uspostavljanje! BT isključem,!

Koji đavo?
Potvrđujem.

Večeras dok sam šetao, pričam na Duo. BT isključen. Stiže mi glasovno poziv, sar vibrira i prikazuje poštovaoca i ikonu za prekid veze. Javim se na poziv, tokom koga mi stiže drugi glasovni poziv. Sat se opet identično ponaša.

Završim poziv, otvorim Health app, sat uredno nepovezan, sive i nudi mi da ga povežem.

Uključim BT, sat povezan, stigne mi poziv i on se sasvim normalno ponaša.
Dafuq?!

Poslato sa COR-L29 uz pomoć Tapatoka
 
Nema više "nije povezan" kod Googla [emoji1]

Sent from my SM-N960F using Tapatalk
 
Jel ti je na Huawei ID UK region ili nesto drugo?

Tapatalk from Poco loco
Region je bio Srbija, UK, posle Kina, ništa...

Nađem na Reddit-u temu, lik uz S. Arabije savetuje (pošto i njih banuku iz nekih razloga) da se skine App gallery i preko nje poskida sve što treba. Skinuo sa official Huawei sajta, poskidao sa nje HMS i Health, pokušao i... pogađate...

Ajde rekoh, možda je zbog naloga. Probam da se u AppGallery ulogujem sa starog naloga, ne prepoznaje. Pokušam da napravim novi na Gmail, ne mogu da verifikujem, ne šalje verifikacioni mejl na adresu. Preko broja moba, isto.

Mislim, wtfwtfwtf ne razumem, pa official aplikacije ne rade. Da li Samsung zeza stvar, dal Google, dal su same app neoptimizovane, sve u svemu jako loše iskustvo.

Ko nema odgovarajući telefon prvo neka dooobro istestira svoj fon pre kupovine sa nekim random satom iz radnje, jer ovo ne očekuješ u XXI veku.

Verujte, da nemam Huawei fon, koji jedva čekam da mi vrate, prodao bih ovaj šit bez razmišljanja. Sve je radilo na Huawei-ju. Opet će.

Послато са SM-A105FN помоћу Тапатока
 
Poslednja izmena:
Ja imam Xiaomi, ali mi radi normalno sve.
 
Izasli novi skinovi za GT. I ovi su losi mada ne onako ocajni kao oni crtani. U svakom slucaju morace da naprave kategorije jako brzo jer postaje nepregledno.

To izašli novi, gledate na kom story? Meni na China beti uvek isti u onom delu free .
I to sve pakao ružni

Sent from my HD1903 using Tapatalk
 
Kad sad nisam razlupao i sat i telefon zajedno. Instaliram Gear manager, povezujem sa telefonom i vrati mi fabrička na satu.
 
Ja sam isto imao problem, dok sam imao galaxy watch, i Huawei mate 20 pro. Stalno je gubio vezu, razgovori preko sata nemogući, (loše se čulo). Svaki put kad izgubi vezu, morao sam ručno da ih povezujem. Promenio sat (huawei watch gt 2) i sad je sve ok.
 
Kad sad nisam razlupao i sat i telefon zajedno. Instaliram Gear manager, povezujem sa telefonom i vrati mi fabrička na satu.

Promenio si telefon?

Meni se to desava kad promenim rom ili telefon, ali posto je sve na Samsung Cloud-u, povuce sav backup.
 
Nisam, da jesam znao bih da je možda do toga, ali ovako je bio blizu kante i jedan i drugi :)
 
Stefane, ja i dalje mislim da nesto ne radis kako treba, nisam siguran sta. Ti si bukvalno prvi i jedini kome nece da proradi. Nema mi logike da samo tebi ne radi a proradilo je svima i na GT i na GT2.

Tapatalk from Poco loco
 
Ajmo ovako dobri ljudi, obećao sam utiske o Fossil Q Explorist Gen 4 satu. Pre svega, Amazon - ko živi u inostranstvu zna koliko olakšava život kada kupuješ bilo koje novo parče tehnike i prateće opreme. Pominjem Amazon jer sam prvenstveno hteo direktno sa Fossilovog sajta da naručim, jer sam prvo tamo video da su im stariji satovi na debelom popustu kako mi je google search izbacio, ali sreća pa Amazon obično prati sa promocijama. Naručio u ponedeljak, garantovali su da stiže u četvrtak, stiglo je dan ranije, u sredu. Pitao sam se da li će mi poslati dva paketa odvojeno, pošto sam metalnu narukvicu naručio malo kasnije, jok, vide oni da ide na istu adresu pa su strpali u isti paket. Da ne zaboravim, takođe treba obratiti pažnju i na Fossil Sport model, koji košta 99e na popustu, za taj novac nema greške. Elem, ide jedan proper unboxing Explorist Gen 4 modela, sa fotkama i prvim utiscima, hteo sam još u sredu da pišem ali ne stigoh nikako.

Dakle, naručio sam verziju sa silikonskom narukvicom, u crnoj varijanti, jer mi se ovaj zlatni sa kožnom crnom narukvicom ne dopada (ista cena 149), a smoke sivi koji mi je kul je na amazonu i dalje 285e, tako da rekoh neka hvala. Koga zanima narukvica, u pitanju Fullmosa 22mm crna metalna, košta 19e na popustu i interesantno je da dolazi sa alatom za skraćivanje. Za te pare, videćemo koliko je dugotrajna, mada ne sumnjam da će početi da se guli boja u bližoj budućnosti - koliko para toliko muzike. Nisam je još stavio na sat, hoću barem nedelju dana na silikonskoj da budem, da bih kasnije mogao da uporedim kako će metalna da mi prija, ali što se tiče sistema zatvaranja, zaobljenosti kopči i pokretljivosti istih, na prvu loptu mi deluje ok.


https://flic.kr/p/2iDQwML


Da, htedoh da se osvrnem na jednu stvar, pun naziv sata je Fossil Q Explorist HR, gde HR sugeriše heart rate senzor, što me je začudilo pa sam se pitao da li postoji i Non HR varijanta, što mi je besmisleno ne uključiti u pametni sat. Kako se ispostavilo, Gen 3 nije uopšte imao senzor za puls, zato su ovde dodali HR sufiks. Realno, iz principa ne bih kupio smartwatch bez toga, jer je to nešto što košta par dolara u proizvodnji da se ubaci. Druga stvar, zbunile su me oznake FTWxxxx (for the win :d), tako da svaka varijanta boja/narukvica ima svoju cifru, tipa silikonska crna je 4018, smoke metalna je recimo 4012, čisto skrećem pažnju šta da kucate u pretragu ako oćete da jurite review/fotke konkretne varijante.


https://flic.kr/p/2iDPwQP


Koliko je teško u kutiji da ti ubace punjač od 5V 0.5A koji košta dolar, očigledno je mnogo teško, tako da ga nema u pakovanju, snađi se sam ili kači na USB desktopa/laptopa. Srećom, imam par samsungovih punjača viška, ali eto, glupost je da ne ubace. Znači u kutiji sat i magnetni puck za punjenje, to e to.


https://flic.kr/p/2iDJYHg


Ova crna silikonska narukvica je magnet za sitnu prašinu, lako se štrokavi i od znoja, ali ajde da kažem da joj je to i namena, više je za rekreaciju/svakodnevno nošenje, kome treba više fensi varijanta da uklapa uz odeću, za to je ipak kožna narukvica. Zadnja strana sata je kul, nemam nekih zamerki, ali koliko čitam dešava se ljudima da im otpada ovaj deo gde je smešten HR senzor, lol, kontrola kvaliteta Fossil? Sreća pa im daju nove satove kad se to desi. Kruna je normalne veličine i super je za korišćenje, ali stvarno su druga dva tastera mogla da budu manja, tj kraća, nije ovo štoperica. Malo su tvrđi na pritisak pa nema šanse da ih slučajno stisneš, ali eto, da su ih skratili par mm još bi lepše izgledao sat.


https://flic.kr/p/2iDNuPb


Sat na ruci leži super u mom slučaju, nemam veliki zglob, razmišljao sam kako će 45mm da izgleda na ruci, ali eto, čuči lepo i ne žulja. Što se tiče dužine silikonske narukvice, ima deset rupica, meni je četvrta od kraja najkomotnija, što znači ko ima još manji zglob od mene, eto, ima da paše svakom. Ekran je odličan, Amoled, svetao, oštar, lepe boje pruža, lepo reaguje na dodir, zaista nemam šta loše da kažem za ekran. Nego, Wear OS, meni je nejasno da tolike godine Google odbija da optimizuje ovaj sistem, nisu realni nimalo. Prvo, verzije Wear OS su nebulozno označene, sat mi je došao sa ja mislim 2.6 ako se ne varam, pa sam kroz Play Store na satu updatovao na 2.14?? Valjda 2.06 brate Guglu, ne 2.6, zašto uvode konfuziju. Drugo, predugo se bootuje kad i ako restartuješ sat, treba mu sto godina da se bootuje i "smiri". Pod tim mislim da prestane da laguje posle boot-a, stvarno neozbiljno. Jeste stariji Snapdragon 2100 unutra i 512MB ram-a, ali ovo definitivno nije do hardvera, nego lenjost Googla da optimizuje Wear OS, stvarno traljavo od njih. Dobro, kad se bootuje i smiri (haha) posle toga radi lepo, nisam primetio da su animacije choppy ili da laguje, mada još mi je sistem svež.

https://flic.kr/p/2iDNg9f

https://flic.kr/p/2iDPVdE


Dobra strana WearOS je što je dobar sa aplikacijama, i što ima pregršt Watch faces na raspolaganju, stvarno možeš da biraš šta ti najviše odgovara pa čak i sam da napraviš u watch face makeru šta ti odgovara ako imaš strpljenja za to. Meni za sad čuči lepo ovaj raspored, gde od complications imam google now, bateriju, prognozu i HR. Notifikacije super rade, ne kasne, možeš da odgovoriš na njih, imaju u sebi i sliku ako postoji, stvarno lepo realizovano. Sat nema zvučnik, što mi je totalno nepotrebno, zašto bih pobogu pričao preko sata, a za google now možda i nije toliko loše, ali opet nije krucijalno da ti glasovno odgovori. Dovoljno je da imaš vibraciju, izađe ti poziv na satu, ili poruka, dovoljno da ti skrene pažnju, to je i poenta sata po mom mišljenju, ne da ti menja telefon. Baterija je katastrofa ako ga čačkaš puno, a recimo sa always on ekranom, nfc, google detekcijom, itd, ako izdrži od ujutru do uveče pred spavanje, imaš sreće, znači nema teorije dva dana sa popaljenim opcijama. Uveče ako ga ne staviš na punjač, nahebo si. Ustvari možda i nisi jer se puni dosta brzo, recimo ujutru imaš fore ako si zaboravio uveče da ga staviš, treba mu oko sat vremena od empty do full ja mislim, nisam tačno merio ali skaču procenti brzo. Znači kao smartfon, moraš da ga puniš jednom dnevno, kad puniš telefon moraš i sat da staviš.


https://flic.kr/p/2iDL9sY

https://flic.kr/p/2iDKPwB


Pomešani su mi početni utisci, sviđa mi se dizajn i kako leži na na zglobu, Wear OS nije sjajan što se optimizacije tiče, i baterija je loša ko koristi sat mnogo tokom dana, ali za 149 evra mislim da nije loša kupovina. Možda Google optimizuje Wear OS još malo, ali ne nadam se previše. Vidim da ovde dosta ljudi fura Huawei GT/GT2, ja eto rekoh trebao mi je Wear OS isključivo. Eto, imajte u vidu i Fossil, pogotovo ko može da kupi preko Amazona. Vidim da je dosta popularan na Redditu, ko hoće da pruži šansu smartvoču koji liči na normalan sat. Odlagao sam godinama da se ukrcam u smartwatch voz, daću mu šansu sad. Zvanično se pridružujem temi, i'll keep you updated. Uživajte u fotkama ako ništa, na netu se ljudi ne trude da lepo isfotkaju, obično sve danas ide kroz video.
 
Au, brate Gizmo, ti ko da nikada nisi ni odlazio iz redakcije...
I ne interesuje me mnogo fosil, ali ovo ću vala pročitati barem zbog truda koji su uložio [emoji1]

Sent from my SM-N960F using Tapatalk
 
Stefane, ja i dalje mislim da nesto ne radis kako treba, nisam siguran sta. Ti si bukvalno prvi i jedini kome nece da proradi. Nema mi logike da samo tebi ne radi a proradilo je svima i na GT i na GT2.

Tapatalk from Poco loco
Bre, Sajberu Kurajberu, fala ti što brineš i deliš moje muke. :) Iskreno.

Da podelim sa vama, uspeh danas da rešim.
Bagovala je HMS core aplikacija, sve živo, ali uspeo sam nekako.

Послато са SM-A105FN помоћу Тапатока
 
Bio je ovde neko ko je imao identičan problem sa nedostatkom watchface na telefonu, pa je uspeo preko Huawei (naravno) tableta da instalira, ali ne i telefona.

Najveći problem je nemogućnost logovanja sa Huawei ID account u skinutim aplikacijama. Jednostavno, nije mohao prijavi ni putem mejla ni putem SMS poruke, stalno je prijavljivao problem.

Na Huawei ID account sam se ulogovao preko kompa, zatim u podešavanjima našao ID za prijavu (dugačak je, liči na mejl), potom skinuo sa znavičnog sajta AppGallery, preko nje skinuo HMS core.
Zatim u AppGallery u podešavanjima se prijavio preko Huawei ID tako što sam uneo ID (neće mejl, neće broj telefona, ne pokušavajte, iako preporučujem da ga unesete u nalog) i code za verifikaciju zatražio putem mejla, koji sam mogao da vidim samo preko kompa (čudno ali da).

Kada sam se ulogovao skinuo sam preko AppGallery Huawei Health, potom uključio airplane mod na telefonu, pokrenuo je i označio kao region Srbiju, nakon čega je aplikacija tražila povezivanje na internet i islljučila se. Opet uključio internet i pokrenuo Huawei health, sam je povukao podatke sa naloga i sinhronizaciju, to smo tražili.

Potom, povezao sat kao i uvek i... Bingo!!!

Izvinite ako sam bio dosadan, neko je ovde komentarisao, neko poslao privatnu poruku i uspeh nekako...



Послато са SM-A105FN помоћу Тапатока
 
Au, brate Gizmo, ti ko da nikada nisi ni odlazio iz redakcije...
I ne interesuje me mnogo fosil, ali ovo ću vala pročitati barem zbog truda koji su uložio [emoji1]

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

Heh, profesionalna deformacija izgleda :d Da znam da bi mi bilo isplativo, pisao bih ja blog i snimao video za YT, ja i dalje tvrdim da su nezavisni testovi nešto najbliže istini o uređajima. Kad si u redakciji imaš obavezu prema nekom, dok kada kupiš nešto svojim parama možeš da izneseš sve mane i prednosti na način na koji želiš, bez suzdržavanja. Naravno da ne garantuje objektivnost, i dalje možeš da imaš preferencije prema brendu/modelu, ali eto barem ne pišeš da zadovoljiš kompaniju. Ne bih pisao/snimao nikad na srpskom ipak, čisto zbog slabe publike govornog područja, ako bih počinjao nešto u 2020 to bi bilo na engleskom jeziku, eventualno na francuskom kada ga usavršim. Zanimljivo mi je sve to i dalje, samo treba uglaviti to negde između roditeljstva i pravog posla, jer samo popularniji blogeri/youtuberi imaju dovoljan prihod da žive od toga. Treba se probiti, potrebne su godine truda.
 
Bre, Sajberu Kurajberu, fala ti što brineš i deliš moje muke. :) Iskreno.

Da podelim sa vama, uspeh danas da rešim.
Bagovala je HMS core aplikacija, sve živo, ali uspeo sam nekako.

Послато са SM-A105FN помоћу Тапатока
Super da si provalio sta je. Rekoh ti, nemoguce da samo tebi nece ;)

Tapatalk from Poco loco
 
Treba mi savet.
Instslirao sam TaiChi i sve potrebno za custom watch face. Instalirao dva tri, extra izgled.

Kada skinem sa neta skinove sa .hwt ekstenzijom, neke hoće da instalira neke neće, uz naznaku da ne podržava format iako je uvek isti .hwt format.

Da li eko zna kako da ovo rešim?

Послато са SM-A105FN помоћу Тапатока
 
Bio je ovde neko ko je imao identičan problem sa nedostatkom watchface na telefonu, pa je uspeo preko Huawei (naravno) tableta da instalira, ali ne i telefona.

Najveći problem je nemogućnost logovanja sa Huawei ID account u skinutim aplikacijama. Jednostavno, nije mohao prijavi ni putem mejla ni putem SMS poruke, stalno je prijavljivao problem.

Na Huawei ID account sam se ulogovao preko kompa, zatim u podešavanjima našao ID za prijavu (dugačak je, liči na mejl), potom skinuo sa znavičnog sajta AppGallery, preko nje skinuo HMS core.
Zatim u AppGallery u podešavanjima se prijavio preko Huawei ID tako što sam uneo ID (neće mejl, neće broj telefona, ne pokušavajte, iako preporučujem da ga unesete u nalog) i code za verifikaciju zatražio putem mejla, koji sam mogao da vidim samo preko kompa (čudno ali da).

Kada sam se ulogovao skinuo sam preko AppGallery Huawei Health, potom uključio airplane mod na telefonu, pokrenuo je i označio kao region Srbiju, nakon čega je aplikacija tražila povezivanje na internet i islljučila se. Opet uključio internet i pokrenuo Huawei health, sam je povukao podatke sa naloga i sinhronizaciju, to smo tražili.

Potom, povezao sat kao i uvek i... Bingo!!!

Izvinite ako sam bio dosadan, neko je ovde komentarisao, neko poslao privatnu poruku i uspeh nekako...



Послато са SM-A105FN помоћу Тапатока

Ја сам "тај" са таблетом, али сам се за сређивање на Шаоми Ми9т помучио мало више него ти.Наравно,имао сам помоћ у одличним саветима једног од форумаша,коме се и сад захваљујем.
 
Jesam *mjau**mjau**mjau**mjau**mjau*. Erase data - erase cache, prinudno zaustavi Health app.
Hteo sam da vidim zbog čega neće da mi prijavi novu verziju firmware-a.
Posle ponovnog pokretanja qrc (vidi sliku)!
Neko je beše gore prijavio isti problem. Kako je beše rešen?
bf7dbefa16ad5eff1b434929874aa3b9.jpg


Poslato sa COR-L29 uz pomoć Tapatoka
 
Jesam *mjau**mjau**mjau**mjau**mjau*. Erase data - erase cache, prinudno zaustavi Health app.
Hteo sam da vidim zbog čega neće da mi prijavi novu verziju firmware-a.
Posle ponovnog pokretanja qrc (vidi sliku)!
Neko je beše gore prijavio isti problem. Kako je beše rešen?
bf7dbefa16ad5eff1b434929874aa3b9.jpg


Poslato sa COR-L29 uz pomoć Tapatoka
Pročitaj gore u komentarima kako sam rešio kod mene, ako ne štima kukaj ovde i pomažemo.

Tu je i @Dakaman , drago mi je da si rešio. Bez mike nema nauke.

Послато са SM-A105FN помоћу Тапатока
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno