Šta je novo?

Smartwatch uređaji

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Izvinjavam se, ne znam kako sam procitao "nesto bolju".

Nije meni problem dok sam u BGu kod kuce da punim sat i svako vece, ali bar 2x mesecno idem do mojih na vikend i tu mi predje skoro 3 dana, pa me iskreno bas smara da nosim dodatni punjac. To je bio razlog zasto sam gledao autonomiju. Cak i da odem na more, ne moram 10 dana da punim sat. S druge strane, imam reverse wireless charging pa ni to nije problem kad razmislim. Jedino mi ostaje taj dizajn koji mi je presudan, posto me malo watch3 podseca na deciju igracku. Idealan mi je dizajn s2 classic, da podseca na pravi sat. Verujem da sama upotrebna vrednost GW3 ubrzo "ucini da mane nestanu".

Razmislicu jos malo pa da vidim sta mi je ciniti.
 
Ja imam Samsung power bank koji podrzava punjenje sata, a sa 10.000 kapacitetom moze da napuni sat i preko 20 puta.. puni identicnom brzinom kao i originalni punjac, koji ja prakticno nikad i ne koristim, jer je baterija uvek uz mene.
Sto se tice dizajna.. situacija kod mene je izgledala ovako:

Bio sam zagrejan za GT2 pro (koji mi je i danas ubedljivo najlepsi smart), ali kada je predstavljen video sam da je to prakticno GT2 u lepsem kucistu, te nije imalo nikakvog smisla prelaziti na njega. GW3 mi se, kao i tebi, dizajnom nije dopadao u pocetku, i bio sam poprilicno razocaran celom tom situacijom ( znas ono kad kao dete iscekujes trentak da kupis nesto, pa to ne bude tako nego kupis nesto drugo), medjutim kako je vreme prolazio sve vise mi se dopadao :)
Imas negde nazad bas moje postove gde sam pisao isto sto i ti, da mi u poredjenju sa Pro deluje kao igracka, medjutim nije bas tako..
Silver varijanta sa ozbiljnom koznom narukvicom izgleda mnogo dobro...

IMG-c55ba54cc8c97e1828ae8652ce7489bf-V.jpg
 
Poslednja izmena:
Upravo ispraznio bateriju na GT2.

Sa konstantno uključenim AOD od 100% do 0% trajao 5 ipo dana.

Poslato sa VOG-L29 pomoću Tapatoka
 
Jel ima negde neki case za Galaxy Watch Active 2 da se uzme kod nas?
 
Dobri skinovi na Huawei store-u za 50 rsd.
 
To je super cena..
Kupis 5-6 komada po ceni jedne pakle cigara i miran si godinu dana :)
 
Ne znam da li neko deli moje misljenje ali, mislim da je kupovina pametnih satova neverovatno bacanje para.

Npr,

Kupio sam GT2 za 200e u junu prosle god. On sad ne verujem da vredi ~120e. Kad mu istekne garancija kostace 70-80€ max. To je bukvalno baceno 200e za nesto bez cega se apsolutno moze, i za te pare sam mogao da kupim vrhunski klasican sat koji ce drzati vrednost deceniju celu. U medjuvremenu ce izaci milion novih modela koji ce nas vuci da promenimo, doplatimo, a promene su mizerne uglavnom, kao sto je slucaj sa telefonima. Jedino da se kupi sat i nosi nekih 5-6 god dok ne crkne. A i pitanje koliko moze da izdrzi posle isteka garancije. Baterija npr, mora da popusti.

Msm, imam ja para da ispratim da doplacujem po 100/200/300e godisnje za noviji tel i isto toliko za sat, ali se polako osecam kao ovca.

Toliko od mene, da izbacim to iz sebe [emoji846]

Sent from my LYA-L29 using Tapatalk
 
Ako ti finansije dozvoljavaju, bez razmisljanja predji na Watch 3..
Od bazel ringa, pa preko nortifikacija, aplikacija, korisnickog interfejsa, same aplikacije na telefonu, instalacije fejsova... apsolutno sve je svetlosnu godinu ispred GT2...
GT2 jedino nudi mnogo bolju autonomiju.

GW3 ako recimo nocu skidas sa ruke, gura 3 dana, bez skidanja 2 dana.. ali kad posle prva dva dana uvidis razliku izmedju tih uredjaja, sa zadovoljstvom punis GW3 svaka dva dana.
Ovo ti kazem kao neko ko je posle godinu i nesto dana sa Huawei presao na GW3...
Postaviš da se pali samo na bazel ili dugme i bez skidanja sa ruke traje 3-4 dana. Meni uvek uđe u četvrti dan sa svim upaljen im opcijama.

Ako baš zaškripi a ja bez punjača prebacim na uštedu baterije, dakle samo pozivi, poruke, notifikacije i onda još koji dan dobijem opušteno.

Što se WF tiče, evo male kolekcije


Послато са SM-A715F помоћу Тапатока
fce8265d2f84e9866a2013b54bda1cea.jpg
2bcca22a8350532b767a87b8e95cb933.jpg
 
Poslednja izmena:
Pa pazi.. nema tu neke nauke..
Procenis da li to za sta ti treba sat vredi tih 200-300 eur koliko treba da das i kupis.
Ja recimo nikada ne gledam koliko necemu pada cena (auto, telefon, sat...), i ne zanima me jer sam se prilikom kipovine vec oprostio od tih para.
Konkretno, meni smart zavrsava dosta toga, od toga da imam uvid u nortifikacije i mejlove u toku sastanaka, do toga da ne moram prekidati recimo igru sa klincem da bih uzeo telefon, ili igranje fudbala da bih uzimao tel iz ranca. Uz to sat koristim i za navigaciju u toku voznje sto mi stedi bateriju na telefonu.
Ja sam procenio da mi sve to vredi toliko koliko sam platio sat i oprostio sam se od tih para prilikom kupovine.
Kad odradi dve godine, ispunio je to sto sam platio u kupim drugi.

Sad, ako ga zaista koristis, nije bacanja para, ukoliko ti ne treba i kupis ga eto tek onako, jeste bacanje para, ali ako kupis bilo sta sto ne koristis ili ti ne treba, bacio si pare, zar ne...
 
Poslednja izmena:
Ne znam da li neko deli moje misljenje ali, mislim da je kupovina pametnih satova neverovatno bacanje para.

Npr,

Kupio sam GT2 za 200e u junu prosle god. On sad ne verujem da vredi ~120e. Kad mu istekne garancija kostace 70-80€ max. To je bukvalno baceno 200e za nesto bez cega se apsolutno moze, i za te pare sam mogao da kupim vrhunski klasican sat koji ce drzati vrednost deceniju celu. U medjuvremenu ce izaci milion novih modela koji ce nas vuci da promenimo, doplatimo, a promene su mizerne uglavnom, kao sto je slucaj sa telefonima. Jedino da se kupi sat i nosi nekih 5-6 god dok ne crkne. A i pitanje koliko moze da izdrzi posle isteka garancije. Baterija npr, mora da popusti.

Msm, imam ja para da ispratim da doplacujem po 100/200/300e godisnje za noviji tel i isto toliko za sat, ali se polako osecam kao ovca.

Toliko od mene, da izbacim to iz sebe [emoji846]

Sent from my LYA-L29 using Tapatalk
Ja imam vec dve godine samsung watch i orezadovoljan sam. Skinove menjam u zavisnosti od situacije. Meni vredi iskreno svakog dinara
 
Smart satovi nisu must have, svako ima razloge za i protiv kupovine, što je i normalno.


Послато са SM-A715F помоћу Тапатока
 
Ne znam da li neko deli moje misljenje ali, mislim da je kupovina pametnih satova neverovatno bacanje para.

Npr,

Kupio sam GT2 za 200e u junu prosle god. On sad ne verujem da vredi ~120e. Kad mu istekne garancija kostace 70-80€ max. To je bukvalno baceno 200e za nesto bez cega se apsolutno moze, i za te pare sam mogao da kupim vrhunski klasican sat koji ce drzati vrednost deceniju celu. U medjuvremenu ce izaci milion novih modela koji ce nas vuci da promenimo, doplatimo, a promene su mizerne uglavnom, kao sto je slucaj sa telefonima. Jedino da se kupi sat i nosi nekih 5-6 god dok ne crkne. A i pitanje koliko moze da izdrzi posle isteka garancije. Baterija npr, mora da popusti.

Msm, imam ja para da ispratim da doplacujem po 100/200/300e godisnje za noviji tel i isto toliko za sat, ali se polako osecam kao ovca.

Toliko od mene, da izbacim to iz sebe [emoji846]

Sent from my LYA-L29 using Tapatalk

Moram reci da ne delim misljenje, jer se ovo moze odnositi na apsolutno sve materijalno sto ti nije neophodno za puko prezivljavanje. Smartwatch sigurno nije nesto sto je neophodno (kao i mnogo drugih stvari) ali kao sto rece kolega Argeta pasteta (sala mala), od tih para se oprostis odmah i ne razmisljas o padu cene jer te "cini srecnim" iz nekog razloga u tom trenutku ili olaksava neke stvari - to je ono sto placas.

Meni je izuzetno korisno i po kuci i dok vozim kada me neko zove da se javim na sat, to mi je br1 funkcija, a ostalo mi je samo dodatno korisno. S druge strane, ljudi koji su u treningu i vezbaju, sve te funkcije su im prilicno korisne a pri tome ne moraju da imaju fit band koji je bezveze izgleda, nego nose lep sat.

Sa tehnologijom si svakako u minusu i sta god da uradis, zahebao si se :)
 
Sve se slazem sto kazete, samo postaje previse skup sport ispratiti satove i telefone. Konstantno neke doplate a razlika uglavnom mizerna.

Sent from my LYA-L29 using Tapatalk
 
Argeta pasteta, nasmeja me sad slatko xaxaxa :)

Poenta za bilo sta sto kupujes je da se odmah oprostis od tih para..
To koliko ce nesto da vredi i koliko ce mu pasti cena za godinu dve ili pet te vodi u dva pravca, ili ces kupiti nesto sto ti se ne svidja zaista ali bolje drzi cenu, ili ces se maksimalno truditi to da cuvas kako bi dobio neki euro vise prilikom prodaje.. ali onda kvaris sam sebi uzivanje u tim stvarima.
Primer, ako si kupio telefon, i odmah se oprostio od recimo 500 eur koliko ga platis, neces se nervirati ako ga izgrebes, izgulis itd...
Ali ako si prilikom davanja tih 500 eur zacrtao sebi da ces ga za 2 godine prodati za 250, onda ces 2 godine da ga mazis, pazis i cuvas, nerviras za svaku ogrebotinicu, pazis gde ga stavljas (mislim na telefon, ne budite bezobrazni xaxax) a onda robujes tim stvarima...

Gledaj na to kao da placas recimo uslugu... kupovinom sata, placas Samsungu ili Huaweju uskugu sto ces dve godine imati sve pogodnosti smarta na ruci. Ako ti je to ok, platis i zbogom tih 200-300 eur, vise nit razmisljas o njima, niti sta ce biti sa satom.. i to je najbolji nacin da uzivas u tome sto si kupio.
Kazes sebi, sat je 300 eur, nosim ga 24 meseca... 12,5 eur mesecno mi vredi da imam smart funkcije na ruci i kraj.ili ti ne vredi pa ne kupis :)

Ta prica vazi za sve.. i kada kupujes auto, ukoliko gledas pad cene tesko da ces kupiti sebi ono sto mozda zaista zelis.
A kako ono kazu, zivot je suvise kratak da bi sebi uskracivali lepe stvari koje nas cine srecnim.

Ja sam inace pusac, i kad god treba nesto da kupim, kazem sebi "kad dam 100 i kusur eur na cigare mesecno, onda je apsolitno opravdano da dam recimo 300 eur za sat koji nosim 2 godine"
 
Poslednja izmena:
Jedan mali off sa teme ali opet vezano za temu :D

Kako se npr dok ste u kolima javljate na telefon i pricate i naletite recimo na policiju, jel vam prave problem za pricanje preko sata? Ili on funkcionise preko nekog zvucnika pa ruka ne mora da vam bude blizu uva? Nisam nikad koristio smartwatch pa zato pitam, izvinte :D

Sent from my SM-N960F using Tapatalk
 
Kao kad pustis spikerfon na telefonu.. moze ruka i dalje da ti bude najnormalnije recimo na volanu, a da ti cujes sagovornika i on tebe.
Za one koji nemaju BT u kolima, odlicna stvar :)
 
Da, može normalno da se drze ruke na volanu. Sad, zavisi koliko su ti dugačke ruke i dal je bučan auto, ali svakako se bolje čuje ako bi približio ruku. Recimo, cuje se mnogo bolje od fm kineskog BT risivera
 
Screenshot_20210115-101710_Galaxy Wearable.jpg

Update Wear-a..
 
Kao da su nas chuli :)

Ovaj GT2 update se ne spominje nigde sem na onom YT linku i na huawei forumu ali na ceskom jeziku. Kad sam pitao Huawei u direktnoj poruci zasto nisu hteli da mi kazu kad sam ih pitao, oni se prave ludi i kao posalji nam link gde si video da ima update. Strasni su.
 
Popravio se Huawei sa Wf za GT2.. Ima ih sve vise, i sve su bolji..

Mislim na ove u Health app...

Sent from my LYA-L29 using Tapatalk
 
Ima sasvim dovoljan broj wf-a, slažem se. Nego, jel rešio neko problem nestajanja non-free wf-a na regularnoj health app? Kad sam kupio sat video sam wf-e sa cenom, posle par dana su nestali i nema ih više.

Sent from my SM-A715F using Tapatalk
 
Kao da su nas chuli :)

Ovaj GT2 update se ne spominje nigde sem na onom YT linku i na huawei forumu ali na ceskom jeziku. Kad sam pitao Huawei u direktnoj poruci zasto nisu hteli da mi kazu kad sam ih pitao, oni se prave ludi i kao posalji nam link gde si video da ima update. Strasni su.

Tako je slicno bilo za poslednji update za GT2Pro. Na nekoliko portala objavljeno ali nigde nije receno za koju regiju je. Kao da je to bila verzija za APAC regiju, jer sam ja sad uzeo ovde u Nemackoj i meni je stiglo tek posle par nedelja mozda mesec dana, ali verzija iznad ove.
 
Popravio se Huawei sa Wf za GT2.. Ima ih sve vise, i sve su bolji..
Mislim na ove u Health app...

interesuje me koliko analognih WF-ova kog gt2 ima GMT opciju? Svi, otprilike pola ili tek po koji?
 
Nego, jel rešio neko problem nestajanja non-free wf-a na regularnoj health app? Kad sam kupio sat video sam wf-e sa cenom, posle par dana su nestali i nema ih više.

Sent from my SM-A715F using Tapatalk

Da, ovo i mene zanima, pre izvesnog vremena i meni su nestali WF-i sa cenom iz regularne health aplikacije i mogu skinuti samo besplatne, a vidim u postovima da ljudi regularno kupuju preko health aplikacije
 
Imam xiaomi fon, i instalirao saam huawei appgallery huawei health sve po proceduri, jer nameravam da auparim sa honor satom. Ali nemam dark mode u health-u, a uključen mi je na telefonu. Kad uđem u help, piše da je omogućen posle emui 10, ali ja nemam emui nego miui 12 :). Jel ima neko rešenje, ili mora da ostane ova svetla pozadina? Baš me nervira svetla pozadina ...
 
Imam xiaomi fon, i instalirao saam huawei appgallery huawei health sve po proceduri, jer nameravam da auparim sa honor satom. Ali nemam dark mode u health-u, a uključen mi je na telefonu. Kad uđem u help, piše da je omogućen posle emui 10, ali ja nemam emui nego miui 12 :). Jel ima neko rešenje, ili mora da ostane ova svetla pozadina? Baš me nervira svetla pozadina ...

Bemga. ja na Oneplus 7T imamo samo modovanu Health aplikaciju i to je to, dark mode je tu bez ikakvih podesavanja. Probaj ovu modovanu verziju, cisto da utvrdis do cega moze biti problem.
 
Imam xiaomi fon, i instalirao saam huawei appgallery huawei health sve po proceduri, jer nameravam da auparim sa honor satom. Ali nemam dark mode u health-u, a uključen mi je na telefonu. Kad uđem u help, piše da je omogućen posle emui 10, ali ja nemam emui nego miui 12 :). Jel ima neko rešenje, ili mora da ostane ova svetla pozadina? Baš me nervira svetla pozadina ...
Kod mene je sve ok... Kad stavim Light mode Health je u tom modu, kad prebacim na Dark mode telefon Health je u Dark modu.

Sent from my Mi10T using Tapatalk
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno