Šta je novo?

Smartwatch uređaji

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Svakako je izbor ogroman pa neka odluci. [emoji4]
 
Ima li Huawei Watch GT opciju razgovora kao Gear kada je spojen sa telefonom?
 
Huawei Watch 2 ima, piše na njihovom sajtu da podržava zvučnik:
https://consumer.huawei.com/en/wearables/watch2/specs/
Ne pitam za Huawei Watch 2!

Pitam za proverenu informaciju Huawei Watch GT. Na zvaničnom sajtu nema podatak za Huawei Watch GT da poseduje zvučnik:
https://consumer.huawei.com/en/wearables/watch-gt/specs/
Po specifikacijama nema.
Razmišljao sam se da zamenim Frontier za Watch GT, naručim Mate 20 Pro i dobijem nov sat na poklon, to mi malo i bilo presudno kod Mate 20 Pro, ali zvučnik mi je obavezan, dosta olakšava život. Ostaje do daljenjg Frontier.
 
jedno pitanje, jel vredi dati novi Gear s3 i doplatiti za Galaxy watch? stize mi od samsunga poklon pa reko na vreme da se informisem da ga ne otvaram, zanima me u praxi brzina rada baterije itd... doplata koliko vidim bila bi minimum 100e po sadasnjim cenama pa ako ima neko neki savet?
 
jedno pitanje, jel vredi dati novi Gear s3 i doplatiti za Galaxy watch? stize mi od samsunga poklon pa reko na vreme da se informisem da ga ne otvaram, zanima me u praxi brzina rada baterije itd... doplata koliko vidim bila bi minimum 100e po sadasnjim cenama pa ako ima neko neki savet?
Ne

Sent from my Mi A2 Lite using Tapatalk
 
Jedino sto je bolje jeste baterija. Ostalo je slicno. Ali 90% korisnika ima problema sa fitnes aplikacijama, pracenje koraka, utrosenih kalorija, HR senzor, ne radi kako treba. Pratim samsung forum i sumnjam da ce u skorije vrijeme izbaciti update da se to popravi (ako nije do hardvera).
 
Poslednja izmena:
Ispraviće kad izbace tamo aprila Samsung Watch Sport.

Kao fitness tracker je promašaj.

Meni bilo žao da ga vratim, jer je kvalitetno odrađen ali ću ga prodati čim me prođe volja i kad izađe neki Smart Watch koji je dobar fitness tracker a da nije Garmin.

Sent from my Redmi 5 Plus using Tapatalk
 
Ne bi bio provlem te doplate stvarno nego me vise zanima fluidnost kad se cacka.. ako nema na tom polju neke razlike onda ga necu menjati, da lj je gear s3 bolji onda od galaxy watcha za oracenje fitnes aktivnosti?

Послато са SM-N950F уз помоћ Тапатока
 
A šta mislite o ovoj dilemi: Samsung Galaxy Watch ili Huawei Watch GT?

Sent from my EML-L09 using Tapatalk
 
Ne bi bio provlem te doplate stvarno nego me vise zanima fluidnost kad se cacka.. ako nema na tom polju neke razlike onda ga necu menjati, da lj je gear s3 bolji onda od galaxy watcha za oracenje fitnes aktivnosti?

Послато са SM-N950F уз помоћ Тапатока
Sta podrazumevas pod fluidnosti?

GS3 ti zavrsava posao oko poziva, i citanju poruka... Ja ga najvise koristim u voznji kao handfree
Sto se tice nedostataka to je vec receno. Nista nije precizno oko fitnes podataka.
To sam poredio

Ako hoces sat da bi merio neke parametre za trening onda uzmes neki puls metar recimo sigmu (ja koristim 25.10) ili Garmina, Suunto.

Mogu da ti kazem iz iskustva da je GS3 igracka naspram Garmina i Suunta.

Trenutno koristim GS3, pre njega sam koristio Suunto i velika je razlika npr.kod merenja nadmorske visine.
Suunto je prikazao razliku od 1m, dok je GS3 i vise od 10m razlike
40f44cbba788c9d4d29b1601a7e02111.jpg


Sent from my Mi A2 Lite using Tapatalk
 
Ja najvise trebam upravo kao handsfree u kolima ispred kola, u krevetu, itd itd, da ne moram da se cimam sa telefonom....
Ostatak za neko merenje koraka,km,fizicke aktivnosti. Ne treba mi preciznoat u metar svakako....
Pod fluidnost mislim kad se skroluje aplikacijama, cacka uopsteno sat, dal laguje kao nekada s3,s4,s5 ili radi kao s8,s9 :)
Sve ok razumeo sam i gear s3 mi je definitivno dovoljan...

Послато са SM-N950F уз помоћ Тапатока
 
Poslednja izmena:
Ćao svima, već sam pisala u ovoj temi. Pitala sam za savet koji sat da kupim. Gledala sam satove i uživo i po Internetu, mnogo ih ima a kako nikada nisam imala smartwatch, meni je sve to jako šareno i komplikovano da odaberem.

Uživo sam gledala samsungove satove koji su stvarno prelepi, bilo je izloženo 4 komada: sport watch nema opciju da se odgovara na pozive i priča sa sagovornikom; dok ostala 3 izlozena tu opciju imaju - S3 Gear frontier i Smart watch muški i ženski koji su manji.

Iako sam prvobitna bila najviše zainteresovana za sportske / Health funkcije, ova varijanta sa odgovorom na pozive i razgovorom preko sata mi se mnogo sviđa, pa makar samo to postojalo. S3 Gear frontier se trenutno daje kao poklon ako se kupi telefon s9 ili s9+, što je svakako super varijanta ako nekome treba i telefon; ali meni telefon ne treba, treba mi sat, pa mi je ta ponude besmislena.

Na KP-u sam gledala satove bez ulaženja u detalje, čisto da vidim koji mi se sviđa; Garmin i Apple imaju pojedine vrlo lepe modele ( pošto imam android, ne znam koliko je smisleno da gledam Apple satove, da li to uopšte može da se ukombinuje?), čak sam videla jedan mnogo lep LG model. Prodaju se čak i ovi pokloni uz s9 i s9+, ljudi pokupovali, pa hoće da zarađuju, ali naravno prodaju satove bez garancije, tako da ne znam da li ima smisla da se kupi sat koji nije male cene, za koji oni tvrde da je nov, ali je bez garancije. Mislim da bi možda uskoro isti taj sat mogao da se nađe po ceni za koju ga sad prodaju ti preprodavci, a sa garancijom (kad mu malo padne cena). (?)

Elem, da ja ne bih sad pričala šta sam sve videla, ovako... ja se u ovoj temi Smartwatch-ova, osećam kao alien; kao npr kada bi čovek koji nikada nije imao Android krenuo da gleda Androide.

Volela bih da mi kažete sledeće:

1. Da li osim ove teme postoji još neka tema na Benču o Smart watch ovima? Jer ja nisam uspela da nađem. Ako postoji, možete li mi napisati linkove?

2. Da li mi ukratko možete reći koje specifikacije jedan moderan sat koji ima nameru da traje duži vremenski period treba da poseduje?

3. I da ponovim ono što bih ja htela od Smart watcha:
- te sportske / Health funkcije su mi vrlo bitne. Znači mora da ih ima i to što više to bolje, i da budu naravno precizne, pošto sam na više mesta pročitala da u zavisnosti od modela sata nisu precizne funkcije ( da suviše odokativne, ta šminka mi ne treba).
- da ima i funkcije mobilnog telefona, tj ne mora da ima sve što ima i mobilni (npr ne mogu da gledam internet na tolikom displeju!), aplikacije poput društvenih mreža mi ne trebaju pošto ne koristim (osim vibera); potrebno mi je npr da instaliram nekoliko aplikacija koje se mogu videti na satu tipa vremenska prognoza, kad bus kada ide, gde sam, podsetnici, mjuz... obavezno mjuz.... I novootkrivena opcija - vrlo mi je važno da mogu da odgovorim na poziv i da pričam sa sagovornikom; koliko sam shvatila to se radi preko spikerfona. Znači taj sat mora imati jak spikerfon tj. zvučnik i jak mikrofon, da me čovek čuje i mora da ima neki 'noise cancellation' zbog buke u gradu. I mora da ima opciju da unosim tekst glasom (za poruke) odnosno kao neki beležnik ili diktafon da mogu da ga koristim ( isto radim i na mobilnom i ovo što sad pišem, pišem tako što pričam, ja ovo ne kucam) i da mogu da snimam razgovore, kao diktafon i razgovore telefonske. Znači, ZVUK mi je bitan na satu, kao i na telefonu. Kamera... dobrodošla je, mada ne znam kako se slika sa tim satom.

---- Zvučni segmenti svi koje sam nabrojala su mi najvažniji (mikrofon i zvučnik mora da bude jak) i Health / sport opcije, i da bude precizan u tim Health / sport opcijama, vremenskim prognozama i tome slično; da bude lep (a ima ih lepih zaista). I nemam nameru da ga menjam svakih godinu dana, pa bih volela bih da ima specifikacije koje će da traju u narednih 3-4 godine, a ne znam koje specifikacije sat treba da ima.

Ja napisah šta želim sad posle kratkog pregleda onoga što ima. :) Sad sam se još više primila na Smart watch ove, smatram da su mnogo korisni.

Ah da, imam android, kojim sam zadovoljna i ne bih ga menjala zbog sata (ukoliko je to uslov npr za Apple ili za neki drugi). Moj mob ima dobre karakteristike Android 8, 4ram... (pominjem zato što kad sam pitala prodavačicu u Samsung store-u da li moram da imam Samsung fon, ona je rekla da 'bi bilo poželjno da imam Samsung telefon' (?) ali da može da se upari sa drugim androidima ukoliko imaju jače specifikacije (moj je OK), sad... šta je ona htela da kaže... baš nije mi jasno, to samo ona zna... ;)

Sve linkove koje mi budete stavili pogledaću, pregledaću, pročitaću, to će mi svakako biti korisnije, nego ja sama da gledam tražim. A ipak ste svi vi ovde više u materiji SmartWatch ova, nego ja...

Imam još jedno pitanje: uskoro će Black Friday. Da li se na osnovu vaših iskustava nešto dešava na taj dan po pitanju smart watch-ova i mobilnih, tj ima li tada lepih popusta?

HVALAAA :)
 
Poslednja izmena:
Upravo sam i ja razgledao smartwatches i zapao mi za oko Fossil Q Founder? da li neko ima, i da kaze nesto u vezi ovog sata? Vidim da je cross platform, sto znaci da podrzava i android kao i ios.
 
Sto je najgore, ispadnu bolji kineski satovi sa obicnim Androidom nego Android Wear ili Tizen. Pretpostavljam da ovi prvi imaju klasicne Android apps tako da moze da se "govori" Srpski u njih. Ovi zadnji, na zalost nemaju tu opciju pa tako na kraju ispadne da imaju samo funkciju bilo kog sata sa notifikacijama (Suunto ili Garmin fora npr). Ajde, imaju opciju handsfree koja zna biti zgodna ali u dve godine koristio sam je 2, 4 puta max. Mnogo zgodnije bi mi bilo diktiranje poruka, potpuna sinhronizacija svih messenger-a a ne samo sms aplikacije (eventualno i hangouts). Naravno fali i podrska za dual sim telefone.
 
Problem.kod kineza je svakako baterija koja kod 4g modela.ne moze da izgura ni dan ,to mu je najveca mana ,kada to rese pazaricemo oper kineza,imao sam 3 oom i sva tri su imala problem ako tako mogu da kazem sa baterijom,meni je smor da punim svaki dan,imao sam i garmina ,gear fit ,gear s3 i sada watch,i svaki ima svoje mane i.prednosti,ako vam.treba sat za fitnes po meni od ovih sto sam imao garmin je najprecizniji ali ako tteba za notifikacije i da ima fitnes funkciju onda s3 ili watch,za devojke samo watch ali onaj manji,46mm na zenskoj ruci izgleda katastrofa bar po meni a naravno hands free funkcija jako dobro dodje bar u kolima
 
Upravo sam i ja razgledao smartwatches i zapao mi za oko Fossil Q Founder? da li neko ima, i da kaze nesto u vezi ovog sata? Vidim da je cross platform, sto znaci da podrzava i android kao i ios.
Pogledala sam na netu Fossil, to je sat za fensiranje. :) a i datira iz 2015, ne znam da li je to staro. U svakom slučaju, ovde piše da mu je baterija jako loša i da nema android funkcije (bar ne u izobilju niti bitne).
https://www.cnet.com/reviews/fossil-q-founder-review/

... Mnogo zgodnije bi mi bilo diktiranje poruka, potpuna sinhronizacija svih messenger-a a ne samo sms aplikacije (eventualno i hangouts).
Zašto nemaju diktiranje poruka kad to svaki android ima, pa čak i oni sa OS 4.4.? to je vrlo jednostavna opcija?

... imao sam i garmina ,gear fit ,gear s3 i sada watch,i svaki ima svoje mane i.prednosti,ako vam.treba sat za fitnes po meni od ovih sto sam imao garmin je najprecizniji ali ako tteba za notifikacije i da ima fitnes funkciju onda s3 ili watch,za devojke samo watch ali onaj manji,46mm na zenskoj ruci izgleda katastrofa bar po meni a naravno hands free funkcija jako dobro dodje bar u kolima
Da, da, 46 mm je S3 Frontier, nije za žene, ogroman je.
Kako to: Garmin najbolji za fitness, a S3 za šta je taj? Jel možeš neki konkretno da mi preporučiš, da pogledam recenzije, specifikacije: Kombinacija fitness / mobilni(kako god to vi zovete). I da ima zvučnik i mikrofon jak zbog razgovora. ?
 
Ne postoji kompletan sat koji bi ti sve obavljao 100% kako si zamislila ako hoces da bude all in 1 onda za tebe posto si zensko gear watch 42mm ,to je moje misljenje,ako sat hoces da koristis vise za fitnes onda garmin ne znam.koji je model tacno ali znam da sam video beli bas za devojke,ako hoces sat da ti bude lep da imas speakerfon ,da mozes da ga koristis za notifikacije i povrrmeno za fitnes onda sammsung watch i tu nema dalje
 
Garmin 230, 235

Ali ako oces neki lep zenski pogledaj Suunto u Beosportu

Sent from my Mi A2 Lite using Tapatalk
 
OK zapisala sam: suunto u beosportu (malo sam bacila pogled na net) i Garmin 230 235 (to tek treba da vidim).

Pošto je meni ovo skroz nova materija, ovako na brzinu sam za sada pogledala suunto u beosportu, samo kataloški bez recenzija i specifikacija; pa mnogo su skupi!!! A treba čitati recenzije i specifikacije svakog od tih i videti šta koji pruža.
Za sada sam pročitala recenzije Samsung S3 Gear frontier (koji daju u paketu sa kupljenim telefonom) i Samsung watch ženski i muški, ima varijanta 46 i 42. Dok ne pročitate recenzije ne vide se razlike... Nije baš slučajno da je Samsung odabrao taj S3 gear da poklanja, znate li npr da on ne može da se okači na wi-fi? Pa to je po meni minus prevelik. A na KP-u tih telefona milion, ljudi kupili u paketu sa telefonom, pa ko vele da zarade. Teško da će zaraditi u toj količini bez garancije, što posledično znači da će mu vrlo brzo pasti cena na kp, čisto da znate koga zanima model. ;)
Zatim ono što smo pominjali - samnsung Smart watch - ženska ruka - 42mm; nije ni to naivno; npr isti taj sat koji je 46 mm ima duplo veću bateriju! Pa nije ni to za zanemariti!
Usput primetila sam svi hvale neki Huawei, zaboravih koji broj, pročitaću pa ću se javiti na konsultacije.
 
Izvini sto pitam, a kojim sportom se bavis?

Sent from my Mi A2 Lite using Tapatalk
 
OK zapisala sam: suunto u beosportu (malo sam bacila pogled na net) i Garmin 230 235 (to tek treba da vidim).

Pošto je meni ovo skroz nova materija, ovako na brzinu sam za sada pogledala suunto u beosportu, samo kataloški bez recenzija i specifikacija; pa mnogo su skupi!!! A treba čitati recenzije i specifikacije svakog od tih i videti šta koji pruža.
Za sada sam pročitala recenzije Samsung S3 Gear frontier (koji daju u paketu sa kupljenim telefonom) i Samsung watch ženski i muški, ima varijanta 46 i 42. Dok ne pročitate recenzije ne vide se razlike... Nije baš slučajno da je Samsung odabrao taj S3 gear da poklanja, znate li npr da on ne može da se okači na wi-fi? Pa to je po meni minus prevelik. A na KP-u tih telefona milion, ljudi kupili u paketu sa telefonom, pa ko vele da zarade. Teško da će zaraditi u toj količini bez garancije, što posledično znači da će mu vrlo brzo pasti cena na kp, čisto da znate koga zanima model. ;)
Zatim ono što smo pominjali - samnsung Smart watch - ženska ruka - 42mm; nije ni to naivno; npr isti taj sat koji je 46 mm ima duplo veću bateriju! Pa nije ni to za zanemariti!
Usput primetila sam svi hvale neki Huawei, zaboravih koji broj, pročitaću pa ću se javiti na konsultacije.

Al ih raskrinkavas :)
 
To jednostavno nije tačno. Imam gear s3 vec vise od 18 mesecii može da se nakači na wifi.

Sent from my SM-N950F using Tapatalk
 
Ne vredi moram.da odgovorim.Dama koja se interesuje za satove,odakle uzima informacije? Prvo ne može gear s3 na wifi?a sad pročitah da veći galaxy watch ima duplo većy bateriju.Manji ima 270,a veci 472 mah


Sent from my SM-N950F using Tapatalk
 
Naravno da moze, gde postoji smart watch koji ne moze da se nakaci na Wi-Fi. [emoji2]
Uzimi ti lepo najnoviji Samsung Watch, 42mm i uzivaj. Sa baterijom na takvim satovima se pozdravi, u smislu da gledas koji od njih ima vecu, jer ce svakako da ti traje dan-dva u vrh glave sa nekim umerenim koriscenjem. Tako je kod vecine.
Xiaomi tu odnosi pobedu ali nema neke funkcije koje su tebi bitne.
 
To je pretpostavljam uz neko umereno, skoro nikakvo koriscenje? Sigurno ne izdrzi toliko sa popaljenim BT, GPS, heart rate senzorom itd? [emoji2]
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno