Šta je novo?

Skoro savršeno kućište....

Moje "skoro savršeno kućište":

image_2024-05-19_13-20-44-178.jpg image_2024-05-19_13-20-44-336.jpg

image_2024-05-19_13-20-44-345.jpg

Konfiguracija je iz potpisa. Generalno sam zadovoljan kako je ispalo. Razočarenja su mi LianLi software koji nikako ne mogu da nateram da očitava GPU temperaturu, MB software za RGB kontrolu kao i buka koju prave ventilatori na AIO-u.

//verujem da nisam ovime offtopic :unsure:
 
^ još da si stavio lian li strimere bilo idealno.
 
Moje "skoro savršeno kućište":
Lepo je. Sviđaju mi se ovi LianLi ventilatori. I matična. Iako ne mirišem AORUS zbog užasavajućeg RGB softvera. Meni je ostala žal što kad sam kupovao grafičku nije postojao nijedan beli 7900XTX. Lepo si skockao svoj "rig" ali moj Opsesivno Kompulzivni Poremećaj bi uradio par stvari drugačije. Ne bi mogao da zamislim konfiguraciju bez ekstenzija za kablove, ne bih nikad koristio one od napajanja. Druga stvar koju ne bi mogao da podnesem je da RAM nije "u skladu" sa ostatkom RGB osvetljenja.
No, to je samo moja stvar. Moj ortak je pre nekog vremena kupio 3D štampač i pitao se šta bi sve mogao da uradi sa njim pa sam mu predložio da napravi jednu "Zvezdu Smrti" da je stavim na moj komp, jer već imam "društvo" za to. Što sam stavio i na kontrolni ekran...






@Lemaja - Ne verujem da bi 24-pinski Strimer mogao da se savije za ovako mali prostor od 24-pinskog soketa do proreza za kablove...
 
Poslednja izmena:
A i ovo deluje zanimljivo... Kao da je nekoliko kućišta posle teške pijane orgije dobilo dete. :)
 
Lepo je. Sviđaju mi se ovi LianLi ventilatori. I matična. Iako ne mirišem AORUS zbog užasavajućeg RGB softvera. Meni je ostala žal što kad sam kupovao grafičku nije postojao nijedan beli 7900XTX. Lepo si skockao svoj "rig" ali moj Opsesivno Kompulzivni Poremećaj bi uradio par stvari drugačije. Ne bi mogao da zamislim konfiguraciju bez ekstenzija za kablove, ne bih nikad koristio one od napajanja. Druga stvar koju ne bi mogao da podnesem je da RAM nije "u skladu" sa ostatkom RGB osvetljenja.
No, to je samo moja stvar. Moj ortak je pre nekog vremena kupio 3D štampač i pitao se šta bi sve mogao da uradi sa njim pa sam mu predložio da napravi jednu "Zvezdu Smrti" da je stavim na moj komp, jer već imam "društvo" za to. Što sam stavio i na kontrolni ekran...

Haha...apsolutno si upravu za AORUS. Prosto, bio sam nedovoljno pripremljen pri izboru ploče. Sa druge strane, nije da sam (u trenutku kupovine) imao veliki izbor belih ploča sa B650 čipsetom u ovom cenovnom rangu (komponente kupljene u februaru, u GER).
Za RAM sam baš ispao majmun. Nisam hteo da čekam i pravim drugu porudžbinu, u momentu je nestalo belih čipova, a nisam hteo da plaćam "Dominator" jer, osim dizajna, znam da ne bih video/osetio razliku. No, zameniću sigurno do kraja godine....sinu ću da sklapam računar, pa će vrv ovaj RAM ići u taj računar, a ja ću nešto smislenije da uklopim.

Hip-hip-hurra, odustao je od PS5, hoće gaming računar...i ako će me koštati više, raduje me takav ishod. Samo što kod njega mora da ide neka minimalistička varijanta. Čitam temu miniITX kućištima od početka 🤓

O kablovima nisam mnogo ni razmišljao. Fakat bi bilo još lepše, da...

offtopic: pročitao sam tvoj tekst na temu kontrolnog ekrana koji si ubacio. Sjajna stvar....i to je jedna od stvarčica koje su mi baaaš privlačne, mada sumnjam da bih imao strpljenja još i za to :). Bio sam rešen (samo zbog ekrana) da kupim Hyte Y70 kućište, ali više nego duplo veća cena u odnosu na ovog LianLi-a i činjenica da je baš preveliko me je odvratila od te ideje.
 
Poslednja izmena:
Dakle, Jutjuber za svoj lični komp odabere fenomenalno BELO kućište ( :cool: :) ) dobru BELU matičnu, odličan CPU, vrhunski BELI RAM, odlično BELO AIO za hlađenje procesora, pogrešan izbor (vrhunskih) ventilatora i na svu tu divnu belinu ubaci 4090 founders edition!!! Pa, majku mu, bar vi imate para za AERO ili STRIX belu grafiku da to liči na nešto, a sa ovim pogrešnim ventovima čak i moj 3X jeftziniji komp izgleda lepše, iako imam isto sivu grafičku... :D :D
 
 
 
Taman sam hteo da postavim ovaj video, ali si me pretekao. I zaista mi se svidelo, neobičan koncept, tako da sam morao da postavim video sa BELIM SUP-01. :) :) :cool:
Kao da se ovako malo bolje vide detalji. :) :)

 
Jao kako obojica smaraju sa formatom, svaki krene deset minuta o nebitnim stvarima a mene zanima sam koncept. :D
 
Koncept je dobar, ali, po meni, ne i vrhunski. Zato što je AIO obavezan, a prostora za (krštene) vazdušne kulere nema, a, kako mi se čini, ni za neki custom loop.
Ali je zato prostor za kabliranje fenomenalno odrađen, a sve je dušu dalo za lako čišćenje prašine i održavanje.
 
previse mi izgleda nekako "cheap" za jedan Antec, kada se setim P182, pa i ovaj Performance 1 od prosle godine...
 
Pa, pomenuo je da imaju dobru cenu što znači da nisu ni nišanili premium...
 
Holy Crap!!!
 
Ali ovo pluta.
 
Lian Li nails it again...
 
Ovaj Lancool je... cool, ali baš ograničava dimenzije napajanja, plus taj ekstender za PSU je baš traljavo smišljen.
 
Sve je to još u fazi prototipa. Čak je i onaj USB za "bežični RGB" samo 3D print (tako reče Stiv), jer Lian Li nema para da baci dva dolara na pravi USB, pa neka stoji. :)
Ali bi jedan Corsair Shift lepo legao na takvo kućište.
 
 
Za sada sviđa mi se ovaj XS-01 od Montech-a, neki novi, malo drugačiji koncept, videćemo kako će se pokazati. Ovo GS kućište mi je onako...meh. Lian Li je doneo samo neke nedovršene prototipe, ali i tu ima mnogo dobrih ideja, videćemo šta će na kraju ispasti. Ali, do sada, Phanteks Evolv X2 je najbolje od kućišta na Computex-u.
 
bas fali na trzistu ovih akvarijuma :)

 
 
Imao sam Tower 500 i obožavao sam taj "wending machine" izgled kućišta, ali je imalo par sitnih mana, od kojih su neke samo meni bile ogromne. Sada sam veoma zadovoljan sa Phanteks NV5, ali onda videh ovo:

Jedva čekam prve reviewove, sa nadom da su sredili one sitne mane koje je Tower 500 imalo, a sudeći po videu Hardware Canucks izgleda da je tako...
 
Kako Montech radi ove stvari za ove pare nikad mi neće biti jasno... mislim, uglavnom kopiraju tuđe dobre fore ali kvalitet izrade je na nivou, nije krš. Da se ponude kod nas po ovim cijenama, zatrli bi sve ostale.
 
Kako Montech radi ove stvari za ove pare nikad mi neće biti jasno... mislim, uglavnom kopiraju tuđe dobre fore ali kvalitet izrade je na nivou, nije krš. Da se ponude kod nas po ovim cijenama, zatrli bi sve ostale.
Sviđa mi se Montech sa svojim idejama i kućištima ( bilo ih je i u ovoj temi ), a na ovom XS-01 moraće da stave zaštitu iza ona dva venta pozadi inače će mnogi pogubiti prste na tome (kao što Dimitri umalo nije). Ali i Phanteks ima dobra kućišta za oko 100€. Ja sam svoj NV5 platio 105€, ali mu je cena danas 114 na našem tržištu. Takođe, na Computex-u su najavili vrlo zanimljivo Eclipse G400A čija je cena oko 100$ i prvo je što se predstavlja na ovom videu...
 
Da da, Phanteks isto, ali za sve modele koji zanimaju nas dostupnost je konstantno problematična, ne samo cijene. Bolja je situacija nego ranije ali ima još prostora za napredak.
 
Imao sam Tower 500 i obožavao sam taj "wending machine" izgled kućišta, ali je imalo par sitnih mana, od kojih su neke samo meni bile ogromne. Sada sam veoma zadovoljan sa Phanteks NV5, ali onda videh ovo:

Jedva čekam prve reviewove, sa nadom da su sredili one sitne mane koje je Tower 500 imalo, a sudeći po videu Hardware Canucks izgleda da je tako...


Kapiram ja da sa tehničke strane veze sa mozgom nema ono što ću reći....ali kad vidim grafičku da stoji uspravno - naježim se.
 
Nazad
Vrh Dno